Łąka warzywna?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Łąka warzywna?




przez Adrien (były nico239) » 03/09/18, 02:48

Świetna nagroda ::
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Łąka warzywna?




przez Moindreffor » 03/09/18, 08:25

W porządku, czy to nagradza twoje nie bóle porodowe : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Łąka warzywna?




przez Did67 » 03/09/18, 09:52

Bardzo zielone warzywa, znak nieobecności uszczelnienie „głodu azotu”!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Łąka warzywna?




przez być chafoin » 03/09/18, 11:03

Did67 napisał:Bardzo zielone warzywa, znak nieobecności uszczelnienie „głodu azotu”!!!
Tak dla tego łóżka z buraków i boćwiny. Zauważyłam, że moja boćwina i szczaw były dużo piękniejsze niż w poprzednich latach. Gdzie indziej zadałem sobie pytanie, jak tutaj na prerii:
2018-09-02 11.54.05.jpg
ślimaki po stronie melona!
Liście to naprawdę smoła
Co do tego melona to nie bardzo pamiętam ale siano chyba wsadziłam bardzo późno, od stylizacji do sadzenia. Czy to może grać?

I niedaleko melona:
2018-09-02 11.56.06.jpg
orzechy piżmowe czekające na zbiory
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Łąka warzywna?




przez Moindreffor » 03/09/18, 11:36

tak jak ja byłeś głodny azotu na tego typu uprawie, ja też siano założone pod koniec marca i na fałszywym BRF, przy suchej pogodzie brak koszenia trawnika, aby zrekompensować brak azotu

Naiwnie podlewałem tuż pod roślinami, w końcu zrozumiałem, że jeśli chcę, żeby moje siano się zmineralizowało, to i ono musi być podlewane, więc przerzuciłem się na podlewanie powierzchniowe i zaczęło nabierać tempa, z powrotem kilku burze, spadek temperatur, mineralizacja przyspieszona, właśnie zebrałem pierwszy ogórek ponad 20cm długości, takiego długiego jeszcze nie miałem, krótko mówiąc ogórek podobny do ogórka a nie do dużego ogórka

moje cukinie też są słabe w tym roku, zbiory minimalne, a liście pozostały jasnozielone, popełniłem błąd sadząc te chciwe tam gdzie położyłem najbardziej fałszywy BRF, więc tam też byłem bardzo głodny azotu

moje błędy wynikają głównie z braku refleksji ze względu na brak dyspozycyjności istoty szarej zajęty innymi problemami, urlopami i odpoczynkiem, udało mi się przeprowadzić retrospektywną analizę i tym samym zweryfikować czy to co miało się stać przeszło poszło dobrze , mam nadzieję, że w przyszłym roku będę bardziej dostępny dla mojego ogródka warzywnego
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Łąka warzywna?




przez być chafoin » 03/09/18, 23:18

Moindreffor napisał:moje błędy wynikają głównie z braku refleksji ze względu na brak dyspozycyjności istoty szarej zajęty innymi problemami, urlopami i odpoczynkiem, udało mi się przeprowadzić retrospektywną analizę i tym samym zweryfikować czy to co miało się stać przeszło poszło dobrze , mam nadzieję, że w przyszłym roku będę bardziej dostępny dla mojego ogródka warzywnego
Tak, nie można zaprzeczyć, że w ogrodzie warzywnym potrzeba czasu, nie zawsze na większe prace (takie jak sianie, sadzenie...), ale trzeba przynajmniej śledzić życie roślin przez cały okres ich rozwoju (na przykład obserwować małe zmiany, które następują po sobie...)

Pytanie o szarą materię, właśnie sobie uświadomiłem, że posadziłem za dużo pomidorów nie zwracając uwagi na wczesność odmian. Można nawet powiedzieć, że jest to czynnik, którego prawie nie brałem pod uwagę... Posadziłem to, co mi dano, lub komercyjne rośliny, które uznałem za obiecujące... Błąd!
W rezultacie moje kilka wczesnych planów (nie wiem dlaczego) wegetowało i większość moich pomidorów zaczęła dojrzewać w połowie sierpnia. Myślałem, że to przez falę upałów i brak wody, ale przede wszystkim… to było normalne, bo właśnie sprawdziłem, czy Roma, Saint Pierre i Cœur de boeuf są częściowo spóźnione lub spóźnione!

Morał: gdybym lepiej uwzględnił wczesność, mógłbym mieć pomidory miesiąc wcześniej!

