The Potager du Sloth: książka

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 09/06/18, 20:48

olivier75 napisał:
Dla różnicy pomiędzy koszeniem a sianem, suszenie się trochę liczy, ale to głównie dojrzałość, próbowałem tego w zeszłym roku, to oczywiste, na stosach wielkości 2 pojemników zbiorczych, pomiędzy późnym koszeniem, drugim pokosem po co najmniej 2 miesiącach wzrostu i pierwszym pokosem , wydaje mi się, że pod koniec maja, następnego dnia 2. bardzo mocno się nagrzewa, a 1. ledwo, gdy pierwszy zostanie rozprzestrzeniony i skolonizowany przez białe włókna, a drugi wcale.
Potrzebujemy małej fotorelacji, to temat, który często się pojawia.
To powiedziawszy, ogrzewanie może mieć również zastosowanie do zwalczania chwastów, co wymaga pewnego mistrzostwa.
Oliwkowy


To całkiem proste:

a) suszenie polega na usunięciu wody; nie zmienia to (lub bardzo nieznacznie) „molekularnej” zawartości materii

b) gdy jest mokry, materiał ponownie się nawilży i nawet jeśli nie wraca do zielonego koloru, to jest trochę tak samo...

Suszenie nie jest zjawiskiem decydującym. Chociaż to trochę pomaga. To są cząsteczki!

a) świeża trawa składa się z liści bardzo bogatych w substancje rozpuszczalne i ulegające fermentacji: cukry rozpuszczalne (nie skrobię, która powstaje podczas przechowywania), aminokwasy itp. Stosunek C/N wynosi 7 lub 8...

b) siano otrzymane przez suszenie dojrzałych traw, posiadających łodygi i osadzone w kłosach, jest mieszaniną liści o składzie zbliżonym do a), ale także włókien (celulozy), które tworzą łodygi, grudki otaczające kłosy i cząsteczki rezerwowe w nasionach (skrobia, błonnik, oleje)... Stosunek C/N wynosi 20 do 30.

Tak ponownie nawilżony, fermentuje (to „posiekany stek”), bakterie zostają porwane, nagrzewa się…

Drugi nie. Jest zbyt uboga w materiały rozpuszczalne i azot, aby bakterie mogły je ponieść... Biorą udział. Dokładnie niektóre rodziny, takie jak „celulolityki”, ale szybko. I współpracują z grzybami, które są znacznie wolniejsze...

Polecam suszenie skoszonej trawy, ponieważ są one na tyle podatne na fermentację, że nawet w dość cienkiej, kilkucentymetrowej warstwie, jeśli są świeże, mogą fermentować i podgrzewać. Ale nie wtedy, gdy są suche. Nawet po ponownym zwilżeniu fermentacja przebiega bardziej stopniowo. Ale trzeba uważać: stąd te warstwy cienki (nawet jeśli oznacza to powtarzanie)
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 09/06/18, 21:18

Wracając do tematu, książka jest w drodze... Oto aktualny ranking Amazona:

Zrzut ekranu 06 o 09:18 Ocena Amazon.PNG
Zrzut ekranu 06 o 09:18 Ocena Amazon.PNG (09.08 KiB) Wyświetlono 75.65 razy


Najnowsza recenzja opublikowana na Amazonie:

Zrzut ekranu 06 o 09:18 Recenzja Amazona 09.20.PNG
Zrzut ekranu 06 o 09:18 Recenzja Amazon 09.20.PNG (43 KiB) Wyświetlono 59.14 razy


No dalej, żeby to uczcić, posłuchałem tego:


Jak dobre piwo, jest wytrawne, bez nadmiernej piany i dobrze smakuje gdziekolwiek się pojawi!!! Orzeźwiający. Ale jak piwo, to kwestia gustu!!! Starzy ludzie będą pamiętać „biednego akordeonistę” (Giscarda)…
1 x
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez guibnd » 10/06/18, 20:09

Twoja książka cieszy się szerokim uznaniem!
o co ci chodzi z Giscardem i jego akordeonem, nie widzę tam :?
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 10/06/18, 20:45

Jest zwrotka, w której Capdevielle ironicznie odnosi się do „biednego akordeonisty” – co jest aluzją do Giscarda. Dwie linijki dalej jest ten, w którym facet sprząta koparki – to jego premier Barre.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 10/06/18, 20:47

guibnd napisał:Twoja książka cieszy się szerokim uznaniem!


Cieszy fakt, że trwa to już 3-4 miesiące.

Wczoraj rano byłam „przytłoczona” dwiema pięknymi książkami wydanymi właśnie przez Ulmera. Dziś rano znów jestem przed...

Już podąża ścieżką „klasyki”!
1 x
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez guibnd » 10/06/18, 22:02

Did67 napisał:Jest zwrotka, w której Capdevielle ironicznie odnosi się do „biednego akordeonisty” – co jest aluzją do Giscarda. Dwie linijki dalej jest ten, w którym facet sprząta koparki – to jego premier Barre.

Tak !!! Odkryłem na nowo tekst tej piosenki! w tamtym czasie (79-80) nie pochylałem się! :D
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 11/06/18, 11:07

Ja też nie !!! Patrząc wstecz, jest to krystalicznie czyste i niesamowicie zgrzytające!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 13/06/18, 14:52

Recenzja dnia Amazona:

ParreevU
CZŁONEK KLUBU TESTERÓW
13 June 2018

Ta książka pojawiła się we właściwym czasie, ponieważ właśnie przeprowadziłem się do domu z małym ogrodem, w którym znajduje się ogródek warzywny. Kompletnie się na tym nie znam i bardzo bałem się podjąć taką decyzję. Po przeczytaniu tej książki napisanej przez znanego mi już YouTubera, odkryłem jego wskazówki, humor i ten nowy sposób pracy. Albo nie pracować... to bardzo pragmatyczna książka oparta przede wszystkim na zdrowym rozsądku, która zachwyci zarówno początkujących ogrodników, jak i ogrodników poszukujących nowego sposobu zbiorów. W połączeniu z filmami z YouTube, ta książka to prawdziwy klejnot, który powinien znaleźć się w rękach każdego.
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Ahmed » 13/06/18, 21:33

Uważam, że ocena „oparta na zdrowym rozsądku" jest bardzo restrykcyjna i że stanowi przede wszystkim solidne podstawy naukowe, które rzucają światło na taki sposób postrzegania ogrodu warzywnego. „Zdrowy rozsądek" wydaje mi się dość niejasny i łatwy do zrozumienia prawdopodobnie się nie uda!
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 13/06/18, 22:07

Zgadzam się. To „słowo kontaminacyjne”, w którym każdy umieszcza, co chce.

Tym terminem usprawiedliwia się najbardziej idiotyczne rzeczy: zdrowy rozsądek podpowiada, że ​​człowiek orał od zawsze. Aby prawidłowo posadzić roślinę, zdrowy rozsądek wymaga, aby gleba była luźna... Zdrowym rozsądkiem jest podlewanie rośliny, która właśnie została przesadzona... Itd...

Mam jednak nadzieję, że moja książka to także zdrowy rozsądek! Ponieważ czasami mówię, że fenokultura jest formą permakultury pozbawioną bzdur, mam nadzieję, że moja książka jest zdrowym rozsądkiem pozbawionym wszelkich niespójności!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 395