Generator ciekłego azotu

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Generator ciekłego azotu




przez Eric DUPONT » 01/01/20, 12:59

moinsdewatt napisał:Postanowienie nr 1 na rok 2020 dla wszystkich czytelników tego wątku, przeczytajcie ponownie Dojarkę i garnek do mleka autorstwa Sieura Jeana de Lafontaine'a.
https://poesie.webnet.fr/lesgrandsclass ... ot_au_lait


Dziękuję Moindewatt za ten link. Czy masz coś jeszcze dla kogoś, kto chciałby dołożyć 1 euro w rozwiązanie alternatywne do proponowanego?
0 x
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Generator ciekłego azotu




przez Eric DUPONT » 24/01/20, 09:33

Biorąc pod uwagę plan działania w zakresie energii dla Francji, istnieją wszystkie warunki do rozwoju magazynowania energii w ciekłym azocie. Zatrzymanie pojazdów na paliwa kopalne w 2040 r., zatrzymanie 16 elektrowni jądrowych, które zostaną zastąpione fotowoltaiką ORAZ magazynami, bo jak wszyscy wiedzą, panele słoneczne nie działają w nocy : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16134
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5245

Re: Generator ciekłego azotu




przez Remundo » 24/01/20, 20:14

dąsać się

Mam przeczucie, że nie minie to tak szybko, ale mogę się mylić. Roll:
0 x
Obraz
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Generator ciekłego azotu




przez Eric DUPONT » 24/01/20, 20:26

Może też jechać szybciej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Generator ciekłego azotu




przez GuyGadebois » 24/01/20, 20:27

Eric Dupont napisał:
moinsdewatt napisał:Postanowienie nr 1 na rok 2020 dla wszystkich czytelników tego wątku, przeczytajcie ponownie Dojarkę i garnek do mleka autorstwa Sieura Jeana de Lafontaine'a.
https://poesie.webnet.fr/lesgrandsclass ... ot_au_lait


Dziękuję Moindewatt za ten link. Czy masz coś jeszcze dla kogoś, kto chciałby dołożyć 1 euro w rozwiązanie alternatywne do proponowanego?

Mówiłem Ci i powtórzę jeszcze raz, jestem skłonny kupić od Ciebie akcje nie w nadziei na dobry upadek, ale po prostu „czemu nie”. Nie bardzo rozumiem Twój projekt, ale nie obchodzi mnie to.
Straciłem kilkaset euro „sponsorując” projekt budowy motocykla (replika Gimy 125 z lat 50.), projekt, który upadł z powodu min, złamanych obietnic Michela Charasse (bzdura) i nieuczciwego bankiera (dziwka)…
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Generator ciekłego azotu




przez Eric DUPONT » 24/01/20, 20:36

tak, ale jedna osoba to za mało, potrzebujesz 200 000 euro, w przeciwnym razie na majsterkowanie równie dobrze mogę to zrobić sam. Za 10000 10 euro potrzeba byłoby około dwudziestu osób, którym przekazałbym XNUMX% NTerk.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Generator ciekłego azotu




przez GuyGadebois » 24/01/20, 20:42

Eric Dupont napisał:tak, ale jedna osoba to za mało, potrzebujesz 200 000 euro, w przeciwnym razie na majsterkowanie równie dobrze mogę to zrobić sam. Za 10000 10 euro potrzeba byłoby około dwudziestu osób, którym przekazałbym XNUMX% NTerk.

Aha, OK, wolisz poczekać, aż pieniądze nagle spadną z nieba do Twojej torebki. Właśnie straciłeś „sponsora”. Jeśli zrobisz to ze wszystkimi, życzę powodzenia! Roll:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Generator ciekłego azotu




przez plasmanu » 24/01/20, 21:01

Sprzedałem motocykl za 100 euro i kuzyn gościa zepsuł silnik nie wiem gdzie. Niezniszczalna Honda 4 V750.
Który śmierdział/zagotował wodór do przeciążenia akumulatora i 100000 XNUMX km przebiegło dobrze, nowe, bez Calorstatu. Oraz wyciek paliwa pod dobrze naprawionym zbiornikiem.
Wciąż płaczę, że nigdy nie dostanę zapłaty
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Generator ciekłego azotu




przez Eric DUPONT » 25/01/20, 11:07

GuyGadebois napisał:
Eric Dupont napisał:
moinsdewatt napisał:Postanowienie nr 1 na rok 2020 dla wszystkich czytelników tego wątku, przeczytajcie ponownie Dojarkę i garnek do mleka autorstwa Sieura Jeana de Lafontaine'a.
https://poesie.webnet.fr/lesgrandsclass ... ot_au_lait


Dziękuję Moindewatt za ten link. Czy masz coś jeszcze dla kogoś, kto chciałby dołożyć 1 euro w rozwiązanie alternatywne do proponowanego?

Mówiłem Ci i powtórzę jeszcze raz, jestem skłonny kupić od Ciebie akcje nie w nadziei na dobry upadek, ale po prostu „czemu nie”. Nie bardzo rozumiem Twój projekt, ale nie obchodzi mnie to.
Straciłem kilkaset euro „sponsorując” projekt budowy motocykla (replika Gimy 125 z lat 50.), projekt, który upadł z powodu min, złamanych obietnic Michela Charasse (bzdura) i nieuczciwego bankiera (dziwka)…


Aby pieniądze inwestora pozwoliły zaoszczędzić czas na projekt, potrzeba 200000 10 euro, w przeciwnym razie jest to większy wydatek niż cokolwiek innego. Raz mamy demonstrator o mocy 60 kW, który udowadnia, że ​​możemy wytwarzać ciekły azot z dobrą wydajnością i ponownie wykorzystywać ciekły azot do produkcji energii elektrycznej z dobrą wydajnością. (ogólna wydajność 50%, a nawet 50% w przypadku demonstratora), a także to, że koszt demonstratora budowanego w małych seriach jest stosunkowo niski (konkurencyjny w porównaniu do ogniwa wodorowego i akumulatora), więc znajdą się inni inwestorzy, którzy poprawią wydajność i uruchomią produkcji przy użyciu akumulatorów ciekłego azotu o większej mocy. 100 lub XNUMX kW na przykład dla producentów, którzy chcą zużywać na własne potrzeby)

Dlatego tutaj sporządzam plany demonstratora o mocy 10 kW, a narysowanie każdej części silnika, która będzie musiała zostać obrobiona, zajmuje trochę czasu. Trzeba podać wymiary, tolerancje, trzeba znaleźć podwykonawców, wykonać obliczenia rezystancji, aby całość działała określoną liczbę godzin, są obliczenia termodynamiczne i przenikania ciepła, aby ocenić straty i zoptymalizować cykl.

Obecnie istnieją ramy określone przez Ministerstwo Ekologii, które otwierają gigantyczny rynek, wraz z harmonogramem, dla produktu, ponieważ konieczne jest magazynowanie energii przez długi okres, aby zastąpić elektrownie jądrowe fotowoltaiką i magazynowaniem przez około dziesięć lat, co jest bardzo krótkie. Oznacza to, że systemy magazynowania będą dostępne na długo przed zatwierdzeniem, co pozwoli uniknąć budowy nowych elektrowni jądrowych, co byłoby rujnujące.
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Generator ciekłego azotu




przez moinsdewatt » 26/01/20, 20:47

Naprawdę?
A na jakiej objętości ciekłego azotu polegasz w litrach?
Co najmniej 50 litrów?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 65