Koty pomocnicze rolnictwa ekologicznego

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Koty pomocnicze rolnictwa ekologicznego




przez Adrien (były nico239) » 01/12/17, 10:48

Przysięgam, przysięgam, że to nie ja napisałem ten artykuł Obraz

I szczerze mówiąc, nie sądziłem, że opisane tutaj doświadczenia w kilku tematach znajdą „industrializujące” echo….


Ten ogrodnik uratował swoje gospodarstwo ekologiczne dzięki… kotom!

https://dailygeekshow.com/chats-maraicher-nuisibles/

http://www.lefigaro.fr/conso/2017/11/27 ... er-bio.php

http://www.lunion.fr/57985/article/2017 ... ns-l-aisne

https://www.franceinter.fr/emissions/l- ... embre-2017

https://positivr.fr/maraicher-bio-chat-rongeur/

https://www.demotivateur.fr/article/pou ... hats-11929
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Koty pomocnicze w rolnictwie ekologicznym




przez Did67 » 01/12/17, 11:21

„Gryzonie”, bez specyfikacji, nie ma problemu, chciałbym wierzyć...

Mam w okolicy kilka bezdomnych kotów (myślę, że to porzucone koty w okolicy, sąsiad, który je miał i który nie bywa tam często, myślę, że to spowodowało, że lęgi znów stały się dzikie...), co czasami mi się zdarza zobacz ukradkiem: żadnego zauważalnego wpływu na moją populację kretoszczurów. Całkiem dokładnie, powinienem powiedzieć, że nie chroni to mnie przed czasami znacznymi szkodami. Może bez tych kotów miałabym jeszcze więcej?

Należy pamiętać, że „ekologiczny” nie oznacza braku uprawy roli, czasami wręcz przeciwnie. Czasami gleba jest obrabiana znacznie intensywniej niż konwencjonalnie. W przypadku kretoszczurów regularna uprawa roli działa odstraszająco; regularnie niszczy ich galerie, z których rzadko wychodzą...

[PS: Niesamowity szum, jaki to natychmiast wywołuje! Wystarczy kwestionować system medialny, który ma nas informować...]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Koty pomocnicze w rolnictwie ekologicznym




przez Gaston » 01/12/17, 11:32

Did67 napisał:[PS: Niesamowity szum, jaki to natychmiast wywołuje! Wystarczy kwestionować system medialny, który ma nas informować...]
W Internecie słowo pogawędzić jest magiczny, gwarantuje maksymalną widownię niezależnie od poruszanego tematu : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Koty pomocnicze w rolnictwie ekologicznym




przez Adrien (były nico239) » 01/12/17, 11:38

Did67 napisał:[PS: Niesamowity szum, jaki to natychmiast wywołuje! Wystarczy kwestionować system medialny, który ma nas informować...]


Obraz teraz w ogóle nie liczą się już informacje tylko ilość kliknięć, ostatecznie podstawą staje się chwytliwy tekst i 3 linijki: najważniejsze, że z ciekawości kliknąłeś....

Aby wrócić na dno.

Nie wystarczy, że zdziczałe koty kręcą się mniej więcej.

Dziki kot, jak każdy dziki kot, jest leniwy, chodzi tam, gdzie może zjeść, jednocześnie nie męcząc się tak bardzo, jak to możliwe...

W takim przypadku, jeśli kilka kilometrów dalej znajdzie łatwiejsze jedzenie, pojedzie tam i porzuci Twoje pole pełne gryzoni, które będzie musiał przegonić, martwiąc się jednocześnie o Twoją obecność w okolicy.

Przez lata pracowałam w stowarzyszeniu opiekującym się dzikimi kotami.

Łatwo osiedlają się dzięki temu, że wszyscy mieszkają w tych samych chatach... w środku lasu, pod warunkiem, że miska jest napełniana mniej lub bardziej regularnie.

Dziki kot, choć bardzo nieśmiały, TEŻ lubi wygodę, dlatego jeśli zrobisz mu chatę wyposażoną w stare koce, siano, połamane krzesła... grzędy, trochę jak kurnik, będzie tam przychodził chętnie.

