Problemy z wilgocią, brak vmc

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Irga
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 04/09/17, 17:11

Problemy z wilgocią, brak vmc




przez Irga » 04/09/17, 17:37

Witam wszystkich, właśnie na to trafiłem. forum, Temat tego forum Interesuję się VMC. Mieszkam z moim ojcem, który będzie miał lata 76. Ma problemy zdrowotne (niewydolność nerek). Mieszkam w domu z powodów finansowych. Ale jego dom nie ma VMC. W kuchni nie ma też gospodarza aspirującego. Zmienił drzwi i okna wykonane z drewna na PCV. Czasami zawiasy nie obracają się już i nie pękają po otwarciu drzwi. Jest naprawiony, ale mój ojciec nie reaguje. Dla niego VMC jest bezużyteczne. Zimą po drzwiach i oknach jest woda, w niektórych miejscach jest czarna. z mgłą zimą. Aby gotować jedzenie w kuchni, muszę otworzyć drzwi kuchenne nawet w zimie, aby ściany nie zamokły. Dla niego rozwiązaniem jest postawienie ogrzewania. W tej chwili pilot telewizora źle działa, jest w nim woda. Ilekroć mówię mu, że pochodzi z wilgoci domu, denerwuje go. On jest uparty. Dla mnie jedynym sposobem na zainstalowanie VMC jest niestety jego śmierć. Nie życzę jego śmierci, ale ta sytuacja wprawia mnie w gniew z powodu większej depresji. Dla niego się mylę, a on ma rację. Nawet oferując pokrycie kosztów pracy, nie poddaje się. Jak długo może to trwać, po jakim czasie dom może utrzymać się w tych warunkach, zanim praca będzie pilna? Dziękuję za odpowiedź. :płakać:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: problemy z wilgocią, brak vmc




przez Christophe » 04/09/17, 17:57

Witam i witam tutaj

Kiedy był montaż ram PCV?

Kondensacja na dnie otworów nie jest normalna (zwłaszcza jeśli PCV są nowoczesne), czy występują wycieki powietrza (złe wykonanie?).

Kondensacja jest w mniejszym stopniu powiązana ze zbyt dużą wilgotnością niż z problemem zimnej powierzchni, poniżej punktu rosy, co powoduje kondensację... (powietrze nigdy nie będzie zawierać więcej wody, niż może pomieścić... przy 100% RH mamy 18 g wody /m3 w 20°C)...a VMC niewiele się zmieni.

Natomiast bezwzględnie konieczne jest wietrzenie pomieszczeń wodnych (łazienki i kuchni)...ponieważ tworzą one wilgoć w postaci zawiesiny (mgła, para wodna itp.), która w związku z tym zostanie dodana do 18 g/m3 (patrz krzywa Moliera: montages-injection-eau/humidite-curve-de-saturation-de-l-air-et-rh-mollier-t5928.html )

Ile i jak ogrzewany jest dom, bo jak będzie słabo ogrzany, to będzie się skraplać i to nawet przy dobrej wentylacji domu...

Jeśli nie, czy zmierzyłeś wilgotność w % RH? Jaki wynik?
0 x
Irga
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 04/09/17, 17:11

Re: problemy z wilgocią, brak vmc




przez Irga » 04/09/17, 18:21

drzwi PCV mają lata 10. Nie sądzę, żeby były wady; Tyle że mój ojciec z pewnością zapytał, czy niektóre otwory wentylacyjne w górnej części okien nie są jak w kuchni. Nie wiem, jak zmierzyć poziom wilgotności w domu, i tak nikt nie przyszedł. Tak, pokoje i kuchnia są wyemitowane najlepiej, jak potrafię. Dom jest ogrzewany elektrycznie, do temperatury (w zimie) około 25 stopni.
dom miał wentylację (ma 40 lat), ale ewakuacja odbyła się na poddaszu. To stworzyło problemy. Mój tata usunął to z tego powodu. Od tego czasu to już dla niego koniec.
w domu znajdują się także rolety roletowe umieszczone w tym samym czasie co okna. Oni też mają problemy, pewnego dnia w zimie okiennice zamarzły i pękły podczas otwierania. Mechanicy zapytali, czy istnieje VMC. Odpowiedziałem, że nie, z wielkim żalem.
0 x
Irga
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 04/09/17, 17:11

