Mój ogród mega-leniwy w 63!

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez Ahmed » 12/12/17, 17:24

Lolounette, piszesz:
Mówią, że łańcuch jest „anty-zbiórki”, to fajka?

Tak zwany łańcuch „zapobiegający odbiciu” zawiera przekładki, które zwiększają wysokość części znajdujących się między wyżłobieniami, co ogranicza ich zazębianie, gdy znajdują się na końcu prowadnicy, jednak z powodów czysto geometrycznych (w tym strefa, w której wyżłobienia znajdują się na stycznej), może to tylko ograniczyć zakres odbicia, a nie tak naprawdę go wyeliminować: to jednak stanowi (co jest lepsze niż nos w mniej! : Lol:) postęp dla użytkowników amatorów i początkujących.

Oprócz tego typu łańcuchów istnieje kilka asortymentów, które odpowiadają różnym zastosowaniom: od bardzo agresywnego, niebezpiecznego, ale bardzo wydajnego modelu, do intensywnego uboju, po łańcuchy nieco mniej wydajne, ale bardziej „miękkie”. w użyciu...
Istnieją również różnice w kształcie wyżłobień: od kwadratowego, agresywnego i bardziej kruchego brzegu, do przeciwnej rundy, przechodzącej przez półokrąg, co jest dobrym kompromisem dla zróżnicowanego zastosowania ( profesjonalista zmienia kanały zgodnie ze swoimi projektami).

Uwaga: niektórzy producenci maszyn amatorskich idą jeszcze dalej i dostarczają nos prowadnicy z obudową, która nie pozwala na cięcie końcowe, ale to znacznie ogranicza użycie.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez Lolounette » 12/12/17, 17:52

ok dziękuję za wyjaśnienie bardzo interesujący panowie! :D

Po południu poszedłem zrobić kilka cięć na polu i potwierdzam, że ta mała piła łańcuchowa jest naprawdę ładna ze względu na zwrotność (w końcu jedną ręką to robi i czasami praktyczne jest mieć wolna ręka do trzymania gałęzi) i mały hałas ...

co do deszyfratora nie wiem, czy Makita był skąpy w dostarczonym ołowiu, czy jest problem, ale zabrakło mi drutu przed awarią baterii : Lol:
w każdym razie, gdy drut jest przyjemnością, nie ma to nic wspólnego z moim poprzednim odłączeniem ciepła lub każda sesja była walką! Odwrotny obrót jest bardzo wygodny do usuwania trawy owiniętej wokół szpuli bez konieczności zakładania maszyny, a ponadto prawie nie ma hałasu, który doceniam najwyższy punkt! : Wink:

to coś więcej niż kupowanie nici!
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez sicetaitsimple » 12/12/17, 18:11

Lolounette napisał:ok dziękuję za wyjaśnienie bardzo interesujący panowie! :D

Po południu poszedłem zrobić kilka cięć na polu i potwierdzam, że ta mała piła łańcuchowa jest naprawdę ładna ze względu na zwrotność (w końcu jedną ręką to robi i czasami praktyczne jest mieć wolna ręka do trzymania gałęzi) i mały hałas ...

co do deszyfratora nie wiem, czy Makita był skąpy w dostarczonym ołowiu, czy jest problem, ale zabrakło mi drutu przed awarią baterii : Lol:
w każdym razie, gdy drut jest przyjemnością, nie ma to nic wspólnego z moim poprzednim odłączeniem ciepła lub każda sesja była walką! Odwrotny obrót jest bardzo wygodny do usuwania trawy owiniętej wokół szpuli bez konieczności zakładania maszyny, a ponadto prawie nie ma hałasu, który doceniam najwyższy punkt! : Wink:

to coś więcej niż kupowanie nici!


W rodzinie Makita dostałem ten kosę my WE (tak samo myślę), ale bez testu w prawdziwych warunkach, naprawdę zgniły czas!
Ale jaka (względna) cisza!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez Did67 » 12/12/17, 18:21

Powstaje gang Makita, prawda?
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez sicetaitsimple » 12/12/17, 19:02

Did67 napisał:Powstaje gang Makita, prawda?


Na pewno! Myślę, że to Olivier75, lider gangu.

Ale są przyciski, diody LED, prędkości, w tym bieg wsteczny, dowódca Sicetaitsimple wita na pokładzie!

Jeszcze nie próbowałem, z wyjątkiem pustej, ale ciszy! To była moja pierwsza motywacja.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez Lolounette » 12/12/17, 19:44

Kup drut przed zaplanowaniem testu rozmiaru rzeczywistego : Mrgreen:

Tak cisza, stopa!
Wierzę, że również mali uczniowie szkoły podstawowej obok mojej dziedziny też się cieszą! : Wink:
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez sicetaitsimple » 12/12/17, 19:48

Lolounette napisał:Kup drut przed zaplanowaniem testu rozmiaru rzeczywistego : Mrgreen:



Mam ostrze! I nitkę też ....
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez Lolounette » 12/12/17, 20:25

czy to drut tonowy 2,4 mm? Muszę być bigleuse, którego nie znalazłem na płycie Roll:
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez sicetaitsimple » 12/12/17, 20:40

Lolounette napisał:czy to drut tonowy 2,4 mm? Muszę być bigleuse, którego nie znalazłem na płycie Roll:


Tak, tak mi się wydaje ... Ale rekord to 260km od miejsca, w którym jestem, nie mogę tego zagwarantować!

https://www.racetools.fr/jardiner/2062- ... 95238.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: Mój mega-leniwy ogród w 63!




przez Lolounette » 13/12/17, 09:03

bin me Mam go pod nosem i nie mówi mi nic więcej : Lol:

Uwaga, brakuje mi połowy dokumentu: usunęli oryginalne pudełka, aby zoptymalizować liczbę paczek i oczywiście nie włożyli wszystkiego z powrotem do nowego opakowania (nawet nie miałem zapisu piły łańcuchowej, dobrze Szaleję za tym w Internecie, ale do głowy doszło, że być może był to dokument, którego nie ...)
szkoda, że ​​idę z 2,4mm zobaczymy!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 412