Jądrowe i węglowe: co wypuszcza w CO2 / kWh? Ryciny PWC, EdF, ADEME, Stanford ...

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Energia jądrowa i węgiel: jakie emisje CO2/kWh? Figurki PWC, EdF, ADEME, Stanford...




przez sicetaitsimple » 03/02/18, 23:41

Christophe napisał:
sicetaitsimple napisał:„Które 160 mln euro i tak zostałoby natychmiast przeniesione na rachunki klientów, przynajmniej te według stawki regulowanej”.


Jeśli nic nie powiedziałem, to dlatego, że raczej się z tym zgodziłem… a zatem 160 milionów euro na rachunku oprócz 75 miliardów euro w rachunkach niewiele zdziała! (tu możemy porównać...)

EdF nigdy nie wstydził się wysadzać swoich cen: Energie-kopalnych jądrowa / Explosive-of-kwh-EDF-for-2008-porównanie-the-Price-t15003.html od 2008 roku niektóre ceny wzrosły prawie trzykrotnie...



160 mln EUR więcej z pewnością niewiele by dało, byłoby po prostu neutralne.

Co do reszty (ceny), przepraszam, że trochę późno. Zobaczymy (może) jutro.

Dobranoc.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Energia jądrowa i węgiel: jakie emisje CO2/kWh? Figurki PWC, EdF, ADEME, Stanford...




przez Remundo » 04/02/18, 00:12

bardal napisał:
Remundo napisał:moje panele od dawna amortyzowane są na CO2. Byłoby więc bardziej dla innych, którzy emitują CO2 „bezpośrednio”, aby płacili mi swoją dziesięcinę.

ale jeśli nie tak, w zasadzie płacenie podatku węglowego od produktu węglowego nie jest oburzające, pod warunkiem, że podatek ten wróci do kieszeni graczy zajmujących się energią odnawialną.


Ach, dobrze zintegrowałeś zasadę podatków, które wracają do twojej kieszeni (podobnie jak większość „rzemieślników”, którzy zajmują się odnawialnymi źródłami energii); to się nazywa bycie łowcą nagród. A CSPE ci nie wystarcza?
Zdecydowanie oficjalny ekologizm upadł bardzo nisko... To prawda, że ​​tworzenie podatku, aby z niego skorzystać, jest istotą jego działalności politycznej.

ps To nie ty pytałeś, kto mi zapłacił?

no tak, bo gdybym miał więcej pieniędzy, mógłbym je reinwestować w odnawialne źródła energii i inne, znacznie większe ode mnie itp.… ten bonus CO2 mógłby zostać wypłacony gdzie indziej przy deklaracji nowego projektu itp.…

Ale jeśli chodzi o dotacje i protektoraty państwowe, to energetyka jądrowa jest mistrzem we wszystkich kategoriach... to znaczy dziesiątki miliardów... i nawet wtedy jestem miły...
0 x
Obraz
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Energia jądrowa i węgiel: jakie emisje CO2/kWh? Figurki PWC, EdF, ADEME, Stanford...




przez izentrop » 04/02/18, 00:29

Remundo napisał:to energia jądrowa jest mistrzem we wszystkich kategoriach... składa się w dziesiątki miliardów... i nawet wtedy jestem miły...
Liczy się stosunek „produkcja przez całe życie / inwestycja” iw tej kategorii też nie powinno być źle.

Porównując liczbę zabitych i okaleczonych z innymi energiami termicznymi (kopalnymi), również wypada bardzo dobrze. ;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Energia jądrowa i węgiel: jakie emisje CO2/kWh? Figurki PWC, EdF, ADEME, Stanford...




przez Remundo » 04/02/18, 00:44

jeśli wiesz, jak oszacować liczbę nowotworów wywołanych promieniowaniem...

Energia jądrowa nie ogranicza się do kilku zgonów bezpośrednio z nią związanych.
0 x
Obraz
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Energia jądrowa i węgiel: jakie emisje CO2/kWh? Figurki PWC, EdF, ADEME, Stanford...




przez Bardal » 04/02/18, 05:04

Remundo napisał:jeśli wiesz, jak oszacować liczbę nowotworów wywołanych promieniowaniem...

Energia jądrowa nie ogranicza się do kilku zgonów bezpośrednio z nią związanych.


