samochód elektryczny i transport, aktualności drutu

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Taam
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 187
Rejestracja: 26/09/16, 21:57
x 10

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Taam » 21/05/20, 22:47

Czy to potrwa, czy nie, nie ma znaczenia, mój budżet na paliwo jest znikomy, jeżdżę na ROWERZE.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Did67 » 21/05/20, 23:05

taam napisał:Ok, samochód elektryczny zdecydowanie nie jest (jeszcze) dla mnie, nie mam ochoty wchodzić w ten system.
Tak długo, jak tylko będę mógł, będę musiał po prostu otwierać korek zbiornika, aby zatankować (bardzo rzadko i za bilet), otwierać skrzynkę z narzędziami, aby konserwować mój stary samochód, nie będąc zależnym od nikogo.
Powodzenia tutaj.


Widzisz, łatwiej byłoby powiedzieć coś na początku!! Zrozumielibyśmy...

Zamiast sprawiać niezdrowe wrażenie drwiny, udając fałszywego ignoranta…

Oczywiście w porównaniu z rowerem EV to tylko marna przejściówka...

Teraz, w moim przypadku, z ciężkim sercem, mieszkam na wzgórzu tuż nad Rosheim, w trakcie leczenia, które wywołuje u mnie dreszcze, co objawia się bólem w klatce piersiowej w wyniku zwężenia naczyń, gdy tylko robi się zimno, bólem, który nasila się wraz z wysiłkiem, widzisz że równanie nie jest takie samo... Nadal mam dorożkę, jeśli nie chcę być zależny...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Forhorse » 22/05/20, 07:32

bardal napisał:Jedynym prawdziwym problemem jest standaryzacja gniazd, która moim skromnym zdaniem powinna dotyczyć tylko dwóch typów gniazd: tych do ładowania klasycznego (czyli gniazdo 16 amp w 240) i tych do szybkiego ładowania (co pozostaje do ustalenia ). Jest to porządek publiczny i jeśli producenci nie mogą się zgodzić, to do władz publicznych (w tym przypadku Europy) należy podjęcie autorytatywnej decyzji.


Nie wiem, czy Ty w ogóle umiesz czytać...
Europa już ujednoliciła wtyczkę, gotowe, jest oficjalne, jest skuteczne: to kombinacja CSS typu 2
Tyle, że Francja jak zwykle dodała do bazaru odrobinę komplikacji, aby inne typy gniazd, które już istniały, stały się obowiązkowe do 2024 roku.
Tak więc wszędzie w Europie sieć stacji ładowania rozwija się szybko, z gniazdami ComboCSS typu 2, podczas gdy we Francji idziemy powoli, inwestorzy nie chcą stawiać droższych terminali ze względu na przestarzałe gniazda, aby ciągle zadowolić naszych polityków przy talerzu, kiedy muszą poczekać 4 lata...

Jeśli chodzi o identyfikację, grasz naprawdę źle. Karta bankowa jest środkiem identyfikacji.
I założę się, że gdyby stacje benzynowe oferowały usługi podobne do Tesli, na przykład bierzesz pistolet, wkładasz go do zbiornika, identyfikuje Twój pojazd i potrzebne paliwo, tankuje właściwe paliwo i jesteś ładowany bezpośrednio, bez konieczności trzeba włożyć kartę lub wpisać kod... 80% populacji krzyczałoby z powodu utraty anonimowości (kiedy już utraciło ją przy użyciu karty kredytowej...), zanim pośpieszyłoby z masowym przyjęciem tego środka płatności.

Ale tak, rzeczywiście, jeśli chcesz utopić się w szklance wody, to tam dotrzesz, to jasne. Roll:

Nadal uważaj, że jest to zbyt skomplikowane, zbyt niezabudowane, za dużo, czegokolwiek chcesz, dzięki temu będzie więcej miejsca na stacje ładowania dla innych. Masz rację, samochód elektryczny jest do bani! : Mrgreen:
0 x
Taam
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 187
Rejestracja: 26/09/16, 21:57
x 10

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Taam » 22/05/20, 10:25

Did67 napisał:
taam napisał:Ok, samochód elektryczny zdecydowanie nie jest (jeszcze) dla mnie, nie mam ochoty wchodzić w ten system.
Tak długo, jak tylko będę mógł, będę musiał po prostu otwierać korek zbiornika, aby zatankować (bardzo rzadko i za bilet), otwierać skrzynkę z narzędziami, aby konserwować mój stary samochód, nie będąc zależnym od nikogo.
Powodzenia tutaj.


Widzisz, łatwiej byłoby powiedzieć coś na początku!! Zrozumielibyśmy...

Zamiast sprawiać niezdrowe wrażenie drwiny, udając fałszywego ignoranta…
Wydaje mi się, że na tej stronie było jasne: jestem technikiem, ciekawym świata i nie nowicjuszem, wolę informację zwrotną od intelektualnej masturbacji. Ale wiedziałeś o tym : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez GuyGadebois » 22/05/20, 10:32

Forhorse napisał: Masz rację, samochód elektryczny jest do bani!

