Pelety Prażone (Czarny Pellet): nowe zagrożenie?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Prażone granulki, nowe zagrożenie?




przez Ahmed » 01/08/18, 21:00

Masz całkowitą rację, jeśli chodzi o Twoje postępy w zakresie spójności etycznej. Siłą napędową nie może być nigdy poświęcenie (co byłoby odwrotnością tego, co chcemy promować), ale satysfakcja z podążania inną, możliwie spójną drogą. Oczywiście, nawet przy założeniu pewnego prozelityzmu, taka postawa nie może wiele zdziałać przeciwko determinizmom, o które tu chodzi, dlatego nie powinniśmy oceniać tych wysiłków pod kątem ich zewnętrznych rezultatów: kilka tysięcy Hindusów czy Chińczyków, którzy docierają do klasy średniej, to więcej niż wystarczająco, aby zrujnować zdobycze dużej liczby zmotywowanych ludzi w zakresie szczęśliwej trzeźwości... pozostaje szczęściem! 8)
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Prażone granulki, nowe zagrożenie?




przez moinsdewatt » 01/08/18, 21:30

Ahmed napisał:Masz całkowitą rację, jeśli chodzi o Twoje postępy w zakresie spójności etycznej. Siłą napędową nie może być nigdy poświęcenie (co byłoby odwrotnością tego, co chcemy promować), ale satysfakcja z podążania inną, możliwie spójną drogą. Oczywiście, nawet przy założeniu pewnego prozelityzmu, taka postawa nie może wiele zdziałać przeciwko determinizmom, o które tu chodzi, dlatego nie powinniśmy oceniać tych wysiłków pod kątem ich zewnętrznych rezultatów: kilka tysięcy Hindusów czy Chińczyków, którzy docierają do klasy średniej, to więcej niż wystarczająco, aby zrujnować zdobycze dużej liczby zmotywowanych ludzi w zakresie szczęśliwej trzeźwości... pozostaje szczęściem! 8)


Sposób wyrażania się Ahmeda zawsze bardzo mnie bawi.

Chciałbym wiedzieć, jak wyraża on swoją „skomplikowaną terminologią socjologiczną” ideę ''Podaj mi sól''.

Ahmed, w pozie samodeprecjonującej, czy mógłbyś nam podać te 12 znaków w długiej wersji, w czystym Ahmedianie? Płeć w 4 linijkach?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Prażone granulki, nowe zagrożenie?




przez Sen-no-sen » 01/08/18, 22:03

Did67 napisał:
Niemniej dzisiaj co mam zrobić?


Na naszym szczeblu musimy po prostu faworyzować najbardziej odpowiedzialne rozwiązania.

Co do reszty, trudno jest całkowicie odłączyć się od świata bez ryzyka, że ​​zostaniemy „wymazani” ze świata społecznego.
Na przykład minęły prawie 3 lata, odkąd mam telewizor.(1), a czasami w rozmowach ze znajomymi jestem całkowicie „tępy” w niektórych tematach (jak zawsze całkowicie niepoważny).
Często słyszę to przerażające pytanie:Ale dlaczego nie masz telewizji? W formie wyrzutu ze strony rozmówcy, sugerującego podejrzane zachowanie z mojej strony.
Jeszcze gorzej, gdy patrzę w niebo i rozpoznaję po imieniu ptaka drapieżnego lub powiedziano mi, że „siedzę”! : Lol: Również kłopotliwe jest, gdy wspominam poważny kryzys ekologiczny lub humanitarny itp. itd. Czy oszalałem? :)
Problem więc istnieje, opiera się na rywalizacji mimetycznej: wszyscy kopiują się nawzajem, namawiając ich do zachowania wolnej woli, nie zdając sobie sprawy, że stają się podmiotem automatu, co w obecnym kontekście charakteryzuje się tym zaprzeczeniem rzeczywistości (dénisme) na rzecz upodmiotowienia świata konstruowanego w dużej mierze przez media.
W takich ramach bardzo skomplikowane staje się zajmowanie się tematami strategicznymi bez posądzenia o katastrofistę, ekstremistę czy pesymistę.(2)pozostaje jedynie rezygnacja lub izolacja(3)

(1)Oraz nieobecnemu subskrybentowi Facebooka, Twittera, Instagrama i innych portali społecznościowych...
(2)Nawet jeśli całe jego rozumowanie byłoby naukowo i faktycznie skorelowane z codziennymi wydarzeniami.
(3)Albo być jakimś Ninja prowadzić podwójne życie... 8)
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Prażone granulki, nowe zagrożenie?




przez izentrop » 01/08/18, 22:57

są mniej hydrofilowe (produkt pieczony ma większe trudności z wchłanianiem wilgoci). http://www.poelepellets.net/dossiers-sp ... anules.php
Nie będzie mi odpowiadać, bo używam jej jako kuwety dla starego kota, który już nie wychodzi z domu.

