Dlaczego mój panel słoneczny 100W nie ładuje moich dwóch małych baterii słonecznych 12 volt 40Ah?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
SEIRMIC
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 10/12/17, 13:10
Lokalizacja: Wagadugu
Kontakt :

Dlaczego mój panel słoneczny 100W nie ładuje moich dwóch małych baterii słonecznych 12 volt 40Ah?




przez SEIRMIC » 10/12/17, 13:28

Halo

Minęły zaledwie cztery miesiące, odkąd zapłaciłem za słoneczną markę 100w Polycrystalline Solar 12 v. Na początku miałem tylko jedną baterię 12volts 40Ah. Użyłem trzech lamp słonecznych o minimalnej mocy 5w. po systemie hi-fi zauważyłem, że bateria rozładowuje się szybko. Planowałem dodać kolejną baterię i zapłaciłem za telewizor LED 22 calowy. Mimo wszystko nie mogę śledzić telewizji w ciągu dnia. Nawet jeśli zostawiam panel podłączony do regulatora, ładuję baterie przez cały dzień i wracam do oglądania telewizji w nocy, mogę tylko robić minuty 45 i telewizor gaśnie. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego mój panel sprawia mi kłopoty. Chciałbym prosić o radę.
Zauważyłem, że inni sąsiedzi mają nawet małą baterię 12volts 40Ah połączoną z panelem słonecznym 50W, ale są w stanie śledzić telewizję normalnie w dzień do wieczora.
Natomiast w domu jest odwrotnie. W dniu, w którym prawie nie mogę śledzić niczego na moim telewizorze, nie wychodzi po 15minutes. W skrócie mam bóle głowy związane z moim panelem słonecznym.
Zmieniałem nachylenie kilka razy, jak również orientację. Ponieważ jesteśmy w Afryce właśnie w Burkina Faso, słońce świeci wszędzie, ale niestety! Biedny mnie. SOS proszę
PS: kiedy wysyłam dwa akumulatory z ładowaniem elektrycznym, mogę zrobić całą noc z telewizorem.


Dziękujemy za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
Co robić? :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: : Oops: : Oops: : Oops: : Oops: : Oops: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :? :? :? :? :? :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933

Re: Dlaczego mój panel słoneczny 100W nie ładuje moich dwóch małych baterii słonecznych 12 volt 40Ah?




przez Christophe » 10/12/17, 13:54

Musimy rozumować podwójnie:
a) produkcja
b) zużycie = przechowywanie w twoim przypadku = potrzeby

Dla potrzeb, bateria 12V 40 Ah zawiera informacje o 12 * 40 = 480 Wh ... więc co dostarczyć 480W podczas 1h, 480 / 2 = 240W podczas 2 h ... itd. itd. ... należy zacząć od oceny elektrycznej Twoje potrzeby dokładnie, aby zobaczyć, czy się trzyma (spójrz na sąsiadów nie jest bardzo naukowe ...)

Do produkcji, znak nigdy więcej nie wytworzy tego, co daje słońce, na przykład w Ardenach w Sedanie (obowiązuje w całym regionie „Hauts de France”). Widzimy, że energia słoneczna zimą jest 4 do 5 razy mniejsza niż latem ...

Obraz

W miesiącach letnich 4 mamy 140 kWh / m2 miesięcznie lub 4.7 kWh dziennie na m2. Uważaj, to energia słoneczna. Wydajność fotowoltaiczna wynosi 15%. Mamy więc 4.7 * 0.15 = 700Wh przez m2. Panel 1m2 tworzy 150W.

Tak więc z panelem 100W nadal musisz podzielić tę wartość przez 1.5 lub 700 / 1.5 = 470 Wh ...

Tak więc latem 1 12 Ah jest jedynym akumulatorem 40V wystarczającym do przechowywania energii panelu 100W (przynajmniej na północy Francji)

Jest więc normalne, że zimą nie można naładować baterii, 2 nawet mniej ... nawet jeśli jesteś na południu Francji ...

