Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez Moindreffor » 04/08/18, 21:47

żeby zrównoważyć i uniknąć korków i ofiar śmiertelnych na drogach powinniśmy podzielić rok na 12 okresów urlopowych, no cóż, w końcu tak, dlaczego wszyscy chcą wyjechać lipiec sierpień, gdy szukamy złego argumentu, znajdujemy go
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
fl78960
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 81
Rejestracja: 16/02/18, 13:19
x 24

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez fl78960 » 23/08/18, 23:50

Mój arsenał przeciw ślimakom:

ładna chatka dla jeża (odwrócona skrzynia, sterta drewna + skoszona trawa) zbudowana tej wiosny i dzisiejszego wieczoru...tuż obok tej sterty, kto tam jest?

Obraz

Co bardziej zaskakujące, podczas polowania na dużego ślimaka (są tam i bardzo grube...), ostrzega mnie bardziej żywy ruch... i czając się pod ściółką pomiędzy pomidorem a niedawno posadzonym porem, znajduję

Obraz

W pracy!
1 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez być chafoin » 24/08/18, 00:16

W tym roku miałem mnóstwo ropuch... ale fenomenalną ilość ślimaków! Może byli zrzeszeni w związkach zawodowych?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez Did67 » 27/08/18, 16:04

Czy byli to czarujący książęta czekający na magiczną różdżkę? A może nie jesteś uroczą księżniczką???

A tak na poważnie, nie wiem, czy susza nie sprawiła, że ​​trochę się zwinęły i „zwolniły”????
0 x
fl78960
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 81
Rejestracja: 16/02/18, 13:19
x 24

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez fl78960 » 27/08/18, 17:09

Did67 napisał:Czy byli to czarujący książęta czekający na magiczną różdżkę? A może nie jesteś uroczą księżniczką???

A tak na poważnie, nie wiem, czy susza nie sprawiła, że ​​trochę się zwinęły i „zwolniły”????


Tak naprawdę 20 lipca pojechaliśmy na wakacje, a teściowa sumiennie podlewała przez 3 tygodnie naszej nieobecności i od powrotu podlewam dalej (ogrodek warzywny nam dobrze robi!)... wynik: Ropucha( s), ale także ślimaki...
0 x
EHAM
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 08/04/19, 14:23
x 6

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez EHAM » 26/05/19, 16:07

Polecono mi ten temat w związku ze ślimakami, więc przeczytałem i coś naprawdę przykuło moją uwagę. Z góry przepraszam, że się nad tym rozwodzę, ponieważ nie jest to świeże i nie na temat, ale naprawdę mnie to niepokoi.

Moindreffor napisał:to w rzeźniach są źli zabójcy, więc musimy zamknąć wszystkie rzeźnie, zimną owcę bez wełny, więc musimy zabronić jej strzyżenia i tak wszyscy zostańmy weganami, czy natura będzie lepsza? będą tylko pola, aby wyprodukować wszystkie niezbędne zboża, aby nas wyżywić, aby nas ubrać


To argument, który często słyszę, ale który wydaje mi się ciekawy, że bylibyśmy zobowiązani produkować więcej, gdyby wszyscy byli weganami. Osobiście jestem wegetarianinem, ale popieram wegan i nie mam nic przeciwko (niektórym) myśliwym.
Poświęciłem czas na wykonanie obliczeń, wyobrażając sobie, że we Francji kontynentalnej jesteśmy samowystarczalni żywnościowej (jakby wszyscy pracowali przez AMAP, zamiast chodzić do supermarketu), jest tam 65 milionów ludzi i według wiki we Francji jest 29 milionów hektarów użytków rolnych.

-W przypadku diety wegetariańskiej potrzeba od 1000 m² do 1500 m², aby wyżywić jedną osobę przez cały rok (źródło), co wymagałoby maksymalnie 9 750 000 hektarów, aby wyżywić Francję wyłącznie dietą wegetariańską. To pozostawiłoby miejsce na wiele innych rzeczy!

-W przypadku diety mięsnej byłoby to 4700 m² na osobę, ponieważ musi być miejsce dla zwierząt i do uprawy własnej żywności (według tego źródła, które opiera się na obliczeniach przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, więc jest przybliżone). Co wymagałoby 30 550 000 hektarów, aby wyżywić Francję.

– W przypadku diety bardzo mięsnej byłoby to 9350 m² na osobę (to samo źródło co poprzednie), zatem 60 775 000 hektarów wystarczyłoby na wyżywienie całej Francji…

Jeśli moja liczba 29 000 000 hektarów użytków rolnych we Francji jest prawidłowa, oznacza to, że przy bardzo lekkiej diecie mięsnej moglibyśmy być całkowicie samowystarczalni pod względem żywności. Wiedząc, że możemy dodać uzasadnione polowania/zbieranie, które nie będą pasować do tego obszaru.
W każdym razie najwyraźniej to nie weganie wyrządzają planecie najwięcej szkody.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9792
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2648

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez sicetaitsimple » 26/05/19, 16:23

Eham napisał:Jeśli moja liczba 29 000 000 hektarów użytków rolnych we Francji jest prawidłowa, oznacza to, że przy bardzo lekkiej diecie mięsnej moglibyśmy być całkowicie samowystarczalni pod względem żywności. Wiedząc, że możemy dodać uzasadnione polowania/zbieranie, które nie będą pasować do tego obszaru.
W każdym razie najwyraźniej to nie weganie wyrządzają planecie najwięcej szkody.


Nie jestem pewien, czy w pełni rozumiem, skąd pochodzisz, ale „całkowita autonomia żywnościowa Francji” jest już w dużym stopniu zapewniona, przynajmniej pod względem ekonomicznym.
http://agreste.agriculture.gouv.fr/IMG/ ... 16-119.pdf

Każdy mógłby uniknąć kupowania owoców i warzyw z drugiego końca świata poza sezonem, a to tylko pogłębiłoby ten stan rzeczy.

PS: To powiedziawszy, jest to właściwie zupełnie nie na temat. Jeśli chcesz o tym porozmawiać, otwórz nowy wątek.
0 x
EHAM
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 08/04/19, 14:23
x 6

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez EHAM » 26/05/19, 17:56

Chodziło tylko o to, że gdyby wszyscy przestali jeść mięso, nie musielibyśmy mieć pól jak okiem sięgnąć, że jest wręcz przeciwnie i że więcej konsumujemy niż konsumujemy.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9792
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2648

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez sicetaitsimple » 26/05/19, 18:14

Nie zrozumiałem niczego, co mówiłeś.... Otwórz inny wątek, jeśli chcesz rozwinąć swoje teorie.
1 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez Janic » 26/05/19, 19:00

Nie zrozumiałem niczego, co mówiłeś.... Otwórz inny wątek, jeśli chcesz rozwinąć swoje teorie.
nie chodzi o teorię, ale o fakty.
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 241