Narzędzia ogrodnicze do baterii

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 648
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 232

Narzędzia ogrodnicze do baterii




przez ne 44 » 01/08/18, 17:08

Witam,

Po kilku latach pielęgnacji ogrodu i jego otoczenia (1400m² pochyłości z mnóstwem krawężników i kamiennych murków oraz około 100m rowów) przy użyciu urządzeń termicznych (wykaszarka, kosiarka itp.)

Masz dość plotek (zwłaszcza frezarki 2T), ciężaru, wibracji, konserwacji, czasem kapryśnych startów...itp.

Po n-tym rozczarowaniu po mozolnym uruchomieniu krajarki zdecydowałem się na zmianę biegu na elektryczny.

Biorąc pod uwagę konfigurację terenu, przeszkody i odległości, które muszę pokonać, odłożyłem kabel elektryczny i przestudiowałem różne modele… a potem sam się wyposażyłem.

Po kilku godzinach pracy moja obserwacja jest bardzo pozytywna!

->Miałem poważne wątpliwości co do mocy w porównaniu z termicznym 26 cmXNUMX… w rzeczywistości elektryczny jest bardzo imponujący.

-> Autonomia przekracza moje oczekiwania.

->Bez hałasu i wibracji jestem dużo bardziej precyzyjny i skupiony w swojej pracy. (I mogę działać w weekendy, nie przeszkadzając sąsiedztwu).

-> pytanie startowe znika.

->możliwy odwrotny obrót jest bardzo praktyczny.

Duży minus (i nie mniej ważny), lit w bateriach...

Czy masz doświadczenie z innymi narzędziami akumulatorowymi: kosiarkami, nożycami do żywopłotu...? DZIĘKI
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Narzędzia ogrodowe na baterie




przez Christophe » 01/08/18, 18:00

Potwierdzam, że elektryfikacja narzędzi przenośnych stała się interesująca, tym bardziej, że większość producentów dopasowuje akumulatory do całej swojej gamy narzędzi, dzięki czemu zestaw akumulatorów może zasilać wiele narzędzi.

Biorąc pod uwagę autonomię, zestaw 3 baterii wydaje się niezbędny (chyba, że ​​nie spieszy Ci się od razu z wykonaniem zadania)

Zawsze faworyzowałem elektryczność (nawet przewodową) w ogrodzie...

Obecnie kosiarki elektryczne na baterie kosztują 200 euro (widoczne w promocji Aldi), to cena zapasowej baterii!

Mam wkrętarkę Black&Decker, która ma ponad 10 lat w NiCd i którego jedyna bateria nadal działa idealnie! Myślę, że trafiłem na „wyjątkowy” akumulator (wszystkie moje inne akumulatory NiCd lub NiMh w tamtym czasie wytrzymywały mniej niż 2 lub 3 lata...)

ps: pkoi lit jest twoim zdaniem punktem ujemnym? Dożywotni? Środowisko?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Narzędzia ogrodowe na baterie




przez Christophe » 01/08/18, 18:53

Oto wkrętak B&D o którym mowa, oznaczenie na akumulatorze może wskazywać na jego wiek, 2006, co odpowiada moim wspomnieniom...kilka lat później kupiłem też wkrętarkę Skill w NiCD 12V, bateria tego akumulatora jest dziś prawie HS.

Nie zwróciłem szczególnej uwagi na wypełniacze. Doładuj w razie potrzeby i gdy bateria jest dobrze rozładowana. Brak wsparcia w okresach bezczynności...

DSC06472.JPG


DSC06473.JPG
DSC06473.JPG (270.89 KB) Oglądane razy 7633


DSC06474.JPG


ps: Baterie NiCD zostały zakazane dla ogółu społeczeństwa od 31 grudnia 2016 r http://www.europarl.europa.eu/news/fr/p ... -batteries
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 648
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 232

Re: Narzędzia ogrodowe na baterie




przez ne 44 » 01/08/18, 18:58

cóż, to znaczy, że to, co jest kłopotliwe w licie... to jest to, co generuje jego eksploatacja.

no jasne, że jeśli chcesz mieć jak najmniejszy wpływ na środowisko... no cóż... musisz wszystko robić ręcznie... albo nawet... nic nie robić.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Narzędzia ogrodowe na baterie




przez Christophe » 01/08/18, 19:34

Ok dla środowiska, więc… cóż, nie jestem pewien, czy eksploatacja baterii niklowych była lepsza niż litowa…

Myślę, że baterie litowe są łatwiejsze do recyklingu niż niklowe… które były rzadko z dobrego powodu, ponieważ kanały recyklingu nie istniały: obecnie są bardziej rozwinięte.
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 648
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 232

Re: Narzędzia ogrodowe na baterie




przez ne 44 » 01/08/18, 19:46

ok ok...tak może rzeczywiście (nie jestem specjalistą w tej dziedzinie: chemik, ekstraktor...itd).

w każdym razie okazuje się, że w domu mamy coraz więcej litu w domu (ogrodnictwo, majsterkowanie, telefon, komputer, rower itp.).

