samochód elektryczny i transport, aktualności drutu

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Christophe » 28/11/17, 00:05

chatelot16 napisał:aerodynamiczna twarz tej ciężarówki mnie rozśmiesza, dzieje się to nie z przodu, ale z tyłu!

...

Myślę, że nadmuchiwane ogony mogą być przydatne w wielu pojazdach, nie tylko w ciężarówkach.


Absolutnie... Myślałem o pomyśle nadmuchiwanego spiczastego ogona, odkąd zacząłem latać na paralotni... nigdy nie miałem odwagi zaangażować się w obliczenia... szacowanie zysku SCx, a co za tym idzie zużycia .. .realizacja pomysłu...

I obawiam się, że pomysł umarł z powodu różnych atestów... i bezpieczeństwa ruchu drogowego..

Wyobraź sobie dodatkowe zatory na ciężarówkę? Co najmniej 5m...

Ale pomysł zasługuje na osobny temat! Ponieważ aerodynamicznie jest to ekscytujące... i są lżejsze alternatywy...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez chatelot16 » 28/11/17, 10:30

nadmuchiwany ogon o długości 5 m jest pomijalny, jeśli zachowamy bezpieczną odległość 50 m przy prędkości 90 km/h

warto otworzyć temat!

Od dawna chciałem reżyserować.

1) zamontuj to w Citroenie C35: droższe niż w modelu, ale łatwiejszy do zmierzenia wynik

2) stworzyć model poruszający się po szynie... bardziej ekonomiczny pod względem materiałów niż prawdziwy pojazd, ale znacznie bardziej skomplikowany w pomiarach... nie zapominając, że im mniejszy model, tym szybciej musi się poruszać

3) symulacja w Solidworks... to najprostszy sposób na uzyskanie wyniku bez kosztów produkcji... Pomysł na nadmuchiwany ogon wpadł mi do głowy bardzo dawno temu, a nie było dostępnego oprogramowania symulacyjnego... 5 lat temu miałem okazję skorzystać z symulacji aerodynamicznej Solidworks, ale nie myślałem o wykorzystaniu jej do tego celu... warto o tym porozmawiać forum
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Christophe » 28/11/17, 13:45

Naprawdę nie rozumiem problemu, ponieważ w przypadku pojazdów termicznych jest tak samo: prawie nigdy nie osiągamy „znormalizowanego” zużycia… zawsze jest to 20 lub 30% więcej (uważając… jeśli nie dużo więcej)

Samochody elektryczne są mniej trwałe niż obiecano

Według Test-Achats kilka modeli samochodów elektrycznych głównego nurtu wykazuje znaczny deficyt między deklarowaną wytrzymałością a wytrzymałością obserwowaną w rzeczywistym ruchu, podają w poniedziałek Le Soir i De Standaard. Trzy samochody przetestowane przez stowarzyszenie konsumentów są o 40% mniej trwałe niż obiecano.

W rzeczywistych warunkach drogowych zarówno Renault Zoé jako Nissan Leaf, jak i Opel Ampera mają rzeczywistą autonomię odpowiadającą zaledwie 58% ogłaszanej w sprzedaży.

„To naukowo pokazuje, co podejrzewali niektórzy specjaliści” – pisze Test-Achats. „Rzeczywista autonomia pojazdów elektrycznych wynosi od 80% do 50% (w przypadku jazdy po drogach ekspresowych lub przy trudnych warunkach pogodowych) autonomii ogłaszanej w cyklu NEDC”.

„Nowy europejski cykl jazdy” to laboratoryjna procedura badania wydajności energetycznej, której poddawane są pojazdy i dlatego wydaje się, że nie ma ona już związku z rzeczywistością. Test-Achats wymaga, aby testy były przeprowadzane w rzeczywistych warunkach i dlatego w zasadzie dostarczały znacznie bardziej wiarygodnych wyników.


http://www.levif.be/actualite/auto/les- ... 61607.html
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Remundo » 30/11/17, 21:54

wszyscy poważni ludzie wiedzą, że NEDC w ogóle nie jest realistyczne.

a lit na zimno jest bardzo zły, osobiście mam zużycie +30% w temperaturze od 0°C do 25°C, oczywiście bez ogrzewania!
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Grelinette » 02/12/17, 10:59

Ostatnio pojawiło się kilka zapowiedzi pierwszych elektrycznych ciągników rolniczych, w tym francuskiego!

