Cyklonowa generacja przełożenia w H2O / CO2

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez sicetaitsimple » 13/01/18, 15:29

Sylvestre spiritus napisał:Zasada generatora, który wykorzystuje energię cieplną wody o niskiej temperaturze do produkcji energii elektrycznej, jest jeszcze gorsza.
Najważniejsze jest w przesłanym pdf.


Problem polega na tym, że twój pdf jest całkowicie pusty ....

Powszechnie wiadomo, że odzyskiwanie energii (nie elektryczności) z wody o niskiej temperaturze jest powszechnie znane z pomp ciepła o COP 4 lub 5.

Jaka jest więc potencjalna wydajność twojego systemu w porównaniu z pompą ciepła? Ile stopni traci twoja woda? Gdzie to robisz?

Mając mgliste pojęcie o potencjalnym zwrocie i praktycznych możliwościach wdrożenia, wciąż można uniknąć wpadnięcia w ślepy zaułek.
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez moinsdewatt » 13/01/18, 19:58

Sylvestre spiritus napisał:Inna sprawa, jeśli chodzi o pompę, niedawno otrzymałem potwierdzenie, że główne koncerny naftowe kontynuują badania z prawie nieograniczonymi budżetami nad naprawdę zrównoważonymi rozwiązaniami… aby wprowadzić je na rynek, gdy jest to dla nich najbardziej interesujące!
Po co zmieniać zespół, który tak dużo zarabia?


Ach, to twój fryzjer dał ci te wskazówki? : Lol:

Znajdź nam coś innego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sylvester spiritus
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 23/09/17, 15:03
x 35

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez Sylvester spiritus » 13/01/18, 20:50

Aby nie rozpraszać:

Jeśli to może cię uspokoić, Sicetaitsimple, miałbym takie same myśli jak ty, gdyby ktoś przedstawił mi to wprost kilka lat temu; ale mamy prawo do zmiany zdania i możliwość jego wyrażenia, prawda?
(W przypadku pomp ciepła woda/woda mają one w rzeczywistości bardzo dobry współczynnik COP, idealny dla wody źródlanej o temperaturze 10-12°C, ale maszyny i instalacja są drogie i dla mnie delikatne, ponieważ są pełne elektroniki w wilgotnym środowisku.A sąsiad jednak sam majstrował przy swoim systemie, odsyłając 3 kW swojej hydroelektrycznej turbiny.
Wszystkie korzyści: ok. 10 kw do ogrzewania, gdy dobrze działało… nie miał wody źródlanej i korzystał z wody z rzeki, która zamarzając uszkodziła jego instalację. Nawet dobry pomysł...)

Wróćmy do naszych pięcionożnych owiec:
Celem pliku pdf jest zrobienie pierwszego kroku w kierunku „nowego” pomysłu: przekształcenia energii cieplnej wody bezpośrednio w energię kinetyczną, a więc w elektryczność.
To, co obserwujemy w cyklonie, jest odtwarzane w miniaturze i przyspieszane, aby wykorzystać energię kinetyczną mikrostrumieni wody podczas implozji na obrzeżach.
Trudne do przełknięcia... to na pewno! Ciężki do strawienia, to na pewno!!!

Jeśli nie odniosłem się do wydajności, to dlatego, że osiągamy najlepsze prędkości mikrostrumienia wody zmierzone w laboratorium (1100-1200 m/s) i rodzi się kolejne pytanie: jeśli nie jest to kawitacja klasyczna, to co można wiedzieć?

Czy przed przystąpieniem do tej części, pierwsza część wydaje Ci się do zaakceptowania, a mianowicie mini-cyklon, który wypluwa 96 niezwykle silnych mikrostrumieni wody rozprowadzanych po 24 rurkach wirowych, zaczynając od strefy centralnej w depresji do strefy peryferyjnej w nadciśnieniu?
Jeśli nie, to naprawdę nie ma sensu się męczyć...

