samochód elektryczny i transport, aktualności drutu

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Did67 » 24/01/21, 09:28

Tak, powinniśmy ... Często tam docieram. Ale nie zawsze !
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez phil53 » 24/01/21, 10:33

Did67 napisał:Tak, powinniśmy ... Często tam docieram. Ale nie zawsze !

Nie rzucam w nikogo kamieniami, jestem jak wszyscy .......
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Did67 » 24/01/21, 11:24

Istnieje „idealne życie, o którym marzymy” (konieczne, niezbędne, aby iść naprzód) i jest „prawdziwe życie, które prowadzimy” (z jego kompromisami)!

To właśnie skłoniło mnie do stwierdzenia, że ​​lepiej, aby 50% ludzi poruszało się „trochę”, a nie 1 na tysiąc, przyjmując skrajne rozwiązanie i przedstawiając je jako wzór do naśladowania ... Por. Dyskusje na temat „autonomii” (bez uwzględniając potrzeby energetyczne człowieka - a więc „zaniedbując” zapotrzebowanie na zboża czy rośliny strączkowe) ...

I w tym duchu oferta Renault (której nie reklamuję - po prostu mi się spodobała) z opcją „wypożyczenia na 30 dni” wydaje mi się możliwym „wzorem” dla ludzi, którzy robią krok. Nie wielki skok!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16161
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5259

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Remundo » 24/01/21, 11:58

tak i jeszcze raz zmniejszanie zapotrzebowania na energię jest dobre

ale musimy również rozważyć produkcję energii odnawialnej. Elektryczność i paliwo.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Gildas » 24/01/21, 14:21

moinsdewatt napisał:Flota BMW i3 ......... dla policji!

100 BMW i3 dla LAPD

2016-06-10 - biała, czarna i elektryczne.
W filmie, cały świat wie, jak to jest amerykański samochód policji, ale będziemy musieli zmienić te stare zdjęcia! LAPD rzeczywiście otrzymują 100 BMW i3 dla różnych misjach. Było to kilka miesięcy, ponieważ usługa została testów elektrycznych, a wiemy, że miał Tesla i inne modele testowe, ale z BMW podpisał. I to nie jest obiektem działań PR, ponieważ LAPD zleciła nie mniej niż samochody 100! Oni nie będą wykorzystywane do ścigania, jak widać na filmach, ale policja ma wiele innych służebnych zadań, za które będą idealne. I stylowy!

Obraz


http://www.moteurnature.com/actu/uneact ... s_id=28418
następujące:
https://www.thedrive.com/news/36119/the ... p-for-sale
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Did67 » 24/01/21, 15:31

Remundo napisał:tak i jeszcze raz zmniejszanie zapotrzebowania na energię jest dobre

ale musimy również rozważyć produkcję energii odnawialnej. Elektryczność i paliwo.


Myślę, że poważni ludzie zgadzają się, że zajmie to:

a) i zmniejszyć nasze zużycie, co oznacza uwzględnienie naszego „zużycia energii szarej” jako kryterium wyboru tego, co konsumujemy

b) i zwiększyć efektywność energetyczną, co oznacza uzyskanie „tej samej usługi” przy mniej energochłonnych systemach

Ale także tutaj myślę, że musimy iść dalej i lepiej rozumować: zobacz, ile „szczęścia” możemy uzyskać za kWh! Co czasami sprowadza się do zmiany naszych „potrzeb” - z których część wydaje mi się oczywista, że ​​niektóre są „przestarzałe” (nowy smartfon, podczas gdy stary działa i nas satysfakcjonuje, to zmarnowana energia, nawet jeśli „recyklingujemy”; i poza pokazaniem off, nie widzę, co zyskamy w zaspokojeniu potrzeb!). To także „ujednolicenie” niektórych naszych potrzeb, tak aby łatwiej je pokryć energią odnawialną (któregoś dnia, gdy media ogłosiły, że sytuacja we Francji jest napięta, udałem się na stronę Enedis, aby sprawdzić, kiedy należy rozpocząć zmywarka - zamierzałem wcisnąć guzik po posiłku, kiedy był wtedy „napięty”; nawyki! Wszyscy mamy „opóźniony start” Myślę, że dziś jest oryginalny, nawet na podstawowym urządzeniu. Inny przykład: ponieważ w domu nie ma już dzieci, wciskam przycisk włączania / wyłączania boksu, kiedy idę. kładę się spać i zaczynam od nowa rano, kiedy znów zaczynam „pracować” - pisać, rozmawiać, itp. 3 wolno zużycie ”, według Orange, mój boks, ale podobno 5 W tyle samo, czyli 121 kWh rocznie; cięcie oszczędzam średnio około 1/3: to tylko 40 kWh ... Wszystkie te same 40 godzin odkurzacz o mocy około 1 W!

Tutaj, godzina 16, będzie dobry czas na jego uruchomienie:

2021-01-24_15h43_46 RTE.png
2021-01-24_15h43_46 RTE.png (104.64 KiB) Konsultowano 981 razy


c) i produkować inaczej, w zrównoważony sposób. Przy obecnej cenie paneli powinniśmy być w stanie pokryć więcej "martwych" powierzchni (ponieważ pokrycie powierzchni, które mogą fotosyntetyzować, niekoniecznie jest wygraną)

To nie są „opcje”. To jest „i i i” ...

Aby uzyskać informacje, mieszanka, którą zużyje mój LV:

2021-01-24_15h47_15 RTE.png
2021-01-24_15h47_15 RTE.png (163.16 KiB) Konsultowano 975 razy
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2221
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez phil59 » 24/01/21, 17:25

GuyGadeboisLeRetour napisał:
phil59 napisał:Ponieważ mamy środki na pokonanie 1000 km z zoe w mniej niż 10 godzin. Istnieją przetargi PE. Do ustawienia przy głównych drogach.

Ponad 100 km / h średnio z napędem elektrycznym? Nawet we śnie, przynajmniej nie przed usterką roku. Roll:


Usterka roku już minęła!



Mówi się dobrze, wiedza jest lepsza.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Gildas » 25/01/21, 11:13

Witam,
Did67 napisał:
...
oferta Renault (której nie reklamuję - po prostu zwróciła moją uwagę) z opcją „wypożyczenia na 30 dni” wydaje mi się możliwym „modelem” dla ludzi, którzy robią krok. Nie wielki skok!


Renault (i inni) może również oferować samochody elektryczne do wynajęcia w pobliżu stacji lub miejsc wakacyjnych ...

Podróż do domu na wakacje pociągiem elektrycznym jest fajna ...



Stacje z uszami w tunelach! Między innymi dla TGV ...
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2221
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez phil59 » 25/01/21, 17:51

W niektórych E-Leclerc są zoé en loc.

Jak 6 dzień + km.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Did67 » 25/01/21, 18:32

Ach ????

„Postęp” to wściekłość!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163