Łąka warzywna?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Łąka warzywna?




przez być chafoin » 22/05/18, 01:12

izentrop napisał:Taka jest rola CIPAN w rolnictwie https://fr.wikipedia.org/wiki/Culture_i ... ge_d'azote.


Przepraszam za powtórzenie, pisałem wiadomość!
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Łąka warzywna?




przez być chafoin » 22/05/18, 01:14

izentrop napisał:Poprawiono, ale problem będzie bardziej widoczny w zimie, gdy życie w glebie jest powolne, a deska nie jest już zajęta, gdy jest przykryta sianem.
Azotany nie wchłonięte przez poprzednią uprawę mogą być wymywane, ale jest to bardziej problem płytkiej gleby, gleby piaszczystej, zaoranej (przyspieszona mineralizacja), braku próchnicy i pozostawionej nagiej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Łąka warzywna?




przez być chafoin » 22/05/18, 01:16

Stosuje się zimowy zielony nawóz, brzmi dobrze i bardziej, jak łamanie języka. Doświadczyłem tego tej zimy; na przykład wyka i lucerna.
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Łąka warzywna?




przez być chafoin » 22/05/18, 01:19

Moja ziemia jest gliniasta, ale wilgotna, a nawet zalewowa (bardzo stare koryto Garonny) z głębokim drenem, prawie 30 metrów od mojego ogrodu warzywnego... więc jeśli cię posłucham, powinienem wziąć to pod uwagę!
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Łąka warzywna?




przez być chafoin » 22/05/18, 01:59

Jeśli chodzi o moją glebę, oto zdjęcie, które zrobiłem w sercu tej zimowej uprawy zielonego nawozu, o której mówiłem.
2018-05-09 16.21.28.jpg
w sercu mieszanki wyki i żyta

Zielony nawóz miał kiepski start tej jesieni, ale tej wiosny zaczął się stosunkowo dobrze. Co to za czarny film, który widziałem już w innych miejscach? Biofilm?

Widzimy także charakterystyczne oznaki gleby gliniastej: pęknięcia skurczowe.
2018-05-09 16.21.50.jpg
w sercu zła, Charpentier!
Tutaj jest to palec, ale czasami w lecie mogę wsunąć tam grubość mojej dłoni! Jakie szkody musi to wyrządzić korzeniom i grzybom roślin uprawnych! Czy to nie sprzyja wypłukiwaniu? Dobrze jest spojrzeć na wszystko z innej perspektywy, gdy tylko pada wystarczająco dużo deszczu, pęknięcia znikają.
Mówię sobie, że gruba osłona mogłaby przynajmniej częściowo chronić glebę przed tymi rozdarciami, lepiej niż żywa osłona. Tutaj te pęknięcia są prawdopodobnie spowodowane ewapotranspiracją. Rzeczywiście, byłem oszołomiony, gdy zobaczyłem, jak szybko odwodniono glebę u podnóża tych nawozów w porównaniu z innymi działkami. Poza tym, żeby je zedrzeć, trzeba dobrze wybrać moment, bo inaczej to bzdura i zakazane dla leniwych! Mówimy jednak o pozytywnym wpływie na utrzymanie wilgoci, ale potem zrozumiałem, że na mojej glebie ta wilgoć dostarczana przez żywą pokrywę była niebezpiecznie równoważona przez jej ewapotranspirację! W moim domu (!) te pęknięcia widać nawet pod drzewami: daje to wyobrażenie o sile ewapotranspiracji!

Chciałbym zatem spróbować połączyć okrywę roślinną nawozów zielonych z grubą pokrywą siana (a tak się składamy osłony!), ale widzę, że siew przez rzut jest skomplikowany (a nawet niemożliwy bez zdejmowania osłony) do fenokultury ...być może linie zielonego nawozu? Właśnie tego ostatnio próbowałam z kozieradką i myślę, że moja sylwetka się podnosi! ciąg dalszy nastąpi
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Łąka warzywna?




przez Adrien (były nico239) » 22/05/18, 02:27

Mam to samo piętro.

