Generator ciekłego azotu

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16136
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5246

Re: Generator ciekłego azotu




przez Remundo » 17/11/20, 20:32

sicetaitsimple napisał:
Eric Dupont napisał:więc chcesz powiedzieć, że rte nie może odmówić przemysłowcowi zakupu energii w celu jej magazynowania i odsprzedaży poprzez ponowne wprowadzenie jej do sieci?


Dlaczego RTE miałoby to robić, skoro jego zadaniem jest TRANSPORT energii elektrycznej?

Zatrzymaj swój zbiornik, RTE robi znacznie więcej: współpracuje z EDF i państwem, nie tylko transportuje energię elektryczną, ale one wspólnie wybierają, kto może przyłączyć się do odbioru i zatłaczania na podstawie bardzo precyzyjnych umów, a także buduje/zarządza ogromnymi regulacjami sieciowymi instalacje (STEP, płomieniowo-termiczne), to obowiązuje nawet w ramach umów nawet za granicą.
Prosto do Erica napisał:PS: to powiedziawszy, zanim zaprojektujesz projekt, który prawdopodobnie będzie podłączony do napięcia 63 kV lub więcej, masz czas na przemyślenie tego... Zdecydowanie nie powinno to odwracać uwagi od punktu wdrożenia demonstratora od 4 do 10 kW.

Z drugiej strony zgadzam się.
0 x
Obraz
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Generator ciekłego azotu




przez Eric DUPONT » 17/11/20, 20:42

cóż, tak, rozumiem, że RTE najpierw widzi zainteresowanie swojego przyjaciela EDF i pierwszą rzeczą, którą mi powie, jest to, co mówi mi Remundo: wróć, gdy będziesz coś miał. Zamierzam jednak znaleźć inwestorów, którzy rozwiną mój produkt, dlatego muszę wiedzieć, jaką wydajność musi mieć moja maszyna do przechowywania, aby była rentowna oraz jaka musi być jej cena sprzedaży i koszty eksploatacji. w tym celu muszę mieć pewność, że będę mógł kupić energię i odsprzedać ją po magazynowaniu i na jakich warunkach. więc zapoznaję się z głównymi kwestiami, zanim je zobaczę.

Zamierzam po prostu zaoferować im strategię, która pozwoli mi także się rozwijać.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9807
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2660

Re: Generator ciekłego azotu




przez sicetaitsimple » 17/11/20, 21:02

Remundo napisał:Zatrzymaj swój zbiornik, RTE robi znacznie więcej: współpracuje z EDF i państwem, nie tylko transportuje energię elektryczną, ale wspólnie wybierają, kto może połączyć odbiór i zatłaczanie z bardzo precyzyjnymi umowami oraz budować/zarządzać ogromnymi instalacjami regulacyjnymi sieci (STEP, płomień termiczny), dotyczy to nawet umów nawet za granicą.

To, że istnieją „bardzo precyzyjne umowy”, wydaje mi się najmniej możliwe…
Niech „wspólnie wybiorą, kto może…”, co zasługuje na niedawne przykłady (RTE ma dopiero około piętnastu lat)
-RTE nie buduje ani nie zarządza ogromnymi zakładami produkcyjnymi. Albo przykłady?
- No tak, istnieją umowy z zagranicą. Sieć europejska jest ze sobą połączona. Więc co?
0 x
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Generator ciekłego azotu




przez Eric DUPONT » 17/11/20, 21:35

dlatego też, jeśli przemysłowiec dysponuje pojemnością magazynową, RTE nie widzi żadnej szkody w zawieraniu umowy kupna-sprzedaży po cenie rynkowej
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9807
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2660

Re: Generator ciekłego azotu




przez sicetaitsimple » 17/11/20, 22:15

Eric Dupont napisał:dlatego też, jeśli przemysłowiec dysponuje pojemnością magazynową, RTE nie widzi żadnej szkody w zawieraniu umowy kupna-sprzedaży po cenie rynkowej


RTE nie sprzedaje ani nie kupuje energii elektrycznej (z wyjątkiem zakupów mających na celu pokrycie strat w Internecie). „TRANSPORTUJE” go, a jego wynagrodzenie (z kilkoma drobnymi zmianami) jest powiązane z dostarczonym wolumenem. Rozumiesz czy mam napisać jeszcze szerzej? W zasadzie tak samo, jak kierowca ciężarówki przewożący towary pomiędzy zakładem produkcyjnym a dystrybutorem. Nie jest stroną transakcji handlowej pomiędzy fabryką a dystrybutorem.

Jeśli chcesz kupić lub sprzedać energię elektryczną na rynku, musisz znaleźć sprzedawcę lub kupującego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16136
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5246

Re: Generator ciekłego azotu




przez Remundo » 18/11/20, 03:19

dzięki za zamieszanie. Jak dobrze nosisz swój pseudonim...

