Mój ogród warzywny leniwy północ od Tuluzy

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
lilia 31
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 25/04/17, 21:58
Lokalizacja: South West
x 15

Re: Mój ogród kuchenny leniwy na północ od Tuluzy




przez lilia 31 » 07/02/18, 15:44

Did67 napisał:
lily 31 napisała:Przygotowanie do następnego sezonu:
Bulwy ziemniaczane rozprzestrzeniają się dla dobrego kiełkowania


W świetle ??? W przeciwnym razie idzie do spaghetti! [trochę, to nie ma znaczenia, bo łodygi, jeśli uda się je posadzić bez łamania, tworzą korzenie - to solaneum, z tą samą "manią" jak pomidory - aby uformować korzenie, gdy tylko pręt dotyka ziemi]

Moje skrzynki znajdują się przed oknem piwnicy, aby zapobiec tworzeniu się spaghetti.
Umieściłem bulwy po prostu bez gleby lub gleby
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogród kuchenny leniwy na północ od Tuluzy




przez Did67 » 07/02/18, 16:14

Obawiam się, że to może nie być zbyt uczciwe.

Aby wyobrazić sobie ilość światła, jaką roślina otrzymuje w pomieszczeniu, pomyśl, że na zewnątrz otrzymuje promienie 360 ​​° dookoła. Przed sięgającymi od podłogi do sufitu oknami wieżowca to tylko 50%. Przed oknem, pół metra dalej, trzeba mieć 30% ... Trzeba sobie „wyobrazić”, z pozycji rośliny, krawędź kuli 360, która pozostaje… Często niewiele!
0 x
lilia 31
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 25/04/17, 21:58
Lokalizacja: South West
x 15

Re: Mój ogród kuchenny leniwy na północ od Tuluzy




przez lilia 31 » 07/02/18, 19:24

Did67 napisał:Obawiam się, że to może nie być zbyt uczciwe.

Aby wyobrazić sobie ilość światła, jaką roślina otrzymuje w pomieszczeniu, pomyśl, że na zewnątrz otrzymuje promienie 360 ​​° dookoła. Przed sięgającymi od podłogi do sufitu oknami wieżowca to tylko 50%. Przed oknem, pół metra dalej, trzeba mieć 30% ... Trzeba sobie „wyobrazić”, z pozycji rośliny, krawędź kuli 360, która pozostaje… Często niewiele!
Cóż więc :(
jak się masz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogród kuchenny leniwy na północ od Tuluzy




przez Did67 » 07/02/18, 19:30

Zbudowałem „ramki”

Zobacz:

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=pZpGX0qlJQ8

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=gii4vERgLwA

PdT, nie przesadzam. Jest mniej poważny, jak powiedziano. Tak długo, jak nie rozbijemy zarazków ...
0 x
lilia 31
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 25/04/17, 21:58
Lokalizacja: South West
x 15

Re: Mój ogród kuchenny leniwy na północ od Tuluzy




przez lilia 31 » 07/02/18, 20:48

Did67 napisał:Zbudowałem „ramki”

Zobacz:

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=pZpGX0qlJQ8

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=gii4vERgLwA

PdT, nie przesadzam. Jest mniej poważny, jak powiedziano. Tak długo, jak nie rozbijemy zarazków ...
Nie widzę linków => nie znaleziono wideo
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogród kuchenny leniwy na północ od Tuluzy




przez Did67 » 07/02/18, 22:06

Ach? Może mój komputer ma skróty ...

W wyszukiwarce Youtube wpisujesz „Potager du Laesseux”. Spośród ponad 50 filmów: „przygotowywanie roślin” czy „hodowanie roślin” ... Zobaczysz kadry ...
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Mój ogród kuchenny leniwy na północ od Tuluzy




przez eclectron » 09/03/19, 18:50

Ahmed napisał:Masz to gamme młynki do roślin, które wydają się dość solidne i współpracują z młotami i ostrzami (z wyjątkiem jednego, który jest zatem tylko gałęziami); jednak w tym samym przedziale cenowym możesz mieć termiczny młyn bębnowy w tym samym miejscu. Elektryczne są włoskiej produkcji, termiczne, chińskie (to dobrze, ci, którzy lubią wypuszczać ... : Wink: ).
Wkrótce przetestuję jeden z tych modeli, ponieważ odsprzedałem poprzednią kruszarkę z powodu niezgodności nastroju :) ... Zawsze uważałem, że bęben jest lepszy niż płyta, ale jak dotąd nigdy go nie znalazłem.

Slt Ahmed,
Kopanie postu i śledzenie pomysłów ... Nadal myślę o zakupie szlifierki. Już prawie 2 lat : Chichot:

Wolę sięgnąć do tego zakresu, od modelu do 14 lub 15 cv.
https://www.agrieuro.fr/broyeurs-de-bra ... 2_992.html
Czy próbowałeś już tego rodzaju modelu, czy możemy przekazać w nim wszystko (w szczególności rozmiar żywopłotu), wiedząc, że bardzo szorstki teren mi nie przeszkadza. Natura wykonuje resztę pracy.

i jak to wygląda na gałęzi od 6 do 7 cm.

