skuter 2T piłą, możliwe olej silnikowy?

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
djo59
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 08/09/11, 01:03
x 5

skuter 2T piłą, możliwe olej silnikowy?




przez djo59 » 20/07/17, 15:13

Bonjour à tous,
Wcześniej odzyskam termiczną piłę łańcuchową, więc potrzebuję 2 t oleju, aby wymieszać go z benzyną (mówię o oleju do mieszanki 2 t, a nie oleju łańcuchowego!)
Ponieważ mam 2-litrową puszkę 2-tonowego oleju do skuterów, czy jest problem z użyciem jej w mieszance w mojej piły łańcuchowej?
Merci par Avance.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Skuter oleju silnikowego 2T w piły łańcuchowej, możliwe?




przez Flytox » 20/07/17, 23:14

djo59 napisałBonjour à tous,
Wcześniej odzyskam termiczną piłę łańcuchową, więc potrzebuję 2 t oleju, aby wymieszać go z benzyną (mówię o oleju do mieszanki 2 t, a nie oleju łańcuchowego!)
Ponieważ mam 2-litrową puszkę 2-tonowego oleju do skuterów, czy jest problem z użyciem jej w mieszance w mojej piły łańcuchowej?
Merci par Avance.


Piła łańcuchowa jest dość wydajna i obraca się szybko od 9000 do 12000 obr / min. Skuter jest bardziej jak 6000 do 7000 obrotów na minutę.
Olej do skuterów nie musi więc być bardzo wydajny, ale musi być tani, istnieje prawdopodobieństwo, że jego jakość nie jest wystarczająca, aby uniknąć przedwczesnego zużycia i najgorszego dokręcenia.
Na Twojej butelce znajduje się etykieta z napisem: „Spełnia standardowe rzeczy i gadżety”, wpisujesz te standardowe numery na nenet, a zobaczysz, czy pasuje do silnika piły łańcuchowej. AMHA nie.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Skuter oleju silnikowego 2T w piły łańcuchowej, możliwe?




przez Ahmed » 21/07/17, 11:01

Ponieważ dopiero zaczynasz pracę z piłą łańcuchową, radzę być bardzo ostrożnym i zasięgnąć porady od użytkownika kompetentny, Może także nauczyć cię właściwego sposobu naostrzenia łańcucha ... (co jest bardzo ważne).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Skuter oleju silnikowego 2T w piły łańcuchowej, możliwe?




przez Christophe » 21/07/17, 12:33

Uh, niezbyt zgodne z Flytox ... istnieją 3 rodzaje olejów (czy to w 4 lub 2 łyżkach): mineralne, półsyntetyczne i 100% syntetyczne ... jakość i wydajność są w tej samej kolejności. ..

Silniki skuterów mogą bardzo dobrze pracować przy 12 obr / min ... więc certyfikowany olej do skuterów (chyba że jest to minerał bazowy i nadal ...) może bardzo dobrze działać na piłę łańcuchową, nie mam poza tym nigdy nie widziałem specjalnej "piły łańcuchowej lub wykaszarki" na olej 000-suwowy ... a jeśli istnieje, to jest marketingowy, podobnie jak oleje do czterosuwowych silników benzynowych i diesla, które są takie same ...

Większość olejów 2tps dostępnych obecnie na rynku to oleje półsyntetyczne iw 100% syntetyczne… z wyjątkiem pierwszych cen w sklepach „Action” i innych… więc nie ma ryzyka stosowania półsyntezy w pilarce łańcuchowej.

Jeśli piła łańcuchowa nie pracuje od dłuższego czasu i może być konieczne wykonanie regulacji gaźnika: dokonaj 2 lub 3 napełnień o 1% więcej niż jest zalecane (dlatego 3% lub 3.5%)
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Skuter oleju silnikowego 2T w piły łańcuchowej, możliwe?




przez dede2002 » 21/07/17, 16:04

Zgadzam się z Christophe, że piła łańcuchowa liczy się jako dawka oleju, czasem nawet do 5%, jest napisana na korku lub obok niego.

Celem olejów syntetycznych lub „syntetycznych” (półsyntetycznych) jest wytrzymanie przez długi czas w skrzyni korbowej 4t, w 2t nie pozostaje na tyle długo, aby ulec uszkodzeniu ...

