Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Slug




przez Did67 » 20/06/18, 09:41

być chafoin napisał:
Osoba, która przekazała mi tę informację, prowadzi centrum ogrodnicze, w którym kupiłem rośliny. Jej nieprecyzyjność była wielka (to ja wtrąciłem np. „specjalistę od dzikiej przyrody”, bo nie pamiętała już nazwiska fachowca specjalisty). Poszedłem znowu do tego ogrodnika i faktycznie mówił o jakimś uniwersyteckim mistrzu, który liczył zwierzęta, i żeby przywołać naszą dyskusję, rzeczywiście cyfra 5 wydaje mu się teraz wątpliwa (czy to student jest oszukany, czy ogrodnik, który źle zachował informacje...).



Dobry przykład tworzenia fałszywych informacji w pewnym sensie „bez Twojej wiedzy z własnej nieprzymuszonej woli”.

Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałeś, w celach edukacyjnych. Podsumowuję: „knury robią teraz 5 miotów rocznie”, mówicie jako pierwsi. Potem, w obliczu naszego zdziwienia: „to był specjalista od zarządzania dziką przyrodą”, który ci to wyjaśnił, to nie jest sieć, to w pewnym sensie pierwsza ręka…

Bez minimum wiedzy (czas trwania ciąży; słynne „3 miesiące 3 tygodnie 3 dni” łatwe do zapamiętania) i bez minimum krytycznego myślenia („bycie a priori przeciwko” - zamiast odwrotnie „wierzenie w a priori” ), przyznajemy.

Widzimy tam trzecią rzecz: „specjalizację”. Można być specjalistą od statystycznego przetwarzania populacji zwierząt (i liczyć dziki, ślimaki, koziorożce...) i nie wiedzieć nic o rozrodzie tych zwierząt, ani o ich "ekologii"...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Slug




przez Did67 » 20/06/18, 09:42

fl78960 napisał:
Wygląda na to, że ślimaki doceniają Trimota - Ember of Satan.



Oh!!! Muszę go umieścić w moim "jeżowym ogródku"!
0 x
elodiedu08
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 04/08/17, 23:10

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez elodiedu08 » 21/06/18, 18:28

Dobry wieczór, kto próbował obornika rabarbarowego i naparu z rabarbaru przeciw ślimakom? DZIĘKI
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Slug




przez być chafoin » 22/06/18, 20:32

Did67 napisał:
być chafoin napisał:
Osoba, która przekazała mi tę informację, prowadzi centrum ogrodnicze, w którym kupiłem rośliny. Jej nieprecyzyjność była wielka (to ja wtrąciłem np. „specjalistę od dzikiej przyrody”, bo nie pamiętała już nazwiska fachowca specjalisty). Poszedłem znowu do tego ogrodnika i faktycznie mówił o jakimś uniwersyteckim mistrzu, który liczył zwierzęta, i żeby przywołać naszą dyskusję, rzeczywiście cyfra 5 wydaje mu się teraz wątpliwa (czy to student jest oszukany, czy ogrodnik, który źle zachował informacje...).



Dobry przykład tworzenia fałszywych informacji w pewnym sensie „bez Twojej wiedzy z własnej nieprzymuszonej woli”.

Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałeś, w celach edukacyjnych. Podsumowuję: „knury robią teraz 5 miotów rocznie”, mówicie jako pierwsi. Potem, w obliczu naszego zdziwienia: „to był specjalista od zarządzania dziką przyrodą”, który ci to wyjaśnił, to nie jest sieć, to w pewnym sensie pierwsza ręka…

Bez minimum wiedzy (czas trwania ciąży; słynne „3 miesiące 3 tygodnie 3 dni” łatwe do zapamiętania) i bez minimum krytycznego myślenia („bycie a priori przeciwko” - zamiast odwrotnie „wierzenie w a priori” ), przyznajemy.

Widzimy tam trzecią rzecz: „specjalizację”. Można być specjalistą od statystycznego przetwarzania populacji zwierząt (i liczyć dziki, ślimaki, koziorożce...) i nie wiedzieć nic o rozrodzie tych zwierząt, ani o ich "ekologii"...
Nie, raczej nie, tak naprawdę nie przekazałem fałszywych informacji, nawet jeśli technicznie rzecz biorąc, 5 jest fałszywe. To sztuka kłócić się z tobą!