Re: Problemy z wilgocią, brak vmc




przez Irga » 05/09/17, 17:23

Patrzyłem na link z krzywą i wykresem, ale te dokumenty nie pozwalają mi znaleźć tego, co mi odpowiada; szczerze mówiąc nic z tego nie rozumiem. Po prostu opisałem Ci problemy w konkretny sposób.
0 x
Raph d’oc
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/12/17, 22:21

Re: Problemy z wilgocią, brak vmc




przez Raph d’oc » 11/12/17, 22:35

irga napisała:Patrzyłem na link z krzywą i wykresem, ale te dokumenty nie pozwalają mi znaleźć tego, co mi odpowiada; szczerze mówiąc nic z tego nie rozumiem. Po prostu opisałem Ci problemy w konkretny sposób.

Witam,
Ten problem wilgotności jest dobrze powiązany z brakiem wymiany powietrza. Powietrze w pomieszczeniu ma temperaturę 25 ° c. To powietrze może zawierać więcej wody (w gramach) niż zimniejsze powietrze. Krótko mówiąc, zimne powietrze pobierane na zewnątrz i rozgrzewające się, będzie znacznie bardziej suche niż powietrze w pomieszczeniu, a tym samym zmniejszy się ryzyko kondensacji. Ponadto rozwój pleśni stanowi znaczne zagrożenie dla zdrowia i ryzyko dla struktury (rozwój witlinka lub grzybów).
Aby ograniczyć to ryzyko, należy wietrzyć i, jeśli to możliwe, izolować od zewnątrz (pozwala to uniknąć złego wykonania podczas montażu paroizolacji).
powodzenia
0 x
LOGIC12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 28/01/08, 05:41
Lokalizacja: dwunastej Pireneje
x 5

Re: Problemy z wilgocią, brak vmc




przez LOGIC12 » 20/02/18, 00:11

witam, Kiedy wymieniamy okna jednoszybowe, które nie były zbyt szczelne (co zapewniało minimalną wymianę powietrza) na okna PCV, które są bardzo szczelne, tworzymy „szybwar” z jego domem. To prawdziwa katastrofa. Aby się o tym przekonać, wystarczy higrometr lub dwa.

Wymiana okien nie powinna odbywać się bez instalacji VMC, w przeciwnym razie musisz mieć maniaka bardzo częstego otwierania okien, aby to zrekompensować. Niektórzy konstruktorzy okien, którzy prawdopodobnie mieli problemy, odmawiają instalacji nowych okien, jeśli nie jest zainstalowana VMC

A wentylację trzeba na oknach tylko w tzw. suchych pomieszczeniach: sypialni i salonie, a w kuchni, łazience i toaletach doprowadzamy ssanie z VMC.

Aby zmierzyć poziom wilgotności, potrzebujesz jednego lub dwóch higrometrów (warto około 10 do 12 euro w dziale elektryczności, (możemy łatwo znaleźć takie, które nie są złe w Leclerc, nie wspominając o tym i jest wybór) L higrometria jest również powiązana z zewnętrzną: w deszczową pogodę jest silna, ale także z tym, co robi się w domu: kuchnia, prysznice uwalniają dużo pary, którą należy usunąć, w przeciwnym razie jest to prawdziwa sauna i wszystko gnije.

VMC instaluje się zasadniczo na poddaszu, a ewakuację przeprowadza się albo przez otwór w ścianie szczytowej, albo najczęściej przez dach (poproś dekarza o wykonanie wyjścia).

