Łąka warzywna?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Łąka warzywna?




przez Adrien (były nico239) » 16/10/19, 15:30

być chafoin napisał:Och, to jest gigantyczne! Mam zamiar zebrać tylko 2 plus 3 dynie. Ta roślina też zawsze robi wrażenie! I prawdą jest, że gdy jest miejsce i nie musimy już myśleć o uprawie gleby, łatwiej jest nam wyobrazić sobie taką rozbudowę ogródka warzywnego. Problemem może być ochrona środowiska, ale w przypadku dyni nie stanowi to żadnego problemu!


Otóż ​​to....

Skoro jemy dużo zup to jak będzie nas około 40 to będzie sezon, ale jeszcze nie jesteśmy : Mrgreen:
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Łąka warzywna?




przez Moindreffor » 16/10/19, 15:49

nico239 napisał:
jardama napisał:Cóż, nie wstydź się, gdy jest miejsce! (ok. 600 m2) pozwala to na podarowanie części dzieciom, przyjaciołom i... posiadanie produktów, których pochodzenie jest znane. wtedy oszczędza się trochę pieniędzy. Nie wiem jaka jest cena w sklepach ekologicznych?
Po rozłożeniu plandek i posadzeniu/posadzeniu: dyni/sucrine du berry i kilku roślin patidou (najlepiej) nie wymagało to wiele pracy. Wystarczy kilka konewek wody w lipcu i sierpniu.


Dynia jest nie tylko pyszna, ale też nie tania

hm, przyjrzałem się trochę cenom, dynia prawidłowego rozmiaru kosztowała w supermarketach 3.60 euro, a w gammvert dynia o wadze od 3 do 5 kg kosztowała z pamięci 7,95 euro i nie była to żywność ekologiczna,
Trochę rozglądam się, bo kupiwszy rośliny, lubię wiedzieć trochę, żeby porównać zakup roślin z kupnem gleby i nasion, hm, w tym roku wydaje mi się, że ceny wzrosły, czy mógł być jakiś szczególny zjawisko tego lata :?
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
jardama
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 161
Rejestracja: 07/06/19, 13:47
x 7

Re: Łąka warzywna?




przez jardama » 16/10/19, 15:56

Tak, to prawda, że ​​brak konieczności uprawiania gleby zachęca do dalszych wysiłków. A że tam nie mieszkam, to sobie powtarzam, zawsze trochę ilości by się przydało!!! To samo dotyczy pomidorów, porów, kapusty...
Zwykle udaje mi się je zatrzymać do lutego. ale ponieważ w sierpniu trochę je potrącił grad, zrobiły się dziury, przez które może zacząć pojawiać się zgnilizna, więc w tym roku nie wiem. Przez pierwsze lata trzymałem je w piwnicy. Szybka gnicie. Szczególnie nie w wilgotnym miejscu, powiedziano mi. Jeśli to możliwe, ciepło i sucho. Brak świeżości.

Lubimy dynie i sukrynę jagodową.
Patidou jest bardzo dobre: ​​smak kasztanów jest wyraźniejszy niż dyni
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Łąka warzywna?




przez Moindreffor » 16/10/19, 16:23

jardama napisał:Tak, to prawda, że ​​brak konieczności uprawiania gleby zachęca do dalszych wysiłków. A że tam nie mieszkam, to sobie powtarzam, zawsze trochę ilości by się przydało!!! To samo dotyczy pomidorów, porów, kapusty...
Zwykle udaje mi się je zatrzymać do lutego. ale ponieważ w sierpniu trochę je potrącił grad, zrobiły się dziury, przez które może zacząć pojawiać się zgnilizna, więc w tym roku nie wiem. Przez pierwsze lata trzymałem je w piwnicy. Szybka gnicie. Szczególnie nie w wilgotnym miejscu, powiedziano mi. Jeśli to możliwe, ciepło i sucho. Brak świeżości.

Lubimy dynie i sukrynę jagodową.
Patidou jest bardzo dobre: ​​smak kasztanów jest wyraźniejszy niż dyni

patio? jaka to odmiana dyni, w domu też lubimy kasztanowy smak dyni w porównaniu do dyni
w celu konserwacji umieść je na miękkim materiale, skrzyni i odrobinie siana, aby uniknąć gnicia od dołu, u mnie w piwnicy jest tak sucho, a zimą około 12°C, to nie jest na tyle duża produkcja, aby zajść bardzo daleko w czasie , ale nie ma różnicy pomiędzy pierwszym zjedzeniem a ostatnim, zatem nie ma to wpływu na czas przechowywania
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
jardama
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 161
Rejestracja: 07/06/19, 13:47
x 7

Re: Łąka warzywna?




przez jardama » 16/10/19, 16:37

Patidou: Zrobię zdjęcie (to pochodzi z Internetu). Znajomy dał mi to trzy/cztery lata temu.
załączniki
Patidou.png
Patidou.png (438.78 KB) Konsultowano 2019 razy
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Łąka warzywna?




przez Moindreffor » 16/10/19, 17:15

jardama napisał:Patidou: Zrobię zdjęcie (to pochodzi z Internetu). Znajomy dał mi to trzy/cztery lata temu.

więc musisz znaleźć nasiona
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Łąka warzywna?




przez Did67 » 16/10/19, 17:45

jardama napisał:
Zwykle udaje mi się je przetrzymać do lutego...


Właśnie nakarmiliśmy robaki orzechami piżmowymi... ze zbiorów 2018! Przy okazji sprzątania. Nienaruszony. Przechowywane na półce garażowej (chłodnej, niezamarzniętej i niezawilgoconej). [nazywa się to garażem, ale jest to „schowek w piwnicy”; samochód zostaje na zewnątrz!]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Łąka warzywna?




przez Did67 » 16/10/19, 17:46

jardama napisał:Tak, to prawda, że ​​brak konieczności uprawiania ziemi zachęca do dalszych wysiłków...


QED !!!
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Łąka warzywna?




przez Moindreffor » 16/10/19, 19:28

Did67 napisał:
jardama napisał:
Zwykle udaje mi się je przetrzymać do lutego...


Właśnie nakarmiliśmy robaki orzechami piżmowymi... ze zbiorów 2018! Przy okazji sprzątania. Nienaruszony. Przechowywane na półce garażowej (chłodnej, niezamarzniętej i niezawilgoconej). [nazywa się to garażem, ale jest to „schowek w piwnicy”; samochód zostaje na zewnątrz!]

Myślę, że to jest prawdziwa definicja słowa garaż, prawda? : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
jardama
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 161
Rejestracja: 07/06/19, 13:47
x 7

Re: Łąka warzywna?




przez jardama » 16/10/19, 20:23

Patidou, ciąg dalszy,
w sprawie nasion mogę ci wysłać [odpowiedź do Moindrefora]
Znalazłem trochę na stronie farmy St Marthe.
Jest taki komentarz: „Kabaczka Patidou, czasami nazywana dynią Sweet Dumpling, to biegająca odmiana wytwarzająca około dziesięciu owoców na roślinę, o średnicy od 8 do 15 cm i wysokości od 6 do 10 cm, o masie od 200 do 600 g. Miąższ patidou dynia jest pomarańczowa, bardzo cienka, jędrna, słodka, o pysznym orzechowym smaku. Jest zarówno dekoracyjna, jak i soczysta.

Bardziej przypomina mi kasztan niż orzech laskowy!
Uważam, że jest dość trudna w uprawie. Maksymalnie od dwóch do trzech na stopę i więcej!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 475