Ciekawe, czy ten optymistyczny kanał nie jest „reklamą”?
https://www.youtube.com/channel/UCSnKbg ... h3hskBmx_Q


A+
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Mój ogród kuchenny leniwy na północ od Tuluzy




przez Ahmed » 11/03/19, 21:01

Cześć Eclectron! Odpowiadam publicznie, śledząc twojego posła (zrobiłeś dobrze, nie śledziłem tego wątku).
Nie próbowałem tego modelu, dla którego miałem pewne wahania. Jak wspomniałem w wątku ad hoc, to właśnie waga sprawiła, że ​​zdecydowałem się na model mniej mocny (7 KM), ale mniej ciężki (100 kg zamiast 180). Jednakże, ekstrapolując moje doświadczenie, oto, co myślę, że mogę powiedzieć: jeśli waga nie stanowi dla ciebie problemu i jeśli regularnie masz „duże pistolety”, wybierz ten, o którym mówisz: zyskasz komfort. i szybko w przypadku dużych tyczek => średnie rozmiary będą przechodzić swobodnie bez konieczności krępowania, a naprawdę duże zostaną odpowiednio połknięte z zachowaniem pewnych środków ostrożności. Ponadto jestem przekonany, że wydajność przy małych odpadach nie różni się między tymi dwoma modelami i że w obu przypadkach możemy spodziewać się podobnego wyniku.
Nie wiem, czy dany kanał reklamuje, ale to, co pokazano, wydaje mi się realistyczne.

Trzy uwagi:
- Absorbowana moc rośnie bardzo szybko wraz ze średnicą, a podwójna moc jest znaczna: w kopalni gramy głównie na bezwładności wirnika; pozwala to wchłonąć dużą punktową deformację na początku bieguna (co jest bardzo praktyczne!), ale poza tym ogranicza się do 6-7 podczas normalnego użytkowania, z wyjątkiem tego, że staje się bardzo pracochłonne. W twoim przypadku możesz przesunąć te wartości o jeden krok w górę (patrz wideo).
- Wbrew temu, co jest prezentowane, wygodniej byłoby mniej "odklejać" kijki i utrzymywać je na maksymalnej długości (kompatybilnej z obsługą), co pozwala uniknąć nieprzyjemnych wibracji przenoszonych przez masywne części (dodatkowo zmniejsza manipulacje).
- Ponieważ wejście do niszczarki i ostrza są szersze, niszczarka przyjmuje mniej wyprofilowane bukiety, a przycinanie odbywa się w zbiorniku: za każdym razem, gdy gałąź zsuwa się, reszta jest podnoszona, dopóki jest połknięty, a następnie korona jest wypychana z powrotem: ta metoda jest bardzo ważna dla gałęzi bardzo zaopatrzonych.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Mój ogród kuchenny leniwy na północ od Tuluzy




przez eclectron » 12/03/19, 09:21

Dziękuję za twój powrót Ahmed !

Dobrze, uspokój mnie i potwierdź, co myślałem.
Wahałem się, czy zacząć rozważać inwestycję, ponieważ jeśli chodzi o niszczarkę, to nie jest straszne ...
rozczarowanie kruszarkami ... :płakać:
Wahałem się z niższym modelem, właściwie lżejszym w podróży, i o połowę niższym!

Jestem teraz przyzwyczajony do komfortu profesjonalnego modelu wynajmu, ledwo przesadzam, wkładasz w to drzewo i zarządza nim, zarządza zaliczką, ale czynsz nie jest podany, konieczne jest, aby dzień był opłacalny, a zatem turbinować non stop.
Posiadanie niszczarki domowej rozkłada obciążenie w czasie. Zostałby zamortyzowany w dniach 7 szlifowania 8h.
wiedząc, że tam już mam zapas na dni szlifowania i cięcia 2 w oczekiwaniu.
Do poruszania się po ogrodzie zamierzam używać samochodu (zaczepu przyczepy), podobnie jak profesjonalnej niszczarki.
Chodzi o to, aby zawierać drzewa, więc przycinaj je co 3 lat, gałęzie pozostają dość cienkie (od 5 do 6 cm), ale duży mulczownik będzie pracował mniej.
oprócz czekającego na mnie stosu, gdzie może być 8 cm, myślę, że będę strzelał z 6 cm max.
Poza tym interesujące jest wykonanie drewna opałowego z końcówkami dobrej sekcji.

Najmniejszy model młynka może być w porządku, ale na filmach wydaje się, że trochę się zmaga.

A jeśli nie, mówi się, że tylko tego rodzaju młyn rolkowy bardzo źle szlifuje wielkość żywopłotu, miły ligustr? czy wyróżnia się tak, jak jest?
Testowałeś?

A ++
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Mój ogród kuchenny leniwy na północ od Tuluzy




przez Ahmed » 12/03/19, 12:26

Prawdą jest, że dokumentacja na stronie sprzedawcy nie jest zbyt entuzjastycznie nastawiona do drobnych odpadów, ale w rzeczywistości idzie całkiem nieźle, z różnicami w zależności od roślin, ale nawet w najbardziej niekorzystnych przypadkach nie jest nic dramatycznego: z zyskiem odniesiesz się do wątku poświęconego niszczarka, o której mowa aby uzyskać wszystkie potrzebne informacje.
Które rośliny chcesz leczyć?
Myślę, że większy model prawdopodobnie połknie większą objętość na jednostkę czasu, ale w praktyce, jak widać, czynnikiem ograniczającym jest operator, a niszczarka często opróżnia się w porównaniu z fazami obciążenia, również dwóch operatorów poprawia wskaźnik zajętości maszyny.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 326