Nowa technologia turbin hydraulicznych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Nowa technologia turbin hydraulicznych




przez moinsdewatt » 11/07/16, 16:19

Raymon napisał:Finalista European Inventor Award 2016, Miroslav Sedláček, stworzył naprawdę dziwny nowy system turbiny wodnej:
http://positivr.fr/setur-bladeless-turb ... 6d676277b4
http://vortexhydro.com/index.php
Nie wszystko zrozumiałem, ale bardzo interesujące.


To pachnie bzdurami.

Nigdzie nie jest mowa o władzy.
Dla jakiego rodzaju wysokości spadku i jakiego natężenia przepływu?

Kiedy sprawa jest tak niejasna, należy zgarnąć jak najwięcej gołębi.

Tego typu pseudoinformacje lądują w koszu.
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9

Re: Nowa technologia turbin hydraulicznych




przez Raymon » 11/07/16, 18:07

Wydajna turbina pozwala bardzo mało wody uciekać wokół jej łopat

Wygląda jak „wirtualny” robak, więc może odzyskać dużo energii z wody, która dłużej ociera się o wirnik.
0 x
Mathilde
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 12/07/16, 16:26

Re: Nowa technologia turbin hydraulicznych




przez Mathilde » 12/07/16, 16:36

Cześć ! Na pierwszy rzut oka wygląda to bardzo interesująco. Jednakże, jak zauważyli inni: należy go dalej testować. Ale hej, według filmu koncepcja ta została już sprawdzona i jest używana przez Amerykanów w stacji morskiej.
W każdym razie, czy możesz sobie wyobrazić, jeśli ten innowacyjny wynalazek stanie się coraz bardziej popularny?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Nowa technologia turbin hydraulicznych




przez Obamot » 12/07/16, 19:21

lilian07 napisał:To coś nie może wydobyć więcej energii kinetyczny przepływająca przez nią woda. Biorąc pod uwagę gabaryty i sposób pracy maszyny, powiedziałbym, że około kilku watów...

Kinetyka nie będzie większa od masy wody 1l/1kg wypuszczonej od pewnego autora przy określonym natężeniu przepływu i co jest znane w hydrodynamice (połowa iloczynu masy i kwadratu prędkości) jest to zasada stosowana w hydroelektrowniach tamy (w przypadku zapór przepływowych wytworzone Q E jest bezpośrednio powiązane z natężeniem przepływu w m3/s, m3/h, m3/d, m3/rok por. równanie „obciążenie hydrauliczne” Bernoulliego) tutaj mówią o czymś innym: sile napędowej stworzonej przez wir.

Czy zamiast tego nie miałeś na myśli inercyjnego/odśrodkowego?

Mathilde napisał:W każdym razie, czy możesz sobie wyobrazić, jeśli ten innowacyjny wynalazek stanie się coraz bardziej popularny?

Jaki związek może istnieć pomiędzy „popularność"vs"spektakle"?

Wyobraź sobie, czy nadal musiałby taki istnieć? To ostateczny występ zadecyduje o popularności, a nie odwrotnie! : Chichot:
► Pokaż tekst
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Nowa technologia turbin hydraulicznych




przez lilian07 » 13/07/16, 10:36

W pierwszej animacji „artystycznej” widzimy rurę wodną przechodzącą przez ciało, stąd energia kinetyczna określająca energię użyteczną (1/2mve²-1/2mvs²).
Na filmie z projektu widzimy rodzaj „zupy”, która nie wygląda jak wir ani nie ma turbiny typu trąba powietrzna. Ponieważ tego typu turbulencji nie można wykorzystać w energii mechanicznej, nie mogę wywnioskować żadnego trybu działania, z wyjątkiem być może odśrodkowego?
0 x
Mathilde
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 12/07/16, 16:26

Re: Nowa technologia turbin hydraulicznych




przez Mathilde » 15/07/16, 09:37

Obamot napisał:
lilian07 napisał:To coś nie może wydobyć więcej energii kinetyczny przepływająca przez nią woda. Biorąc pod uwagę gabaryty i sposób pracy maszyny, powiedziałbym, że około kilku watów...

Kinetyka nie będzie większa od masy wody 1l/1kg wypuszczonej od pewnego autora przy określonym natężeniu przepływu i co jest znane w hydrodynamice (połowa iloczynu masy i kwadratu prędkości) jest to zasada stosowana w hydroelektrowniach tamy (w przypadku zapór przepływowych wytworzone Q E jest bezpośrednio powiązane z natężeniem przepływu w m3/s, m3/h, m3/d, m3/rok por. równanie „obciążenie hydrauliczne” Bernoulliego) tutaj mówią o czymś innym: sile napędowej stworzonej przez wir.

