A warzyw leniwy w Charente-Maritime

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez phil53 » 30/03/17, 08:10

Did67 napisał:
sicetaitsimple napisał: I właśnie tam dzielenie się staje się interesujące, odnosząc się do sukcesów i porażek, które niekoniecznie będą powtarzalne, ale dadzą ścieżki.


A dla mnie ważne jest też, abyśmy otworzyli oczy na mechanizmy, podstawy - które pozwalają każdemu zrozumieć, wyobrazić sobie rozwiązania ... Gdzie fakt stosowania „metod” czy „wskazówki” transmisji blokują się.

Stąd moja „mania” wyjaśniania tego, co rozumiem, co mam zamiar zrobić z jakiego powodu, itd.… To czasami trwa długo!

Tytuł z pewnością jest elementem chwytliwym.
Twoje wyjaśnienia są również dużą częścią sukcesu Twoich filmów i konferencji.
Najlepsi nauczyciele to ci, którzy sprawiają, że czujemy się mądrzy.
Przed Twoimi postami wiedziałem trochę o tym, jak działa gleba i jej życie, teraz jest to bardziej konkretne.
Dzięki!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez Did67 » 30/03/17, 08:19

Dziękuję.

Myślę, że ludzie zostaną po to, co mówisz!

Właściwie dzisiaj rano zdałem sobie sprawę, że chciałem powiedzieć, że nie wystarczy wymieniać! Możemy równie dobrze wymieniać bzdury, wzmacniać fałszywe przekonania! Nawet internet wydaje mi się pełen tego...

Mając to na uwadze, pragnę przypomnieć, że od dawna jestem zwolennikiem utworzenia „sieci fenokulturystów”, aby pomnażać doświadczenia w jak najbardziej zróżnicowanych warunkach...
0 x
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez denis17 » 30/03/17, 11:57

Did67 napisał:Mając to na uwadze, pragnę przypomnieć, że od dawna jestem zwolennikiem utworzenia „sieci fenokulturystów”, aby pomnażać doświadczenia w jak najbardziej zróżnicowanych warunkach...


Jeśli chodzi o różnorodność, to w tym roku testuję cebulę w brf i na sianie, ziemniaki ułożone na ziemi pod sianem i być może jeszcze inne testy w przyszłości, w zależności od mojej wyobraźni.
Testy nie powinny kończyć się na kulturze, ale także na odpowiednich narzędziach i innym wsparciu. : Wink:
Brak spędzania zbyt dużej ilości czasu na ogrodnictwie oznacza także cieszenie się ogrodem w pełni :D
Denis
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9836
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez sicetaitsimple » 30/03/17, 20:14

Did67 napisał:
Właściwie dzisiaj rano zdałem sobie sprawę, że chciałem powiedzieć, że nie wystarczy wymieniać! Możemy równie dobrze wymieniać bzdury, wzmacniać fałszywe przekonania! Nawet internet wydaje mi się pełen tego...


Być może Sieć w ogóle, ale nie ten wątek! Przynajmniej ja tak nie uważam?

To powiedziawszy, wydaje mi się to całkiem naturalne, dla tych, którzy (tak jak ja) przeczytali wszystko od początku, obejrzeli wszystkie Twoje filmy, dyskutowali i zadawali pytania, przychodzi moment, kiedy myślimy, że zrozumieliśmy podstawy i techniki podstawowe i że jest nastawiony na dzielenie się doświadczeniami (dobrymi i złymi), małymi „sztuczkami”,….

Dla tych, którzy są nowi, jest inaczej, ale myślę, że jeśli obejrzą 30 filmów i zapoznają się z podsumowaniem w przypadku konkretnych pytań, mogą dość szybko przejść do „głównych zasad”, jeśli je mają.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez Did67 » 30/03/17, 20:50

sicetaitsimple napisał:
Być może Sieć w ogóle, ale nie ten wątek! Przynajmniej ja tak nie uważam?



Mówiłem o „głupiocie” niektórych filmów lub niektórych stron innych niż ta, gdzie tak naprawdę dzielimy się tym, co najważniejsze, nawet jeśli nadajemy naszym działaniom określony „kolor” lub kiedy każdy z nas próbuje odbyć wycieczkę po „ niepublikowane” rzeczy…
0 x
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez denis17 » 06/05/17, 15:20

A oto mini szklarnia na kółkach do delikatnego podnoszenia moich sadzonek. Nie mając zamiaru stawiać ściany trombe, aby uniknąć nocnego wychłodzenia, będę mógł ją przesuwać w ciągu dnia, tak aby korzystała z maksymalnego nasłonecznienia i/lub deszczu w ciągu dnia, a także przenieść ją z powrotem do ściany (od strony południowej) w nocy. Przychodzą sadzonki.
Denis, nie spiesz się. : Wink:
IMG_20170503_184829.jpg
0 x
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez denis17 » 06/05/17, 15:25

IMG_20170503_184904.jpg
I w pozycji zamkniętej

Denis
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez Did67 » 07/05/17, 08:53

To jest więc „zaawansowana technologia”!!! Brakuje jabłka, aby zrobić Apple!
1 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez olivier75 » 07/05/17, 09:53

Denis,
Zaletą szklarni drewnianych i polietylenowych jest to, że można łatwo ułożyć warstwę z każdej strony, aby lepiej zmniejszyć amplitudę termiczną.
Oliwkowy
0 x
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez denis17 » 11/05/17, 13:57

Myślę, że tutaj, w Charentes, nie powinno już zbytnio zmarznąć, ale wciąż planuję na przyszły rok. : Wink:
Denis
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 302