Ps: za „brak energii” lub mniej watów: nie, jest naukowcem, który ostatnie dziesięć lat swojego aktywnego życia przepracował w tego typu laboratorium, dlaczego?
Myślisz, że fantazjuję.
Twój umysł naprawdę utknął między klawiaturą a ekranem, słowo daję!!!
Przepraszam, muszę przestać pompować jego świat...
0 x
„Ignorant myśli, że wiedzą wszystko, uczony sądzi, że nic nie wie…” Lao Tseu
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez sicetaitsimple » 13/01/18, 21:01

Sylvestre spiritus napisał:Aby nie rozpraszać:

Jeśli to może cię uspokoić, Sicetaitsimple, miałbym takie same myśli jak ty, gdyby ktoś przedstawił mi to wprost,


Nie potrzebuję żadnego pocieszenia...

Jaki jest potencjał wydajności w systemie zoptymalizowanym z wody o temperaturze pokojowej, oto jest pytanie. Musi dać się obliczyć (bez naruszania praw termodynamiki), prawda?

A potem bardziej „praktyczne” aspekty. które są nadal ważne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez Remundo » 13/01/18, 21:50

Sylvestre spiritus napisał:Czy przed przystąpieniem do tej części, pierwsza część wydaje Ci się do zaakceptowania, a mianowicie mini-cyklon, który wypluwa 96 niezwykle silnych mikrostrumieni wody rozprowadzanych po 24 rurkach wirowych, zaczynając od strefy centralnej w depresji do strefy peryferyjnej w nadciśnieniu?

Jestem bardzo ciekawy i optymistyczny, powiedzmy „dlaczego nie”?
download/file.php?id=6020
ale czy jest początek prototypu, który pokazuje, że jest to możliwe?... jeśli wypłyną dysze, kładziemy za sobą 96 mini turbin Peltona i liczymy kWh. :P
Jeśli nie, to naprawdę nie ma sensu się męczyć...

I tak. W każdym razie mamy okazję ponownie odkryć kilka fajnych rzeczy na temat kawitacji.
0 x
Obraz
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez sicetaitsimple » 13/01/18, 22:23

Dobra, zobaczmy, czy dobrze zrozumiałem:

- bierzemy wodę o temperaturze pokojowej, powiedzmy 20°C.
- jakimkolwiek procesem ulega kawitacji, czyli tworzą się bąbelki pary, to bez zewnętrznego zasilania energią które w przeciwnym razie musiałyby zostać odjęte od całkowitego bilansu (z tego punktu widzenia ilustracja przez puszkę lub kulkę MK47 jest nieistotna, z wyjątkiem wizualizacji zjawiska).
- mamy więc mieszaninę bąbelków pary o temperaturze 20°C (no chyba) i wody o temperaturze poniżej 20°C (trzeba było dostarczyć bąbelkom pary energię parowania).
- za pomocą innego procesu lub procesu zintegrowanego udaje nam się wychwycić te pęcherzyki pary w temperaturze 20°C. Świetnie!
-Jak na razie dobrze
- ale pytanie brzmi, co zrobić z parą o temperaturze 20°C, aby przekształcić ją w energię elektryczną?

Ktokolwiek ma rozwiązanie, jest miliarderem.
1 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez moinsdewatt » 14/01/18, 13:15

sicetaitsimple napisał:- ale pytanie brzmi, co zrobić z parą o temperaturze 20°C, aby przekształcić ją w energię elektryczną?

Ktokolwiek ma rozwiązanie, jest miliarderem.


Nie ma na to rozwiązania, inaczej już dawno byśmy eksploatowali parę wodną w krajach tropikalnych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sylvester spiritus
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 23/09/17, 15:03
x 35

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez Sylvester spiritus » 14/01/18, 15:52

moinsdewatt napisał:
sicetaitsimple napisał:- ale pytanie brzmi, co zrobić z parą o temperaturze 20°C, aby przekształcić ją w energię elektryczną?

Ktokolwiek ma rozwiązanie, jest miliarderem.


Nie ma na to rozwiązania, inaczej już dawno byśmy eksploatowali parę wodną w krajach tropikalnych.


