Mój ogród mega-leniwy w 63!

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez Lolounette » 10/12/17, 13:41

tak, szczerze mówiąc, bardzo pomaga i stanowi dobre uzupełnienie większej termicznej piły łańcuchowej...

potem trochę mi smutno, że Makita nie wyposażyła jej w silnik bezszczotkowy jak ma to miejsce w przypadku klasycznej piły łańcuchowej i kosy spalinowej, to też skomplikowało mój wybór. Z moją miską z pewnością jak zwykle wypuszczą nowy model bezszczotkowy w 2018 roku! : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez Did67 » 10/12/17, 15:14

Tak. Jednocześnie nie jest to silnik TGV ani Zoé, który robi miliardy obrotów... Zanim zużyjesz swoje szczotki, być może popracujesz trochę i może będzie już idealnie, w Twojej dżungli?? ?

Stare, dobre, przewodowe narzędzia elektryczne również nie były „bezszczotkowe”… a dobre marki przetrwały!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez Lolounette » 11/12/17, 11:14

tak, w końcu sobie to powiedziałem, ale hej, silnik bezszczotkowy pozwala także zyskać na lekkości i wydajności, a także na trwałości, więc w przypadku sprzętu akumulatorowego wolałbym, nawet jeśli wiąże się to z dodatkowymi kosztami zakupu…
0 x
potok
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 66
Rejestracja: 09/12/17, 17:55
Lokalizacja: Bas Rhin
x 11

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez potok » 11/12/17, 20:26

Makita to dobry wybór. Mam od nich kilka maszyn i są naprawdę mocne. Jedyne co zauważyłem to to, że baterie nie wytrzymują długo (wytrzymują nawet kilka lat), zwłaszcza jeśli nastąpił długi okres przestoju.

Jeśli chodzi o zabezpieczenie piły łańcuchowej, to mam parę jeansów, które pamiętają, że nie miałem spodni antyprzecięciowych (na szczęście były szerokie).
Jeśli chodzi o odrzut, znajomy sąsiada, który był doświadczonym użytkownikiem piły łańcuchowej, miał niefortunne doświadczenie. Jego twarz jest dobrą reklamą hełmów z wizjerem. Co prawda nie miał on natychmiastowego zatrzymania łańcucha, ale czy w odpowiednim momencie miałby odruch puszczenia pedału gazu? Miałem już kilka podskoków (na szczęście bez konsekwencji), ale nie miałem czasu ani odruchu, żeby odpuścić pedał gazu.

Jeśli możesz, zainwestuj w dobrze dopasowaną ochronę : Wink:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez Ahmed » 11/12/17, 20:56

potokPiszesz:
Jego twarz jest dobrą reklamą w przypadku hełmów z wizjerami.

Niestety ani wizjer, ani hełm nie na wiele się przydadzą podczas „odrzutu”, gdyż łańcuch przesuwa się do góry (odsuwa się od bloku silnika, w stronę nosa prowadnicy), co unosi kask... Roll:
Co do odruchu puszczenia gazu w fatalnym momencie, to całkowicie się z Tobą zgadzam: lepiej na to nie liczyć, bo wszystko dzieje się bardzo szybko (uratuje to, że głowa nie stoi na drodze ostrze)...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez Ahmed » 11/12/17, 20:57

potokPiszesz:
Jego twarz jest dobrą reklamą w przypadku hełmów z wizjerami.

Niestety ani wizjer, ani hełm nie na wiele się przydadzą podczas „odrzutu”, gdyż łańcuch przesuwa się do góry (odsuwa się od bloku silnika, w stronę nosa prowadnicy), co unosi kask... Roll:
Co do odruchu puszczenia gazu w fatalnym momencie, to całkowicie się z Tobą zgadzam: lepiej na to nie liczyć, bo wszystko dzieje się bardzo szybko (uratuje to, że głowa nie stoi na drodze ostrze)...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
potok
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 66
Rejestracja: 09/12/17, 17:55
Lokalizacja: Bas Rhin
x 11

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez potok » 11/12/17, 21:49

Nie mylisz się co do kierunku obrotu łańcucha : Oops:
Przyzwyczaiłem się do noszenia w pracy kasku budowlanego z paskiem podbródkowym, dlatego to powiedziałem. Chociaż pasek podbródkowy może nie trwać długo..
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez Did67 » 12/12/17, 00:13

Ahmed napisał:Co do odruchu puszczenia gazu w fatalnym momencie, to całkowicie się z Tobą zgadzam: lepiej na to nie liczyć, bo wszystko dzieje się bardzo szybko (uratuje to, że głowa nie stoi na drodze ostrze)...


W „normalnych” pilarkach łańcuchowych (nie do przycinania) w sytuacji „odrzutu” rolę odgrywa hamulec łańcucha… Wizualnie (zdjęcie) ta „hybrydowa” Makita go posiada; Widziałem drążek, który jest przed przedramieniem lewej ręki, nad bocznym uchwytem, ​​jeśli się nie mylę...

To wciąż diaboliczne urządzenia, ale hełm ma też za zadanie chronić Cię przed małą gałązką, która wpadnie Ci w oko i sprawi, że wykonasz ruch, aby ją zdjąć, zyskać chwilę nieuwagi itp. Ale ja tak nie robię. też nie mam!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez Lolounette » 12/12/17, 11:30

tak, jest hamulec łańcucha, ale przyznam, że nie do końca rozumiałem jego przydatność, aż do twojej uwagi Didier : Lol:


W przeciwnym razie przy składaniu zamówienia umieściłem kask z wizjerem w wirtualnym koszyku, ale ostatecznie w ostatniej chwili go usunąłem, mówiąc sobie, że lepiej będzie, jeśli przymierzę go przed zakupem…
Poza tym przy ścinaniu gałęzi na ziemi ochrona głowy wydaje się mniej konieczna niż przy ścinaniu drzew.Zawsze pracuję w okularach ochronnych i szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę niewielki hałas wytwarzany przez maszynę, ochrona słuchu nie jest już konieczna.nie jest konieczna.. .

Mogę się mylić, ale myślę, że biorąc pod uwagę niską prędkość łańcucha tej małej piły łańcuchowej (8 m/s w porównaniu do 20 w przypadku dużej), możliwe odrzuty muszą być mniej gwałtowne? Mówią, że łańcuch jest „przeciwodbiciowy”, czy to żart?

Krótko mówiąc, jeśli miałbym się wyposażyć, to myślę, że byłyby to specjalne mankiety do piły łańcuchowej sięgające do łokcia i legginsy zabezpieczające przed przecięciem, ale jeszcze o tym myślę…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez Did67 » 12/12/17, 15:26

Oczywiste jest, że największe niebezpieczeństwo dotyczy uboju.

Na ziemi, będąc spokojnym i wypoczętym, możesz znacznie ograniczyć ryzyko. Spodnie zabezpieczające przed przecięciem i obuwie ochronne (szybko nie zauważamy, że ostrze atakuje but tnąc od góry, jedną nogą do przodu!) to wówczas podstawowe zabezpieczenia.

Rzeczywiście, niższa prędkość i łańcuch zapobiegający odbiciu również ograniczają... Najprościej jest dobrze zaatakować na płasko, z góry lub z dołu, w zależności od tego, czy szczelina się otworzy (element, który odpadnie, spadnie), czy też blisko (wycięty element zwisa: opiera się na obu końcach, a my przecinamy w środku).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 281