Tamponowa woda deszczowa ze zbiornikiem antenowym

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Tamponowa woda deszczowa ze zbiornikiem górnym




przez Did67 » 27/03/18, 09:24

sicetaitsimple napisał:W każdym razie jestem gotów się założyć, że jeśli nasz przyjaciel zainstaluje jego dwa 2000l zbiorniki z przelewem skalibrowanym do 2l / s od 500l, to nigdy nie będzie pełny!


Nie mają być pełne. Przeznaczone są do czasowego „zbierania” natężenia przepływu powyżej 2 l / s. Tak więc poziom może wzrosnąć w ciągu kilku minut najbardziej gwałtownej części burzy, a następnie spaść samoczynnie ...

To jak baseny, które teraz widzimy na wszystkich węzłach autostradowych ...
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Tamponowa woda deszczowa ze zbiornikiem górnym




przez sicetaitsimple » 29/03/18, 22:26

Did67 napisał:
sicetaitsimple napisał:W każdym razie jestem gotów się założyć, że jeśli nasz przyjaciel zainstaluje jego dwa 2000l zbiorniki z przelewem skalibrowanym do 2l / s od 500l, to nigdy nie będzie pełny!


Nie mają być pełne. Przeznaczone są do czasowego „zbierania” natężenia przepływu powyżej 2 l / s. Tak więc poziom może wzrosnąć w ciągu kilku minut najbardziej gwałtownej części burzy, a następnie spaść samoczynnie ...


Tak, rozumiem system, zbiorniki są wyposażone w system ciągłego drenażu przekraczający określoną objętość (500 l / zbiornik, jak wyobraża sobie nasz przyjaciel). Niemniej jest to głupie, jeśli chodzi o rozmiar ..... przynajmniej u Bethunois.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Tamponowa woda deszczowa ze zbiornikiem górnym




przez Gaston » 30/03/18, 12:06

sicetaitsimple napisał:
Did67 napisał:Nie mają być pełne.
Niemniej jest to głupie, jeśli chodzi o rozmiar ..... przynajmniej u Bethunois.
Zgadzam się
Po co wymuszać ich wymiarowanie na 2000 l, jeśli 1000 l pokrywa 99,99% przypadków opadów.

Ten oryginalny dokument Météo France pokazuje liczbę wystąpień epizodów deszczowych powyżej 200 mm dziennie: dla Béthunois jest to: „nigdy nie zaobserwowano”.

aktualizacja wskazuje krótkoterminowe rekordy opadów: w departamencie Pas de Calais wynosi 46 mm w ciągu godziny ::

Wydaje mi się, że to trochę zasada „paska i szelek” ze strony administracji (sposób przerzucenia kosztów profilaktyki na mieszkańców bez zwiększania wydatków publicznych).
0 x
mathieus62
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 24/03/18, 15:53

Re: Tamponowa woda deszczowa ze zbiornikiem górnym




przez mathieus62 » 04/04/18, 07:45

Bonjour à tous,

Dziękujemy za opinie, a zwłaszcza cenne porady i ostrzeżenia. Wszystko to pozwala mi dojrzeć ten projekt i wkrótce zaplanować jego realizację :)

Boczny "pasek i szelki" daje mi gorzki posmak, zwłaszcza po zakupie pod klucz od producenta gripsou.
Ale hej, widzę jasną stronę rzeczy: oprócz tego, że jestem na poziomie standardowym, będę mógł zbierać i wykorzystywać wodę deszczową i za połowę ceny ponad koszty, niż gdybym miał zbiornik pochowany w warunki mojego zakwaterowania!
0 x

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 155