Inaczej trudno w takich warunkach utrzymać zdrowy dom. Przeciąg powinien być kilka razy dziennie.

Na dole drzwi wewnętrznych musi być również przejście o szerokości około 12 mm (należy przesunąć przez niego palec), aby VMC mógł normalnie działać. Powietrze wpada przez nawiewniki w oknach sypialni i salonu, przechodzi pod drzwiami i jest zasysane przez VMC;

Należy wykonać te wloty powietrza, a jeśli to konieczne, można zainstalować okap o wydajności co najmniej 300 m3/h i odprowadzający go na zewnątrz. Włączając go podczas gotowania, a także na 5 do 10 minut 4 lub 5 razy dziennie, po prostu odnowi powietrze w domu i oczyści je. A w łazience otwórz szeroko okno co najmniej dwie godziny po wzięciu prysznica.

W międzyczasie ten system może być bardziej akceptowalny dla twojego ojca i nie będzie uniemożliwiał ci późniejszego umieszczenia VMC. Potrzebujesz jeszcze nawiewników na okna, bo jeśli zasysasz powietrze, to trzeba je wymieniać, bo inaczej nie będzie to działać dobrze.

!W międzyczasie, aby zdezynfekować pomieszczenia, przy dobrej pogodzie możesz zainspirować się tym filmem:



W przeciwnym razie prześcieradło, a nawet materac, muszą być spocone, a to wcale nie jest zdrowe.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13715
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Problemy z wilgocią, brak vmc




przez izentrop » 20/02/18, 09:16

Witam,
Wybrał najbardziej energochłonne ogrzewanie, poza tym 25° bez wentylacji to oddychanie zanieczyszczonym powietrzem i wszystkimi szkodami powodowanymi przez wilgoć.
Wentylacja jest niezbędna w izolowanym domu. A potem zamykamy wentylację, bo uważamy, że to źle wpływa na rachunek za ogrzewanie:
Dla prostego przepływu, średni przepływ 50 m3/h, przy 0° na zewnątrz i 25° wewnątrz: 0.34 x 50 x 25 = 425 W, przy 20 kW ogrzewania (losowo), jest to pomijalne.

Ponieważ nie ma otworów wentylacyjnych, można zainstalować podwójny przepływ, aby odzyskać część ciepła z usuwanego powietrza, co jest znacznie droższe w zakupie i utrzymaniu, ale nie jest pewne, czy jest to opłacalne.
0 x
LOGIC12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 28/01/08, 05:41
Lokalizacja: dwunastej Pireneje
x 5

Re: Problemy z wilgocią, brak vmc




przez LOGIC12 » 20/02/18, 21:30

bonjour,

Byłoby rozwiązanie: lekarz musi przyjechać do niego do domu, należy go o tym poinformować, krótko objaśniając mu problem, a kiedy przyjdzie, zauważy, że w domu jest bardzo wilgotno i niezdrowo, i że nie może zostać w ten sposób, że szkodzi to jego zdrowiu.

Jeśli lekarz tak mówi, być może słucha więcej niż ty. Jest to bardzo częste u osób starszych.

Możesz skontaktować się z ratuszem, żeby przyjechali i obejrzeli kwaterę, doradzili (istnieje), a tym osobom może uda się przekonać go do zmiany decyzji.

Ale są nawet młodzi i bardzo młodzi ludzie, którzy też nie rozumieją i nie chcą zrozumieć.

Ponieważ będzie to jednak trudne, na początek spróbuj zainstalować okap kuchenny z zewnętrznym gniazdkiem, jak wskazano powyżej. Włożysz go do końca i otworzysz po jednym oknie na 5 minut, a drzwi wewnętrzne tak, aby powietrze mogło krążyć.

Konieczne byłoby wykonanie nawiewników w oknach, ale byłoby to bardzo trudne.