Możesz go symulować dokładnie w następnym kroku lub klikając tutaj: słoneczna fotowoltaiczna / solar-data-free-i-dokładność na promieniowanie-t8181.html
1 x
Avatar de l'utilisateur
SEIRMIC
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 10/12/17, 13:10
Lokalizacja: Wagadugu
Kontakt :

Re: Dlaczego mój panel słoneczny 100W nie ładuje moich dwóch małych baterii słonecznych 12 volt 40Ah?




przez SEIRMIC » 10/12/17, 15:17

Christophe napisał:Musimy rozumować podwójnie:
a) produkcja
b) zużycie = przechowywanie w twoim przypadku = potrzeby

Dla potrzeb, bateria 12V 40 Ah zawiera informacje o 12 * 40 = 480 Wh ... więc co dostarczyć 480W podczas 1h, 480 / 2 = 240W podczas 2 h ... itd. itd. ... należy zacząć od oceny elektrycznej Twoje potrzeby dokładnie, aby zobaczyć, czy się trzyma (spójrz na sąsiadów nie jest bardzo naukowe ...)

Do produkcji, znak nigdy więcej nie wytworzy tego, co daje słońce, na przykład w Ardenach w Sedanie (obowiązuje w całym regionie „Hauts de France”). Widzimy, że energia słoneczna zimą jest 4 do 5 razy mniejsza niż latem ...

Obraz

W miesiącach letnich 4 mamy 140 kWh / m2 miesięcznie lub 4.7 kWh dziennie na m2. Uważaj, to energia słoneczna. Wydajność fotowoltaiczna wynosi 15%. Mamy więc 4.7 * 0.15 = 700Wh przez m2. Panel 1m2 tworzy 150W.

Tak więc z panelem 100W nadal musisz podzielić tę wartość przez 1.5 lub 700 / 1.5 = 470 Wh ...

Tak więc latem 1 12 Ah jest jedynym akumulatorem 40V wystarczającym do przechowywania energii panelu 100W (przynajmniej na północy Francji)

Jest więc normalne, że zimą nie można naładować baterii, 2 nawet mniej ... nawet jeśli jesteś na południu Francji ...

Możesz go symulować dokładnie w następnym kroku lub klikając tutaj: słoneczna fotowoltaiczna / solar-data-free-i-dokładność na promieniowanie-t8181.html


Tak, bardzo dziękuję za odpowiedź.
W prostym francuskim, co chcesz mi w końcu powiedzieć?
Jestem w Afryce Zachodniej
Dziękuję za zrozumienie
To proste
dziękuję
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13625
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1499
Kontakt :

Re: Dlaczego mój panel słoneczny 100W nie ładuje moich dwóch małych baterii słonecznych 12 volt 40Ah?




przez izentrop » 10/12/17, 18:34

Witam,
Jakie są cechy regulatora i telewizora?
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13625
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1499
Kontakt :

Re: Dlaczego mój panel słoneczny 100W nie ładuje moich dwóch małych baterii słonecznych 12 volt 40Ah?




przez izentrop » 10/12/17, 19:32

Telefon 22 powinien zużywać się wokół 25 W. Powinien pracować w godzinach 20 z naładowanym akumulatorem 40 Ah.
Powinniśmy podać więcej szczegółów, takich jak wymagane powyżej.
1 x
Avatar de l'utilisateur
SEIRMIC
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 10/12/17, 13:10
Lokalizacja: Wagadugu
Kontakt :

Re: Dlaczego mój panel słoneczny 100W nie ładuje moich dwóch małych baterii słonecznych 12 volt 40Ah?




przez SEIRMIC » 10/12/17, 19:53

izentrop napisał:Witam,
Jakie są cechy regulatora i telewizora?



dobry wieczór
To dla mnie zaszczyt, że mogę cię przeczytać, dziękuję za odpowiedź.
Zapłaciłem do trzech regulatorów:
Cyfrowe regulatory 1, które sięgają 40A
analogowy regulator 10A
i analogowy regulator 5-10A

Wciąż nic dobrego, wczoraj musiałem umieścić płytkę bezpośrednio z akumulatorem. Ale jestem pewien, że raz w domu nie mogłem nic zrobić, oglądając telewizję.
Myślałem, że z moim panelem 100w, w ciągu dnia, jestem w domu, mogę oglądać tylko mój telewizor, który sprawia, że ​​konsumpcja pomiędzy 15-35W jest cicha bez zmartwień, ponieważ jest słońce, które żyje tutaj w domu.

Czy powinienem ograniczyć się do pojedynczego akumulatora 12volts 40 Ah z panelem 100 w?
Nawet z jedyną baterią, którą próbowałem raz, kiedy wróciłem nocą, nie mogłem oglądać telewizji przez godzinę.

