Nowy leniwy ogród warzywny 04

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Nowy leniwy ogród kuchenny 04




przez być chafoin » 01/06/18, 11:38

Diabolorent napisał:Cóż, jestem całkiem zadowolony z rezultatu na moich pomidorach i cukinii posadzonych zbyt wcześnie: po okresie cierpienia (żółte i białe liście, pestki) zauważam, że wbrew wszystkiemu wracają do życia!

Tak, te wczesne pomidory mają świetny początek! Jak zamierzasz udzielać korepetycji?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Nowy leniwy ogród kuchenny 04




przez Adrien (były nico239) » 01/06/18, 19:48

Diabolorent napisał:Bonjour à tous!

Cóż, jestem całkiem zadowolony z rezultatu na moich pomidorach i cukinii posadzonych zbyt wcześnie: po okresie cierpienia (żółte i białe liście, pestki) zauważam, że wbrew wszystkiemu wracają do życia!

Ocalałe pomidory: 3 stopy w lewo i 2 stopy w prawo, mały w prawym dolnym rogu został niedawno zasadzony.

IMG_1909.JPG

3 stopy na dole (najciemniejsze) wszystkie pozostałe zostały posadzone w zeszły weekend. Zwróć uwagę na kwiat cukinii, który również przeżył.

IMG_1913.JPG

ten sam ...

IMG_1919.JPG

Cukinie, które wracają do życia! Widzimy stan "starych" liści!

IMG_1916.JPG

IMG_1917.JPG

Na koniec nowicjusze:

Bakłażany:

IMG_1910.JPG

Papryka:

IMG_1911.JPG

Niektóre rośliny, te najdelikatniejsze, zabezpieczyłam tekturowymi pierścieniami, szczególnie dla kotów :) (przydatne czy nie!?)

IMG_1918.JPG

A+


Niezła konfiguracja...

Cóż, koty, to zależy od twojego biotopu : Mrgreen:

Jeśli naprawdę jest ich legion, zostaw im gdzieś kawałek lekko luźnej, gołej ziemi z kilkoma granulkami w kącie.

Lubią sypką ziemię, a nawet piasek do załatwienia swoich spraw i karmę, nawet o tym nie wspomnę.

Moje nigdy nie chodzą na spacer po warzywniku: słoma i cała reszta nie lubią.
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Nowy leniwy ogród kuchenny 04




przez być chafoin » 01/06/18, 20:08

nico239 napisał:Lubią sypką ziemię, a nawet piasek do załatwienia swoich spraw i karmę, nawet o tym nie wspomnę.
Moje nigdy nie chodzą na spacer po warzywniku: słoma i cała reszta nie lubią.
Cóż, dziś rano zaskoczyłem tzw. Ficelle, właścicielkę kota, która drapała siano, żeby sobie ulżyć. Musiałem interweniować i przeszkadzać jej w środku akcji: nie podobało jej się to, rozumiem!
Z drugiej strony nie sądzę, że koty pokrzyżują pomidorowe plany, ale trzeba zobaczyć...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Diabolorent
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 13/02/18, 16:37
Lokalizacja: Digne les Bains
x 26

Re: Nowy leniwy ogród kuchenny 04




przez Diabolorent » 07/06/18, 15:59

Tak naprawdę na początku moje czaty przechodziły tylko po tablicach. Jak zwykle przecinają się gdziekolwiek.
Kiedy „pracuję” w ogrodzie warzywnym, przychodzą ze mną i obserwują wszystko, co robię : Lol:
Leżą na słomie, ale nie drapią (jeszcze)!

Ze względu na małe łodygi pomidorów, po których chodzą, nie widząc ich, dlatego umieściłem te pudełka: to bardziej wizualne niż cokolwiek innego, ale i tak działa.

W ten weekend widzieliśmy na naszej ziemi gatunek ptaka, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy: Dudek!

