Zużycie energii przez pompę ciepła

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Pobór mocy pompy ciepła




przez Ahmed » 11/11/17, 10:10

Tak, pomysł ze stertą kompostu jest bardzo dobry: czas fermentacji** odpowiada planowanemu okresowi ogrzewania. Z drugiej strony nie ma potrzeby stosowania wymiennika*: wystarczy ogrzać szklarnię, wahania temperatury spowodowane stratami zostaną „wyrównane” przez bezwładność wody. Jedyną delikatną kwestią jest oszacowanie ilości użytego podłoża...

* Zasada działania wymiennika jest skomplikowana technicznie i przede wszystkim stwarza ryzyko zablokowania procesu fermentacji, ponieważ te „małe stworzenia” są delikatne.
** Można go zwiększyć mieszając stos, w celu uzupełnienia go tlenem.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: Pobór mocy pompy ciepła




przez Lolounette » 11/11/17, 10:58

z pewnością, ale obecność obornika w szklarni produkcyjnej stwarza ryzyko problemów z nieprzyjemnym zapachem i zanieczyszczeniem zbiorników, więc dla mnie nie jest to możliwe: doły na obornik muszą znajdować się na zewnątrz, więc czy wymiennik wydaje mi się obowiązkowy?

w przeciwnym razie fermentację należy przeprowadzić w całkowicie zamkniętym naczyniu...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Pobór mocy pompy ciepła




przez Ahmed » 11/11/17, 11:27

Nie ma potrzeby stosowania obornika, pokruszone i zwilżone gałęzie spełnią tę samą funkcję, pomijając zapach... 8)
Pale można układać przy ścianach zbiorników, aby lepiej zlokalizować miejsce ogrzewania...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: Pobór mocy pompy ciepła




przez Lolounette » 11/11/17, 12:15

aby temperatura w pryzmie wzrosła wysoko, niezbędny jest rozkład bakteryjny: świeży nawóz koński wzrasta do ponad 70°C w rdzeniu...

pokruszone drewno jest zasadniczo rozkładane przez grzyby, więc moim zdaniem produkcja ciepła nie będzie wystarczająca do zamierzonego zastosowania
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Pobór mocy pompy ciepła




przez chatelot16 » 11/11/17, 13:08

współczynnik pompy ciepła zależy silnie od temperatury rzeczy, która ma być ogrzewana, im niższa jest ta temperatura, tym bardziej współczynnik rośnie

dlatego bardzo interesujące jest bezpośrednie podgrzewanie wody, gdyż wymienniki wodne charakteryzują się bardzo niskimi stratami temperatury, znacznie niższymi niż przy ogrzewaniu powietrza... i do tego służą specjalne basenowe pompy ciepła, zoptymalizowane do podgrzewania wody, o znacznie niższym wyższy współczynnik niż pompy ciepła do ogrzewania domu

dzięki ogromnemu współczynnikowi dobre pompy ciepła do basenów zapewniają dużą moc cieplną przy niskim zużyciu energii... więc masz rację, szukając rozwiązania w postaci pompy ciepła

Podaję dobrą pompę ciepła, bo niestety są też bardzo złe... bo żeby być dobra potrzebne są duże wymienniki, które kosztują swoją cenę, a łatwo jest obniżyć cenę przy zbyt małych wymiennikach, co psuje gliniarza
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9830
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2672

Re: zużycie energii przez pompę ciepła




przez sicetaitsimple » 11/11/17, 15:03

ced75 napisał:następnie, sicetaitsimple, dlaczego miałbym zapomnieć o WPR?



Witam,

więc zdyskwalifikowałem CAP (być może za szybko) na elementy, które wówczas posiadałem, w szczególności na to, że używałem go tylko przez około 3 miesiące na wiosnę.
Od tego czasu widzę, że dokładnie zapoznałeś się z dokumentacją i przeprowadziłeś pewne badania, z których wynika, że ​​pompa ciepła dobrej jakości za 2000 € pozostaje do sprawdzenia.

Od tego czasu trochę o tym myślałem i faktycznie twój problem jest skomplikowany!

W rzeczywistości jest to podobne do problemów z klimatyzacją w krytych basenach, ale trochę mniej skomplikowane, ponieważ wyobrażam sobie, że Twoim marzeniem nie jest opalanie się w szklarni na wiosnę podczas pływania od czasu do czasu z rybami!

No cóż, mówimy o podgrzewaniu powietrza (piecami) lub podgrzewaniu wody.

Z mojego punktu widzenia należy oczywiście najpierw podgrzać wodę, jak najlepiej regulując jej temperaturę, bo służy to dobremu samopoczuciu ryb.

Ale moim zdaniem to nie wystarczy, ponieważ w pewnych okresach, kiedy występują duże różnice między temperaturą dzienną a temperaturą nocną, szklarnia stanie się okropna z ekstremalną kondensacją, rozwojem pleśni itp. Nie mam pojęcia o możliwych konsekwencje dla ryb, przepraszam.

Krótko mówiąc, być może będziemy musieli mieć możliwość osuszania powietrza za pomocą urządzeń do tego przeznaczonych, które pod pewnymi względami przypominają pompy ciepła!