Jestem zdezorientowany, dziękuję za pomoc w zrozumieniu proszę.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Dlaczego mój panel słoneczny 100W nie ładuje moich dwóch małych baterii słonecznych 12 volt 40Ah?




przez Dirk Pitt » 10/12/17, 22:17

Dobry wieczór,
jak zauważyłeś, jeśli bateria jest naładowana prądem sieciowym, telewizor może pracować przez całą noc, myślę, że bateria nie jest kwestionowana.
więc w tym przypadku pozostali podejrzani 2: panel słoneczny i regulator.
Ponieważ zmieniłeś kontrolery kilka razy bez wyników, może być tak, że twój panel słoneczny ma problem.
na panelu słonecznym wszystkie komórki są połączone szeregowo. tylko jedna komórka jest uszkodzona, więc panel nie ładuje się prawidłowo.
Czy masz woltomierz do wykonania kilku pomiarów lub czy twój kontroler ma wyświetlacz, który może udzielić informacji.
1 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933

Re: Dlaczego mój panel słoneczny 100W nie ładuje moich dwóch małych baterii słonecznych 12 volt 40Ah?




przez Christophe » 11/12/17, 02:11

SEIRMIC napisał:Tak, bardzo dziękuję za odpowiedź.
W prostym francuskim, co chcesz mi w końcu powiedzieć?
Jestem w Afryce Zachodniej
Dziękuję za zrozumienie
To proste
dziękuję


Ach, nie widziałem twojej lokalizacji ... w rzeczywistości w Afryce zmienia to produkcję "trochę" w górę (x2 do x3 wartości dla północnej Francji !!)

Biorąc punkt blisko Sahary (nie możemy iść niżej) tutaj: http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/apps4/pvest.php

I umieszczając swoje dane (100W, 12V40Ah, 25 ° tilt ...), otrzymujemy to:
SHSdata323000_030950_100kW_25deg_0.pdf
(29.19 KB) Pobrano razy 877


W Afryce prawie nie ma zmian miesięcznie ... nic wspólnego z Europą ...
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Dlaczego mój panel słoneczny 100W nie ładuje moich dwóch małych baterii słonecznych 12 volt 40Ah?




przez Did67 » 11/12/17, 09:09

Dirk Pitt napisał:Dobry wieczór,
jak zauważyłeś, jeśli bateria jest naładowana prądem sieciowym, telewizor może pracować przez całą noc, myślę, że bateria nie jest kwestionowana.
więc w tym przypadku pozostali podejrzani 2: panel słoneczny i regulator.


Ta sama opinia. Odrzucamy baterię, której pojemność jest wystarczająca.

Dla dwóch podejrzanych dodam trzeci: okablowanie! Czy jest poprawny (szczególnie na regulatorze, baterie równolegle?) ??? Wystarczająca średnica (w 12 V, aby przejść tę samą moc, wymaga znacznie większej średnicy niż 230 V!).
1 x
Avatar de l'utilisateur
SEIRMIC
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 10/12/17, 13:10
Lokalizacja: Wagadugu
Kontakt :

Re: Dlaczego mój panel słoneczny 100W nie ładuje moich dwóch małych baterii słonecznych 12 volt 40Ah?




przez SEIRMIC » 11/12/17, 11:33

Halo
Dziękuję za odpowiedzi
załączone zdjęcia urządzeń, których panel nie może zarządzać. Wczoraj wieczorem przyjechałem z pracy, byłem w stanie śledzić telewizję tylko dla minut 45, musiałem tylko włączyć radio, aby słuchać, ponieważ przynajmniej nie żąda zbyt wiele energii. Bardzo wcześnie rano do 3H radio zatrzymało się, chociaż nawet nie zapaliłem światła.
Ale przez cały dzień nie było mnie w domu.


Aby odpowiedzieć na pytanie dotyczące kabla, miałem kabel elektryczny do instalacji 220v, który doprowadził panel do akumulatora, było źle i zapłaciłem kolejną zniżkę kabla 2,5. Mimo tej zmiany również wynosi zero.

: Oops: : Oops: : Oops: : Oops: : Oops: : Oops: : Oops: :: :: :: :: ::
załączniki
IMG_20171211_090237.jpg
IMG_20171210_192832.jpg
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 82