Cóż, jeśli to się powtarza, to...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Narzędzia ogrodowe na baterie




przez Grelinette » 02/08/18, 13:14

Witam,

Zamierzam zrobić reklamę dla producent francuski elektronarzędzia...

W regionie PACA mamy firmę specjalizującą się w elektronarzędziach, których skuteczność jest jednogłośnie uznawana, zarówno z punktu widzenia samego narzędzia, jak i akumulatorów oraz ich autonomii.
To biznes PELLENC :
https://store.pellenc.com/10-entretien-espaces-verts

Ta firma ma bardzo dynamiczny dział badawczo-rozwojowy, który opracowuje innowacyjne i wydajne systemy.
Na przykład firma Pellenc opracowała głowicę wykaszarki wyposażoną w bardzo wydajne przeciwbieżne ostrza, których zaletą jest to, że nie rzucają kamieniami:
https://www.youtube.com/watch?v=VCGrGewQOM0


Jabłko testowe! : Chichot:


Jedynym minusem jest cena narzędzi Pellenc, które są przeznaczone dla profesjonalistów i społeczności.
2 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 648
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 232

Re: Narzędzia ogrodowe na baterie




przez ne 44 » 02/08/18, 13:51

witam,

tak, absolutnie, pellenc produkuje sprzęt bardzo, bardzo wysokiej klasy (i masz rację AMHA, żeby go promować...).

sprzedawca, u którego poszedłem zaopatrzyć się w moją kosę krawędziową, również dystrybuuje tę markę i mogłem zobaczyć (podziwiam : Chichot: ) jeden z ich modeli kosiarek akumulatorowych ciągnionych (rasion easy)... jest po prostu bajeczny, wszystko jest super zrobione z jakością wykonania bliską perfekcji.

Ale inwestycja jest bardzo, bardzo ciężka i dla osoby fizycznej wydaje mi się nieproporcjonalna (chyba że naprawdę jej potrzebujesz).

Z pamięci (mam nadzieję, że nie będę głupia) model, który widziałam był sprzedawany...1900€ z podatkiem...ale...bez baterii i ładowarki!!!

EDIT: W tej cenie, jeśli masz awarię (która chyba zdarza się dość rzadko), lepiej, żeby facet był na miejscu i naprawił problem w ciągu minuty z natychmiastową dostępnością urządzenia zastępczego… nie ma mowy o samodzielnym taszczeniu sprzętu do serwisu i odczekaniu kilku dni przed wznowieniem pracy…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Narzędzia ogrodowe na baterie




przez Grelinette » 02/08/18, 14:37

...i korzystam z tego tematu dalej elektronarzędzia zadać pytanie techniczne specjalistom.

(Uwaga: jeśli to pytanie za bardzo odbiega od tematu, pozostawiam moderatorowi usunięcie i otwarcie osobnego tematu).

Używam bardzo starej samojezdnej kosiarki spalinowej (ponad 20-letnia bestia!), trochę odnowionej, do wykonywania innych zadań niż zwykłe koszenie trawnika:
Kosiarka AP.jpg
Kosiarka AP.jpg (111.61 KiB) Wyświetlono 7563 razy


Ponieważ ma małą baterię 12 V, zastanawiałem się, czy mogę ją podłączyć i podłączyć konwerter 12 V DC/220 V AC w celu używania elektronarzędzi pracujących pod napięciem 220 V z przedłużaczem. (Na przykład, ten model o mocy 1000 watów)

Na przykład, czy planuję podłączyć do kosiarki elektryczne nożyce do żywopłotu 220 V, aby ułatwić przycinanie żywopłotu za pomocą tej poręcznej i niestrudzonej małej czterokołowej maszyny? (Przeprowadziłem już ten eksperyment na żywopłocie o długości ponad 50 m z elektrycznymi nożycami do żywopłotu 220 V podłączonymi do kosiarki z długim uchwytem: ogromna oszczędność czasu i wygoda, zwłaszcza przy przycinaniu górnej części żywopłotu...

Obecnie wybór elektronarzędzi 220 V jest bardzo szeroki, a ceny są bardzo niskie, ale ich wadą jest konieczność posiadania gniazdka w pobliżu.
Czy kosiarka może być używana jako źródło zasilania 220 Volt? ...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Narzędzia ogrodowe na baterie




przez Did67 » 02/08/18, 15:17

Być może pojemność akumulatora pokładowego będzie niska (jest rzędu wielkości akumulatora skutera)???

Ale w swoim wózku z tyłu wkładasz akumulator samochodowy o największej możliwej pojemności, który ładujesz w domu... I ruszasz z całą ekipą. Mieć ???? Nadmierna pojemność, ponieważ na Pb należy unikać głębokich wyładowań!
0 x

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117