W „celach edukacyjnych” możemy więc ponownie przeczytać to, co powiedziałem na początku: „Słyszałem, że niektóre gatunki zareagowały na stres związany z globalnym ociepleniem, rozmnażając się bardziej niż wcześniej: wydaje się, że jest to potwierdzone w Gers dla dzików, które partner 5 razy w roku zamiast raz w roku wcześniej! To samo dotyczy niektórych ryb, które odbywają tarło dwa razy w roku zamiast jednego! Czy to samo dotyczy ślimaków?"
Nie będziemy wyjaśniać tekstu (słyszałem, że warunkowo), dobrowolnie poruszyłem temat, który rzucił mi wyzwanie w dyskusji, aby zareagować na ślimaki w tym forum, traktując to jako żart.

Następnie po raz drugi byłem zobowiązany do określenia kontekstu, biorąc pod uwagę wściekłą reakcję (sieć, fałszywe wiadomości ...), a ty nie przeczytałeś poprawnie: to nie specjalista przekazał mi informacje, ale ogrodnik!

W końcu to nie są tak naprawdę fałszywe wiadomości, jak Trump mówiący, że Obama założył Daesh lub że w Szwecji miał miejsce atak. To prawda, że ​​​​jest błąd lub nieporozumienie na 5, nie mam pb, abyśmy wznawiali informacje na ten temat, ale w zasadzie informacje są prawdziwe: zwierzęta zmieniły swój tryb reprodukcji wraz z globalnym ociepleniem i to był interesujący temat poruszony przez tego "specjalistę", a my niestety przy tym wszystkim umknęliśmy temu tematowi...
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez Moindreffor » 24/06/18, 12:10

globalne ocieplenie ma miejsce, ale jest to ocieplenie i kilka stopni w ciągu stu lat, nie zmieni zachowania gatunków w tak głęboki sposób

wszystkie gatunki są oportunistyczne, wykorzystują lepsze warunki do rozmnażania się

dziki lepiej się rozmnażają, bo są super chronione, zielone lobby tak walczyło z myśliwymi, że teraz doszło do przeludnienia dzików (sarny, jelenie), taka jest przede wszystkim rzeczywistość, jeśli niektórzy myśliwi żywią się przede wszystkim przyciąganie dzików do małych lasów, gdzie mogą polować, aby dziki nie trafiały do ​​dużych lasów, gdzie prawa łowieckie osiągnęły ceny znacznie przekraczające ich sakiewki, gdzie zamożni myśliwi tylko trochę bije dla zabawy, ale nie wywierają wystarczającej presji do utrzymania gatunku

Byłem myśliwym i rok po przeliczeniu okazało się, że kuropatw jest za dużo, prefektura nakazała nam wtedy rewizję administracyjną, musieliśmy ubić więcej w jeden dzień niż w jednym sezonie łowieckim, tak niemożliwe, dlaczego zabraniasz nam strzelać w sezonie, a potem okazuje się, że było ich za dużo, myśliwi wiedzą, jak sobie radzić wbrew temu, co może pomyśleć miejski ekolog, który nigdy w życiu nie widział zwierzyny, ale wie, jak go nie zabić

dlaczego wilk wraca, bo znajduje pożywienie, zabija od czasu do czasu owcę, ale od czasu do czasu nie je, w międzyczasie poluje normalnie

skupiamy się na dziku, ponieważ jest brzydki, mit o Bamby jest nadal obecny, ale jelenie i jelenie wyrządzają tyle samo szkód, inne, ale robią

więc łagodna zima oszczędzi więcej ślimaków, które będą mogły się lepiej rozmnażać w ciepłą wiosnę, ale jeśli łagodna zima oszczędziła ślimaki, to oszczędziła też drapieżników ślimaków, a ciepła wiosna jest również korzystna dla tych drapieżników,

Didier ma więcej ślimaków, uprawia też coraz większy obszar, a jeśli ma na swojej ziemi rodzinę jeży, to ta rodzina nie będzie ograniczała swojego terytorium, będzie broniła tego samego obszaru, będzie bogatsza, więc jeże będą mogły lepiej wychować swoje potomstwo, ale te odejdą, więc mniejsza presja na ślimaki

kiedy kultywujemy, zarządzamy naszą powierzchnią, ale nie sąsiadami, nie wolno nam o tym również zapominać
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez być chafoin » 29/07/18, 22:45

Nawet w środku lata... one tam są!
2018-07-28 11.17.29.jpg
żniwa ziemniaków, bestia jest po prostu zwinięta w kłębek pod sianem
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez Did67 » 30/07/18, 09:55

Tak, pewnego dnia dokonałem tego samego przypadkowego odkrycia!

