The Potager du Sloth: książka

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez guibnd » 06/06/18, 10:31

Did67 napisał: Hej, pewnego dnia poznałem Micka Jaggera. Mamy drinka. I nie wiem dlaczego, opowiada mi o dużych, leniwych blondynkach... Bono wyznał mi swoje upodobanie do dużych melonów, powiedział mi po angielsku.

[PS: Nadal uważam, że jest za dużo starych kobiet; Muszę jeszcze raz zobaczyć moje piosenki]

bardzo dobre wybory wegetariańskie! i oczywiście z tymi facetami wznosisz tost sokiem warzywnym :D
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez guibnd » 06/06/18, 10:35

Did67 napisał:To on śpiewał: „Kiedy jesteś głupi, jesteś głupi!” ? Czy coś takiego...

Myślę, że to Georges Brassens.
Szaleniec znowu w akcji! jest żałosny Roll:
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 06/06/18, 22:20

guibnd napisał:... tostujesz sokiem warzywnym :D


Tak, z anyżu!

I wymieniamy trochę trawy, przepraszam, siana!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Adrien (były nico239) » 07/06/18, 14:53

A technicznie rzecz biorąc, do czego miałby się odnosić?

Deszcz na sianie lub słomie i upał na górze stanowią problem :? :? :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez być chafoin » 07/06/18, 18:32

Myślę, że tak, jeśli siano było źle wysuszone. Podobno z tego powodu doszło do pożarów na polach lub w stodołach: stogi siana sfermentowały i zapaliły się (nie wiem jak). Na mojej działce pdt zainstalowanej na łące prawdopodobnie stało się tak: do tej pory wyszło 3 pdt i znowu im pomogłem. Gdy już nie mogłem już wytrzymać podniosłem siano, tak to wygląda na ziemniaku.
2018-06-07 18.26.19.jpg
Widać końcówki niektórych czarnych pędów, jakby spalone. Ale być może istnieją inne przyczyny, takie jak: zła jakość nasion, które nie zostały wstępnie wykiełkowane...
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez być chafoin » 07/06/18, 20:12

Pragnę zaznaczyć, że owo „doświadczenie zostało przeprowadzone na młodym sianie, które skoszono w kwietniu, które sama wysuszyłam i które rozsypałam na pdt położonym bezpośrednio na łące, która była ściśle koszona w kwietniu. Ponadto, Nie miałem tego typu problemów z tym samym sianem w innych okolicznościach (siano na gołej ziemi, siano zakopane, inne warzywa itp.).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 07/06/18, 22:07

nico239 napisał:
A technicznie rzecz biorąc, do czego miałby się odnosić?



Myślę, że zaplątał swoje szczotki pomiędzy stertą obornika, siana lub jakiejkolwiek materii organicznej wystarczająco bogatej, aby mogła „fermentować”: wtedy zachodzi zjawisko, gdy silnie fermentuje w sercu, ta aktywność przepełniona wydziela ciepło (jak w kompoście lub sterta obornika); wokół niego warstwa wysycha pod wpływem tego ciepła i staje się izolująca; w sercu temperatura może sięgać nawet samozapłonu.

Ale to w stodołach. Lub bardzo duże stosy.

Nasze warstwy siana są bezpieczne. Pozostają zimne, nawet jeśli ulegają rozkładowi i dlatego są miejscem aktywności bakterii. Jeśli ktoś ma wątpliwości, może to sprawdzić. Wczoraj wieczorem zebraliśmy 88 mm. Piwnica zalana, bo strumyk przed domem, wzdłuż lasu, wylał i najkrótszą drogą było przejść przez piwnice i zejść do ogrodu... Gwarantuję, że nie będzie gorąco!

Unikam myślenia, że ​​nasz szaleniec ma bardzo spójny pomysł. Myślę, że po prostu nie rozróżnia skoszonej trawy (która faktycznie nagrzewa i potrafi „ugotować” rośliny) od siana włóknistego, takiego jak to, które polecam.

Myślę, że jego poziom wiedzy i refleksji graniczy z poziomem zerowym, ale od strony rowów oceanicznych... od strony rowu Mariana - nawet na przykład jego upieranie się przy rozumowaniu tak, jakby siano było „poprawką”
1 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Adrien (były nico239) » 07/06/18, 23:33

Did67 napisał:
nico239 napisał:
A technicznie rzecz biorąc, do czego miałby się odnosić?