Widziane przez lornetkę, ale nie miałem czasu zrobić zdjęcia, oto jak wygląda:
dudek.fasciee.jpg
huppe.fasciee.jpg (77.94 KiB) Przeglądano 2613 razy


W przeciwnym razie mam nadzieję, że w kierunku mojego domu nie spadł grad, boję się, że mój ogród warzywny zostanie zniszczony :? Jeśli ktoś w okolicy mógłby mi powiedzieć jaka była dzisiaj pogoda
1 x
"Nie jest oznaką dobrego zdrowia psychicznego, aby być dobrze przystosowanym do chorego społeczeństwa" Jiddu Krishnamurti.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Nowy leniwy ogród kuchenny 04




przez Adrien (były nico239) » 07/06/18, 23:41

być chafoin napisał:
nico239 napisał:Lubią sypką ziemię, a nawet piasek do załatwienia swoich spraw i karmę, nawet o tym nie wspomnę.
Moje nigdy nie chodzą na spacer po warzywniku: słoma i cała reszta nie lubią.
Cóż, dziś rano zaskoczyłem tzw. Ficelle, właścicielkę kota, która drapała siano, żeby sobie ulżyć. Musiałem interweniować i przeszkadzać jej w środku akcji: nie podobało jej się to, rozumiem!
Z drugiej strony nie sądzę, że koty pokrzyżują pomidorowe plany, ale trzeba zobaczyć...


To jak ślimaki... dasz jej jedną lub dwie torby okrywy gruntowej weldom za 2 €, ona będzie wolała tam pójść.

W przeciwnym razie psytt z puszką powietrza (styl do czyszczenia klawiatury) NIENAWIDZĄ i to ich naznacza.

W przeciwnym razie rzut: to też ich naznacza.

Ale najgorszy jest pschitt : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Nowy leniwy ogród kuchenny 04




przez Adrien (były nico239) » 08/06/18, 00:17

Diabolorent napisał:Tak naprawdę na początku moje czaty przechodziły tylko po tablicach. Jak zwykle przecinają się gdziekolwiek.
Kiedy „pracuję” w ogrodzie warzywnym, przychodzą ze mną i obserwują wszystko, co robię : Lol:
Leżą na słomie, ale nie drapią (jeszcze)!

Ze względu na małe łodygi pomidorów, po których chodzą, nie widząc ich, dlatego umieściłem te pudełka: to bardziej wizualne niż cokolwiek innego, ale i tak działa.

W ten weekend widzieliśmy na naszej ziemi gatunek ptaka, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy: Dudek!

Widziane przez lornetkę, ale nie miałem czasu zrobić zdjęcia, wygląda tak: huppe.fasciee.jpg

W przeciwnym razie mam nadzieję, że w kierunku mojego domu nie spadł grad, boję się, że mój ogród warzywny zostanie zniszczony :? Jeśli ktoś w okolicy mógłby mi powiedzieć jaka była dzisiaj pogoda


Często (lub trochę) widać to na moich zdjęciach. Zawsze mam takiego, który też mnie obserwuje… co za garnek kleju. :zaszokować: ten z mojego awatara

Rzeczywiście nie mają pojęcia o ogrodzie i dlatego mogą chodzić wszędzie, pod warunkiem, że znajduje się to na poziomie gruntu, więc przesadzanie pomidorów jest na porządku dziennym.

Gdy tylko się podniesie, ryzyko, że wyrządzą jakiekolwiek szkody, jest niewielkie, w przeciwieństwie do psa, który nie robi tego celowo, ale więcej plądruje i jest mniej spostrzegawczy w stosunku do dużych roślin, przez co szaleje (no cóż, normalny pies nie chihuahua Obraz.

Ale znowu, jeśli masz dobrą grubość USTAWIONEGO siana lub słomy: to znaczy oczywiście grubego, ale NIE zapakowanego.

Nie lubią chodzić po luźnym podłożu, np. 20 cm siana, w którym toną.

W Luberon było mnóstwo dudków.
Zrobiliśmy nawet zdjęcie telefonu 6 na tym samym przewodzie telefonicznym, ale nie mogliśmy znaleźć zdjęcia…

Jednak nigdy nie widziałem tutaj cienia jednego z nich.
Jeśli zaczną rosnąć w 04, dokąd pójdziemy?