Eric Dupont nie jest spekulantem na rynku kasowym. Eric Dupont kieruje się logiką połączenia i kontraktu. W przypadku małej instalacji podlega ona Enedis, a w przypadku dużej – RTE.

Enedis i RTE to jedynie sługusy monopolu państwa EDF, które mają władzę regulacyjną w tej kwestii.
0 x
Obraz
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Generator ciekłego azotu




przez ENERC » 18/11/20, 08:05

Eric Dupont napisał:Zamierzam jednak znaleźć inwestorów, którzy rozwiną mój produkt, dlatego muszę wiedzieć, jaką wydajność musi mieć moja maszyna do przechowywania, aby była rentowna oraz jaka musi być jej cena sprzedaży i koszty eksploatacji. w tym celu muszę mieć pewność, że będę mógł kupić energię i odsprzedać ją po magazynowaniu i na jakich warunkach. więc zapoznaję się z głównymi kwestiami, zanim je zobaczę.

Zamierzam po prostu zaoferować im strategię, która pozwoli mi także się rozwijać.

Możesz także skontaktować się z:
-ilek
- ekWateur
- Enercoop
- miejska energia słoneczna
Mogą być zainteresowani gromadzeniem zapasów poprzez kupowanie poza godzinami szczytu i sprzedaż w godzinach szczytu.
To powiedziawszy, nie bardzo w to wierzę z ekonomicznego punktu widzenia: przy stratach powstałych na skutek transformacji będziemy mieli w najlepszym przypadku stratę około 40%, czyli 16 euro za MWh przy zakupie po 40 euro. Nieczęsto kupują energię po cenie wyższej niż 56 euro za MWh.

Jeśli chodzi o mnie, nie wierzę w masowe magazynowanie na dużą skalę, ponieważ 66% kosztów energii elektrycznej stanowią koszty transportu, koszty dystrybucji i podatki. O wiele bardziej opłaca się przechowywać na własny użytek, bo zarabiasz 66% - przynajmniej pod warunkiem, że nie opodatkowujemy prądu, który produkujesz na swój użytek. Nie wolno nam podsuwać złych pomysłów rządowi, który wykorzystuje każdą okazję do jeszcze większego opodatkowania…

Widzę rynek małych instalacji, w których produkujesz po 100 euro za MWh (energia fotowoltaiczna zainstalowana na ziemi, na przykład w celu wykonania ogrodzenia lub na dachu) i gdzie kupujesz po 200 euro za MWh (w 2021 r. będziemy tam) . Dzięki tej różnicy 100 € finansujesz magazynowanie. Zaopatrywanie się w ceny hurtowe: nie wierzę w to.
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Generator ciekłego azotu




przez ENERC » 18/11/20, 08:57

I aby uzupełnić moją poprzednią wiadomość, mogę powiedzieć, że wierzę w nią do tego stopnia, że ​​​​rozważałbym oczywiście jej produkcję i dystrybucję, jeśli miałbym dowód, że część kriogeniczna i silnik działają z deklarowaną wydajnością.
Dla indywidualnego zużycia własnego z magazynowaniem aktualny schemat wygląda następująco (dane dla 5 kW):
- Ładowarka DC/DC 48V około 800 € - wydajność 95%.
- Akumulatory 48V - wydajność 95% dla litu
- Falownik DC/AC 1500€ za falownik dobrej jakości - sprawność 90-95%
Całkowita wydajność: dobre 80%

Jeśli chcemy magazynować ciekły azot, powinniśmy postępować w następujący sposób:
- Silnik sprężarki prądu stałego, np. 250 V 20 A (2 łańcuchy po 8 paneli)
- regulacja solarna MPPT modulująca moc sprężarki
- Silnik generatora prądu przemiennego 230 V o mocy kontrolowanej przez czujnik prądu na wyjściu Linky
- wtrysk chwilowej nadwyżki mocy do sprężarki. Po co? Na przykład w przypadku płyty indukcyjnej zmiany mocy są znacznie szybsze niż bezwładność mechaniczna generatora. Podczas gdy silnik reguluje swoją moc, kładziemy go na sprężarkę.

W przypadku tego typu instalacji nie ma już ładowarki DC/DC ani konwertera DC/AC, ponieważ to generator zapewnia prąd zmienny oprócz dobrej jakości, ponieważ jest generatorem.
Dodatkowo otrzymasz zwrot 2000 €, ponieważ usuniesz dwa elementy wyposażenia (ale musisz uwzględnić elektronikę MPPT).

Jeśli więc część kriogeniczna i silnikowa będzie działać z deklarowaną wydajnością, to da się grać.
0 x
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Generator ciekłego azotu




przez Eric DUPONT » 18/11/20, 09:10

Remundo napisał:dzięki za zamieszanie. Jak dobrze nosisz swój pseudonim...

