Objęty zakazem zamknięcie zakładu Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9827
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2671

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez sicetaitsimple » 18/10/19, 21:03

Janic napisał:To brzmi jak lekcja dobrze wyuczona na pamięć i powtarzana, jak chcesz.


Od ciebie „powtarzaj do woli” ma sens!

To powiedziawszy, jeśli spojrzysz na światową mapę emisji z sektora energii elektrycznej, którą zamieściłem powyżej, zwykle rozumiemy (jeśli mamy jakieś neurony, które nadal działają), że wdrożenie z pewnością nie jest we Francji wiatr lub słońce jest najskuteczniejszy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16160
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5259

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez Remundo » 19/10/19, 07:55

dla informacji poprawna pisownia to: powtórz w razie potrzeby

BEZ „e” na końcu : Twisted:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez Did67 » 19/10/19, 10:24

być chafoin napisał:
Did67 napisał:(więc nie dążę do ... autonomii! Zgodnie z moją ogólną filozofią: niezależność, wielką uwagę przywiązuję do ocen / cykli, ale nie do autonomii)
Co nazywasz „niezależnością”?


Istnieje niewielka różnica między niezależnością a autonomią.

Autonomia to: produkujesz; jesteś sam i dlatego jesteś samowystarczalny ”.

Niezależność polega na tym, by nie być zależnym - zrównoważona wymiana, gdy zachowasz zdolność do robienia, jest formą niezależności.

x: robisz to dobrze (uprawiasz czosnek), lepiej niż ja, ale nie robisz tego (uprawiasz pietruszkę), co robię lepiej, ja po swojej stronie; jeśli żadna z tych dwóch, z powodu x lub y (masz broń, którą na mnie celujesz!) nie dominuje nad drugą, możemy rozważyć „zrównoważoną wymianę”; jeśli zachowam możliwość robienia czosnku jeśli chcę (mogę to zrobić robiąc mniej pietruszki mam miejsce na czosnek) jestem niezależny nie robiąc czosnku w chwili t ...
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9827
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2671

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez sicetaitsimple » 19/10/19, 10:59

Remundo napisał:dla informacji poprawna pisownia to: powtórz w razie potrzeby
BEZ „e” na końcu : Twisted:


Dziękuję! Nie wiedziałem i nie mogę być sam.
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13712
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez izentrop » 19/10/19, 11:58

sicetaitsimple napisał:
Janic napisał:To brzmi jak lekcja dobrze wyuczona na pamięć i powtarzana, jak chcesz.
Od ciebie „powtarzaj do woli” ma sens!

To powiedziawszy, jeśli spojrzysz na światową mapę emisji z sektora energii elektrycznej, którą zamieściłem powyżej, zwykle rozumiemy (jeśli mamy jakieś neurony, które nadal działają), że wdrożenie z pewnością nie jest we Francji wiatr lub słońce jest najskuteczniejszy.
W tym przypadku jest dobrze napisane, jeśli tłumaczymy chęć przebierania się co ma sens, topiąc forum tekstu bez ogona i głowy, jak w tematach, w których chwali szarlatanów odpowiedzialnych za śmierć ludzi przez ich dezinformację. : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez być chafoin » 19/10/19, 12:21

Did67 napisał:Autonomia to: produkujesz; jesteś sam i dlatego jesteś samowystarczalny ”.

Niezależność polega na tym, by nie być zależnym - zrównoważona wymiana, gdy zachowasz zdolność do robienia, jest formą niezależności.
Znaczenie słów (etymologicznie) raczej skłoniłoby mnie do zrozumienia czegoś przeciwnego!
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez Janic » 19/10/19, 12:29

przez utonięcie forum tekstu bez ogona i głowy, jak w tematach, w których chwali szarlatanów odpowiedzialnych za śmierć ludzi przez ich dezinformację.
i mówi to bez śmiechu! Kiedy człowiek umiera, prawo ma karać autorów dezinformacji, czy nie. Zamiast więc rozpowszechniać dziwactwa, zacznijcie harmonizować swoje słowa i działania inaczej niż przez dezinformację.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez Did67 » 19/10/19, 14:16

być chafoin napisał:
Did67 napisał:Autonomia to: produkujesz; jesteś sam i dlatego jesteś samowystarczalny ”.

Niezależność polega na tym, by nie być zależnym - zrównoważona wymiana, gdy zachowasz zdolność do robienia, jest formą niezależności.
Znaczenie słów (etymologicznie) raczej skłoniłoby mnie do zrozumienia czegoś przeciwnego!


Więc nie wiem !!!!

W kwestiach związanych z żywnością używa się raczej pojęcia „samowystarczalności”.

Mogłem pomylić ...

Joker zatem!

W każdym razie o to mi chodziło.
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 655
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 241

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez ne 44 » 19/10/19, 15:13

Tak ...

Zmniejszenie, a następnie wyrównanie zużycia ... To już nie jest złe, prawda?
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9827
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2671

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez sicetaitsimple » 19/10/19, 15:30

AD 44 napisał:Zmniejszenie, a następnie wyrównanie zużycia ... To już nie jest złe, prawda?


Tyle że z PV, rekompensujesz latem za to, co konsumujesz zimą ... Działa dobrze do pewnego progu, ale ma nieograniczone granice.

PS: Oczywiście mówię o krajach, w których konsumpcja zimowa jest wyższa niż konsumpcja letnia, takich jak Francja i Europa w ogóle. W innych krajach może być inaczej, szczególnie we wszystkich krajach, w których zapotrzebowanie na ogrzewanie jest bardzo niskie i gdzie jest klimatyzacja. lato, co sprawia, że ​​szczyt jest potrzebny.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44 i goście 268