Czy można podłączyć napięcie fotowoltaiczne 250w - 24 z dwoma bateriami 12V40Ah?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
SEIRMIC
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 10/12/17, 13:10
Lokalizacja: Wagadugu
Kontakt :

Czy można podłączyć napięcie fotowoltaiczne 250w - 24 z dwoma bateriami 12V40Ah?




przez SEIRMIC » 22/05/18, 11:39

Witam wszystkich!

W grudniu 2017 byłem na tym forum i ujawniłem swój problem na moim wadliwym panelu słonecznym 100W. Dostałem radę dzięki wszystkim, zmieniłem to.

Po zakupie nowego panelu słonecznego 250Watts, 24 woltów, chcę go używać z moimi dwiema bateriami 12v40ah każda.
ps; Używam cyfrowego regulatora, który obsługuje 24v i 12 v.

Czy zaleca się używanie tylko dwóch moich małych baterii? Ładowanie jest tak szybkie, że przed 9h rano akumulatory są już pełne, a regulator przestaje ładować przez miganie.

Czy moje dwie baterie miałyby długą żywotność? ponieważ wszystkie moje połączenia to napięcia 12, a także inny sektor 220v. Jednak rzadko jestem w domu w ciągu dnia, ponieważ wieczorem przychodzę do domu tylko po to, by żyć, ponieważ mieszkam sam.


Dziękujemy za pomoc w lepszym korzystaniu z panelu woltów 250w - 24 w moim sektorze woltów 12.


Z góry dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79004
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10935

Re: Czy można podłączyć ogniwa fotowoltaiczne z 250w - woltów 24 za pomocą dwóch akumulatorów 12V40Ah?




przez Christophe » 22/05/18, 11:53

Jeśli regulator będzie je chronił podczas ładowania (i rozładowywania), to ich żywotność będzie „optymalna” ...

Aby zoptymalizować żywotność akumulatora ołowiowego, lepiej jest utrzymywać go w pełni naładowanym (idealnie od 13,5 do 14V) niż za mało.

Jakie jest napięcie odcięcia przy przeciążeniu?

Co chcesz zrobić z tym montażem?
1 x
Avatar de l'utilisateur
SEIRMIC
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 10/12/17, 13:10
Lokalizacja: Wagadugu
Kontakt :

Re: Czy można podłączyć ogniwa fotowoltaiczne z 250w - woltów 24 za pomocą dwóch akumulatorów 12V40Ah?




przez SEIRMIC » 22/05/18, 12:34

Christophe napisał:Jeśli regulator będzie je chronił podczas ładowania (i rozładowywania), to ich żywotność będzie „optymalna” ...

Aby zoptymalizować żywotność akumulatora ołowiowego, lepiej jest utrzymywać go w pełni naładowanym (idealnie od 13,5 do 14V) niż za mało.

Jakie jest napięcie odcięcia przy przeciążeniu?

Co chcesz zrobić z tym montażem?



Witam, dziękuję za odpowiedź, to uspokajające! Napięcie odcięcia przy przeciążeniu wynosi 13,7 lub 13,9.

Chcę tylko śledzić telewizję na 12 volt lub 220v lub radio, trzy lampy dwanaście woltów i dwa wentylatory 12 wolty. Na dłuższą metę dodaj małą lodówkę / zamrażarkę do zestawu 220volt

ps; W ciągu dnia nie mam problemu, jeśli jestem w domu, ale wieczorem, jak tylko słońce zacznie znikać, zauważam rozładowanie, jeśli telewizor, dekoder i radio plus wentylator są włączone, regulator wskazał wczoraj baterie pusty i zasygnalizowany przez kliknięcie po stronie baterii jest w kierunku 16h45, kiedy to zauważyłem, zgasiłem wszystko i nagle bakterie podeszły do ​​11, patrz 12volts.


Czy muszę koniecznie wymieniać baterie (mam je już od miesiąca 8), ale panel 250w-24volt jest połączony z bateriami od końca grudnia 2017.




dziękuję
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 86