Nowotwory wywołane promieniowaniem? Co to jest, astrologia radiowa? Czy znasz wielu? Albo jest jak wilk, albo straszydło małych dzieci… dużo o tym mówimy, żeby się przestraszyć, ale nigdy tego nie widzimy…
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Energia jądrowa i węgiel: jakie emisje CO2/kWh? Figurki PWC, EdF, ADEME, Stanford...




przez Bardal » 04/02/18, 06:18

Christophe napisał:Cóż za pogarda dla Remunda i rzemieślników EnR...

Ach tak, ale nie znasz słowa praca… Ponieważ są prawdziwymi pracownikami, a nie jak większość dyrektorów EdF w złotej klatce… Znasz prawdziwych pracowników, muszą sami płacić za swoje wakacje, c To jest nie EC ich pudełka, które ich namawia…

A mówiąc o CSPE, co wydaje się być bardzo irytujące, dla tak zwanego emeryta edukacji narodowej, przepraszam, coś tu nie pasuje!

Krótko mówiąc, ta wiadomość przyniesie Ci pierwsze ostrzeżenie: nie za lobbystę, którym jesteś (możesz spróbować wmówić nam więcej kłamstw, rozumiemy...), ale za pogardę, którą emanujesz!


Ups, nie widziałem tego!!! Groźby teraz...
Kiedy mamy więcej argumentów...

Należy również zagrozić magazynowi Que Choisir (jeden z filarowych lobbystów wspierających EDF AREVA itp.), który poświęca kilka stron firmom szukającym premii i dotacji, cenom rosnącym zgodnie z ulgami podatkowymi i krajami Europy Środkowo-Wschodniej oraz wykonującym pracę, która nie ma nic wspólnego z oszczędzaniem energii.
Kiedy zakończycie swoją krucjatę przeciwko Que Choisir (która będzie musiała zostać ukarana!), udacie się do Trybunału Obrachunkowego, który poświęca całe sprawozdanie sprawie dotacji przekazywanych przez tych „instalatorów robotników” (notabene zorganizowanych jako prawdziwe lobby). Uważaj, aby ją ukarać, będziesz potrzebować więcej niż jednej linijki w poście...
A kiedy skończysz z CdC, pójdziesz i ukarzesz N.Hulot, który próbuje przywrócić porządek w tych dotacjach przynoszących różne nieoczekiwane korzyści, głównie dla instalatorów, którym udało się jednak cofnąć dwa lub trzy kluczowe środki.

Pogarda!!! Mam ogromny szacunek dla wszystkich pracowników, którzy uczciwie zarabiają na życie (jest to solidarność, która łączy wszystkich, których jedynym źródłem utrzymania jest siła robocza, a ja jestem jednym z nich), ale znacznie mniej mam dla tych, którzy czuwają nad każdą okazję do zarobienia pieniędzy bez większego wysiłku, przekierowując dotacje i premie ze szkodą dla swoich sąsiadów.

Gdy Niemcy obniżyły taryfy na zakup energii fotowoltaicznej, instalacje paneli spadły w kolejnym roku o 7 (słomka!), podczas gdy rzekomo ten prąd stał się opłacalny… Ekologiczna motywacja właścicieli PV panele są najwyraźniej słabsze niż pokusa łatwego zysku...
A kiedy Ministerstwo Ekologii chciało położyć kres dotacjom do kotłów na paliwo, nieuzasadnionym zmianom okien i drzwi, to wszystkie lobby budowlane stanęły na wysokości zadania...

Bad ...

ps Nie bardzo rozumiem, dlaczego emeryta z Edukacji Narodowej nie może denerwować CSPE... Nie rozumiem...
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Energia jądrowa i węgiel: jakie emisje CO2/kWh? Figurki PWC, EdF, ADEME, Stanford...




przez izentrop » 04/02/18, 08:11

Witam,
Christophe przypomniał trudności EDF i AREVA. Przyczyny są znane, wynika to głównie z ryzykownej polityki transformacji energetycznej. Skup energii elektrycznej z wiatru i fotowoltaiki kosztuje więcej niż budowa reaktora EPR.
A potem było wiele innych błędów politycznych, o których mówią mówcy w tym programie z 2016 roku. https://www.franceculture.fr/emissions/ ... ns-devenus