Dwa dni później postawiłem czarne wiadro (masońskie) do góry dnem na pułapce na krety, żeby światło nie zrobiło im pcheł, a wieczorem, sprawdzając pułapkę, znajduję „dużą krowę” – jak je nazywam wielkie czerwone ślimaki, które pasą się, pasą...
0 x
xav72
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 07/02/18, 20:20
x 2

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez xav72 » 01/08/18, 16:48

„myśliwi wiedzą, jak sobie radzić wbrew temu, co może sądzić miejski ekolog, który nigdy w życiu nie widział zwierzyny, ale wie, jak jej nie zabijać”

Jestem jednak dobrym rodakiem bardzo rodakiem..
Ale czego naprawdę nie powinieneś słyszeć?
Bez ciebie i twojego pięknego szpikulca łowców idiotów, świat poszedłby źle, zapomniałem!
PRZEPRASZAM!!!
Chcesz medal a może statuetkę??

Więc idź i zaspokój swoje pragnienie zabijania, ponieważ w zasadzie to cię napędza.
Potem, jeśli tak bardzo kochasz Naturę, idź tam na spacer, ale bez wkurzania ludzi i dzikiej przyrody..
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez Moindreffor » 01/08/18, 19:11

xav72 napisał:„myśliwi wiedzą, jak sobie radzić wbrew temu, co może sądzić miejski ekolog, który nigdy w życiu nie widział zwierzyny, ale wie, jak jej nie zabijać”

Jestem jednak dobrym rodakiem bardzo rodakiem..
Ale czego naprawdę nie powinieneś słyszeć?
Bez ciebie i twojego pięknego szpikulca łowców idiotów, świat poszedłby źle, zapomniałem!
PRZEPRASZAM!!!
Chcesz medal a może statuetkę??

Więc idź i zaspokój swoje pragnienie zabijania, ponieważ w zasadzie to cię napędza.
Potem, jeśli tak bardzo kochasz Naturę, idź tam na spacer, ale bez wkurzania ludzi i dzikiej przyrody..

skąd tyle nienawiści : Mrgreen:
spacery na łonie natury kocham tak jak ty, ale czy spacerowałbyś ze spokojem, gdybyś mógł spotkać dużego drapieżnika
nie myl przyjemności zabijania z polowaniem, myśliwy nie czerpie przyjemności z zabijania, ponieważ gdyby tak było pod nieobecność zwierzyny, czerpałby przyjemność z innej zdobyczy
bez myśliwych populacja dzików eksplodowałaby, jest już ograniczona
sarny, jelenie też, stada są już pokaźne
populacja królików została powstrzymana tylko za pomocą myksomatozy, królik wraca, ale ponieważ jego siedlisko jest zniszczone, roi się tylko na autostradach i wszędzie tam, gdzie zakazują myśliwi, lotniska, obozy wojskowe...
skupiasz się na wadach myśliwych Ja też walczę z wadami myśliwych, ale w obu obozach są wady, za i przeciw
więc jeśli jutro zgodzicie się dzielić wieś z lisami, wilkami, dzikimi kotami w ilości nie kilkudziesięciu jak obecnie OK myśliwi będą mogli odłożyć broń (nie mówię o wściekliźnie w dodatku)
czy kiedykolwiek miałeś owce zabite przez wilki, kury porwane przez lisa, twój ogród splądrowany przez dziki, natknąłeś się na jelenia szarżującego na ciebie podczas płyty, te wypadki nie są rzadkością i wszystkie populacje zwierząt są powstrzymane, więc wyobraź sobie, że to było nie przypadek

w krajach gdzie nadal występują wilki, rysie, lisy raczej wskazane jest pozostawienie w uzbrojonym środowisku naturalnym
w Australii wprowadzono króliki (to piękna bzdura), polowania nigdy ich nie wytępiły,

odkąd człowiek, ze względu na swoją ekspansję populacyjną, najechał dzikie tereny, nigdy nie przestał tępić drapieżników, którzy z nim rywalizowali lub zagrażali jego życiu (wilki, rysie, niedźwiedzie) lub którzy go straszyli (czarne koty, sowy) inne gatunki zniknął w tym samym czasie co ich naturalne siedlisko, nikt nie poluje na chomika alzackiego, a mimo to jest zagrożony

