Booster problem z zasysaniem

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Pat85.com
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 13/01/18, 12:20

Booster problem z zasysaniem




przez Pat85.com » 13/01/18, 12:44

Witam,

Mam wzmacniacz Sterwins 900 w 25 l. Zepsuł się (uruchamianie / zatrzymywanie pompy, co jest bardzo częste przy każdym użyciu). Chciałem zmienić pęcherz, ale rozmontowując zobaczyłem, że był dobry :-(. Skorzystałem z okazji, aby zdemontować wiele elementów do czyszczenia, a kiedy wszystko zmontowałem, miałem wątpliwości na podłączeniu małych węży sprężonego powietrza (jednego na mano z wyświetlaczem ciśnienia, a drugiego na przełączniku ciśnienia. Nie wiem, czy cofnięcie jest znaczące, czy nie. Po przywróceniu do eksploatacji nie było ssące więcej, ale się odwróciłem. Odwróciłem 2 małe rurki i tam ssała, ale musiałem to zatrzymać, ponieważ wyszła poza 3 bary. Myślałem o wadliwym przełączniku ciśnienia ... Właśnie go wymieniłem, ale nie jest do bani i nie ma znaczenia konfiguracja moich 2 małych rur. Próbowałem z innym sitkiem z zaworem w wiadrze z wodą, ale to nic nie zmieniło. Jestem suchy :-). Jeśli ktoś można mi doradzić
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Problem z przyspieszeniem ssania




przez Ahmed » 13/01/18, 12:50

Spróbuj całkowicie opróżnić balon, a następnie napompuj powietrze (oczywiście góra) pod odpowiednim ciśnieniem, a następnie zacznij od nowa; normalnie powinno być dobrze.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Pat85.com
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 13/01/18, 12:20

Re: Problem z przyspieszeniem ssania




przez Pat85.com » 13/01/18, 17:35

Tak naprawdę nie zrobiłem tego, co powiedziałeś, ale po całkowitym opróżnieniu zbiornika i korpusu pompy odłożyłem się ponownie, upewniając się, że nie zostawiam powietrza (bawię się czystkami) i ruszamy , Dzięki za pomoc
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Problem z przyspieszeniem ssania




przez Ahmed » 13/01/18, 17:54

Dobry! 8)
Dobrym środkiem ostrożności jest zaplanowanie czyszczenia na wylocie ze zbiornika (najlepiej kran, najlepiej, ponieważ stanowi on dodatkowy punkt wycofania).

Powietrze stanowi sprężynę, która kumuluje ciśnienie; może się zdarzyć, że powietrze to ulatnia się stopniowo i nie jest widoczne (nie zmienia ciśnienia), wtedy pompa coraz bardziej skraca swoje cykle (ciśnienie podczas pompowania szybko rośnie, ale też znowu spada szybko podczas regałów), ponieważ „sprężyna” maleje. Konieczne jest wtedy odprowadzenie wody, która zajmuje część objętości powietrza, która zniknęła (chociaż zawsze pozostaje po swojej stronie membrany), aby móc odtworzyć przez napompowanie początkową objętość powietrza.
W przypadku starych zbiorników bez membrany powietrze w kontakcie z wodą rozpuszcza się stopniowo w tym ostatnim, co oznacza regularne dodawanie.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Problem z przyspieszeniem ssania




przez Gaston » 17/01/18, 11:32

Ahmed napisał:W przypadku starych zbiorników bez membrany powietrze w kontakcie z wodą rozpuszcza się stopniowo w tym ostatnim, co oznacza regularne dodawanie.
40 lat temu miałem pompę tłokową, która wstrzykiwała do balonu trochę powietrza w każdym cyklu.
Działał przez dobre dwadzieścia lat ... potem pompa uległa awarii i zastąpiliśmy ją pompą odśrodkową, z pewnością o wyższym natężeniu przepływu, ale bez tej funkcjonalności i musimy teraz opróżnić cały obwód i przywrócić patrz co roku ...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Problem z przyspieszeniem ssania




przez Ahmed » 17/01/18, 12:46

Były też urządzenia przeponowe, które wtryskiwały trochę powietrza za każdym razem, gdy pompa była uruchamiana (zmiana ciśnienia, która uruchamiała membranę).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102