Jeśli dodatkowo będziesz go karmił z umiarem, tak że będzie musiał polować, aby uzupełnić swoją dietę, to pozostanie na TWOJEJ działce i nie będzie lub już nie będzie chodził do babci, która go od czasu do czasu zaopatruje nieco dalej.

Zrób więc domek dla kota w kącie ogrodu, a moim zdaniem będziesz miał tanią siłę roboczą, do której nie będziesz szczególnie przywiązany i kto pozwoli Ci pojechać na wakacje, jak będziesz chciał...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Koty pomocnicze w rolnictwie ekologicznym




przez Adrien (były nico239) » 01/12/17, 11:40

Gaston napisał:
Did67 napisał:[PS: Niesamowity szum, jaki to natychmiast wywołuje! Wystarczy kwestionować system medialny, który ma nas informować...]
W Internecie słowo pogawędzić jest magiczny, gwarantuje maksymalną widownię niezależnie od poruszanego tematu : Mrgreen:


Obraz co nie przeszkadza, aby istota przedmiotu była pozytywna Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Koty pomocnicze w rolnictwie ekologicznym




przez Did67 » 01/12/17, 12:51

nico239 napisał:Obraz teraz w ogóle nie liczą się już informacje tylko ilość kliknięć, ostatecznie podstawą staje się chwytliwy tekst i 3 linijki: najważniejsze, że z ciekawości kliknąłeś....

Aby wrócić na dno.

Nie wystarczy, że zdziczałe koty kręcą się mniej więcej.

Dziki kot, jak każdy dziki kot, jest leniwy, chodzi tam, gdzie może zjeść, jednocześnie nie męcząc się tak bardzo, jak to możliwe...

W takim przypadku, jeśli kilka kilometrów dalej znajdzie łatwiejsze jedzenie, pojedzie tam i porzuci Twoje pole pełne gryzoni, które będzie musiał przegonić, martwiąc się jednocześnie o Twoją obecność w okolicy.

Przez lata pracowałam w stowarzyszeniu opiekującym się dzikimi kotami.

Łatwo osiedlają się dzięki temu, że wszyscy mieszkają w tych samych chatach... w środku lasu, pod warunkiem, że miska jest napełniana mniej lub bardziej regularnie.

Dziki kot, choć bardzo nieśmiały, TEŻ lubi wygodę, dlatego jeśli zrobisz mu chatę wyposażoną w stare koce, siano, połamane krzesła... grzędy, trochę jak kurnik, będzie tam przychodził chętnie.

Jeśli dodatkowo będziesz go karmił z umiarem, tak że będzie musiał polować, aby uzupełnić swoją dietę, to pozostanie na TWOJEJ działce i nie będzie lub już nie będzie chodził do babci, która go od czasu do czasu zaopatruje nieco dalej.

Zrób więc domek dla kota w kącie ogrodu, a moim zdaniem będziesz miał tanią siłę roboczą, do której nie będziesz szczególnie przywiązany i kto pozwoli Ci pojechać na wakacje, jak będziesz chciał...


Myślę, że znowu stają się dzikie! Nie karmię ich. I nie sądzę, żeby byli karmieni w okolicy. Nawet jeśli w rzeczywistości, kiedy widzę je ukradkiem, czasami chodzą po domu!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: Koty pomocnicze w rolnictwie ekologicznym




przez Lolounette » 01/12/17, 13:42

Muzeum Historii Naturalnej i LPO prowadzą badania nad wpływem kota domowego na różnorodność biologiczną, zapraszam zainteresowanych właścicieli kotów do rejestracji w tym badaniu uczestniczącym tutaj : Wink:

badanie to jest kontynuacją innego, który miał miejsce 25 lata temu w Anglii i którego wyniki dotyczące populacji ptaków były dość niepokojące (zobacz tutaj dla tych, którzy mówią po angielsku)


Myszy, norki, ryjówki, jaszczurki i inne ptaki są dużymi konsumentami owadów, dlatego też są przydatne dla ogrodnika. Angielskie badanie było szczególnie zaniepokojone eksplozją populacji kotów i zaprosiło właścicieli kotów do wyposażenia ich w dzwonek ...

