Wybierz hydraulicznego mikro turbiny: Peltona lub śmigło?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez Christophe » 17/06/16, 13:24

Tak, to jest spójne, jeśli weźmiemy pod uwagę osiągi identycznej turbiny Peltona niezależnie od średnicy strumienia/dyszy...

Co jest w przybliżeniu AMHA! Moje lekcje turbiny są daleko...ale wciąż...

Wydajność 90% Peltona jest podawana dla UNIKALNEJ prędkości i średnicy strumienia = ciśnienie i przekrój dyszy = idealne ciśnienie, dla którego wiadra zostały zaprojektowane...

Potem zawsze można spróbować zmienić dyszę, ale wyniki mogą być rozczarowujące... Może dowiedzieć się, w jakim zakresie ciśnienia i regulacji dyszy różnią się Peltony EDF... Moim zdaniem niewiele: Inżynierowie powinni to rozkręcić do idealne ustawienie.

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie: dlaczego tak bardzo chcesz zainstalować peltona? W twoim przypadku, na małej wysokości, turbina śmigłowa będzie znacznie bardziej wydajna… pod względem odzyskiwanej energii

Gdybym miał to szczęście, że trzeba mieć taki czołg pod moim domem: nawet bym nie spojrzał na peltona...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez Christophe » 17/06/16, 13:27

izentrop napisał:Lilian, a straty obciążenia? nie widziałeś linku https://hydroturbine.info/ ? Odzyskana energia elektryczna to eurocenty.


Cóż, wydaje mi się, że nasz rycerz ma stały pomysł... : Chichot:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez izentrop » 17/06/16, 13:41

Christophe napisał:dlaczego tak bardzo chcesz zainstalować peltona? W twoim przypadku, na małej wysokości, turbina śmigłowa będzie znacznie bardziej wydajna… pod względem odzyskiwanej energii
Może dla dużych maszyn energia-odnawialna/wybór-mikrohydraulicznej-turbiny-peltona-lub-śmigła-t14812-30.html#p305647
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez chatelot16 » 17/06/16, 13:42

rozumiemy nie szukając tego, co zostało powiedziane… ale szukając dlaczego!

dlaczego peleton jest dobry na wysokie ciśnienie? odpowiedź, ponieważ potrzebujesz dość drobnego strumienia w porównaniu do rozmiaru koła

przepływ określa średnicę strumienia ... jeśli przepływ jest duży, potrzebujesz dużego koła i dotyczy to tylko wysokiego ciśnienia ... jeśli przepływ jest mały, wykonujemy zredukowany model peletonu i obowiązuje on przy niskim ciśnienie, nawet jeśli w książkach o dużych turbinach zapomnieliśmy powiedzieć
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez Christophe » 17/06/16, 13:57

chatelot16 napisał:jeśli przepływ jest mały wykonujemy zredukowany model peletonu i jest on ważny przy niskim ciśnieniu, nawet jeśli w książkach o dużej turbinie zapomnieliśmy to powiedzieć


Przedstawiam wam Chatelot, który chce napisać od nowa fizyczne prawa hydrauliki : Mrgreen:

W końcu musisz mieć rację!

Teraz rób co chcesz, montuj peltony na 10 lub 20 m spadku… ale nie płacz, gdy produkcja jest znacznie mniejsza niż obiecał mi (chiński) sprzedawca… Podałem wystarczająco dużo informacji w tym kierunku, w szczególności 2 .pdf powyżej... :płakać:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez Christophe » 17/06/16, 14:08



Ten projekt, który miałem już dawno temu, nie jest straszny i wymaga ciężkich prac inżynierskich...
Gdzie widziałeś, że wydajność wyniosła 25%

Zgodnie z tabelą:

Wysokość spadku pod turbiną: 2,50 metra
Wymagany przepływ wody: 35 do 45 litrów wody na sekundę
Moc nominalna: 500 watów


Weźmy najgorszy przypadek (największa moc hydrauliczna): https://www.econologie.com/calculer-puis ... chute-eau/ daje moc hydrauliczną brutto 1100W

Uzyskanie z tego 500W nie jest takie złe, to 45% ogólnej sprawności (sprawność turbiny = 60-70% i sprawność generatora = 80-90%.. czyli odpowiada to 45%...)

Pelton o sprawności 85-95% to TYLKO sprawność turbiny... a sprawność alternatora będzie optymalna tylko dla dość niskiego zakresu prędkości obrotowych! Jestem pewien, że EDF reguluje prędkość swoich Peltonów tak, aby włączały się jako wielokrotność lub podwielokrotność 50 Hz w zależności od liczby biegunów alternatora i aby uniknąć dalszych strat w „przetwarzaniu prądu”…

Po raz kolejny zgadza się to z moją uwagą: turbina musi być dobrana do wysokości podnoszenia i stałego przepływu, aby działała optymalnie… nawet jeśli możliwe są korekty…
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez chatelot16 » 17/06/16, 14:11

to nie ja wymyślam fizykę... pokaż mi prawo fizyki, które zabrania tworzenia dobrego peletonu małej skali!

dla mnie to proste żeby peleton był dobry strumień musi być mały w stosunku do średnicy koła...im mniejsze koło tym więcej może pracować małym strumieniem przy mniejszym ciśnieniu niż duże
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez lilian07 » 17/06/16, 14:34

jeśli oczywiście... ponoszę 50% straty... i niestety wiem, że to grosze... liczę 6 Kwh/24 h przez 8 miesięcy w roku... na łączną inwestycję na 400 euro.... to opłacalny projekt w mniej niż 4 lata i możliwy do zrealizowania bez zbytniego wkładu ///
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez Christophe » 17/06/16, 14:42

Po co zawsze mówić tyle o rentowności, kiedy masz projekt energetyczny?

Wytwarzanie własnej zielonej energii elektrycznej... to bezcenne!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Wybierz hydrauliczną mikroturbinę: Pelton czy śmigło?




przez Christophe » 17/06/16, 14:43

chatelot16 napisał:... przedstaw mi prawo fizyczne, które zabrania tworzenia dobrego peletonu na małą skalę!


Nie powiedziałem, że to zabronione... wszystko jest możliwe... ale to nie jest najlepsze rozwiązanie hydrauliczne.
To wszystko!

Przeczytaj drugi plik .pdf, który umieściłem powyżej!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 375