Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez phil53 » 02/07/18, 16:09

To bardzo proste: skrzynka kontroluje prędkość zgodnie z pozycją GPS pojazdu.
Skrzynia uniemożliwia kierowcy jazdę szybciej niż jest dozwolona.
Prędkość byłaby modulowana w zależności od natężenia ruchu, czasu lub warunków pogodowych. W ten sposób korki nieuchronnie byłyby mniejsze, ponieważ efekt akordeonu mógłby zostać ograniczony.
Jeszcze więcej w niektórych przypadkach zapobiega podwojeniu tak niebezpiecznego.
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez phil53 » 02/07/18, 16:57

phil53 napisał:To bardzo proste: skrzynka kontroluje prędkość zgodnie z pozycją GPS pojazdu.
Skrzynia uniemożliwia kierowcy jazdę szybciej niż jest dozwolona.
Prędkość byłaby modulowana w zależności od natężenia ruchu, czasu lub warunków pogodowych. W ten sposób korki nieuchronnie byłyby mniejsze, ponieważ efekt akordeonu mógłby zostać ograniczony.
Jeszcze więcej w niektórych przypadkach zapobiega podwojeniu tak niebezpiecznego.

Możliwych jest kilka wariantów, modułowych.
Może to być mniej autorytarne i pozostawiać kierowcom możliwość zaryzykowania grzywny. Uprościłoby to wdrożenie systemu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Gaston » 02/07/18, 18:12

phil53 napisał:To bardzo proste: skrzynka kontroluje prędkość zgodnie z pozycją GPS pojazdu.
Konieczne będzie ulepszenie GPS, ponieważ obecna precyzja nie pozwala mu odróżnić drogi drugorzędnej od autostrady, którą ona omija.

To samo na zjazdach z autostrady, o ile nie od razu odjeżdża...
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez phil53 » 02/07/18, 18:40

Gaston napisał:
phil53 napisał:To bardzo proste: skrzynka kontroluje prędkość zgodnie z pozycją GPS pojazdu.
Konieczne będzie ulepszenie GPS, ponieważ obecna precyzja nie pozwala mu odróżnić drogi drugorzędnej od autostrady, którą ona omija.

To samo na zjazdach z autostrady, o ile nie od razu odjeżdża...

To są przypadki szczególne, a GPS nadal jest bardzo precyzyjny i cały czas się poprawia.
Powinienem był określić zniewoloną maksymalną prędkość.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby policja założyła swój przenośny radar.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Adrien (były nico239) » 02/07/18, 22:50

phil53 napisał:To bardzo proste: skrzynka kontroluje prędkość zgodnie z pozycją GPS pojazdu.
Skrzynia uniemożliwia kierowcy jazdę szybciej niż jest dozwolona.
Prędkość byłaby modulowana w zależności od natężenia ruchu, czasu lub warunków pogodowych. W ten sposób korki nieuchronnie byłyby mniejsze, ponieważ efekt akordeonu mógłby zostać ograniczony.
Jeszcze więcej w niektórych przypadkach zapobiega podwojeniu tak niebezpiecznego.


Czy można go łatwo i niedrogo zainstalować na wszystkich pojazdach (2 i 4 koła niezależnie od tonażu) w istniejącej flocie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Gildas » 02/07/18, 23:26

Dobry wieczór,

Jeśli chodzi o GPS, jeśli wytyczysz trasę, czas spędzony na drogach z prędkością 80 km/h będzie dłuższy, więc zasugeruje, abyś jechał autostradą...

Prawie zgadzam się z tym artykułem:

http://www.moteurnature.com/29438-limit ... ommer-plus
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez phil53 » 02/07/18, 23:32

nico239 napisał:
Czy można go łatwo i niedrogo zainstalować na wszystkich pojazdach (2 i 4 koła niezależnie od tonażu) w istniejącej flocie?


Myślę, że gdyby była wola za mniej niż 200, można by to zrobić. W pojazdach młodszych niż 10 lat, całkiem łatwe w innych, na pewno trochę droższe. Dlatego opcja, w której zostawiamy możliwość/odpowiedzialność kierowcy za przestrzeganie polecenia byłaby znacznie łatwiejsza do ustawienia, ponieważ nie ma kontroli nad samochodem, system byłby kapusiem i np. jego szybkość i że nie przestrzegał instrukcji w 20% przypadków i dobre pv. Z mojego punktu widzenia byłoby to bardziej logiczne niż radary, w których wystarczy zostać złapanym w wyniku nieuwagi przed radarem, aby mieć PV. Tam byłaby to ciągła kontrola, czujna nieuwaga, kierowca, jeśli się upiera, jest naprawdę odpowiedzialny.
Producenci na pewno o tym myśleli, ale wolą zaawansowaną technologię samochodów autonomicznych, to wciąż bardziej obiecujące, bardziej lukratywne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Adrien (były nico239) » 03/07/18, 00:04

phil53 napisał:
nico239 napisał:
Czy można go łatwo i niedrogo zainstalować na wszystkich pojazdach (2 i 4 koła niezależnie od tonażu) w istniejącej flocie?