Uwielbiam koty i daleka ode mnie chęć wywołania kontrowersji: czekam na wyniki badań, aby dokładnie wiedzieć, co wróci, więc nie wahaj się zarejestrować ...


Jeśli chodzi o kretowe szczury, ich największym naturalnym drapieżnikiem jest lis, który jest niestety wszędzie eksterminowany, ponieważ jest klasyfikowany jako szkodliwy : Evil: Na przykład w Puy-de-Dôme trwa kampania eksterminacji taupiera szczura kosztem, a jednocześnie pokonane lisy trwają. Nieustanna logika!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Koty pomocnicze w rolnictwie ekologicznym




przez Gaston » 01/12/17, 15:21

Lolounette napisał:Jeśli chodzi o kretowe szczury, ich największym naturalnym drapieżnikiem jest lis, który jest niestety wszędzie eksterminowany, ponieważ jest klasyfikowany jako szkodliwy : Evil: Na przykład w Puy-de-Dôme trwa kampania eksterminacji taupiera szczura kosztem, a jednocześnie pokonane lisy trwają. Nieustanna logika!
Lis jest także jednym z głównych drapieżników kota ... nic nie jest proste Roll:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79005
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10935

Re: Koty pomocnicze w rolnictwie ekologicznym




przez Christophe » 01/12/17, 15:24

Dlatego Belgia (albo Walonia, nie wiem?) myli się, wymagając systematycznej sterylizacji wszystkich kotów...

Są dni, że zastanawiam się, w jakich warunkach żyją światowi politycy... :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Koty pomocnicze w rolnictwie ekologicznym




przez Adrien (były nico239) » 01/12/17, 18:48

Did67 napisał:
nico239 napisał:Obraz teraz w ogóle nie liczą się już informacje tylko ilość kliknięć, ostatecznie podstawą staje się chwytliwy tekst i 3 linijki: najważniejsze, że z ciekawości kliknąłeś....

Aby wrócić na dno.

Nie wystarczy, że zdziczałe koty kręcą się mniej więcej.

Dziki kot, jak każdy dziki kot, jest leniwy, chodzi tam, gdzie może zjeść, jednocześnie nie męcząc się tak bardzo, jak to możliwe...

W takim przypadku, jeśli kilka kilometrów dalej znajdzie łatwiejsze jedzenie, pojedzie tam i porzuci Twoje pole pełne gryzoni, które będzie musiał przegonić, martwiąc się jednocześnie o Twoją obecność w okolicy.

Przez lata pracowałam w stowarzyszeniu opiekującym się dzikimi kotami.

Łatwo osiedlają się dzięki temu, że wszyscy mieszkają w tych samych chatach... w środku lasu, pod warunkiem, że miska jest napełniana mniej lub bardziej regularnie.

Dziki kot, choć bardzo nieśmiały, TEŻ lubi wygodę, dlatego jeśli zrobisz mu chatę wyposażoną w stare koce, siano, połamane krzesła... grzędy, trochę jak kurnik, będzie tam przychodził chętnie.

Jeśli dodatkowo będziesz go karmił z umiarem, tak że będzie musiał polować, aby uzupełnić swoją dietę, to pozostanie na TWOJEJ działce i nie będzie lub już nie będzie chodził do babci, która go od czasu do czasu zaopatruje nieco dalej.

Zrób więc domek dla kota w kącie ogrodu, a moim zdaniem będziesz miał tanią siłę roboczą, do której nie będziesz szczególnie przywiązany i kto pozwoli Ci pojechać na wakacje, jak będziesz chciał...


Myślę, że znowu stają się dzikie! Nie karmię ich. I nie sądzę, żeby byli karmieni w okolicy. Nawet jeśli w rzeczywistości, kiedy widzę je ukradkiem, czasami chodzą po domu!


Chodzi o to, że pracują „dla Ciebie”… Obraz

Dlatego mała organizacja zaproponowała...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 203