W oyas, glinianych dzbanach oszczędzać wodę w ogrodzie

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: oyas, glinianych dzbanach oszczędzać wodę w ogrodzie




przez Did67 » 24/06/17, 21:21

Albo programator kropelkowy z sondą wilgotności...

http://www.gardena.com/fr/outils-jardin ... 900898601/

Są też modele z czujnikami deszczu (podlewanie jest stałe, jeśli nie pada)...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: oyas, glinianych dzbanach oszczędzać wodę w ogrodzie




przez Christophe » 25/06/17, 12:08

Szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem Twoją niechęć i krytykę gospodarczą...

Inicjatywa jest interesująca, oszczędza wodę i tworzy rzemieślnicze i lokalne miejsca pracy...

Wolisz chińską glinkę „pełną CO2” i o połowę tańszą? Ja nie... musisz być konsekwentny w swoim dyskursie ekologicznym!

W przeciwnym razie, moim zdaniem, najlepiej byłoby użyć programatora do wypełnienia Oya... w ten sposób nie trzeba już myśleć o napełnianiu :) dobre dla leniwego ogrodu warzywnego!

Czy natomiast w pełni zgadzam się z Twoimi argumentami dotyczącymi fizjologii roślin, ryzykujemy zaburzeniem równowagi korzeni...

ALE widzę dużą wadę: ochrona przed zamarzaniem...w zimnych regionach należy zadbać o opróżnienie pojemnika Oya przed dużymi mrozami (pokrywa nie wystarczy do izolacji, jeśli temperatura spadnie do -15°, myślę...)... i to wszystko. sporo pracy jak w raporcie jest 150 takich (ale on jest na południu, tak samo jak firma... może nie na darmo).

Zobacz także trwałość na przestrzeni lat... ponieważ zimno może wyrządzić szkody nawet wtedy, gdy jest puste. Więc jeśli ma je usuwać co sezon to nie warto...

Może więc nie jest idealnie, ale pozostaje dobrą inicjatywą AMHA.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: oyas, glinianych dzbanach oszczędzać wodę w ogrodzie




przez Did67 » 25/06/17, 15:20

Christophe napisał:Szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem Twoją niechęć i krytykę gospodarczą...

Inicjatywa jest interesująca, oszczędza wodę i tworzy rzemieślnicze i lokalne miejsca pracy...

Wolisz chińską glinkę „pełną CO2” i o połowę tańszą? Ja nie... musisz być konsekwentny w swoim dyskursie ekologicznym!



Wątpię w oszczędność wody. I myślę, że możesz osiągnąć to samo bez... To wszystko.

Więc nie widzę sensu.

Spójność ekologiczna oznacza niekonsumowanie czegoś, czego nie potrzebujesz. Lub który nie świadczy oczywistej usługi.

Nigdzie nie sugerowałem, że trzeba kupować chińskie rzeczy.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: oyas, glinianych dzbanach oszczędzać wodę w ogrodzie




przez Christophe » 25/06/17, 15:25

Cóż, wydaje mi się, że technika ta wciąż się sprawdza...przynajmniej na południu...

Jeśli chodzi o Chińczyków, to dlatego, że niektóre osoby powyżej stwierdziły, że jest to zbyt drogie, więc oczywiście myślimy o tańszych produkcjach gdzie indziej…

Osobiście nie uważam, że garnek rzemieślniczej jakości Made in France za 22 euro jest zbyt drogi*, zwłaszcza jeśli pozwala obniżyć rachunki… ale hej… każdy ma swoje własne priorytety zakupowe (a kiedy zobacz jak większość ludzi konsumuje...rollalalla nie, wolę o tym nie rozmawiać...)

* Niedawno widziałem czysto dekoracyjne plastikowe doniczki „Made in France” za ponad 80 euro (średnica 90 cm na 1 m)...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

co jest określone w tym sensie




przez Ahmed » 25/06/17, 15:37

Technicznie jest już zupełnie przestarzały jeśli chodzi o wydajność i praktyczność użytkowania... To tylko "tradycyjny" gadżet, mający na celu lepsze złapanie gołębia.
Bardzo dobrze jest kupować Chińczyka*, gdyż idąc w stronę fatalnej logiki ekonomicznej, zaostrzamy sprzeczność, która doprowadzi do jego nieuniknionego upadku (już widocznego w pierwszych jego przejawach)…

*To wręcz jedyna możliwość oddziaływania na trend, który w tym sensie wyznacza zbyt wiele czynników: przyspieszenie go lub spowolnienie...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: oyas, glinianych dzbanach oszczędzać wodę w ogrodzie




przez Christophe » 25/06/17, 15:40

Ah ah ah!