A priori żadnego gradu dnia.
A co w przypadku gradu, który może spaść na bardzo mały obszar?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Diabolorent
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 13/02/18, 16:37
Lokalizacja: Digne les Bains
x 26

Re: Nowy leniwy ogród kuchenny 04




przez Diabolorent » 08/06/18, 08:34

@Chafouin:
Myślałem o umieszczeniu kołków bambusowych lub metalowych, to będzie zależeć od ceny. Jednocześnie zastanawiam się, czy metal nie jest szkodliwy dla rośliny :zaszokować:
A wtedy bambus jest bardziej naturalny...
Zastanawiam się też nad tutorami zawieszonymi na „moście”, co szczególnie widać w szklarniach.

właściwie nie wiem : Lol: : Lol: : Lol:

Zobaczę jutro w Digne, co mi zaproponują : Chichot:
0 x
"Nie jest oznaką dobrego zdrowia psychicznego, aby być dobrze przystosowanym do chorego społeczeństwa" Jiddu Krishnamurti.
Avatar de l'utilisateur
Diabolorent
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 13/02/18, 16:37
Lokalizacja: Digne les Bains
x 26

Re: Nowy leniwy ogród kuchenny 04




przez Diabolorent » 08/06/18, 08:55

@ Nico:

Mówiłeś ...
IMG_1849.JPG


IMG_1846.JPG


Ale oni nadal wolą być w zarządzie, to prawda : Wink:
Żadnego gradu, uff!

Bomba powietrzna dla kotów :: :o Oprawca!!! :) :)

Prawdą jest, że są ciekawi naszych kotów! Nasi podążają za nami wieczorem w lesie podczas spaceru aperitifowego (z makaronem tak tak), idziemy na brzeg rzeczki płynącej w zaroślach, przechodzimy przez pola sąsiadów, by znaleźć się w gaju, który przynosi do domu . I każdej nocy, kiedy tam jesteśmy, jest tak samo: stoją na niskim murku graniczącym z polem i niecierpliwie czekają na małą wycieczkę.

To szaleństwo widzieć, jak podążają za nami jak psy! :zaszokować:
1 x
"Nie jest oznaką dobrego zdrowia psychicznego, aby być dobrze przystosowanym do chorego społeczeństwa" Jiddu Krishnamurti.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Nowy leniwy ogród kuchenny 04




przez Did67 » 08/06/18, 10:14

Diabolorent napisał:


Żelazo, stal itp. nie są szkodliwe. Wręcz przeciwnie, jest to niezbędne. „Blokowanie” żelaza lub jego brak w niektórych bardzo ubogich glebach powoduje chorobę, chlorozę. Niektóre gleby (jak nasz czerwony piaskowiec) mają ogromną zawartość żelaza, stąd ich kolor! Cynk w małych ilościach jest niezbędny.

Musimy powstrzymać fobię przed wszystkim!

Z drugiej strony metale ciężkie, kadm, miedź itp., są toksyczne. Rzeczywiście.
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Nowy leniwy ogród kuchenny 04




przez być chafoin » 08/06/18, 10:27

Diabolorent napisał:@Chafouin:
Myślałem o umieszczeniu kołków bambusowych lub metalowych, to będzie zależeć od ceny. Jednocześnie zastanawiam się, czy metal nie jest szkodliwy dla rośliny :zaszokować:
A wtedy bambus jest bardziej naturalny...
Zastanawiam się też nad tutorami zawieszonymi na „moście”, co szczególnie widać w szklarniach.
Nie, metal nie jest szkodliwy jako nauczyciel. Użyłem bambusa (jest inwazyjny, znajduję go niedaleko domu, można go łatwo przyciąć i usunąć zadziory haczykiem do przycinania)
billhook.jpg
serpette.jpg (45.27 KiB) Przeglądano 2562 razy
tego rodzaju stare narzędzia można znaleźć na wyprzedażach garażowych, jeśli nie na przykład siekierą). Radziłabym postawić solidne paliki, bardzo stabilne i które się nie wyginają, bo jeśli pomidory (mówię o pomidorach, które nie są przekąskami) dobrze wystartują, gdy owoce będą duże, przybierają na wadze, a jeśli wieje wiatr (na zewnątrz) szklarnia) rośliny mogą pęknąć... Dobra instalacja!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 185