Jeśli zakryjesz szczeliny
Ziemia znów ożywa, zamiast być w ciągłym cierpieniu

Niezależnie od tego, czy osłoną jest trawa, trawy, różne kwiaty (ogród przyjemności)
lub siano lub słoma lub... „chwasty” (ogród warzywny lub ogród rekreacyjny zimą)

Na drodze przejazdu (ciągnik, samochód osobowy, ciężarówka itp.) znajduje się wiele pęknięć, które otwierają się przy najmniejszej szansie suszy, a woda kapie w przypadku deszczu

Wyraźnie widać różnicę pomiędzy obiema sekcjami (zdjęcie zimowe)

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Łąka warzywna?




przez być chafoin » 22/05/18, 10:04

Tak, problem podniesiony przez Didiera, jeśli dobrze zrozumiałem, polega na tym, że pozostawienie pokrytej ziemi bez uprawy i życia roślinnego wiąże się z ryzykiem wymywania azotanów (lub nawet eutrofizacji, jeśli pokrywa jest zbyt bogata?)...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Julienmos
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1265
Rejestracja: 02/07/16, 22:18
Lokalizacja: Królowa woda
x 260

Re: Łąka warzywna?




przez Julienmos » 22/05/18, 11:58

Did67 napisał:
Siano według moich obliczeń dostarcza więcej N, P i K niż obornik kompost, dla przenoszona ta sama waga


ten sam ciężar niesiony...
w przypadku kompostu, jak sądzę, mówisz tu nie o masie gotowego produktu („dojrzały” kompost opuszczający kompostownik), ale o masie „ hałdy ”, która jest umieszczana w kompostowniku (odpady zielone itp.) , czyli waga przed przeróbką (przed znaczną redukcją objętości)???
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Łąka warzywna?




przez Did67 » 22/05/18, 14:47

NIE. „Gotowy” kompost… To około 50% floty! I jeszcze całkiem sporo „rozkładającej się materii roślinnej” (do substancji humusowych jeszcze nam daleko, choć jest już trochę). Zawartość pierwiastków nawozowych (N, P, K itp.) uległa pewnemu skoncentrowaniu, oczywiście na skutek utraty masy (znaczna część C pozostała w postaci CO2 po podgrzaniu - lub nawet jeśli się nie nagrzewa, wolniejszy rozkład na zimno uwalnia C w postaci CO2.

O „bogactwie” siana decyduje zawartość (co najmniej) 85% suchej masy. Zatem nawet zredukowany do suchej masy jest nieco uboższy od kompostu (zredukowany do suchej masy), ostatecznie jest bardziej...

Jeśli porównamy ze świeżym materiałem, to wypadamy „niewiele”, ponieważ taszczymy dużo, gdy taszczymy odpady z gospodarstw domowych (często 90 do 95%, z wyjątkiem kilku „skórek”). ). Kiedy wyrzucam wiadra nieczystości na moje 20 cm siana, stanowi to kilka% (maksymalnie około dziesięciu) całkowitej suchej masy „zużytej” przez moje organizmy glebowe!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Julienmos
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1265
Rejestracja: 02/07/16, 22:18
Lokalizacja: Królowa woda
x 260

Re: Łąka warzywna?




przez Julienmos » 22/05/18, 16:02

Did67 napisał:NIE. „Gotowy” kompost… To około 50% floty! I jeszcze całkiem sporo „rozkładającej się materii roślinnej” (do substancji humusowych jeszcze nam daleko, choć jest już trochę). Zawartość pierwiastków nawozowych (N, P, K itp.) uległa pewnemu skoncentrowaniu, oczywiście na skutek utraty masy (znaczna część C pozostała w postaci CO2 po podgrzaniu - lub nawet jeśli się nie nagrzewa, wolniejszy rozkład na zimno uwalnia C w postaci CO2.

O „bogactwie” siana decyduje zawartość (co najmniej) 85% suchej masy. Zatem nawet zredukowany do suchej masy jest nieco uboższy od kompostu (zredukowany do suchej masy), ostatecznie jest bardziej...

Jeśli porównamy ze świeżym materiałem, to wypadamy „niewiele”, ponieważ taszczymy dużo, gdy taszczymy odpady z gospodarstw domowych (często 90 do 95%, z wyjątkiem kilku „skórek”). ). Kiedy wyrzucam wiadra nieczystości na moje 20 cm siana, stanowi to kilka% (maksymalnie około dziesięciu) całkowitej suchej masy „zużytej” przez moje organizmy glebowe!


Zawsze trudno to sobie wyobrazić, ponieważ wszędzie jesteśmy chwaleni za właściwości słynnego kompostu, zwłaszcza domowego.

50% wody nadal w środku? Myślałem, że podczas kompostowania praktycznie cała woda odparowała...

Kiedy siano nadal zawiera duży procent błonnika, więcej niż w kompoście?

odpady domowe, to musi być trochę jak koszenie trawnika, prawda? (zawartość wody, bogactwo azotu, ubóstwo włókien itp.)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 473