odkąd odzyskał świadomość ekologiczną chciałby wrócić, ale to niemożliwe, nasza wieś to już nie dzikie tereny, tylko skrawki zieleni między naszymi miastami w całkowitej nierównowadze ekologicznej

musimy więc postrzegać myśliwych jako konieczność (co roku odbywają się administracyjne polowania mające na celu wytępienie niektórych gatunków, tam oczywiście nie mówimy o polowaniu), po raz kolejny Człowiek musi zrekompensować przyrodzie, która nie może już bez niego funkcjonować tak bardzo, że interweniował, równolegle z rolnictwem, bez pestycydów, fungicydów, nawozów i innych byśmy nadal tyle produkowali za tę samą cenę, mówiłem o cenie nie o jakości

po, jak wspomniano powyżej, są dobre i złe, ponieważ aby gatunek mógł ponownie rozwinąć się w środowisku, konieczna jest rehabilitacja środowiska, w parkach narodowych polowanie nie jest zabronione, tylko lepiej nadzorowane i praktykowane przez dobrych myśliwych ( na obszarach wiejskich działają towarzystwa łowieckie działające na tej samej zasadzie), to dzięki dobremu zarządzaniu i rekultywacji środowiska działa
na przykład każdego lata myśliwi przynoszą ptakom wodę, oczywiście kuropatwy, bażanty przychodzą się napić, ale wszyscy inni też muszą to robić, ponieważ mokradła zostały usunięte, myśliwi naciskają na rolników, aby opuścili pola leżą przez jakiś czas odłogiem, po czym po żniwach wszystko zostaje przewrócone, aby zwierzęta mogły zjeść to, czego nie zebrały maszyny

potem zawsze wraca kwestia pieniędzy, duże tereny łowieckie, których właścicielem jest państwo, są wynajmowane myśliwym i wystawiane na aukcję, więc im lepszy teren, tym bardziej ceny idą w górę, tereny prywatne są często zarezerwowane przez właściciela
więc dla zwykłych śmiertelników często pozostaje do ich dyspozycji, tereny komunalne (nieużytki przemysłowe, stadiony...) a ponieważ fauna nie jest bujna, to tak, strzela do wszystkiego, co się rusza i to jest ten obraz w telewizji

rybaków, np. dla przywrócenia biegu cieku konieczne jest wysadzenie tam nieczynnych już młynów z początku XX wieku, ale jest to niemożliwe bez zgody właścicieli, więc przywrócenie nie jest możliwe wszędzie, to jest w mojej wiosce, więc możesz zakazać wędkowania, to nie przywróci ryb, które nie mogą przejść przez te przeszkody, no cóż, to samo dotyczy polowania

w świecie łowieckim myśliwi, o których mówisz, nazywani są mięsożercami (zabijają dla przyjemności zabijania i zarabiania pieniędzy), a myśliwi nie lubią ich bardziej niż ty, więc jeśli mówisz o tych łowcach, zgadzamy się całkowicie

to w rzeźniach są źli zabójcy, więc musimy zamknąć wszystkie rzeźnie, zimną owcę bez wełny, więc musimy zabronić jej strzyżenia i tak wszyscy zostańmy weganami, czy natura będzie lepsza? będą tylko pola, aby wyprodukować wszystkie niezbędne zboża, aby nas wyżywić, aby nas ubrać

gdyby człowiek zawsze był cnotliwy, tak wiele rzeczy można by usunąć, w Benalla wszystkie media są zajęte, gdyby ten wyjątek został uogólniony, aby wprowadzić zamieszanie w całą pracę policji i żandarmerii, przesadnie mediatyzujemy policyjne błędy, ale ignoruje się codzienną pracę organów ścigania

Nie będę Cię przekonywał, agresywność Twojego przekazu jasno pokazuje w jakiej kategorii jesteś przeciwnikiem polowania, mówię o tym co wiem bo praktykowałem to w wielu różnych sytuacjach, na bardzo różnych terenach, nie ma polowanie ale polowanie, więc wiem o czym mówię i też spotkałem łowców idiotów, ale każdego dnia spotykam idiotów
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez phil53 » 02/08/18, 08:26

Moindrefor, to jest wyjaśnienie.
Tak, dlaczego tak agresywnie?
Zgadzam się z tobą, idioci są wszędzie, czasem i ja, i to czyni mnie bardziej tolerancyjnym. Mówię sobie, że niektórzy idioci mogą nie być tym przez cały czas.
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 344