Zgadzam się również z Ahmedem, piła łańcuchowa jest niebezpieczna, musimy również upewnić się, że bieg jałowy jest wystarczająco niski, aby łańcuch mógł się zatrzymać.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Skuter oleju silnikowego 2T w piły łańcuchowej, możliwe?




przez Ahmed » 21/07/17, 18:22

Gorąco polecam rodzaj oleju pozwalający na mieszankę tylko 2%: nie jesteśmy stworzeni do oddychania aerozolami olejowymi, ponieważ nie możemy zapominać, że na rysunku pobieramy prawie bezpośrednio gazy spalinowe ... Roll:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Skuter oleju silnikowego 2T w piły łańcuchowej, możliwe?




przez chatelot16 » 21/07/17, 21:23

przy 2 suwach olej jest zużywany tylko raz ... dlatego możemy stwierdzić, że olej złej jakości jest w dużej mierze wystarczający

błąd! średni olej mineralny pali i wydala rurę wydechową, co irytuje zarówno piłę łańcuchową, jak i skuter

olej syntetyczny zapobiega przedostawaniu się przez silnik bez spalania i opuszcza zawsze płynny wydech, więc się nie zatyka

2-suwowy olej syntetyczny kosztuje trochę więcej, ale możemy postawić niższy procent, więc dla mnie jest lepszy niż zwykły 2-suwowy olej mineralny, zarówno do pił łańcuchowych i skuterów, jak i motocykl

anegdota: widziałem kosę 2-suwową ze światłem wydechowym zablokowanym na 3/4 przez calamine! dzieje się tak tylko z 2-suwowym olejem mineralnym! nigdy z olejem syntetycznym

tego rodzaju duże blokady są rzadsze w przypadku piły łańcuchowej, która zawsze jest dokładnie przyspieszana
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Skuter oleju silnikowego 2T w piły łańcuchowej, możliwe?




przez dede2002 » 22/07/17, 10:27

Cześć Chatelot,

dziwi mnie trochę, że olej nie pali się, wydaje mi się wręcz przeciwnie, że olej 2t musi spalać się najlepiej, jak to możliwe, z mniejszą ilością pozostałości?

Moim zdaniem to właśnie wtedy, gdy olej płonie źle, powstaje kamień.

Witam Ahmed,

Istotna uwaga, ale nie należy zapominać, że gazy spalinowe (zwłaszcza 2 t) są szkodliwe, nawet bez oleju.

Widoczny dym może zachęcić cię do pracy na wietrze, a zatem schronić się ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360

Re: Skuter oleju silnikowego 2T w piły łańcuchowej, możliwe?




przez Forhorse » 22/07/17, 14:55

Są miliony ogrodników (amatorów lub profesjonalistów), którzy używają narzędzi termicznych 2T i nie zadają sobie tylu „metafizycznych” pytań ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Skuter oleju silnikowego 2T w piły łańcuchowej, możliwe?




przez chatelot16 » 22/07/17, 18:25

istnieją tysiące użytkowników, którzy nie zadają pytań, ale uważają, że życie małego 2-suwowego jest dość krótkie! i często z powodu zatkanych spalin ... Uważam, że jest znacznie lepiej z olejem syntetycznym

olejem dwusuwowym nie jest spalanie! olej musi przykleić się do powierzchni silnika i smarować tak długo, jak to możliwe, zanim zostanie wyrzucony ... olej, który pali się zbyt szybko, jest mniej skuteczny i konieczne jest dodanie większej ilości

olej rozpuszcza się w benzynie, ale w paliwie benzyna odparowuje, a olej znajduje się we mgle o bardzo drobnych kroplach, których część przykleja się do smarowanych powierzchni ... i niestety duża część wychodzi głupio przez wylot

Skutery 2-suwowe mają przewagę nad piłą łańcuchową: olej nie jest mieszany z benzyną, ale jest wtryskiwany przez pompę do rury wlotowej i wtryskiwany przez otwór, który nie rozpyla: dlatego duża kropla, która przykleja się do smarowanej powierzchni i smaruje bardziej skutecznie przed znalezieniem wylotu
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 121