Lekcja na przyszły rok...
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Łąka warzywna?




przez Moindreffor » 04/09/18, 09:06

być chafoin napisał:
Moindreffor napisał:moje błędy wynikają głównie z braku refleksji ze względu na brak dyspozycyjności istoty szarej zajęty innymi problemami, urlopami i odpoczynkiem, udało mi się przeprowadzić retrospektywną analizę i tym samym zweryfikować czy to co miało się stać przeszło poszło dobrze , mam nadzieję, że w przyszłym roku będę bardziej dostępny dla mojego ogródka warzywnego
Tak, nie można zaprzeczyć, że w ogrodzie warzywnym potrzeba czasu, nie zawsze na większe prace (takie jak sianie, sadzenie...), ale trzeba przynajmniej śledzić życie roślin przez cały okres ich rozwoju (na przykład obserwować małe zmiany, które następują po sobie...)

Pytanie o szarą materię, właśnie sobie uświadomiłem, że posadziłem za dużo pomidorów nie zwracając uwagi na wczesność odmian. Można nawet powiedzieć, że jest to czynnik, którego prawie nie brałem pod uwagę... Posadziłem to, co mi dano, lub komercyjne rośliny, które uznałem za obiecujące... Błąd!
W rezultacie moje kilka wczesnych planów (nie wiem dlaczego) wegetowało i większość moich pomidorów zaczęła dojrzewać w połowie sierpnia. Myślałem, że to przez falę upałów i brak wody, ale przede wszystkim… to było normalne, bo właśnie sprawdziłem, czy Roma, Saint Pierre i Cœur de boeuf są częściowo spóźnione lub spóźnione!

Morał: gdybym lepiej uwzględnił wczesność, mógłbym mieć pomidory miesiąc wcześniej!
Lekcja na przyszły rok...

Unikam późnych, bo mączniak często dziesiątkuje je na długo przed zbiorami, na przyszły rok na pomidory, to rośliny domowe wczesnych, przesadzanych w połowie maja serią w rezerwie, sadząc w większym rozstawie i na podporach 2D i już nie tylko w pionie
do cukinii, dyni, ogórków i chyba ogórków kiszonych seria w kubełkach i wielkości nóżek oraz seria bezpośrednio do gruntu i tu też przesadzanie dużo wcześniej
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Łąka warzywna?




przez być chafoin » 17/09/18, 18:50

Po dobrej fazie zbiorów i podczas późnego sezonu, który jest wspaniały, ale rozpaczliwie suchy (muszę ponownie podlewać), moje pomidory są poważnie uszkodzone przez zielone chrząszcze http://www.terrevivante.org/475-la-punaise-verte.htm wydaje się.

To może dać:
2018-09-16 18.56.01.jpg
mały pomidorek zniszczony, owoce słabo rosną i czasem są podziurawione...


Atakują wszystko po trochu (zwłaszcza pomidory, fasolę, paprykę...). Usuwam je ręcznie, ale widok tego bałaganu jest dość irytujący.
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Łąka warzywna?




przez być chafoin » 18/09/18, 21:12

Kolejny problem, czy to to samo: skórka pomidorów twardnieje. Widzimy pośrodku skóry właściwej białawą część.
2018-09-18 10.50.01.jpg
2018-09-18 10.50.01.jpg (443.47 KB) Oglądano razy 1928
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Łąka warzywna?




przez Adrien (były nico239) » 19/09/18, 01:17

być chafoin napisał:Po dobrej fazie zbiorów i podczas późnego sezonu, który jest wspaniały, ale rozpaczliwie suchy (muszę ponownie podlewać), moje pomidory są poważnie uszkodzone przez zielone chrząszcze http://www.terrevivante.org/475-la-punaise-verte.htm wydaje się.

Oto co może dać: 2018-09-16 18.56.01.jpg

Atakują wszystko po trochu (zwłaszcza pomidory, fasolę, paprykę...). Usuwam je ręcznie, ale widok tego bałaganu jest dość irytujący.


Miałem ich mnóstwo w Vaucluse.

Czy produkty wrzucone do winorośli zdziesiątkowały drapieżniki?

To powiedziawszy, bezskutecznie prowadziłem również badania nad drapieżnikami pluskiew...

Czy wiesz o tym oprócz pasożyta, jak sądzę...

Krótko mówiąc, u nas ich nie ma i dobrze, bo to prawda, że ​​chciwie wysysają pomidory.

Lubisz mojego dziadka, wkładasz je do toreb.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 313