Myślę, że gdyby była wola za mniej niż 200, można by to zrobić. W pojazdach młodszych niż 10 lat, całkiem łatwe w innych, na pewno trochę droższe. Dlatego opcja, w której zostawiamy możliwość/odpowiedzialność kierowcy za przestrzeganie polecenia byłaby znacznie łatwiejsza do ustawienia, ponieważ nie ma kontroli nad samochodem, system byłby kapusiem i np. jego szybkość i że nie przestrzegał instrukcji w 20% przypadków i dobre pv. Z mojego punktu widzenia byłoby to bardziej logiczne niż radary, w których wystarczy zostać złapanym w wyniku nieuwagi przed radarem, aby mieć PV. Tam byłaby to ciągła kontrola, czujna nieuwaga, kierowca, jeśli się upiera, jest naprawdę odpowiedzialny.
Producenci na pewno o tym myśleli, ale wolą zaawansowaną technologię samochodów autonomicznych, to wciąż bardziej obiecujące, bardziej lukratywne.


Na papierze zgadzam się.
Byłbym pierwszym, który umieściłby pluskwę w moim samochodzie… zwłaszcza w celu obniżenia ubezpieczenia.

W rzeczywistości myślę, że niestety jesteśmy w science fiction....

Osobiście (i nie znając ich rzeczywistej skuteczności) jestem wręcz uwiedziony radarami sekcyjnymi...

Ponadto denerwuje mnie nieprzestrzeganie bezpiecznych odległości, a co za tym idzie obecna reklama 80 km/h, która niczego nie rozwiąże, dopóki te cholerne odległości nie będą przestrzegane.

Rozumiem, że chcemy jechać szybciej niż dozwolona prędkość.
Z drugiej strony nieprzestrzeganie bezpiecznej odległości jest całkowicie bezużyteczne (z wyjątkiem wyprzedzania).

Spowodowałoby to (przynajmniej dla nowych samochodów) urządzenie ostrzegające w kabinie pasażerskiej (ale być może już takie istnieje) w przypadku przekroczenia bezpiecznej odległości w zależności od prędkości (być może zablokowane w przypadku wyzwolenia sygnalizacji kierunkowskazów manewr wyprzedzania).
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez SixK » 03/07/18, 02:37

Hmm, to nadal przerażające...
Nie podsuwajcie złych pomysłów politykom, którzy nie odważyli się posunąć tak daleko!
Niestety ograniczenia prędkości przeszkadzają tylko tym, którzy ich przestrzegają.

Bezpieczne odległości, tak, wiele z nich jest nadużywanych, ale będziemy się dobrze bawić, gdy radary wykryją wykroczenie bez uwzględnienia kontekstu (nie martw się, to już wkrótce). To będzie wielka narodowa loteria... Mam wrażenie, że dochody państwa bardzo szybko wzrosną z 1 miliarda euro do 2 miliardów.
Myślę, że wszyscy możemy zacząć planować budżet na ten wielki moment, kiedy nadejdzie i przygotować motorowery.

Coraz bardziej jestem królem szos z moim 4L! Szkoda, że ​​kontrola techniczna zapewni, że nie będę mógł już jeździć z… Snifff.

Umarł samochód, niech żyje samochód autonomiczny!

Jeśli chcemy tylko porozmawiać o liczbach:
Obraz

Mała myśl dla rodziny zmarłego o ataku mrówek lub gąsienic, to brzydkie, to nie powinno się zdarzyć...

SixK
0 x
Optymiści wynalezione samoloty, spadochrony pesymistyczne. George Bernard Shaw.
Myśl osobiste, lepiej rozumiem, dlaczego wielcy szefowie wynalazł złoty spadochron.
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Janic » 03/07/18, 07:07

fajna spirala! Dla przypomnienia: ten raport wskazuje na 684 zgony z powodu grypy, a nie między 10 a 20.000 XNUMX, jak lubią mówić niektóre fałszywe wiadomości. :D
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 247