Eric Dupont nie jest spekulantem na rynku kasowym. Eric Dupont kieruje się logiką połączenia i kontraktu. W przypadku małej instalacji podlega ona Enedis, a w przypadku dużej – RTE.

Enedis i RTE to jedynie sługusy monopolu państwa EDF, które mają władzę regulacyjną w tej kwestii.


Nie do końca, złożyłem patent na maszynę poprawiającą efektywność magazynowania energii ciekłym azotem, patent który złożyłem w Europie, Indiach, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Maroku i jestem też prezesem firmy NTERK który wyprodukował demonstrator dotyczący tej maszyny i przyglądam się, jaki będzie rynek dla maszyny NTERK z licencjami patentu, który zamierzam udzielić, więc jesteśmy na arenie międzynarodowej. Moją konkurentką jest stosowana w Anglii technologia dużej mocy, która również magazynuje energię za pomocą ciekłego azotu w nieco innym procesie, ponieważ musi również magazynować ciepło. Obecnie firma Higwview Power buduje kriogeniczny system magazynowania o pojemności 250 000 kWh w Anglii i ma kontrakty z Chile, czyli, jak sądzę, Stanami Zjednoczonymi.

Tymczasem we Francji państwo „myśli” i w swoim planie działania stwierdza, że ​​nie ma realnej potrzeby tworzenia systemu magazynowania przed 2035 rokiem i że najlepszym kandydatem byłby wodór. Dobrze wiemy, że państwo francuskie EDF, gdyby okazało się, że istnieje wydajny i opłacalny system magazynowania energii, byłoby zobowiązane do przyspieszenia zamykania elektrowni jądrowych, do czego się zobowiązało. że cały sektor nuklearny się zabija, powtarzano, że nie wiemy, jak magazynować energię, że energię jądrową można kontrolować, że energii odnawialnych nie da się kontrolować, że jeśli to zatrzymamy, trzeba będzie budować elektrownie jądrowe, co spowoduje większe zanieczyszczenie .

więc wracając do NTERK-a widzę wyraźnie, że na rynku spot cena energii w zależności od pory dnia wzrasta od prostej do potrójnej, w ciągu 2 godzin szczytowych jest ona trzykrotnie droższa. Widzę też, że w przypadku fotowoltaiki cena energii z elektrowni naziemnych będzie i mogłaby szybko osiągnąć 30 euro za MWH, gdyby ich budowa nie ograniczała się do przetargów. i okazuje się, że mój system umożliwiłby instalatorom tych elektrowni wtłaczanie swojej produkcji do sieci nie wtedy, gdy świeci słońce, ale wtedy, gdy Francuzi tego potrzebują, w godzinach szczytu i gdy warunki dla energii odnawialnej nie są dobre. to znaczy, że zamiast sprzedawać energię po 20 lub 30 euro za MWH, co nie pozwala im na opłacalność instalacji, mogliby ją sprzedawać po 60 lub 70 euro i w związku z tym nie potrzebowaliby dotacji, które są ograniczone ilościowo.

Powyżej Remundo wyjaśnia, że ​​według niego państwo posiadające EDF RTE nie pozwoli na to, ponieważ gdybyśmy we Francji produkowali energię ze źródeł odnawialnych, energia jądrowa nie byłaby już potrzebna i groziłaby nam likwidacja energii jądrowej elektrowni i gospodarowanie odpadami za pieniądze, których nie zapewniono w wystarczającym stopniu. na co odpowiadam: nie ma to znaczenia, w Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii nie będzie to stanowiło problemu, ponieważ te kraje zrozumiały, że energia jądrowa nie jest rozwiązaniem. oraz że dzięki odpowiedniemu systemowi magazynowania nie będą już musieli importować energii jądrowej z Francji, gdy ich odnawialne źródła energii zawiodą. i że ostatecznie Francja jest zainteresowana rozwojem tego rozwiązania.

Dla NTERK jeśli istnieje rynek, oznacza to możliwość szybszego rozwoju i osiągnięcia swojego celu, ograniczenia globalnego ocieplenia, znalezienia partnerów przemysłowych, którzy inwestują w projekt, uczestniczą i rozwijają się.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16136
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5246

Re: Generator ciekłego azotu




przez Remundo » 18/11/20, 09:34

Nie powiedziałem ci zbyt wiele...

ale jeśli chcesz mojej szczerej opinii: nikt nie traktuje cię obecnie poważnie. Przestań filozofować i stwórz swój prototyp.

Zwłaszcza, że ​​niektórzy wydają się być znacznie dalej od Ciebie. Mają inny patent niż Twój, więc z łatwością Cię ominą, jeśli mają na to środki i nawet jeśli ich proces jest mniej wydajny niż Twój.
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 105