Trawa jako paliwo

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Urok
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 11/04/11, 22:54
x 4

Re: Turf jako paliwo




przez Urok » 26/05/18, 19:20

powiedz, jak działa zasada generatora gazu? Jaka jest różnica w trawieniu beztlenowym?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Turf jako paliwo




przez Did67 » 27/05/18, 09:27

Również mieszanka słomy i darni (w świeżej masie brutto, 10 kg ścinków dla 1 kg słomy, ścinki pochodzą głównie z floty).

Jest mniej idealny, ponieważ rozkład jest „różnicowy”. Ale kto zna tylko idealne sytuacje w swoim życiu ???

I rzeczywiście, mała trawa w cienkich warstwach i / lub suszona jest organicznym nawozem dla chciwych roślin: ziemniaków, kapusty ... I ogólnie te, z których konsumujemy wyprodukowaną zieloną biomasę, ogólnie chciwe "w azotanach ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Turf jako paliwo




przez chatelot16 » 27/05/18, 09:48

metanizacja: bakterie przekształcają to, co im odpowiada, w metan: bakterie nie zużywają całego węgla, lite drewno nie jest wykorzystywane i pozostaje w pofermentie ... również nie wykorzystuje się zdrewniałej części słomy

gaz: pali wszystko, co się pali, ale z powodu braku powietrza spalanie nie przechodzi z C do CO2, ale tylko z C do CO, który jest gazem opałowym

w składzie roślin występuje również wodór i nie przechodzi on z H do H2O, ponieważ przy obecności żarzącego się węgla H2O reaguje z C tworząc H2O + C> CO + H2

reakcja C + O> CO może wydawać się utratą części energii, ale w dobrze wykonanym gazyfikatorze straty ciepła są maksymalnie zmniejszone, a temperatura wzrosłaby do przegrzania, a para jest dodawana dobrowolnie wody do powietrza wpuszczonego tak, aby reakcja H2O + C> CO + H2 pochłaniała ciepło wytwarzane przez C + O> CO

idealny zgazowacz z dobrym odzyskiem ciepła gazu wychodzącego do ogrzania powietrza nawiewanego i dobra izolacja termiczna ma teoretyczną maksymalną wydajność 100% ... jak zwykle nie osiągamy go, ale nie można być bardzo dobrym

nie należy go mylić z gazem w pojazdach używanych w 1940, które zostały uproszczone, aby nie były zbyt ciężkie i miały słabą wydajność

dobre osiągi uzyskano w 1900 w stałym generatorze gazu do napędzania silników gazowych: układy te miały znacznie lepszą wydajność niż silnik parowy ... i został zatrzymany, gdy silnik ten został zastąpiony silnikiem elektryczny
1 x
Urok
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 11/04/11, 22:54
x 4

Re: Turf jako paliwo




przez Urok » 30/06/18, 12:58

Witam wszystkich,
Chciałem zamknąć ten post, dziękując wszystkim aktorom, którzy doradzali mi w tym temacie.
Dzięki nim widzę wyraźnie: nie można używać ścinków trawnika do ogrzewania przez piec na wiele paliw lub kocioł.
Z dobrego i prostego powodu, że wartość opałowa jest zbyt niska, popioły i produkcja klinkieru są zbyt ważne.
Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia wkrótce w innym poście.
Dzień dobry wszystkim.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Re: Turf jako paliwo




przez Christophe » 10/09/22, 11:19

Myślę, że prasa do drewna Ahmed może bardzo dobrze wytwarzać brykiety z trawnika, pod warunkiem, że dodasz (być może?) trochę spoiwa? Trochę mokrego papieru/kartonu?

odpady-i-recykling/papier-trociny-prasa-log-t17058.html

Swędzi mnie, bo każdego roku mam dużo skoszonej trawy... Ahmed, czy mógłbyś spróbować, sir? 8)
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Turf jako paliwo




przez Ahmed » 10/09/22, 11:43

Murawa jest bardzo ściśliwa, ale bardzo elastyczna. Z mojego doświadczenia z wiórami mogę wywnioskować, że zauważalna część trawy nieuchronnie doprowadzi do niepowodzenia: bezkształtna cegła, która nie trzyma się razem... :płakać:
Jedynym sposobem na zrobienie cegiełki darniowej (bez dalszego suszenia!) jest związanie jej, gdy jest jeszcze pod ciśnieniem:
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Re: Turf jako paliwo




przez Christophe » 10/09/22, 11:53

Ach tak... cholera 8 minut na wyjęcie 2 mini stogów siana... to nie będzie zbyt produktywne...

Ale jego prasa nie ma twojej presji, a zioło nie ma spoiwa...

Zastanawiam się, czy mieszanka ze starą (dobrze) mokrą tekturą o strukturze plastra miodu nie byłaby dobrym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę zawarty w niej klej...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Turf jako paliwo




przez Ahmed » 10/09/22, 12:17

Nie licz na efekt spoiwa z tektury falistej: niewiele reprezentuje; co więcej, wątpię, aby Twój trawnik był nim pod wrażeniem, nawet przy wyższej dawce. Rzeczywiście należy wziąć pod uwagę efekt sprężyny, którego nie da się obejść silniejszym dociskiem. Nie zapominaj, że również wykonałem prasę do siana według amerykańskich planów i dlatego mam w tej sprawie doświadczenie...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Re: Turf jako paliwo




przez Christophe » 10/09/22, 12:25

Ahmed napisał:Nie zapominaj, że również wykonałem prasę do siana według amerykańskich planów i dlatego mam w tej sprawie doświadczenie...


Oh? Jakie wymiary? Zaprezentowałeś to gdzieś tutaj (nie przeczytałem 100% twojego tematu prasowego...)
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Turf jako paliwo




przez Ahmed » 10/09/22, 13:20

Myślę, że to było w temacie Zrobił o ogrodnictwie pod sianem... podaję zdjęcie "bestii":
IMG0008A.jpg
IMG0008A.jpg (234.66 KB) Oglądane razy 1513
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 173