Wybierz hydraulicznego mikro turbiny: Peltona lub śmigło?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez chatelot16 » 25/06/16, 09:55

moją specjalnością jest ponowne wykorzystywanie rzeczy poza warunkami, dla których były przeznaczone

na przykład alternator małej chińskiej grupy 2KW: ma słabą sprawność, ponieważ obliczoną jako lekką, a zatem silną indukcję magnetyczną, całkowicie nasyconą: rozwiązanie przewija ją z większą liczbą zwojów, zmniejsza użyteczną moc, ale zmniejsza indukcję i usuwa nasycenie zwiększa zatem moc wyjściową przy pełnej mocy, a jeszcze lepiej zmniejsza straty mocy, gdy jest pusta: co sprawia, że ​​opłaca się pracować ze stałą prędkością nawet przy niskiej mocy

2 kW przy niskiej wydajności może osiągnąć 1 kW przy 80% lub nawet 500 W przy 90%

możemy również wyobrazić sobie przełączanie uzwojenia z pozycji o wysokiej wydajności 500 w na pozycję o niskiej wydajności 2 kW ... przydatne w przypadku turbiny peletonowej o szerokim zakresie możliwej mocy

kolejna podstawa do tworzenia wysokosprawnych alternatorów: silnik asynchroniczny z uzwojonym rotorem: bardzo stary tor Leroy przed sumą Leroy został już obliczony z dala od nasycenia i miał dobrą wydajność bez przewijania: niestety asynchroniczny z rotorem uzwojenia stał się bardzo rzadki, wszystkie poszły na złom, szczególnie te małe, wyjątkowe jest znajdowanie mniej niż 4 kanały ... Nadal mam jedną z 2 kanałów


inne rozwiązanie do stworzenia wysokosprawnego alternatora: specjalny asynchroniczny regulator prędkości silnika: mają specjalny wirnik o niskiej rezystancji, co daje im lepszą wydajność, ale czyni je bezużytecznymi bez wariatora: słaby moment rozruchowy ... wariator generatora trójfazowego jest w stanie obniżyć napięcie, aby zwiększyć wydajność przy niskiej mocy, dokładnie w taki sam sposób, jak kiedy zwiększam liczbę zwojów

trójfazowy generator wariatora elektronicznego jest teoretycznie w stanie zastosować silnik w alternatorze ... problem polega na tym, że nie stanowi on części funkcji przewidzianej w wariatorze handlu

alternatory z magnesem stałym nie są zbyt interesujące, aby obracać się ze stałą prędkością za pomocą peleton, ponieważ indukcja jest ustalona przez magnes, nie można zmniejszyć indukcji, aby zwiększyć moc wyjściową przy niskiej mocy

alternatory magnetyczne są dobre dla turbin wiatrowych lub niskiej prędkości przy niskiej mocy, więc w naturalny sposób poprawia wydajność przy niskiej mocy

alternator z magnesem trwałym jest dobry na śrubę Archimedesa lub mądre koło lub łatwo jest zmniejszyć prędkość, gdy chcesz zmniejszyć moc
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez izentrop » 25/06/16, 10:53

Problem polega na tym, o jakiej mocy mówimy?
Ten typ maszyny musi mieć moc znamionową.Obraz, sprawna moc, która niewiele wspiera maszynę w normalnej temperaturze pokojowej, przy jednoczesnym zapewnieniu stałego napięcia około 240 V ~ i częstotliwości około 50 Hz mniej więcej stabilnej i zdolnej do zapewnienia chwilowej mocy szczytowej 4 razy większej.

Turbina, którą pokazał nam lilian07, musi to być szczyt szczytowy 1000 W, to znaczy, że nominalnie 150 W, będzie już piękny, prawda?
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez izentrop » 25/06/16, 13:30

ObrazNie tłumaczyłem, ale ten typ turbiny musi również regulować przepływ wody, podczas gdy w projekcie Lilian jest to dysza ze stałym otwarciem.

