The Potager du Sloth: książka

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 05/04/18, 19:45

Gdzie je kupiłeś??? Na Księżycu czy na Marsie?
0 x
Und3r
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 11/10/17, 01:42
x 7

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Und3r » 05/04/18, 20:01

Kupiłem też dwa egzemplarze, jeden na amazonie, drugi na Pontarlier w księgarni w centrum miasta! Jestem dopiero na początku i bardzo przyjemnie i ciekawie się to czyta!
0 x
Avatar de l'utilisateur
green68
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 14/08/16, 13:19
Lokalizacja: Babeau-Bouldoux
x 11

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez green68 » 05/04/18, 20:08

Did67 napisał:Gdzie je kupiłeś??? Na Księżycu czy na Marsie?

: Mrgreen: Zamówione w Béziers przez Madame, która była bardzo zajęta swoim szkoleniem (przekwalifikowaniem zawodowym) nie spieszyła się z przywiezieniem ich do mnie : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 05/04/18, 21:18

Ach! Przepraszam, nie chciałem krytykować Pani!!!! Myślałem, że to witryna sprzedaży online i zastanawiałem się, dlaczego to się przeciągało, skoro według mojej wiedzy nie jest niedostępne!
2 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 10/04/18, 12:07

Rankingi ciąg dalszy...

Książka konsekwentnie utrzymuje się na liście 500 najlepszych książek we wszystkich kategoriach lub w jej pobliżu, co jest wspaniałe...

Tam, 10 kwietnia w południe:

Zrzut ekranu 04 o 10:18 Ocena Amazon 12.02 kwietnia PNG
Zrzut ekranu 04 o 10:18 Ocena Amazon 12.02 kwietnia.PNG (10 KiB) Wyświetlono 38.75 razy


Pierwsza sesja autografów w Thônes (Hte Savoie) w ten sobotni poranek... Wyobrażałem sobie, że się nudzę... Kiedy przychodzę, pierwszy klient już na mnie czeka i nie kończy się aż do zamknięcia. Sprzedano około dwudziestu książek. Księgarz powiedział mi, że sprzedał około trzydziestu, odkąd ją otrzymał (zgodnie z zamówieniem jednego z moich tamtejszych fanów)...
1 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez phil53 » 10/04/18, 13:31

Książka, którą zamówiłem w radzie pracowniczej, dotarła.
Zrobiłem sesję wyjaśniającą.
Już fani, zwłaszcza u tych, którzy mają niewiele lub nie mają ogrodnictwa.
Inni, bardziej niechętni, niezbyt przekonani, będą obserwować, ale debata zostaje rozpoczęta.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 10/04/18, 15:44

Super!

Może kiedyś wycieczka do 53 ???

Dla informacji bardzo sobie cenię formułę, którą praktykowaliśmy z AJAVA (Stowarzyszenie Miłośników Ogrodników Doliny Aravis), czyli:

- Piątek wieczór, konferencja
- Sobotnie popołudnie, warsztaty „Pytania i odpowiedzi”.

Wykład zajął mi około dwóch godzin, bez presji czasu; nagle jestem bardziej zrelaksowany, bardziej płynny... Kilka osób, które nie mogły być następnego dnia, zadało mi swoje pytania na bok, podczas gdy ja podpisywałem książkę dla tych, którzy nie mogli iść do księgarni następnego dnia rano. ..

Wymieniliśmy pytania na początku drugiej sesji, aby uniknąć zygzaków. Pozwala to na zgrupowanie wszystkich pytań związanych z tym samym tematem. 3 strony „flipchartu” przed startem! I oto mamy 4 godziny odpowiedzi... Bardzo lubię to spotkanie twarzą w twarz, gdzie mogę postawić się w sytuacji tych, którzy mają pytania...

Obydwa bardzo się uzupełniają: najpierw należy podać „ramy” refleksji. Pozwolę sobie więc na prezentację. A publiczność jest bierna, inaczej nie posuwam się do przodu. Trochę cierpi...

Następnego dnia dokonuje zemsty. I to ja cierpię z powodu ich pytań - oprócz jednego czy dwóch, na kwarantannie, miałem dobrą odpowiedź [przez "dobrą", mam na myśli inteligentną odpowiedź, która posuwa do przodu schmilblick!]. Kiedyś trochę uniknąłem. A po pierwsze, nie miałem nic mądrego do powiedzenia, więc powiedziałem im!

Myślę, że wokół AJAVA powstanie pierwsza "ustrukturyzowana" grupa (stowarzyszenie, komitet, akcja) fenokulturystów... Może początek sieci, o której marzyłem?
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 16/04/18, 08:13

Wczoraj dzień "Drzwi Otwartych" u (komercyjnego) ogrodnika/permakulturysty, ze stolikiem do sprzedaży książki. Miło spotkać ludzi w takim kontekście i zobaczyć ich reakcje, porozmawiać... Nie liczyłem: sprzedano około piętnastu książek.

Zdałem sobie sprawę, jak wiele wyzwań stanowi tytuł. „Proszę, to dla ciebie!” kpić z takiej pani przed mężem, żeby publicznie dać do zrozumienia, że ​​jest leniuchem... „No, patrz, to dla ciebie!” mówi inna, od której dowiaduję się w trakcie dyskusji, że mąż interesuje się permakulturą, ale męczy go to dla kręgosłupa i nie robi szybkich postępów...

Dzisiejszy ranking Amazona:

Zrzut ekranu 04 o 16 Ocena Amazon 18 kwietniaPNG
Zrzut ekranu 04 o 16 Ocena Amazon 18 kwietnia.PNG (08.08 KiB) Wyświetlono 16 razy
1 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Moindreffor » 18/04/18, 20:51

pytanie
Czy wiesz, ile książek zostało sprzedanych od czasu jego publikacji? w sumie oczywiście
mówiłeś o 5000 opublikowanych egzemplarzy, prawda?
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 18/04/18, 21:21

Nie liczę, bo edycja jest skomplikowana. Wydawca drukuje i „umieszcza” książki w sieci… Ale te nie są potem sprzedawane. Po prostu „na zewnątrz”. Księgarz może je zwrócić, jeśli nie sprzeda, a wydawca wyrzuci je do tłuczka!

Co wiem :

a) Wylosowano 5, a następnie kolejne 000.

b) nie tak dawno sprzedawano od 250 do 280 sztuk tygodniowo („kasy”, czyli faktycznie sprzedawano)

c) „doładowania” (księgarze, którzy ponownie je zamawiają) są bardzo dobre (50 do 100 dziennie); możemy pomyśleć, że to dlatego, że sprzedali (lub zamierzają sprzedać) swoje zapasy… Kilka kontaktów (Biblioteka Thônes, księgarz Barr) przekazało mi tę samą historię: wszystko idzie dobrze i zamówili to dwa razy... W sobotę jestem w FNAC w Strasburgu, wtedy będę miał trochę informacji...

d) Dostałem swoją 5 setkę za to, co sprzedaję na koniec konferencji, podczas różnych „Domów Otwartych”, na które jestem zapraszany… więc sprzedaż 400 (no cóż, były też jakieś darowizny)
2 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 346