Poza kolorem, jaka nazwa odróżnia je od klasycznych pelletów?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Prażone granulki, nowe zagrożenie?




przez Did67 » 02/08/18, 10:04

Zwróć uwagę na niuanse „trudniejsze"!

Kiedy znamy wrażliwość wydajności i jakości spalania (wysoka temperatura - prawie „niebieski płomień”) na wilgotność, jeśli „grillowany” pellet opuszcza fabrykę na poziomie powiedzmy 5%, odzyskuje 10% i kończy na 15%, to będzie być bardzo dalekie od optymalnego. Aby zapewnić dobrą kontrolę elektroniczną, niezbędny jest poziom wilgotności od około 7 do 8%. W przeciwnym razie płomień jest zimniejszy, spalanie gorsze, a emisja odbiega od „teoretycznych” emisji mierzonych w optymalnych warunkach (w tym także bardzo suchy pellet według norm). [to będzie trochę jak ze „standardami” samochodów – w teorii doskonałe, w praktyce znacznie słabsze].
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Prażone granulki, nowe zagrożenie?




przez chatelot16 » 02/08/18, 13:07

Pewne jest, że do sikania kotów potrzebne są niezagęszczone trociny, z których można zrobić dobre paliwo... im bardziej są one zbite, tym są mniej chłonne.

pellety to pierwszy krok naprzód jako paliwo dzięki podgrzaniu do 200°, które topi ligninę i sprawia, że ​​pellet jest bardziej zwarty i mniej chłonny niż surowe drewno

prażenie to po prostu dalszy postęp... po co się temu sprzeciwiać?

Podoba mi się wykorzystanie po prostu rozdrobnionego drewna, zrębków leśnych... ale wadą jest duża objętość zajmowana do przechowywania... a transport jest droższy niż pelet ze względu na objętość

problem ze zwykłym drewnem kruszonym to problem pozwolenia na budowę...pozwolenie na budowę jest tak skomplikowane, że nie mamy miejsca na jego składowanie
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Prażone granulki, nowe zagrożenie?




przez Ahmed » 02/08/18, 15:33

Chatelot16Piszesz:
prażenie to po prostu dalszy postęp... po co się temu sprzeciwiać?

Być może uważna, ponowna lektura powyższego da Ci odpowiedź?
W przeciwnym razie, jak słusznie mówi nasz przyjaciel Zrobił"rzeczy rzadko są czarne lub białe, ale przeważnie w odcieniach szarości" : Wink: W rzeczywistości jest to kwestia dawki (która, jak wiadomo, czyni truciznę!): w małej skali przekształcenie trocin zaśmiecających tartaki było dobrym interesem dla wszystkich, ale nowe możliwości, jakie dawała ta techniki czynią z niej broń masowego rażenia naszych lasów. Niebezpieczeństwo tym poważniejsze, że objawia się pod dobroduszną fasadą „zrównoważonej głupoty” (która będzie mogła się w pełni wyrazić, gdy nastąpi nieuchronne napięcie na ceny ropy).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Prażone granulki, nowe zagrożenie?




przez Ahmed » 03/08/18, 12:54

Należy zrozumieć, że oprócz zasilania elektrowni cieplnych (które już stanowi znaczną ilość), ten czarny granulat ma wówczas wszelkie szanse na kanibalizację brązowo-białych granulek jednostek, z powodu doboru darwinowskiego, którego nie będzie brakować. mówić. Wisienką na torcie jest to, że homogenizując produkt końcowy, możemy uniknąć bólu głowy związanego z regulacją pieca czy bojlera.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Prażone granulki, nowe zagrożenie?




przez izentrop » 03/08/18, 14:12

chatelot16 napisał:Pewne jest, że do sikania kotów potrzebne są niezagęszczone trociny, z których można zrobić dobre paliwo... im bardziej są one zbite, tym są mniej chłonne.
Myślę raczej, że im drobniej i bardziej sucho jest zmielony, tym jest bardziej chłonny. Zagęszczenie zmniejsza objętość i sprawia, że ​​jest wygodniejszy w użyciu. Wystarczy wrzucić pellet do wody, a zobaczysz jak szybko pęcznieje i chłonie wodę jak gąbka.

Kompostowalny żwirek dla kota odpowiada pelletowi, być może drobniej zmielonemu, z odrobiną dodatkowego zapachu, w ilości około E6 na 10 litrów, co odpowiada około E13 na 15 kg.
Wolę zapłacić 3 razy mniej za tę samą usługę.

Mam pellet, który jest czarniejszy niż zwykle i ma oznaczenie PTX... może marka?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Prażone granulki, nowe zagrożenie?




przez Ahmed » 03/08/18, 14:30

IzentropPiszesz:
Mam pellet, który jest czarniejszy niż zwykle i ma oznaczenie PTX... może marka?

Kolor zależy od warunków w jakich odbywa się prasowanie, a wzrost temperatury powoduje szybkie przyciemnienie powierzchni granulatu.
Jeśli chodzi o resztę Twoich rozważań na temat zdolności absorpcyjnych pelletu, zgadzam się z Tobą.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 221