Biorąc pod uwagę moc potrzebną do prac rolniczych, nieraz słyszałem od producentów ciągników znanych marek, że elektryczne ciągniki rolnicze nie są jeszcze gotowe do udoskonalenia... a jednak na rynek trafiają pierwsze egzemplarze! Nie są tak mocne jak ich odpowiedniki z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym, ale są lżejsze, a technologie będą teraz szybko ewoluować.

https://www.terre-net.fr/materiel-agric ... 32456.html
Obraz

http://www.agriavis.com/news-9496-%2523 ... ique+.html
Obraz

Jeszcze raz : https://youtu.be/Vh9N13iwlug
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez chatelot16 » 02/12/17, 19:21

baterie litowe bardzo źle radzą sobie w niskich temperaturach, a w dodatku się nie nagrzewają... więc trzeba je podgrzać... nie wymaga to dużej mocy, jeśli jest izolowane termicznie... ale też trzeba myśleć o tym lecie i nie przegrzewać ich, więc termoizolacja plus wentylacja, żeby się otwierała latem

traktor elektryczny? niewielka nadzieja na sukces, ponieważ głównym celem samochodów elektrycznych jest zastąpienie mocno opodatkowanego paliwa drogowego nisko opodatkowaną energią elektryczną… ponieważ traktory korzystają z oleju opałowego, który jest mniej opodatkowany niż olej napędowy, zmniejsza to interes gospodarczy

Jednak duża liczba ciągników rolniczych eksploatowana jest z małą autonomicznością, z bardzo częstymi powrotami do gospodarstwa, więc łatwo wymienny akumulator wystarczyłby do pracy przez cały dzień.

główny problem, nie jestem pewien, czy motoryzacja elektryczna jest dobrym rozwiązaniem w przypadku emisji CO2, biorąc pod uwagę wysoką energię ucieleśnioną podczas produkcji akumulatorów... motoryzacja elektryczna jest dobrym rozwiązaniem w celu zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w centrach miast ...ale traktory tam nie wjeżdżają centra miast... więc ciągniki rolnicze nie są pierwszą maszyną, która zostanie zelektryfikowana

że zaczniemy od elektryzowania autobusów w dużych miastach... dopóki wszystkie autobusy nie będą elektryczne, nie mówcie mi o żadnym innym pojeździe elektrycznym!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Did67 » 02/12/17, 19:55

Z pewnością są częste powroty...

Ale dodatkowo ciągnik rolniczy (tutaj są to winnice czy tereny zielone) to 15 l/h oleju napędowego do ciężkich prac (orka...) Czyli 150 l oleju napędowego na pokładzie. Lub równowartość 1 kWh.... Nawet jeśli wydajność elektryczna jest znacznie lepsza, jest ogromna. Powiedzmy, że elektryczny mini o mocy 500 kWh na pokład. Zoé to akumulatory o pojemności 600 kWh! Daje to wyobrażenie o tym, co by to było (i koszt).

Oczywiście drugi Kalifornijczyk z Tesli, który zapowiada ciężarówkę, z pewnością wkrótce ogłosi traktory... A potem rakiety na Marsa... a już niedługo rowery na pedały dla Jowisza...

Myślę, że zajmujemy się bobologią – no cóż, marketingiem, żeby ludzie zaczęli mówić. I zająć media. I to działa: dowód, mówimy o tym! ORAZ niewątpliwie niszowy rynek dla ciągników społecznościowych Green Space (które znajdują się w centrum miasta). A używany jako „pchacz taczek” ma bardzo małą moc...

Ciągnikiem przyszłości wydaje mi się ciągnik na biometan! Z rzeczywiście wymiennymi miskami.
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez sicetaitsimple » 02/12/17, 21:05

Rzeczywiście, ciągnik rolniczy nie wydaje mi się najlepszym kandydatem na „pojazd użytkowy” do elektryfikacji.

Po prostu dlatego, że jego wykorzystanie jest bardzo zmienne w ciągu roku, z ogromnymi okresami szczytowej aktywności, kiedy pojemność akumulatorów stałaby się czynnikiem ograniczającym dla niezbędnych prac, które nie czekają, oraz niskimi okresami, kiedy inwestycja w akumulatory byłaby niewykorzystana.

Jest, przynajmniej z mojego punktu widzenia, dużo więcej do zrobienia w zastosowaniach profesjonalnych, mam na myśli pojazdy takie jak autobusy miejskie, samochody dostawcze, floty firmowe, takie jak Poczta czy EDF. ...które ogólnie mają znany i regularny profil działalności przez cały rok.

Pojazd osobisty objęty jest innym programem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez chatelot16 » 02/12/17, 21:24

Did67 napisał:A używany jako „taczka” ma bardzo małe moce
...łopata, już prawie czas na aperitif... zgadzamy się, że moc elektryczna jest więcej niż wystarczająca

ale dla rolników, którzy sami od 3 do 8 dokończą siano przed deszczem, ograniczenie energii elektrycznej jest niemożliwe
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Remundo » 02/12/17, 22:09

Ze swojej strony wolałbym widzieć system hybrydowy w przeważającej mierze elektryczny.

traktor całkowicie elektryczny wydaje mi się niemożliwy do „prawdziwych” prac rolniczych. Jeśli chodzi tylko o przeciągnięcie małej przyczepy niedaleko, tak, da się to zrobić...

post na ten temat: http://sycomoreen.free.fr/syco_annonces ... l#12122016
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 333