A jeśli opieramy się na taryfie EFR, nie robimy nic, ponieważ będzie ona droższa niż obecna taryfa. : Mrgreen:
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez lilian07 » 25/06/16, 19:24

Gdy idziesz do sklepu sprzedawcy, możesz zobaczyć zakres możliwości w zależności od generatora PMA (generator z magnesem trwałym). Najbardziej odpowiedni dla energii odnawialnych.
http://www.ebay.fr/sch/motenergy/m.html ... 7675.l2562
Oczywiście istnieje zapotrzebowanie na każdy rodzaj poprostu poszukaj generatora PMA i tam znajdziemy cały asortyment bardzo solidny i bardzo tani .....
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez izentrop » 26/06/16, 01:30

Wszystkie te generatory mają średnicę 20 cm i grubość 6 cm. Obciążenie 4000 W przy 240 VA + 100 W przy 12 VAC jest teoretyczne, a nie realne. :zaszokować:
Na szczęście dodają: „Ten generator nie powinien być kupowany do maszyn Perpetual Motion lub„ Over Unity ”. ponieważ mogliśmy pomyśleć odwrotnie :| :zmarszczyć brwi:

Mówi się o 16,3 A DC na wyjściu mostka, ale ani napięcia, ani prędkości dla mocy, którą można utrzymać 24 godziny na dobę. przydatne są tylko te informacje. Przy napięciu 24 V byłoby to 12 W, bardziej prawdopodobne dla wielkości i absurdalnego chłodzenia.

Inny model zapewnia 500 W przy 240 V?
Nie wszystko jasne. Powinieneś znaleźć witrynę lub film od kogoś, kto przetestował ten materiał, aby nie dać się oszukać, ponieważ koszty wysyłki również nie są podane.
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez lilian07 » 26/06/16, 09:23

Rzeczywiście dobrze jest rozpocząć projekt małej mocy, ale nie realizować projektu autonomii H24.
Dla tego typu projektu istnieje takie narzędzie „pod klucz”, ale nie jest ono przedstawione w tabeli wysokości rzędu 10m.
http://www.ebay.fr/itm/Kleinstwasserkra ... SwXSJXOh3n
Dzięki moim nowym rekordom mogę mieć nadzieję, że osiągnę wysokość do 12 m.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez izentrop » 26/06/16, 10:06

Po stronie ekologicznej za pomocą tej maszyny masakruje się jaja rybne, owady i kijanki.
W Kostaryce jest to najmniej ich zmartwienie
https://www.youtube.com/watch?v=_vmO0FX3kLk
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez lilian07 » 26/06/16, 17:56

jest bardzo prosty jak system, na wylocie rury PVC zdajemy sobie sprawę, że przepływ nie jest tak ważny, to tylko mały strumień ... 28 m / 8l / s / 1400 W to naprawdę nieźle. Mógłbym mieć nadzieję na wysokość 12,13 m przy podobnym przepływie, ale dużą zaletą jest również to, że bufor o pojemności 150 m3 może pokryć 8 godzin autonomii przy przeciążeniu. Biorąc pod uwagę środowisko mojego strumienia, myślę, że bufor obejmie znacznie więcej (sześcian o wymiarach 10 x 10 x 1.5 m z odrodzeniem nie opróżnia się tak szybko ...)
Inną możliwością jest zwiększenie do 4 wtryskiwaczy jak na filmie, co jest interesujące, aby naprawdę objąć bardzo szeroki zakres wykorzystania strumienia 4u, ponieważ w ciągu 4 miesięcy najbardziej deszczowego roku strumień płynął z dobrym przepływem wyższy niż średni przepływ. Mam odchylenie standardowe wynoszące około 5 wokół średniego przepływu (muszę zrobić więcej pomiarów, ponieważ nieruchomość została niedawno zakupiona)
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez chatelot16 » 26/06/16, 19:00

gdy widzimy, jak woda tryska z klapy z dużą prędkością, oznacza to, że obraca się zbyt szybko, że alternator nie działa

gdy alternator pobiera optymalną moc, koło obraca się z połową prędkości strumienia, a strumień wychodzi z koła przy prawie zerowej prędkości: nie tryska jak w tym filmie
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez lilian07 » 26/06/16, 19:38

Tak, rzeczywiście uważam, że obciążenie nie jest odpowiednie, możemy zobaczyć żarówki na filmie, a kiedy zawór jest zamknięty, pelton obraca się długo i nie jest odpowiedzialny. Optymalne z pewnością nie jest osiągnięte. Jednak bardzo dobrze rozumiemy działanie mikro-Peltona, a regulacja za pomocą zaworu jest bardzo praktyczna. Na filmie możemy również zobaczyć, że nie ma wtryskiwacza, są to rękawy hydrauliczne ... wciąż tracą energię ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 217