Czy zamiast tego nie miałeś na myśli inercyjnego/odśrodkowego?

Mathilde napisał:W każdym razie, czy możesz sobie wyobrazić, jeśli ten innowacyjny wynalazek stanie się coraz bardziej popularny?

Jaki związek może istnieć pomiędzy „popularność"vs"spektakle"?

Wyobraź sobie, czy nadal musiałby taki istnieć? To ostateczny występ zadecyduje o popularności, a nie odwrotnie! : Chichot:
► Pokaż tekst



Ach! Doświadczenie do zrobienia absolutnie! KUPA ŚMIECHU ! :D
0 x
Pascaltech
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 03/08/16, 09:33

Re: Nowa technologia turbin hydraulicznych




przez Pascaltech » 03/08/16, 10:48

Wystarczająco dużo energii, aby zapalić papierosa!
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13712
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Nowa technologia turbin hydraulicznych




przez izentrop » 22/06/19, 16:35

Rozmawiamy o tym na inny temat energie-odnawialne/projekt-hydroelektryczny-t16039.html#p361065.
moinsdewatt napisał:
Raymon napisał:Finalista European Inventor Award 2016, Miroslav Sedláček, stworzył naprawdę dziwny nowy system turbiny wodnej:
http://positivr.fr/setur-bladeless-turb ... 6d676277b4
http://vortexhydro.com/index.php
Nie wszystko zrozumiałem, ale bardzo interesujące.
To pachnie bzdurami.
Charakterystyka jest podana tutaj http://setur-vortex.com/

O ile się nie mylę, dla turbiny o średnicy 320 mm i prędkości 3,0 m/s deklarowana moc wynosi 45 W.
Przepływ wyniósłby zatem 0.16 ² X 3.14 X 3: 240 l/s
Co najmniej przy spadku o 1 m moc powinna wynosić 240 X 9.81 = 2350 W… Sprzedają to :? :zaszokować:

Dla porównania mały kaplan o mniej więcej tej samej średnicy dostarcza 3 kW na głowicę o długości 3.5 m. https://www.turbiwatt.com/uploads/FICHE ... ttT400.pdf
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Nowa technologia turbin hydraulicznych




przez Bardal » 22/06/19, 19:31

Tak, to wszystko ma posmak kapryśnego wynalazku i pełnych bzdur…

Nic na temat fizycznych zasad urządzenia, nic na temat pomiarów eksperymentalnych, absolutnie nic na temat tajemniczej części maszyny (przekształcenie „wiru” w energię elektryczną… poza kilkoma odniesieniami dotyczącymi magicznego myślenia o wirze ...

Tabele są nieco mniej optymistyczne niż mowa reklamowa (moc 17 W dla najmniejszego urządzenia, przy prądzie 3m/s), na pewno nie wystarczy, aby zasilić 5 rodzin, nawet w Afryce. Z drugiej strony są one fałszywe (17 W w ciągu 24 godzin, co nie daje 1 kWh, co daje 400 Wh i znowu, z wydajnością 1).

Nie wiem, kto to „potwierdził”, ale nie uważam jury konkursu Lépine za rzetelny autorytet naukowy; Uważam, że powinno się to ograniczać do nagradzania „zbieraczy piłek do petanki bez schylania się” czy „nawilżaczy papieru toaletowego za sprzątaczkę”, wynalazków, które nie budzą niewielkiej debaty naukowej, a mimo to są istotne dla przyszłości ludzkości.
1 x
makadam24
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 20/06/19, 10:05
x 1

Re: Nowa technologia turbin hydraulicznych




przez makadam24 » 25/06/19, 12:25

Cóż, przynajmniej mogę wyrobić sobie opinię na temat tego typu urządzenia, które dla takiego neofity jak ja może wydawać się cudem.
Skontaktowałem się również z firmą, która sprzedaje ten produkt, a biorąc pod uwagę charakterystykę mojej witryny, powinna ona pokrywać się z najmniejszą z turbin (minimum 0,5 l/s).
Problem w tym, że urządzenie nie może być sprzedawane bez falownika, a zatem kosztuje od 2 do 000 € bez kosztów wysyłki (eksport z Miami).
To będzie drogie Wh nan?

PS: Czekam na odblokowanie tematu, aby móc odpowiedzieć wszystkim, którzy zadali sobie trud przemyślenia mojego projektu; szkoda, że ​​przerodziło się to w bójkę słowną (byłem na dupie!!???; ale wtf!! nawet w tym temacie potrafimy sobie zaprzątnąć głowę???).

A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] i goście 249