37 Lazy Seed warzyw

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Odp: 37 Leniwe nasiona warzyw




przez Moindreffor » 23/08/18, 13:18

Did67 napisał:Dobra obserwacja.

Pierwsze, co spróbuję, to zmusić ich do wspinaczki: 3 słupy w „indiańskim namiocie”; mocna siatka druciana taka jak te, które umieszczamy w płytach betonowych ????

Może wspinanie się zmienia przepływ hormonów, a to „odblokowuje” kwitnienie / owocowanie. Tylko pomysł ...

Zauważyłem to również, moje potimarrony wspinają się ponad krawędź bukszpanu i często owocuje w tym miejscu, ale zauważyłem również, że bez rozmiaru na początku konieczna jest już piękna długość łodygi, aby owoc miał szczególnie na dynia
w przypadku dyń jest krótszy, ale w przyszłym roku zrobię własne nogi i przycinam, aby pomnożyć łodygi
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: 37 Leniwe nasiona warzyw




przez Did67 » 23/08/18, 14:45

Tak, już przed przystąpieniem do napełniania „akumulatorów” o takiej pojemności potrzebna jest ładna powierzchnia „czujników”!
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Odp: 37 Leniwe nasiona warzyw




przez być chafoin » 23/08/18, 22:00

Może to problem zapylania w wysokiej trawie?
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Odp: 37 Leniwe nasiona warzyw




przez phil53 » 24/08/18, 14:21

być chafoin napisał:Może to problem zapylania w wysokiej trawie?

Może zioła zapobiegają nawet tworzeniu się kwiatów i rozgałęzieniu. Odkryłem również, że stopy rosnące na sianie mają wiele konsekwencji i wiele małych owoców. To po pierwszych zbiorach, pierwszej rezerwie, miałem środki na bardzo duże owoce
Więc roślina rosnąca przez trawiastą część miała wiele liści, aby w moim przypadku karmić tylko owoce 2.
Będę musiał wyciąć wszystkie konsekwencje dla stopy rosnącej na sianie. Nie wiem, czy będę wystarczająco czujny.
Dziś w każdym razie wybrałem dobre małe dynie 20aine o średnicy 3 8cm, aby zrobić ratatouille bez usuwania nasion. Zobaczę, czy ci, którzy pozostaną grubi.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Odp: 37 Leniwe nasiona warzyw




przez Moindreffor » 24/08/18, 14:26

phil53 napisał:
być chafoin napisał:Może to problem zapylania w wysokiej trawie?

Może zioła zapobiegają nawet tworzeniu się kwiatów i rozgałęzieniu. Odkryłem również, że stopy rosnące na sianie mają wiele konsekwencji i wiele małych owoców. To po pierwszych zbiorach, pierwszej rezerwie, miałem środki na bardzo duże owoce
Więc roślina rosnąca przez trawiastą część miała wiele liści, aby w moim przypadku karmić tylko owoce 2.
Będę musiał wyciąć wszystkie konsekwencje dla stopy rosnącej na sianie. Nie wiem, czy będę wystarczająco czujny.
Dziś w każdym razie wybrałem dobre małe dynie 20aine o średnicy 3 8cm, aby zrobić ratatouille bez usuwania nasion. Zobaczę, czy ci, którzy pozostaną grubi.

owoce powstają po określonej liczbie węzłów lub nie wiem, jaką nazwę, przez rozgałęzienia przynosisz owoce stopy i mnożymy ich liczbę, co powoduje, że masz więcej owoców na mniejszej przestrzeni, po czym może odejść, aż owoce mrozów zdążyły urosnąć
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Odp: 37 Leniwe nasiona warzyw




przez phil53 » 24/08/18, 14:52

Moindreffor nie do końca się zgadza, od pewnego rozmiaru owoce nie rosną, skóra twardnieje, a nasiona są wypełnione.
Gdy jestem na otwartym terenie i kradnę, wybieram je, gdy tylko osiągną masę około 2 kg i więcej. Wtedy tylko rośnie konsekwencje i tam powstają pełne małych owoców. z wyjątkiem stopy, która przecinała trawę 3 m, która sprawiła, że ​​2 był duży 20 cm od siebie.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Odp: 37 Leniwe nasiona warzyw




przez Moindreffor » 24/08/18, 15:15

phil53 napisał:Moindreffor nie do końca się zgadza, od pewnego rozmiaru owoce nie rosną, skóra twardnieje, a nasiona są wypełnione.
Gdy jestem na otwartym terenie i kradnę, wybieram je, gdy tylko osiągną masę około 2 kg i więcej. Wtedy tylko rośnie konsekwencje i tam powstają pełne małych owoców. z wyjątkiem stopy, która przecinała trawę 3 m, która sprawiła, że ​​2 był duży 20 cm od siebie.

dynia daje owoce o masie około 1,5-2 kg, więc właściwie po tym nie rośnie więcej, więc tak naprawdę bezużyteczne jest ich opuszczanie, należy po prostu uważać, aby zebrać je jednakowo dojrzałe

paysan.bio, powiedział, że pierwszy bukiet kwiatów na stopce pomidora powstał po odejściu 7 z liści (pamięci), a tym samym przeciął swoje młode stopy pomidora przed przesadzeniem, aby pierwszy bukiet kwiatów powstał dopiero po odejściu 3 odchodzi z miejsca o wysokości mniejszej i który da więcej bukiety kwiatowe, jeśli pleśń pozostawi mu okazję

Więc rozmiar dyń i dyń pozwala mieć więcej owoców, gałęzie formują się naturalnie po określonej długości pędu, rozmiar zmusza do rozpoczęcia wcześniejszej rozgałęzienia
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Odp: 37 Leniwe nasiona warzyw




przez być chafoin » 24/08/18, 19:13

phil53 napisał:Odkryłem również, że stopy rosnące na sianie mają wiele konsekwencji i wiele małych owoców. To po pierwszych zbiorach, pierwszej rezerwie, miałem środki na bardzo duże owoce. Więc roślina rosnąca przez trawiastą część miała wiele liści, aby w moim przypadku karmić tylko owoce 2. Będę musiał wyciąć wszystkie konsekwencje dla stopy rosnącej na sianie. Nie wiem, czy będę wystarczająco czujny. Dziś w każdym razie wybrałem dobre małe dynie 20aine o średnicy 3 8cm, aby zrobić ratatouille bez usuwania nasion. Zobaczę, czy ci, którzy pozostaną grubi.
Nie tego zaobserwowałem w domu: z pokrywą siana, wieloma małymi liśćmi, dynia 2 raczej duża!
2018-08-21 19.17.17.jpg
2018-08-21 19.19.22.jpg
to dziewczyna 46!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : LudoThePotagiste i goście 311