Więc nie będę Ci dawać żadnych rad, bo to nie leży w obszarze moich „kompetencji”, przekazuję tylko swoje odczucia, ale moim zdaniem możliwych rozwiązań powinieneś szukać w serwisach, które mówią o „basenach” zakryty”
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Pobór mocy pompy ciepła




przez Ahmed » 11/11/17, 16:36

LolounettePiszesz:
pokruszone drewno jest zasadniczo rozkładane przez grzyby, więc moim zdaniem produkcja ciepła nie będzie wystarczająca do zamierzonego zastosowania.

Wprowadzasz zamieszanie: w przypadku rozprzestrzeniania powierzchniowego zainteresowane są grzyby, ale w przypadku kompostowania hałd zaangażowane są bakterie termofilne.
Napisałem powyżej, że „Pale można układać pod ściankami zbiorników, żeby lepiej zlokalizować ogrzewanie…”, precyzuję, że należy ograniczyć powierzchnię styku, w przeciwnym razie nastąpi przedwczesny krótki bulion :D , temperatura może osiągnąć 60-70°.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: Pobór mocy pompy ciepła




przez Lolounette » 11/11/17, 16:51

faktycznie miałem małe zwarcie w móżdżku : Mrgreen:

jeśli tunel żwirowy pozostaje istotny, możemy również pomyśleć o połączeniu go z tunelami kompostowymi działającymi na tej samej podstawowej zasadzie, ale z materią organiczną zamiast kamyków, która wytwarzałaby ciepło, gdy kamyki odzyskają wszystkie swoje...
Ale to wszystko podgrzewa powietrze bardziej niż wodę, jeśli dobrze zrozumiałem, i nadal jestem przekonany, że musimy skoncentrować się na ogrzewaniu tej ostatniej!

dlaczego więc nie zastosować ciepłej warstwy basenu, w której ogrzewający materiał organiczny styka się z nadziemną częścią basenu, a kamyki poniżej (w kontakcie z zakopaną częścią basenu) tworzą dodatkową masę bezwładnościową i buforują trochę zapału kompostu na początku...
0 x
ced75
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 08/08/15, 19:27

Re: Pobór mocy pompy ciepła




przez ced75 » 11/11/17, 21:52

Ahmed napisał:Jeśli regularność temperatury* i automatyka działania są dla Ciebie decydującymi kryteriami, bardziej rozsądne będą proste rezystory zanurzeniowe niż pompa ciepła; zwłaszcza, że ​​nic nie stoi na przeszkodzie, żeby choć trochę zaizolować kosze...


Obliczyłem, że dla różnicy 5°C/d dostarczana moc wynosi 45 kW, powiedzmy 25 grzałek zanurzeniowych o mocy 200 W za 25 EUR, to inwestycja w wysokości 625 EUR, w rzeczywistości jest znacznie lepsza niż inne rozwiązania, ale niepokoi mnie problem. pobór prądu. Powiedzmy, że 60 dni przy 45 kW to 2700 kW, czyli 432 euro, to prawie 4 razy więcej niż zużycie pompy ciepła... Co więcej, jeśli zbuduję 20 szklarni, będzie to 54 MW/rok, nie licząc zużycia pomp itp. ...Chciałbym zaproponować projekt będący częścią zrównoważonego rozwoju i możliwie najbardziej ekologiczny...

Inaczej widziałem pakiet hydroakumulacyjny za 3000€ z piecem bojlerowym i zbiornikiem 1m3 który regulowałby temperaturę, co o tym sądzicie?

Lolounette napisał:Mogę sobie wyobrazić podstawowy wymiennik wykonany z rur przewijających się przez stos rozkładającego się nawozu (odizolowanego od bel słomy?), A następnie w zbiornikach, z prostą pompą recyrkulacyjną, której przepływ byłby kontrolowany przez termostat ...


Pomysł jest bardzo interesujący z ekologicznego punktu widzenia, muszę się nad tym jeszcze raz zastanowić, zanim ci odpowiem... zimne są dla mnie zawsze ograniczenia dostaw i przechowywania, takie jak drewno (z dodatkiem zapachu, jeśli jest to obornik... :-)
W szklarni rozwój chorób ryb? Na zewnątrz szklarni praca bardziej skomplikowana... Poza tym w zależności od rodzaju kompostu i jego etapu dochodzi do 40-70°C, dla mojej wody nie mogę przekraczać 25°C, jak regulować to wszystko?... Wreszcie, dużo przestudiowałem ten temat i myślę, że metanizacja i hodowla owadów będą się w nadchodzących latach rozwijać wykładniczo, duże firmy już teraz poszukują możliwości odzyskiwania odpadów i materiałów organicznych wszelkiego rodzaju, które bardzo szybko staną się rzadkie lub nawet drogie… nawet jeśli w tej chwili nadal wiele się marnuje… ale po tej stronie sprawy toczą się bardzo szybko i jak zawsze było, duże firmy i gospodarstwa rolne przejmą wszystko do handlu na skalę krajową i międzynarodową i drobnym rolnikom nie pozostanie nic, chyba że dostawcy odmówią sprzedaży po wyższej cenie dużym, ale woleli sprzedawać taniej małym rolnikom, aby wywołać zwarcia... to jest będzie to skomplikowane, jeśli nie chcemy powielać tych samych błędów na nowych rynkach...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 418