Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 25/07/18, 11:48

nico239 napisał:Na zewnątrz szklarni najpiękniejsza stopa... to ta, która pochodzi z na wpół "dzikiego" (ziarno musiało spaść) utkniętego między 2 belami słomy... (zdjęcie wkrótce)
Nie wyciągam z tego wniosków, ale mnie to martwi....

wyrósł w odpowiednim czasie i na dobrej glebie, wystarczy, że ziarno znajdzie się we właściwym miejscu we właściwym czasie, pomidor rzucony na siano i nie przykryty, a jak warunki są dobre to rośnie
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Adrien (były nico239) » 25/07/18, 23:03

Wierzę, że położyłeś palec na właściwej rzeczy.

Normalnie sezon 2019 (praca prawie skończona) powinien być w końcu poświęcony tylko ogrodom: w końcu 2 sezony nauki to nie za dużo.

Kiedy powiedziałem, że nie będziemy działać przez 5 lat, nie bardzo się myliłem.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 26/07/18, 07:47

nico239 napisał:Wierzę, że położyłeś palec na właściwej rzeczy.

Normalnie sezon 2019 (praca prawie skończona) powinien być w końcu poświęcony tylko ogrodom: w końcu 2 sezony nauki to nie za dużo.

Kiedy powiedziałem, że nie będziemy działać przez 5 lat, nie bardzo się myliłem.

Całkowicie się zgadzam, już co do naszego podejścia do sprawy, a następnie do ponownego uruchomienia naszej ziemi
korzystamy z ekspertyzy Didiera, ale nie możemy wyjść z fazy uczenia się, ci, którzy śledzą ten wątek, są mniej lub bardziej samodzielni w tym zakresie
ale aby fenokultura utrzymała się na dłuższą metę, Didier będzie musiał wykonać trochę pracy pomocniczej, ten wątek jest bulionem kulturowym, ale widzimy, że jego książka poszła znacznie dalej, z silnym oczekiwaniem na zastosowanie jej w praktyce, może nie czekaj na tom 2 : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Did67 » 26/07/18, 09:09

ok, rozumiem, musze zaczynac!!!

Ale uwaga o koniecznej fazie nauki jest dobrym wstępem - koniecznie muszę o tym opowiedzieć, żeby osoby, które liczą na "łatwą metodę" się nie zawiodły... Co do pierwszej, to trzeba będzie zakończ wstęp czymś w stylu „jeśli nie chcesz się uczyć, odłóż książkę!”
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 26/07/18, 09:12

Did67 napisał:ok, rozumiem, musze zaczynac!!!

Ale uwaga o koniecznej fazie nauki jest dobrym wstępem - koniecznie muszę o tym opowiedzieć, żeby osoby, które liczą na "łatwą metodę" się nie zawiodły... Co do pierwszej, to trzeba będzie zakończ wstęp czymś w stylu „jeśli nie chcesz się uczyć, odłóż książkę!”

wykorzystaj falę upałów, żeby się ochłodzić i popracuj nad książką, montujesz stolik w piwnicy, małą piankę, żeby się nie odwodniło, samo szczęście : Mrgreen:

potem nie powinieneś pisać pierwszego, kiedy włożysz palec (lub cokolwiek innego : Oops: ) na biegu, nie narzekaj później : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Did67 » 26/07/18, 09:18

Zapewniam, że raz odejdzie, znów będzie to wielka przyjemność! To dopiero faza startowa – efekt „czystego konta”! W mojej głowie może być za dużo bałaganu, sprzecznych pomysłów, za dużo rzeczy do powiedzenia (nadal)!!!
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 26/07/18, 09:24

Did67 napisał:Zapewniam, że raz odejdzie, znów będzie to wielka przyjemność! To dopiero faza startowa – efekt „czystego konta”! W mojej głowie może być za dużo bałaganu, sprzecznych pomysłów, za dużo rzeczy do powiedzenia (nadal)!!!

wczoraj dowiedziałem się anegdoty, która dała początek miękkiej okładce
„to byłby GI podczas lądowania, który kupiwszy książkę przeciął ją na pół, żeby włożyć do kurtki”, stąd pomysł wydawania książek do kieszeni
czerp inspirację z tego, że tworzysz swoją książkę i przecinasz ją na pół lub tworzysz 2 tomy : Mrgreen: to prawda, że ​​kiedy jesteś pasjonatem, zawsze chcesz być precyzyjny, że zawsze stwierdzasz, że mówisz za mało i że nic nie jest szczegółem
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Did67 » 26/07/18, 22:20

Porozmawiam o tym z Trumpem, niech wyśle ​​mi jakieś oznaczenia!!!
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 28/07/18, 13:43

wczoraj mała burza, jeszcze czujna ale naprawdę nie ma co bić kota
trochę deszczu niczego, tylko tyle, żeby zmoczyć siano i LIŚCIE pomidorów : Evil:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 30/07/18, 19:10

osobista uwaga na temat grubości siana
Cebule i szalotki posadziłem w trochę fałszywych BRF postawionych przed zimą, przed położeniem siana na początku kwietnia położyłem naprawdę dobrą warstwę,
ostatecznie siano wniesione za późno w kwietniu, przy dość suchej pogodzie, nie zdążyło zacząć się rozkładać
stąd koniec azotu, ale zwłaszcza cebul, które były wyczerpane, próbując przekroczyć warstwę, która była o wiele za gruba. Znalazłem kilka małych cebulek z początkiem suchej łodygi podczas zbiorów, a wiele z nich po prostu wskazało kawałek łodygi, zanim zostało uwięzione w dobra warstwa bardzo suchego siana

więc uwaga na przyszły rok sadzić wcześniej w marcu ale będę sadził dalej przed sianem, tak jest dużo prościej kłaść grubą warstwę ale nie przesadzaj : Mrgreen:
więc ani za dużo, ani za mało na siano : Wink:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 299