A warzyw leniwy Sarthe

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez Moindreffor » 10/10/19, 21:01

sicetaitsimple napisał:
Moindreffor napisał:Ja też mam bardzo niskie ciśnienie bo podlewam tak jak Ty zbiornikami i nawet nie ma różnicy w wysokości, tylko wysokość zbiornika umieszczonego na wysokości bloczka betonowego plus wysokość palety czyli 30 cm, a może 10 do 20 cm maksymalna różnica wysokości


Przykro mi, ale w Twoim przypadku to nie zadziała w przypadku rur mikroporowatych... Didier mówi o 3 do 4 m, a nie 30 cm + kilka cm lub nawet 1 m maksymalnie, gdy zbiornik jest pełny.
Mówię oczywiście o „grawitacji”. Jeśli zasilasz z sieci, będzie działać.

a jeśli dodam małą pompkę, wystarczy, aby wytworzyć trochę ciśnienia
w mojej sieci mam zdecydowanie za duże ciśnienie, jestem na górnym limicie z reduktorem, który musiałbym jeszcze bardziej zredukować
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez sicetaitsimple » 10/10/19, 21:20

Moindreffor napisał:[a jeśli dodam małą pompkę, wystarczy, aby wytworzyć trochę ciśnienia
w mojej sieci mam zdecydowanie za duże ciśnienie, jestem na górnym limicie z reduktorem, który musiałbym jeszcze bardziej zredukować


Wydaje mi się, że stwierdzenie, że zbiornik jest pusty, gdy go potrzebujemy, wiąże się z wieloma komplikacjami... Nie ma to nic wspólnego z sytuacją Jardamy, która może mieć nadzieję na studnię, która będzie nadal zaopatrywana w okresie letnim.
Czy regulator (zwykle tuż za licznikiem) jest ustawiony na pełny?
0 x
sebdug
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 26/08/19, 22:31

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez sebdug » 10/10/19, 22:28

dobry wieczór
Mam zamiar dołożyć trochę do ogrodu.
Postawiłem 4 zbiorniki 1000 l połączone ze sobą lekko podwyższone, a na wylocie położyłem rurę 19 mm biegnącą w dół wzdłuż pochyłej działki.
Podłączyłem mikroporowate rurki i kroplówki.
Problem w tym, że rury mikroporowate pracują pod pewnym ciśnieniem. Ostatecznie więc nie podlewali, a ponieważ kroplowniki znajdowały się na dole pola, to one przejmowały całe ciśnienie, ponieważ kroplowniki działały swobodnie.
Myślę, że w przyszłym roku zmieniłbym ustawienie i umieścił prace wyżej na boisku, aby wywrzeć większą presję.
Seb
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez Adrien (były nico239) » 11/10/19, 00:20

Ach gdyby pompy były tak wydajne jak winorośl która podobno "pompuje" przy...20 barach...to marzenie Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez Did67 » 11/10/19, 08:27

sicetaitsimple napisał:..Didier mówi o 3 do 4m, a nie o 30cm+kilka cm czy nawet 1m max przy pełnym zbiorniku.
Mówię oczywiście o „grawitacji”. Jeśli zasilasz z sieci, będzie działać.


Tak, nigdy tak naprawdę nie oszacowałem różnicy wysokości, ale musi to być od 2 do 3 m. Dodajesz 1 m, gdy zbiorniki są pełne.

Dzięki temu więcej się wydziela, niż kapie! Jest podłączony 24 godziny na dobę i stopniowo ziemia staje się wilgotna. Nie oszacowałem przepływu, ponieważ ciągle trochę pada. Zatem poziom w zbiornikach rośnie/spada, w skrócie oscyluje.

Wiem tylko, że po kilku dniach, pomiędzy dwiema bruzdami, na powierzchni ziemia jest sucha. Ale jeśli się drapię, jest mokro. To jest rozprowadzane przez kapilarność.