100% się zgadza.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Taam
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 187
Rejestracja: 26/09/16, 21:57
x 10

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Taam » 22/05/20, 11:05

Z braku odpowiedzi dotyczącej norm EN ???, szukałem….
Rozporządzenie nr 2017-26 z dnia 12 stycznia 2017 r. w sprawie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych i niosącej różne środki w celu transpozycji Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/94/UE z dnia 22 października 2014 r. w sprawie rozmieszczenia infrastruktury na paliwa alternatywne

https://www.legifrance.gouv.fr/affichTexte.do?cidTexte=JORFTEXT000033860620&dateTexte=20200522

Normy dotyczące gniazda: PL 62196

Na poziomie ściśle technicznym czytam, że norma ta nakłada:
Gniazdo pojazdu mobilnego w konfiguracjach typu 2 i typu 3 musi być wyposażone w:
rezystor kodujący (Rc) w celu ustalenia maksymalnego dopuszczalnego prądu kabla obciążenia i
gniazda pojazdu mobilnego.
Daleko nam do podania numeru VIN pojazdu Roll:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Did67 » 22/05/20, 15:15

taam napisał:
Did67 napisał:
taam napisał:Ok, samochód elektryczny zdecydowanie nie jest (jeszcze) dla mnie, nie mam ochoty wchodzić w ten system.
Tak długo, jak tylko będę mógł, będę musiał po prostu otwierać korek zbiornika, aby zatankować (bardzo rzadko i za bilet), otwierać skrzynkę z narzędziami, aby konserwować mój stary samochód, nie będąc zależnym od nikogo.
Powodzenia tutaj.


Widzisz, łatwiej byłoby powiedzieć coś na początku!! Zrozumielibyśmy...

Zamiast sprawiać niezdrowe wrażenie drwiny, udając fałszywego ignoranta…
Wydaje mi się, że na tej stronie było jasne: jestem technikiem, ciekawym świata i nie nowicjuszem, wolę informację zwrotną od intelektualnej masturbacji. Ale wiedziałeś o tym : Wink:


To się sprawdza. Ja też !!!

Dlatego precyzuję:

- masz prawo nie lubić masturbacji...
- masz prawo opuścić ten wątek, jeśli nie jesteś nim zainteresowany (co wydaje się mieć miejsce)
- Wyjaśniłem Ci, dlaczego nie mając wszystkich cech młodości (???), nie mogę już myśleć o jeździe na rowerze...
- więc interesuje mnie ta masturbacja, bo waham się od 3, 4, czy 5 lat; Wciąż się waham...
- Szczególnie twierdzę, że uczestniczyć fałszywie - obłudnie? - w debacie, żeby na koniec być trochę mądrzejszym, poczułem się trochę jak niewłaściwie ulokowana wyższość (w przeciwnym razie musisz założyć, że wierzysz w siebie jako lepszego). Przepraszam, ale to trochę tak: zadaję pytania, wnoszę (ciekawe) elementy. Ale ostatecznie tylko Ty masz rację, bo używasz… roweru. Wkurzyło mnie to i nadal wkurza.

„Nie spadł od ostatniego deszczu…” Bo ja jestem??? Przynoszę truskawkę: jestem inżynierem! Skończyłem liceum... A więc techniku, pozwól mi się pośmiać! Kim jest technik, jeśli nie kimś, kto posłusznie stosuje techniki, których nie zawsze rozumie, które rzadko wymyśla? Ten koniec jest oczywiście drugiego stopnia, żeby pokazać Ci, co ja myślę o tym, co właśnie napisałeś. Masz szczęście: spotkałem analfabetów, którzy są znacznie mądrzejsi od inżynierów z dużych szkół! Więc nie myślę ani trochę o tym, co właśnie napisałem..

Powtórzę jeszcze raz: jazda na rowerze, jeśli tylko możesz, jest w porządku. Bardzo, bardzo dobrze. Brak recenzji. Żadnych skarg... szkoda, że ​​nie mogę. I bądź bardziej konsekwentny...

Ale pomyśl o starych palantach i wszystkich tych, którzy z jakiegoś powodu x lub y nie mogą... I którzy muszą się trochę masturbować, żeby dowiedzieć się, co robią. Uważam to za lepsze niż trąbienie (tak jak ty trochę - może nieświadomie?).
1 x
Taam
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 187
Rejestracja: 26/09/16, 21:57
x 10

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Taam » 22/05/20, 19:16

Tak, pamiętam Twoje złe doświadczenia na rowerze i przykro mi.

Gdzie napisałem, że mam rację? Wydaje się, że nigdzie.
Mam świadomość, że jestem „szczęśliwcem”, że mogę spokojnie poczekać na rowerze, aż samochód elektryczny dojrzeje (lub nie), kropka.

Musi się jednak spieszyć z dojrzewaniem, bo z doświadczenia wynika, że ​​jazda na rowerze jest dużo bardziej niebezpieczna niż prowadzenie samochodu, zwłaszcza od pewnego wieku, który już w dużej mierze osiągnęłam.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez phil59 » 22/05/20, 20:50

taam napisał:Tak, pamiętam Twoje złe doświadczenia na rowerze i przykro mi.

Gdzie napisałem, że mam rację? Wydaje się, że nigdzie.
Mam świadomość, że jestem „szczęśliwcem”, że mogę spokojnie poczekać na rowerze czy samochód elektryczny dojrzewa (czy nie), Kropka.

Musi się jednak spieszyć z dojrzewaniem, bo z doświadczenia wynika, że ​​jazda na rowerze jest dużo bardziej niebezpieczna niż prowadzenie samochodu, zwłaszcza od pewnego wieku, który już w dużej mierze osiągnęłam.


Ale to już dojrzałe! przynajmniej już dość...

Pod pretekstem, że telewizor nie jest w prawdziwym 3D, nie kupuję telewizora?
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez thibr » 22/05/20, 21:40

jest dojrzały, ale wciąż trochę za drogi ^ : Wink:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 245