Myślę, że zaplątał swoje szczotki pomiędzy stertą obornika, siana lub jakiejkolwiek materii organicznej wystarczająco bogatej, aby mogła „fermentować”: wtedy zachodzi zjawisko, gdy silnie fermentuje w sercu, ta aktywność przepełniona wydziela ciepło (jak w kompoście lub sterta obornika); wokół niego warstwa wysycha pod wpływem tego ciepła i staje się izolująca; w sercu temperatura może sięgać nawet samozapłonu.

Ale to w stodołach. Lub bardzo duże stosy.

Nasze warstwy siana są bezpieczne. Pozostają zimne, nawet jeśli ulegają rozkładowi i dlatego są miejscem aktywności bakterii. Jeśli ktoś ma wątpliwości, może to sprawdzić. Wczoraj wieczorem zebraliśmy 88 mm. Piwnica zalana, bo strumyk przed domem, wzdłuż lasu, wylał i najkrótszą drogą było przejść przez piwnice i zejść do ogrodu... Gwarantuję, że nie będzie gorąco!

Unikam myślenia, że ​​nasz szaleniec ma bardzo spójny pomysł. Myślę, że po prostu nie rozróżnia skoszonej trawy (która faktycznie nagrzewa i potrafi „ugotować” rośliny) od siana włóknistego, takiego jak to, które polecam.

Myślę, że jego poziom wiedzy i refleksji graniczy z poziomem zerowym, ale od strony rowów oceanicznych... od strony rowu Mariana - nawet na przykład jego upieranie się przy rozumowaniu tak, jakby siano było „poprawką”



Przy koszeniu doświadczyłam tego w zeszłym roku... nie dla roślin, ale dla samego stosu... prawie płonący w środku, bardzo zaskakujące.

Ach ta poprawka sianokosa. Przyznaję, że tę trzeba faktycznie wprowadzić :) :) :)
0 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez olivier75 » 09/06/18, 20:14

być chafoin napisał:Myślę, że tak, jeśli siano było źle wysuszone. Podobno z tego powodu doszło do pożarów na polach lub w stodołach: stogi siana sfermentowały i zapaliły się (nie wiem jak). Na mojej działce pdt zainstalowanej na łące prawdopodobnie stało się tak: do tej pory wyszło 3 pdt i znowu im pomogłem. Gdy już nie mogłem już wytrzymać podniosłem siano, tak to wygląda na ziemniaku.


W filmie na YouTube przedstawiającym produkcję ver de terre, „narodowym dniu agronomii na rzecz rolnictwa życia”, Francois Mulet opowiada o ziemniakach pod osłonami (ze słomy), podkreślając fakt, że sukces będzie miał charakter odmianowy i że kilka odmian (10 %) będzie dobrze przystosowane, pozostałe zostałyby (zbyt) szybko „strawione” przez glebę.
W tym roku zniknęły mi 2 linie, a 3 tygodnie później posadziłam trzecią, która się udała (w tym samym miejscu), 3 odmiany, sadziłam to tylko z tyłu ślimaków, to nie może być takie proste....

Dla różnicy pomiędzy koszeniem a sianem, suszenie się trochę liczy, ale to głównie dojrzałość, próbowałem tego w zeszłym roku, to oczywiste, na stosach wielkości 2 pojemników zbiorczych, pomiędzy późnym koszeniem, drugim pokosem po co najmniej 2 miesiącach wzrostu i pierwszym pokosem , wydaje mi się, że pod koniec maja, następnego dnia 2. bardzo mocno się nagrzewa, a 1. ledwo, gdy pierwszy zostanie rozprzestrzeniony i skolonizowany przez białe włókna, a drugi wcale.
Potrzebujemy małej fotorelacji, to temat, który często się pojawia.
To powiedziawszy, ogrzewanie może mieć również zastosowanie do zwalczania chwastów, co wymaga pewnego mistrzostwa.
Oliwkowy
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez być chafoin » 09/06/18, 20:37

olivier75 napisał:Dla różnicy pomiędzy koszeniem a sianem, suszenie się trochę liczy, ale to głównie dojrzałość, próbowałem tego w zeszłym roku, to oczywiste, na stosach wielkości 2 pojemników zbiorczych, pomiędzy późnym koszeniem, drugim pokosem po co najmniej 2 miesiącach wzrostu i pierwszym pokosem , wydaje mi się, że pod koniec maja, następnego dnia 2. bardzo mocno się nagrzewa, a 1. ledwo, gdy pierwszy zostanie rozprzestrzeniony i skolonizowany przez białe włókna, a drugi wcale.
Czy to znaczy, że wysuszyłeś tylko pierwszy, bo był za gorący?
W moim przypadku możesz mieć rację, może to być spowodowane odmianą, bo mierzyłem temperaturę i a priori nie zauważyłem żadnego nagrzewania. Dziękuję za tę informację.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 468