Wybierz hydraulicznego mikro turbiny: Peltona lub śmigło?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez chatelot16 » 26/06/16, 20:08

główną cechą turbiny Peleton jest jej dobra wydajność nawet przy zmniejszonej mocy, jeśli masz wtryskiwacz igłowy, który wtryskuje dokładnie tyle, ile potrzeba

Pozostaje znaleźć odpowiedni sposób realizacji, mechaniczny regulator kulowy na tyle duży, aby bezpośrednio sterować wtryskiem

regulator kulowy sterujący układem hydraulicznym

regulator elektroniczny sterujący silnikiem elektrycznym otwierającym wtryskiwacz

bez względu na środki, ale pewne jest, że peleton może jechać ze stałą prędkością, aby nie potrzebować baterii… EDF zawsze robił to na dużą skalę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby robić to na małą skalę
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez chatelot16 » 26/06/16, 20:14

lilian07 napisał:Tak, rzeczywiście uważam, że obciążenie nie jest odpowiednie, możemy zobaczyć żarówki na filmie, a kiedy zawór jest zamknięty, pelton obraca się długo i nie jest odpowiedzialny. Optymalne z pewnością nie jest osiągnięte. Jednak bardzo dobrze rozumiemy działanie mikro-Peltona, a regulacja za pomocą zaworu jest bardzo praktyczna. Na filmie możemy również zobaczyć, że nie ma wtryskiwacza, są to rękawy hydrauliczne ... wciąż tracą energię ...


regulacja przy zaworze to błąd... jeśli zamkniemy zawór do połowy to strata energii będzie katastrofalna!

jeśli zmniejszymy natężenie przepływu wtryskiwaczem igłowym to nie zmniejszymy prędkości strumienia, jedynie zmniejszymy średnicę strumienia i utrzymamy tę samą prędkość nominalną turbiny, i tę samą wydajność... możemy nawet mieć lepsza wydajność przy mocy częściowej niż przy mocy maksymalnej, ponieważ przy mocy częściowej woda ma więcej miejsca na odbijanie się w łyżkach
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez lilian07 » 26/06/16, 20:30

Nadal trudno mi sobie wyobrazić system mechaniczny wystarczająco czuły, aby sterować mikro Peltonem, który przy tej wielkości nie ma tak naprawdę żadnej bezwładności. Dlaczego nie sterować tym wszystkim albo niczym na poziomie naładowania małej baterii, a nawet sterować na 4 wtryskiwaczach, aby jak najlepiej wykorzystać przepływ strumienia w zależności od zastosowania. Ostatecznie akumulator będzie używany tylko do sterowania 1,2,3 lub 4 wtryskiwaczami przy niskim obciążeniu.
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez lilian07 » 26/06/16, 20:34

chatelot16 napisał:
lilian07 napisał: a regulacja zaworu jest bardzo praktyczna. Na filmie też widać że wtryskiwaczy nie ma, są tuleje hydrauliczne...więcej zmarnowanej energii...

Miałem na myśli wszystko albo nic, w rzeczywistości zawór kulisty przy częściowym otwarciu jest katastrofalny, ponieważ wywołane turbulencje są ogromne
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 176