Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Adrien (były nico239) » 22/02/20, 15:23

Moindreffor napisał:potem nowinki technologiczne, wymodelowałem formę, pozostaje tylko wydrukować, jest więcej niż 10 godzin, więc muszę to zrobić w domu, ale ponieważ nie mam dokończył biuro syna, drukarka jest w swoim pokoju, a wakacje zmuszają go, aby nie wstawał wystarczająco wcześnie : Mrgreen: robić to bez końca : Twisted: ale postępuje

w przeciwnym razie w ogrodzie warzywnym musiałbym siać, ale byłem zajęty gdzie indziej, powinienem być w stanie to zrobić wkrótce

a po stronie słodkich ziemniaków, drzwi pąków, ale bez korzeni, kolejne z bardzo małych korzeni, ale bez pąków, a ostatni początek korzenia, więc mam nadzieję, że będzie kontynuowany w tym kierunku


Ok ok dziękuję.
Nad jeziorem nie ma ognia, jak mówimy w Sabaudii : Mrgreen:
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 01/03/20, 13:37

Moindreffor napisał:Wczoraj 07/02 wysiewu szpinaku, przy 0.25 € za saszetkę, usunąłem ochronę dla jesiennych sałatek, ziemia była bardzo czysta, pokaz niewielkiej ilości siana na dobry początek rozkładu, wyrzucane tam nasiona wewnątrz małego grabie, aby przekazać je pod siano i bastę

to zaintrygowało kosa, więc jeśli to nie zadziała, znajdę winowajcę od razu : Mrgreen:

małe przejście dziś rano do łaty warzywnej rano, wygląda tak zachęcająco, aby zobaczyć, czy da dobry wzrost, czy nie, po 0.25 € paczka nie powinna oczekiwać dużej ilości nasion, ale była to testy inspirowane przez Adriena i to działa, więc tak, spróbuję innych rzeczy, kiedy mam nadzieję, że bardzo szybko ...
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 08/03/20, 09:42

pakiet słodkich ziemniaków
ten, który miał pąki, wkrótce rozwiną małe liście i jest korzeń
drugie drzwi pąków i korzeni
tylko trzecia z korzeni

więc naprawdę musisz zacząć wcześnie, jeśli nie znajdziesz organicznych słodkich ziemniaków, które nie otrzymały anty kiełkowania, więc trwa
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Paul72 » 08/03/20, 21:25

Moindreffor napisał:pakiet słodkich ziemniaków
ten, który miał pąki, wkrótce rozwiną małe liście i jest korzeń
drugie drzwi pąków i korzeni
tylko trzecia z korzeni

więc naprawdę musisz zacząć wcześnie, jeśli nie znajdziesz organicznych słodkich ziemniaków, które nie otrzymały anty kiełkowania, więc trwa


Dobry wieczór,
Będę musiał zobaczyć ekologiczne ****, jeśli nadal mają małe, najlepiej, żeby się nie spóźnić (no cóż, mam kawałek tropikalnej szklarni, więc kiedy już jej nie ma, idzie bardzo szybko)
W zeszłym roku bardzo dobrze poszło na „kopcu” ziemi pokrytym grubą warstwą siana. ale słabo zachowane (zapomniałem o nich na dworze w deszczu i mrozie przez dwa dni, co za ***). ponadto lepiej utrzymuje ciepło lub chłód ???
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 09/03/20, 08:02

Paul72 napisał:W zeszłym roku bardzo dobrze poszło na „kopcu” ziemi pokrytym grubą warstwą siana. ale słabo zachowane (zapomniałem o nich na dworze w deszczu i mrozie przez dwa dni, co za ***). ponadto lepiej utrzymuje ciepło lub chłód ???

nie wiem dobrze, ale wiem, że w zimnie, gorąco, sucho lub mokro jeszcze nie zadałem sobie pytania : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Did67 » 09/03/20, 09:08

Należy pamiętać, że „organiczny” nie oznacza bez środka przeciw kiełkowaniu. To znaczy niekoniecznie. Dozwolone są naturalne środki przeciw kiełkowaniu. Ze słodkimi ziemniakami, które nie kiełkują szybko, może nie.

Lepsza konserwacja ???
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Did67 » 09/03/20, 09:14

Moindreffor napisał:nie wiem dobrze, ale wiem, że w zimnie, gorąco, sucho lub mokro jeszcze nie zadałem sobie pytania : Mrgreen:


A priori, miałem tylko „pleśń” - więc kusiło mnie, by pomyśleć, że utrzymanie suchości byłoby optymalne. Konieczne jest również natychmiastowe wyeliminowanie (zjedzenie) uszkodzonych bulw ...

PS: W ubiegłym roku nie pojawiła się kwestia ochrony: zrobiły to kretówki!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Did67 » 09/03/20, 09:16

Paul72 napisał:
jeśli nadal mają małe, najlepiej, żeby się nie spóźnić (no cóż, mam kawałek tropikalnej szklarni, więc po jej zniknięciu bardzo szybko)
W zeszłym roku bardzo dobrze poszło na „kopcu” ziemi pokrytym grubą warstwą siana. ale słabo zachowane (zapomniałem o nich na dworze w deszczu i mrozie przez dwa dni, co za ***). ponadto lepiej utrzymuje ciepło lub chłód ???


Wskazówka: pozwól im kiełkować w pomieszczeniu bardzo wcześnie (styczeń), a następnie odetnij łodygi (jest bardzo dobrze cięty, najpierw w wodzie, a następnie przesadzony w doniczkach). Tak więc bulwą możesz zrobić pół tuzina roślin. Ale to długo, długo, długo ...
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 09/03/20, 09:56

Did67 napisał:
Paul72 napisał:
jeśli nadal mają małe, najlepiej, żeby się nie spóźnić (no cóż, mam kawałek tropikalnej szklarni, więc po jej zniknięciu bardzo szybko)
W zeszłym roku bardzo dobrze poszło na „kopcu” ziemi pokrytym grubą warstwą siana. ale słabo zachowane (zapomniałem o nich na dworze w deszczu i mrozie przez dwa dni, co za ***). ponadto lepiej utrzymuje ciepło lub chłód ???


Wskazówka: pozwól im kiełkować w pomieszczeniu bardzo wcześnie (styczeń), a następnie odetnij łodygi (jest bardzo dobrze cięty, najpierw w wodzie, a następnie przesadzony w doniczkach). Tak więc bulwą możesz zrobić pół tuzina roślin. Ale to długo, długo, długo ...

moje najdłuższe łodygi mają 1 cm, a maleńkie liście zaczynają się pojawiać, myślę, że odtąd będzie w stanie przyspieszyć, jak tylko rozpocznie się fotosynteza

po tym trzeba będzie czekać na sadzonki, cóż, dopiero w marcu i nie jest już możliwe, abyśmy mogli je wyrzucić na zewnątrz, więc czas jest nadal dobry po mojej stronie, ale w rzeczywistości jest długi , długo, długo ...

aby sprawdzić, czy gra jest warta świeczki ...
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 09/03/20, 16:33

mały spacer po ogrodzie, dziś po południu szpinak nadal rośnie, ale nie rozwija się zbytnio, trzeba uzbroić się w cierpliwość, jest w ziemi i bez schronienia
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 215