Elastyczność elektronojądrowa (z wyłączeniem wiatru wiatrakowca)

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: Elastyczność elektrononuklearna (nie podlega sile wiatru)




przez sicetaitsimple » 17/01/18, 23:00

Remundo napisał:
Przypominam, że nie trzeba być moderatorem, żeby założyć temat!

Ale bycie moderatorem jest konieczne, aby izolować dyskusję, która Ci się nie podoba...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Elastyczność elektrononuklearna (nie podlega sile wiatru)




przez Sen-no-sen » 17/01/18, 23:03

Remundo napisał:Gdy jest napisane poprawnie, jest znacznie mniej (...)

Ale jeśli Tuaregowie chcą kontynuować swoje wielbłądów, nikomu to nie będzie przeszkadzać. Będzie im brakować elektrowni, które i tak nie pokryją więcej niż 1% pustyń...


Efektywnie! Rozwój wymaga pojedynczego L, jak garb dromadera... a nie wielbłąda, który ma 2 i który pochodzi z Azji Środkowej. : Mrgreen:

W przeciwnym razie powiedziałem już, że Eurotrec byłby całkiem niezły: gdybyśmy stworzyli energię słoneczną mniej więcej na morzu na Morzu Śródziemnym + wszystko, co jest możliwe do zrobienia na kontynencie europejskim, byłoby już mnóstwo do zrobienia... .


Tak, to byłoby już bardziej logiczne, ale widzimy, że nawet w krajach, w których temperatura gospodarcza jest w przybliżeniu równa, tak się nie dzieje.
Organizacja społeczno-gospodarcza państw odpowiada zasadom mechaniki statystycznej, więc nawet jeśli technologia jest technicznie wykonalna, nie gwarantuje to w żaden sposób jej rozwoju.
1 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16178
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Elastyczność elektrononuklearna (nie podlega sile wiatru)




przez Remundo » 17/01/18, 23:25

w moim wyrażeniu „zrównoważony współrozwój” każde słowo jest ważne

1) co: oznacza to partnerstwo typu win-win
2) rozwój: oznacza to instalowanie infrastruktury podnoszącej standard życia wszystkich
3) zrównoważony: wymaga, aby wspomniana infrastruktura opierała się na energiach odnawialnych.

Osobiście myślę o tym już od dłuższego czasu, ale jestem małą, mikroskopijną istotą i bezsilną w tym temacie. Nawet Niemcy, ze swoją technologią, przemysłem i bankami, poniosły porażkę.
0 x
Obraz
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Elastyczność elektrononuklearna (nie podlega sile wiatru)




przez Ahmed » 18/01/18, 12:31

Dobrze zrozumiałem teoretyczne znaczenie tego słowa, a także sprzeczność, jaką ono kryje: nierówność leży u podstaw funkcjonowania gospodarki, ponieważ podobnie jak silnik cieplny, który zakłada, że ​​środowisko jest gorące i zimne, nie można go dostosować do środowiska bardziej lub mniej jednolicie „letni” (= społecznie egalitarny)…
Piszesz:
Nawet Niemcy, ze swoją technologią, przemysłem i bankami, poniosły porażkę.

Nie schrzaniła, po prostu działa według tego schematu, a podział narodu greckiego bardzo jej się opłacił, choć może okazać się niewystarczający…
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Elastyczność elektrononuklearna (nie podlega sile wiatru)




przez izentrop » 18/01/18, 13:14

sicetaitsimple napisał:
izentrop napisał:Ludzi nie da się nabrać na długo, ale nie wiemy też, co wyjdzie z nowej koalicji.
Jeśli chodzi o odejście od energetyki jądrowej, to moim zdaniem nic nie jest zbyt zaawansowane (przejęcie warunków wynagradzania elektryków, odpowiedzialność za demontaż itp.).
Jeden blok został wyłączony w dniu 31 zgodnie z prognozowanym harmonogramem. Siedem (tak sądzę) pozostało do zatrzymania do końca 12 r.
Przyszłość pokaże.
W czasach kryzysu nie ma nic łatwiejszego niż zmiana przeznaczenia budżetu.
Ponadto Merkel nie ma już większości, Zieloni nie wiedzą już, w którą stronę się zwrócić, a do władzy dochodzi Martin Shulz. Mówi biegle po francusku, słyszałem już jego debatę, wydaje mi się, że stąpa po ziemi.

Podążając za nadaną mi nazwą ptaka, między innymi plucie na system przy jednoczesnym korzystaniu z jego hojności jest przeciętne. : Mrgreen:
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Elastyczność elektrononuklearna (nie podlega sile wiatru)




przez dede2002 » 18/01/18, 13:18

Remundo napisał:w moim wyrażeniu „zrównoważony współrozwój” każde słowo jest ważne

1) co: oznacza to partnerstwo typu win-win
2) rozwój: oznacza to instalację infrastruktury które podnoszą poziom życia wszystkich
3) zrównoważony: wymaga, aby wspomniana infrastruktura opierała się na energiach odnawialnych.

Osobiście myślę o tym już od dłuższego czasu, ale jestem małą, mikroskopijną istotą i bezsilną w tym temacie. Nawet Niemcy, ze swoją technologią, przemysłem i bankami, poniosły porażkę.


Cześć : Wink: ,

Tak naprawdę to ci, którzy mają (zbyt) wysoki standard życia, chcieliby go podnieść... W przeciwnym razie linie wysokiego napięcia w Desertec musiałyby zostać poprowadzone na południe.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16178
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Elastyczność elektrononuklearna (nie podlega sile wiatru)




przez Remundo » 18/01/18, 20:57

Dédé, nic nie rozumiesz z projektu.

Linie Desertec przeznaczone były głównie do przesyłu energii elektrycznej z południa na północ. Właśnie po to, aby zużywać mniej paliw kopalnych.

Długoterminowe nadwyżki energii elektrycznej, które mogą powstać lokalnie w Afryce i na Bliskim Wschodzie.
0 x
Obraz
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Elastyczność elektrononuklearna (nie podlega sile wiatru)




przez Ahmed » 18/01/18, 21:39

Tak, tak, zapewniam cię Dede zrozumiałem doskonale! :D
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Elastyczność elektrononuklearna (nie podlega sile wiatru)




przez Bardal » 18/01/18, 21:43

No tak, wszystko rozumiał… „długoterminowe nadwyżki energii elektrycznej, które mogłyby lokalnie rozwinąć Afrykę i Bliski Wschód”.…

Mówiąc jaśniej, jeśli zostanie trochę, rozdamy biednym...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16178
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Elastyczność elektrononuklearna (nie podlega sile wiatru)




przez Remundo » 18/01/18, 22:17

i co dajesz biednym w Afryce?
0 x
Obraz

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 409