Jednak obserwujemy, że naturalnie woda o temperaturze 26°C i sprzyjające warunki są w stanie generować huragany, cyklony, tajfuny, które zabierają dom i życie...
(weź pierwsze łącze transmitowane na „maszynie termicznej”, czyli cyklonie)

Idea naśladowania i wzmacniania tego zjawiska dzięki:
1- zastosowanie mieszaniny H20-CO2, która jest przekształcana w H2CO3 (o znanych nam właściwościach w zależności od temperatury i ciśnienia)
2- użycie rurek wirowych w depresji, które doprowadzając zimny prąd do środka układu, zaakcentują centralne zagłębienie i wzmocnią wewnętrzną nierównowagę termiczną, a tym samym będą sprzyjać aspiracji centralnej.
3- zastąpienie kinetyki gwałtownych wiatrów przez bardzo silne mikrostrumienie wody
Nie brzmi to dla mnie tak szalenie jak to, co robią z nami nasi „magowie ognia nuklearnego”, próbując powstrzymać reakcje syntezy jądrowej o wielu milionach stopni za pomocą pól magnetycznych.

Ps: przy okazji przepraszam za moją ostatnią reakcję naskórkową.
Uznajcie jednak, że jeśli odłożymy na bok nasze uprzedzenia i próżne kłótnie, posuwamy się naprzód szybciej i lepiej…
I nie chcę znaleźć się w sytuacji gladiatora na arenie, ponieważ usprawiedliwiając się, nie posuwam się naprzód w wyjaśnieniach niezbędnych do dobrego zrozumienia zachodzących zjawisk (a które nie są łatwe do wylądowania ).
Wszystko to skończy się na prywatnych wiadomościach dla nielicznych zainteresowanych budową prototypu, jeśli nie będę mógł się spokojnie wypowiedzieć; byłoby szkoda, ponieważ myślę, że wszyscy możemy coś zyskać, przyjmując stanowisko Remundo: „Poczekaj, a zobaczysz!”

Z poważaniem.
0 x
„Ignorant myśli, że wiedzą wszystko, uczony sądzi, że nic nie wie…” Lao Tseu
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez sicetaitsimple » 14/01/18, 16:39

Sylvestre spiritus napisał:
Jednak obserwujemy, że naturalnie woda o temperaturze 26°C i sprzyjające warunki są w stanie generować huragany, cyklony, tajfuny, które zabierają dom i życie...


Obserwacja zjawisk naturalnych nie daje odpowiedzi na pytanie o teoretyczną maksymalną wydajność procesu takiego, jak go przedstawiasz.

Zdecydowanie nie jestem specjalistą od cyklonów! Ale wydaje mi się, że:

- w momencie powstania korzystają z niemal nieskończonego źródła energii (ocean), nawet niska wydajność nie stanowi problemu.
- aby następnie ruszyły dalej i dzięki temu znalazły nowe źródła, niezależnie od plonów, które wyżywią się same.
- że generalnie jak dotkną ziemi to słabną i zatrzymują się z powodu braku mocy.

System produkcji energii elektrycznej, jakikolwiek by on nie był, jest nadal a priori systemem stałym (albo musisz mieć wyjątkowo elastyczny przedłużacz!), nie będziesz go ruszał.

Więc ponawiam moje pytanie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Cyklonowy generator supercavitacji w H2O / CO2




przez Remundo » 14/01/18, 17:40

Sylvestre spiritus napisał:Wszystko to skończy się na prywatnych wiadomościach dla nielicznych zainteresowanych budową prototypu, jeśli nie będę mógł się spokojnie wypowiedzieć; byłoby szkoda, ponieważ myślę, że wszyscy możemy coś zyskać, przyjmując stanowisko Remundo: „Poczekaj, a zobaczysz!”

Z poważaniem.

Tak, bądź miły dla Sylwestra, proszę.

jest kilka rzeczy, które łączą się w tym, co oferuje Sylvestre; więc nie możemy apriorycznie powiedzieć, że to nie działa. Ale bez prototypu pozostaniemy na uboczu.

Sylvester, rozwijaj się jak chcesz. :D
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 287