PS: Nie zgadzam się z ostrzeżeniem, bo inaczej nałożyłeś je na siebie, bo w drugą stronę był atak personalny... Rozumiem siebie.
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Fessenheim, elektrownia atomowa ma lata 30!




przez dede2002 » 04/02/18, 08:59

izentrop napisał:
Christophe napisał:dlaczego kilka lat temu mówiliśmy o 60 g / kWh w całej Francji?
Na jakiej podstawie obliczenia?
"...
Budowa reaktora

Na zabezpieczenia EPR potrzeba około 500.000 3 mXNUMX betonu. Produkcja CO2 na m3 betonu wynosi około 60kg/m3, powstaje 30.000 2 ton CO330.000. Ponadto ilość potrzebnej stali wynosi około 1,5 2 ton. Produkcja stali prowadzi do emisji 530.000 tony CO2 na tonę stali. Widzimy zatem, że budowa EPR spowoduje emisję XNUMX tys. ton COXNUMX.

EPR będzie wytwarzać 12 miliardów kWh rocznie przez 60 lat, czyli 720 miliardów kWh. Następnie uzyskujemy emisję 0,7 g CO2 na kWh http://energie.lexpansion.com/energie-n ... -5396.html
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że tylko elektrownie jądrowe przyczyniają się do wzbogacania stosowanego uranu, obliczenia emisji z globalnej floty jądrowej wynoszą: (2 + 1) 1,1 = 3,3 gCO2 / kWh https://www.energie-crise.fr/Benjamin-S ... de-moyenne


Cześć,

Wydaje mi się, że jest błąd w jednostkach, 60 kg/m3 odpowiada raczej ekwiwalentowi węgla, w CO2 czyli około 250kg/m3 betonu.

Ile betonu jest w obecnej elektrowni konwencjonalnej? (który nie produkuje tak dużo jak EPR)

----

Dla porównania tama Grande Dixence w Szwajcarii zawiera 6 milionów m3 betonu > 1,5 miliona ton CO2.

Jeśli przyjmiemy roczną produkcję 2 miliardów kWh przez 60 lat, otrzymamy 12 gramów CO2 na kWh, tylko dla betonu. Uwolniony wcześniej CO2 wpływa na klimat od 60 lat!

To tylko jeden przykład, teraz tama działa, nie widać demontażu...

A+ : Wink:
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Energia jądrowa i węgiel: jakie emisje CO2/kWh? Figurki PWC, EdF, ADEME, Stanford...




przez sicetaitsimple » 04/02/18, 09:26

Christophe napisał:
EdF nigdy nie wstydził się wysadzać swoich cen: Energie-kopalnych jądrowa / Explosive-of-kwh-EDF-for-2008-porównanie-the-Price-t15003.html od 2008 roku niektóre ceny wzrosły prawie trzykrotnie...

2013, 2014 i 2015 są całkiem nasmarowane!

Obraz

Ach, ale to wszystko z pewnością wina tego badziewia energii odnawialnej, huh! Finansowe fiasko EPR nie ma z tym nic wspólnego... nic!


Nawet jeśli nie jest to przedmiotem tego tematu, wciąż możemy przytoczyć pewne fakty dotyczące CSPE:

-do 2010 roku utrzymuje się na stałym poziomie 4,5 €/MWh (pchamy kupkę piasku z zamkniętymi oczami).
- w 2011 +4,5 €/MWh
-w 2012 +1,5
-w 2013 +3
-w 2014 +3
-w 2015 +3
- w 2016 +3 do 22,5 €/MWh

A więc +18 €/MWh za 6 lat. Chochla to trochę mniej niż piętnaście% ceny. To z pewnością nie wyjaśnia wszystkiego, ale wyjaśnia część!

potwierdź to „Lata 2013, 2014 i 2015 nieźle nasmarowały!” wydaje się w tych warunkach trochę nadużyciem.

Zamknijmy nawias.
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Fessenheim, elektrownia atomowa ma lata 30!




przez dede2002 » 04/02/18, 14:31

dede2002 napisał:
To tylko jeden przykład, teraz tama działa, nie widać demontażu...

A+ : Wink:


Tylko myśl: energia, która sprawia, że ​​tama działa, pochodzi głównie z topniejących lodowców, działa coraz lepiej!

Kiedy lodowce skończą się topić, możemy zdemontować...
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 253