To całkiem idealny system, bo nigdy nie ma wody, która „zamoczy się”…

Natomiast drippery (o ile nie są pas samoregulujące) działają lepiej. Rzeczywiście kapią, pod tym samym ciśnieniem!
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez Moindreffor » 11/10/19, 09:31

sicetaitsimple napisał:
Moindreffor napisał:[a jeśli dodam małą pompkę, wystarczy, aby wytworzyć trochę ciśnienia
w mojej sieci mam zdecydowanie za duże ciśnienie, jestem na górnym limicie z reduktorem, który musiałbym jeszcze bardziej zredukować


Wydaje mi się, że stwierdzenie, że zbiornik jest pusty, gdy go potrzebujemy, wiąże się z wieloma komplikacjami... Nie ma to nic wspólnego z sytuacją Jardamy, która może mieć nadzieję na studnię, która będzie nadal zaopatrywana w okresie letnim.
Czy regulator (zwykle tuż za licznikiem) jest ustawiony na pełny?

Mam więcej niż 11 barów i nie chcę używać wody z sieci
jeśli nie mogę mieć mikroporowatych rurek, wezmę kroplowniki, działają bezciśnieniowo, a jeśli nie, to będę przy nich majstrował, rurkę odkręcisz i zacznie płynąć woda, tylko mała kalibracja
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez sicetaitsimple » 11/10/19, 11:07

Moindreffor napisał:Mam więcej niż 11 barów i nie chcę używać wody z sieci
jeśli nie mogę mieć mikroporowatych rurek, wezmę kroplowniki, działają bezciśnieniowo, a jeśli nie, to będę przy nich majstrował, rurkę odkręcisz i zacznie płynąć woda, tylko mała kalibracja


Nie chciałam Cię "zawracać głowy" uwagą, że przy tak małej różnicy wzrostu nie będzie to działać, tylko po to, żeby oszczędzić Ci zakupu i oglądania!

11 barów? Na swoim domowym obwodzie? Moim zdaniem jest to nienormalne... Twój regulator jest albo uszkodzony, albo nie, albo źle wyregulowany.
0 x
jardama
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 161
Rejestracja: 07/06/19, 13:47
x 7

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez jardama » 11/10/19, 11:26

Zrobiłem ten plik, który pozwala lepiej zwizualizować to, co powiedziałem wczoraj.
załączniki
Jardama.pdf
(116.36 KB) Pobrano razy 112
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez GuyGadebois » 11/10/19, 12:07

sicetaitsimple napisał:11 barów? Na swoim domowym obwodzie? Moim zdaniem jest to nienormalne... Twój regulator jest albo uszkodzony, albo nie, albo źle wyregulowany.

11 barów??? Zalecane ciśnienie to 3 bary. Tak, ewidentnie jest problem!
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez Moindreffor » 11/10/19, 13:25

sicetaitsimple napisał:
Moindreffor napisał:Mam więcej niż 11 barów i nie chcę używać wody z sieci
jeśli nie mogę mieć mikroporowatych rurek, wezmę kroplowniki, działają bezciśnieniowo, a jeśli nie, to będę przy nich majstrował, rurkę odkręcisz i zacznie płynąć woda, tylko mała kalibracja


Nie chciałam Cię "zawracać głowy" uwagą, że przy tak małej różnicy wzrostu nie będzie to działać, tylko po to, żeby oszczędzić Ci zakupu i oglądania!

11 barów? Na swoim domowym obwodzie? Moim zdaniem jest to nienormalne... Twój regulator jest albo uszkodzony, albo nie, albo źle wyregulowany.

nie ma problemu, dziękuję za uratowanie mnie przed niepotrzebnym zakupem,
11 barów to naturalnie przed redukcją, chyba że jest 7, ale wiem, że to dużo, mamy oczywiście dobry reduktor, wiem to, bo musiałem zrobić przekierowanie wody przed dostawą do domu, żeby móc odciąłem dopływ wody do domu bez odcinania tego przejścia i instalator zmierzył ciśnienie żeby założyć odpowiedni reduktor bo na tej nowej części musieliśmy mieć za niskie ciśnienie

więc nie martw się, wszystko jest w porządku, mamy odpowiednie ciśnienie na kranie
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 312