Jeżeli wykonanie nawiewników jest zbyt trudne (TYLKO w oknach SYPIALNI i SALONU, jest rozwiązanie, które powiedział mi projektant okien: trzeba wyciąć wycinarką około 18 cm uszczelki od góry. Trzeba się zastanowić dokładnie przed cięciem, aby mieć pewność, że powietrze dobrze przejdzie. Trzeba to zrobić dyskretnie, tak jakbyś mył okna.
Konieczne byłoby również, aby drzwi wewnętrzne miały u dołu otwór o szerokości około 10–12 mm (konieczne jest przesunięcie palca). W przeciwnym razie należy pozostawić je uchylone.

nie wystarczy, jeśli nie odkurzysz okapem, uruchamiając go od czasu do czasu na kilka minut, a także podczas gotowania.

Jakie ma ogrzewanie? grzejniki elektryczne?

Prawdopodobnie sprawdziłaby się pompa ciepła AIR/AIR (w zasadzie klimatyzacja z rewersem inwerterowym), która zużywa 3 lub 4 razy mniej niż grzejniki;

I wystarczyłoby dwa razy, może trzy razy, a podgrzałoby cię prawie wszystko, a w dodatku oczyściłoby. Ale cóż, to zostanie na później, bo nigdy nie będziesz w stanie nic zrobić.

Można mu powiedzieć, że przez zły stan sanitarny domu jego stan zdrowia jeszcze bardziej się pogarsza i grozi mu długa hospitalizacja, a gdyby dom był zdrowy, mógłby dłużej mieszkać w domu. Tak czy inaczej, to lekarz będzie musiał mu powiedzieć, a to będzie wiązać się z większym obciążeniem.

Mimo wszystko powodzenia, a w międzyczasie staraj się często, ale bardzo szybko wymieniać powietrze, żeby nie było za zimno.

Ach, zapomniałem, biorąc pod uwagę tę sytuację, rozwiązaniem byłoby posiadanie elektrycznego osuszacza, który usuwałby wilgoć z powietrza poprzez przepuszczanie go przez zimną płytę, a woda zbierałaby się w zbiorniku na dole. . Urządzenie zatrzymuje się, gdy zbiornik jest pełny.

Nie jest to idealne rozwiązanie, ale gdy sytuacja jest zablokowana, pomaga posprzątać.

Myślę o jednym: mam nadzieję, że nie będzie korzystał z ogrzewania olejowego lub gazowego, bo gdyby to zrobił, to byłoby jeszcze gorzej: produkuje więcej niż tyle wody w postaci pary, ile zużywanego paliwa, to prawdziwa katastrofa, a w dodatku w tak ciasnym domu jest niebezpiecznie. Jeśli tak, skorzystaj z pomocy opisanej powyżej.
0 x
Meszigues3
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 06/02/17, 19:12
x 8

Re: Problemy z wilgocią, brak vmc




przez Meszigues3 » 22/02/18, 23:53

LOGIC12 napisał: [...] biorąc pod uwagę sytuację, rozwiązaniem byłoby posiadanie osuszacz elektryczny, który usuwałby wilgoć z powietrza przepuszczając ją przez zimną płytę, a woda zbierałaby się w zbiorniku na dnie, który należy opróżnić. Urządzenie zatrzymuje się, gdy zbiornik jest pełny.
Dobry wieczór,

Jeśli ojciec nie chce słyszeć o VMC, jest to dobre rozwiązanie.
Mam go bardzo długo (10 lat?) w wilgotnej piwnicy, która działa przez cały rok, a woda spuszczana jest do kanalizacji. Sprawdzam to, kiedy o tym myślę, czyli nigdy. W piwnicy jest bardzo sucho.
Chociaż podłączenie do odpływu jest trudne, opróżnianie kosza raz lub dwa razy dziennie nie jest zbyt uciążliwe.
Bardzo niskie zużycie, które przyczynia się do ogrzewania pomieszczenia.
Cena od 100 do 300 euro.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 254