Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 30/06/20, 12:27

Did67 napisał:Uwaga: ta sama „zasada” oznacza, że ​​nie warto „wybierać” pięknego melona do zbierania nasion - nie wiemy, jaka jest genetyka tych nasion! Po prostu wiemy, że jeden z dwojga rodziców miał dobre geny. Zwiększa szczęście!

teściowie chcą zacząć sadzić pomidory, w tej chwili kupują w sklepie różne pomidory i oszczędzają nasiona, chciałem ... ale ostatecznie nie wstrzymałem się od głosu : Mrgreen: są walki, które nie zasługują na walkę : Mrgreen:
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Wujek Buzz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 30/10/19, 20:06
x 24

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Wujek Buzz » 30/06/20, 12:56

Moindreffor napisał:teściowie chcą zacząć sadzić pomidory, w tej chwili kupują w sklepie różne pomidory i oszczędzają nasiona, chciałem ... ale ostatecznie nie wstrzymałem się od głosu : Mrgreen: są walki, które nie zasługują na walkę : Mrgreen:

Gdybyś tylko znał dobrą książkę, która wyjaśnia, co im zaoferować ... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Did67 » 30/06/20, 13:17

Moindreffor napisał:
Did67 napisał:Uwaga: ta sama „zasada” oznacza, że ​​nie warto „wybierać” pięknego melona do zbierania nasion - nie wiemy, jaka jest genetyka tych nasion! Po prostu wiemy, że jeden z dwojga rodziców miał dobre geny. Zwiększa szczęście!

teściowie chcą zacząć sadzić pomidory, w tej chwili kupują w sklepie różne pomidory i oszczędzają nasiona, chciałem ... ale ostatecznie nie wstrzymałem się od głosu : Mrgreen: są walki, które nie zasługują na walkę : Mrgreen:


Nie złość się na teściów za tak mało !!!

Pomidor jest klistogamiczny: będą mieli rację; odmiana utrzymuje się na poziomie 95 lub 98% (cóż, bardzo wysoki wskaźnik; jest bardzo mało hybrydyzacji) ... Istnieje ryzyko, że kupią „fałszywe serce wołowe”, ale prawdziwe hybrydy ! W każdym razie wydrukuj arkusz odmiany „Corazon”, aby zobaczyć, czy rozpoznają, że to podróbka! Na przykład postaw na wysokiej jakości alzackie piwo „organiczne”! Gra mija pigułki ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zasadowy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 12/06/19, 18:49
Lokalizacja: Góry Lyonnais
x 52

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez zasadowy » 30/06/20, 20:02

Moje pomidory rosną całkiem dobrze, z wyjątkiem 1 zielonej zebry zebry nasion zebranych z owoców. Pozostała mała 30 cm wysokości, aby zrobić 5 owoców, ale musiałem je usunąć, ponieważ nic się nie stało: roślina już nie rosła, owoce zaczęły nekrodować ...
20200625_210901.jpg
Zostawiłem 1 owoc na roślinie pôv

20200625_210913.jpg
Uszkodzone pomidory

Ponieważ wszystkie liście są zwinięte, małe i prawie suche, założyłem, że owoce nie dojrzeją z powodu niewystarczającej fotosyntezy.
Czy to pleśń?
0 x
to zależy
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Did67 » 30/06/20, 21:38

Chyba nie to ...

Ponieważ go potępiasz, ostrożnie go wyrwij. Obserwuj korzenie: mszyce ??? (strzeżony przez mrówki). Wypłucz je wodą: rodzaj szorstkiej kory? pęcherze ???
1 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 01/07/20, 12:25

Wujek Buzz napisał:
Moindreffor napisał:teściowie chcą zacząć sadzić pomidory, w tej chwili kupują w sklepie różne pomidory i oszczędzają nasiona, chciałem ... ale ostatecznie nie wstrzymałem się od głosu : Mrgreen: są walki, które nie zasługują na walkę : Mrgreen:

Gdybyś tylko znał dobrą książkę, która wyjaśnia, co im zaoferować ... : Mrgreen:

biorąc pod uwagę refleksje, które biorę w głowie z sianem, ten prezent służyłby co najwyżej podparciu chwiejnej szafki : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 01/07/20, 12:28

Did67 napisał:
Moindreffor napisał:
Did67 napisał:Uwaga: ta sama „zasada” oznacza, że ​​nie warto „wybierać” pięknego melona do zbierania nasion - nie wiemy, jaka jest genetyka tych nasion! Po prostu wiemy, że jeden z dwojga rodziców miał dobre geny. Zwiększa szczęście!

teściowie chcą zacząć sadzić pomidory, w tej chwili kupują w sklepie różne pomidory i oszczędzają nasiona, chciałem ... ale ostatecznie nie wstrzymałem się od głosu : Mrgreen: są walki, które nie zasługują na walkę : Mrgreen:


Nie złość się na teściów za tak mało !!!

Pomidor jest klistogamiczny: będą mieli rację; odmiana utrzymuje się na poziomie 95 lub 98% (cóż, bardzo wysoki wskaźnik; jest bardzo mało hybrydyzacji) ... Istnieje ryzyko, że kupią „fałszywe serce wołowe”, ale prawdziwe hybrydy ! W każdym razie wydrukuj arkusz odmiany "Corazon", aby zobaczyć jeśli rozpoznają jak fałszywe! Na przykład postaw na wysokiej jakości alzackie piwo „organiczne”! Gra mija pigułki ...

kilku konwencjonalnych ogrodników, którzy uprawiają pomidory smerfowe, myślę, że będę musiał wstać wcześnie, aby mogli cokolwiek rozpoznać, wczoraj prawie szalałem, aby siać fasolę rzędową ...
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Did67 » 01/07/20, 14:24

Więc zostaw ich szczęśliwych takimi, jakimi są ... lub nie ...
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 01/07/20, 17:47

Did67 napisał:Więc zostaw ich szczęśliwych takimi, jakimi są ... lub nie ...

Myślę, że w wieku 80 lat pozwolę ojczymowi żyć jako szczęśliwy, konwencjonalny ogrodnik, mam nawet paczkę mieszanki Bordeaux, którą zostawiłem i mu dam, będzie to jak podprogowy znak, że to nie jest tak przydatne, zatrzymam się na tym poziomie perswazji
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 01/07/20, 17:50

Alkaline napisał:Moje pomidory rosną całkiem dobrze, z wyjątkiem 1 zielonej zebry zebry nasion zebranych z owoców. Pozostała mała 30 cm wysokości, aby zrobić 5 owoców, ale musiałem je usunąć, ponieważ nic się nie stało: roślina już nie rosła, owoce zaczęły nekrodować ...
Ponieważ wszystkie liście są zwinięte, małe i prawie suche, założyłem, że owoce nie dojrzeją z powodu niewystarczającej fotosyntezy.
Czy to pleśń?

o owocach chciałbym powiedzieć: tak, dla mnie tak to wygląda, w każdym razie wygląda tak, jak obserwuję na moich pomidorach, gdy oskarżam pleśń, ale ja też mogę trochę zarzucić pleśń, zresztą u mnie też stopa spotkałaby ten sam los
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 271