To nie jest źle : Mrgreen:

Ale nie zgadzam się co do gołębi... w połączeniu z nawadnianiem kropelkowym jestem przekonany, że jest to bardziej wydajne (niż każde z tych rozwiązań osobno)!
0 x
Perseusz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 283
Rejestracja: 06/12/16, 11:11
x 73

Re: oyas, glinianych dzbanach oszczędzać wodę w ogrodzie




przez Perseusz » 26/06/17, 08:47

Witam,

Christophe napisał:Cóż, wydaje mi się, że technika ta wciąż się sprawdza...przynajmniej na południu...

Jeśli chodzi o Chińczyków, to dlatego, że niektóre osoby powyżej stwierdziły, że jest to zbyt drogie, więc oczywiście myślimy o tańszych produkcjach gdzie indziej…

Osobiście nie uważam, że garnek rzemieślniczej jakości Made in France za 22 euro jest zbyt drogi*, zwłaszcza jeśli pozwala obniżyć rachunki… ale hej… każdy ma swoje własne priorytety zakupowe (a kiedy zobacz jak większość ludzi konsumuje...rollalalla nie, wolę o tym nie rozmawiać...)

* Niedawno widziałem czysto dekoracyjne plastikowe doniczki „Made in France” za ponad 80 euro (średnica 90 cm na 1 m)...


22 € za doniczkę.
Biorąc pod uwagę opłacalność, przy kadzi trzeba jeszcze zaoszczędzić ponad 7 m3 wody. 1400 nadzień oyas. Kalkulacja ma swoje ograniczenia, to pewne, ale cóż. :-)
Pozostaję sceptyczny, nawet jeśli, zgadzam się, należy wziąć pod uwagę inne parametry, rodzaj roślin, środowisko, źródło wody itp. itp.

@+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: oyas, glinianych dzbanach oszczędzać wodę w ogrodzie




przez Christophe » 26/06/17, 10:01

Zatrzymujesz 3€/m3...w wielu miejscach cena jest droższa!

To zależy od tego gdzie mieszkasz, Twoich nawyków i konsumpcji...w zeszłym roku płaciłem 10€/m3: Pompowanie wody filtracji / SWE-the-firmy-wallonne, z wodnymi 10-m3-t14719.html

Cena nie zmienia ilości wypełnień...wysoka...Stąd wspomniany wyżej pomysł podłączenia ich do programatora :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: oyas, glinianych dzbanach oszczędzać wodę w ogrodzie




przez Did67 » 26/06/17, 10:09

Christophe napisał:.w połączeniu z kroplówką jestem przekonany, że jest to skuteczniejsze (niż każde rozwiązanie osobno)!


Zasadniczo korzyścią byłoby, dzięki połączeniu, w porównaniu z systemem nawadniania kroplowego bez słoików, fakt, że zużycie wody dostosowuje się automatycznie w zależności od wilgotności gleby... poprzez napięcie wody i porowatość.

Ale wtedy albo twoje słoiki nie są pełne; gdy podłoże jest mokre (deszcz) system kroplowy podnosi poziom w słoiku; woda się nie marnuje. Natomiast gdy jest sucho wydajność maleje (mniejsza powierzchnia wymiany).

Albo będziesz je napełniał, a będziesz miał wadę polegającą na tym, że kroplówka spowoduje przepełnienie słoja, gdy tylko zacznie padać deszcz, kiedy nie ma takiej potrzeby... Znajdujemy wadę, którą słusznie zarzucasz w przypadku „podstawowego” nawadniania kroplowego (programator bez sondy wilgotności).

Nadal nie widzę korzyści. I na czym opierasz swoje przekonanie, jeśli nie na korzystnym a priori... Jakie masz prawo!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: oyas, glinianych dzbanach oszczędzać wodę w ogrodzie




przez Christophe » 26/06/17, 10:25

Jestem przekonany, że należy po prostu unikać 1400 ręcznych wypełnień...: Mrgreen:

W tym momencie myślę, że jestem bardziej leniwy niż Król Leniwych Ludzi... (uh, to ty, lol)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 143