Objęty zakazem zamknięcie zakładu Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez izentrop » 18/10/19, 10:21

AD 44 napisał:Emisje CO2 i innych gazów są związane nie tylko z produkcją energii elektrycznej...
Kojarzcie tę tabelę tylko z naszymi środkami produkcji energii elektrycznej...???
To prawda, powinienem był przedstawić ten obraz, na którym widzimy, że ograniczenie energii jądrowej o 50% zwiększa skalę importowanych paliw kopalnych, a zatem stanowi niedostatek dla bilansu handlowego i klimatu.Obraz https://www.electricitymap.org/?wind=tr ... tryCode=FR
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 648
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 232

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez ne 44 » 18/10/19, 10:30

Re,

Jeśli chodzi o energię jądrową, nie sądzę, że jestem dogmatyczny (nie będę ani za, ani przeciw niej, po prostu z zasady).

Mam oczywiście własne wyobrażenie o tym, co mogę i powinienem zrobić indywidualnie i osobiście… Ale hej.

w przeciwnym razie,

Już powinniśmy zadać sobie pytanie, czym są gazy cieplarniane.

1-Co reprezentują w globalnym ociepleniu.

2-Część przypadająca na działalność człowieka.

3-W tym... Ten odnoszący się do produkcji i zużycia całkowitej energii.

4-I w tym całkowite zużycie, które wynika z produkcji energii elektrycznej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez być chafoin » 18/10/19, 11:40

Did67 napisał:(więc nie dążę do ... autonomii! Zgodnie z moją ogólną filozofią: niezależność, wielką uwagę przywiązuję do ocen / cykli, ale nie do autonomii)
Co nazywasz „niezależnością”?
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez GuyGadebois » 18/10/19, 12:07

izentrop napisał:To prawda, powinienem był przedstawić ten obraz, na którym widzimy, że ograniczenie energii jądrowej o 50% zwiększa skalę importowanych paliw kopalnych, a zatem stanowi niedostatek dla bilansu handlowego i klimatu.


Zapomniałem, że we Francji produkowaliśmy uran i że go nie importowaliśmy. Ale gdzie była moja głowa?
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez Ahmed » 18/10/19, 12:13

Czy Niger to nie Francja? : Mrgreen:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 648
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 232

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez ne 44 » 18/10/19, 12:24

Czy nie jesteśmy też uzależnieni od importu energii wiatrowej, słonecznej (cieplnej lub fotowoltaicznej), wszelkiego osprzętu (inwertery, regulacje itp.), ogrzewania drewnem (materiały konstrukcyjne do pieców i kotłów), a nawet... Izolatory (typu korkowego) lub produkty naftowe)?
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez sicetaitsimple » 18/10/19, 13:05

izentrop napisał:To prawda, zamiast tego powinienem był przedstawić ten obraz.....


Myślę, że ten jest znacznie bardziej wymowny, a także całkiem nowy (2017).

Energy-Revolution-Clean-Power-Electricity-carbon-content-1 (1).jpg
Energy-Revolution-Clean-Power-Electricity-carbon-content-1 (1).jpg (280.09 KB) Wyświetlono 2902 razy
1 x
Avatar de l'utilisateur
realistyczna ekologia
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 208
Rejestracja: 21/06/19, 17:48
x 61

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez realistyczna ekologia » 18/10/19, 16:26

izentrop napisał:
GuyGadebois napisał:
izentrop napisał:Francja dołącza do swoich sąsiadów w klękaniu przed kupcami strachu, ale co za strata.
Ale co za frazes!
Banałem jest przekonanie, że zmniejszając udział energii jądrowej, zastępując ją energią przerywaną bez możliwości jej magazynowania, rozwiążemy problem globalnego ocieplenia, ponieważ udział energii kopalnej z konieczności stanowi zamiennik. Roll:
Widać to wyraźnie w Niemczech, gdzie zużycie węgla wzrosło. We Francji udział ogrzewania elektrycznego jest ważniejszy, więc nie wypadliśmy z jeżyn. : Twisted:

Rzeczywiście, co by się stało, gdyby Francja zmodyfikowała swój koszyk elektroenergetyczny tak, aby obejmował część nowych energii odnawialnych i tylko 50% energii jądrowej?
• Liczba reaktorów pozostanie taka sama. W rzeczywistości musimy w dalszym ciągu zapewniać produkcję, nawet jeśli energie odnawialne nic nie produkują; mroźne, bezwietrzne noce pod syberyjskim antycyklonem.
• Jednak ogólnie te elektrownie jądrowe będą wykorzystywane w mniejszym stopniu. Będą produkować mniej prądu, ale przy tych samych kosztach eksploatacji (koszt eksploatacji reaktora praktycznie nie zmienia się niezależnie od tego, czy produkuje mało, czy dużo). Wyprodukowana kWh będzie zatem droższa.
Efekt tej wspaniałej (!) operacji: wydamy miliardy na budowę turbin wiatrowych i farm fotowoltaicznych, pochłoniemy grunty rolne, zanieczyszczamy krajobrazy, aby mieć… droższy prąd, tyle samo emisji CO2… przy zawsze tyle elektrowni jądrowych! et dokładnie takie samo ryzyko.
Czy możemy zrobić coś gorszego?
0 x
Avatar de l'utilisateur
realistyczna ekologia
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 208
Rejestracja: 21/06/19, 17:48
x 61

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez realistyczna ekologia » 18/10/19, 16:41

izentrop napisał:
AD 44 napisał:Emisje CO2 i innych gazów są związane nie tylko z produkcją energii elektrycznej...
Kojarzcie tę tabelę tylko z naszymi środkami produkcji energii elektrycznej...???
[...] ograniczenie energetyki jądrowej o 50% zwiększa odpowiednio skalę importu paliw kopalnych

Ograniczenia wynikające z nieciągłości nowych energii odnawialnych prowadzą zatem do różnych strategii w zależności od przypadku:
Kraj, który ma już wiele elektrowni na paliwa kopalne, może opracować nowe źródła energii odnawialnej, pamiętając jednak o utrzymaniu istniejących elektrowni na paliwa kopalne jako rezerwy. Tak jest w przypadku Niemiec.
Kraj, który ma niewiele elektrowni kopalnych, może rozwijać nowe odnawialne źródła energii, ale dbając o nie równolegle budować awaryjne elektrownie na paliwa kopalne. Tak byłoby w przypadku Francji, która zrezygnowałaby ze swoich elektrowni jądrowych. W takim przypadku doprowadziłaby to do masowej budowy turbin wiatrowych koniecznie budowa elektrowni cieplnych i emisje wzrosła CO2.

„Bez możliwości magazynowania energii elektrycznej na dużą skalę” nie możemy „zapobiec niestabilności tych źródeł energii [nowych odnawialnych źródeł energii], prowadzącej do wykorzystania paliw kopalnych, gdy nie dostarczają one wymaganej energii. » („Opinia w sprawie transformacji energetycznej – w ramach debaty nad projektem ustawy dotyczącej transformacji energetycznej na rzecz zielonego wzrostu” – Francuska Akademia Nauk, 2015)

Energia słoneczna i wiatrowa… współpracują także z paliwami kopalnymi!

Transformacja energetyczna – przypadek Niemiec i Francji.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Brak zamknięcia elektrowni Fessenheim, gdzie jest oszustwo negocjacji?




przez Janic » 18/10/19, 17:25

Wydaje się, że jest to lekcja dobrze wyuczona na pamięć i wielokrotnie powtarzana. Zamknięcie elektrowni oznacza obecnie, że istnieją alternatywne sposoby, a tam się ociąga, a ponadto umożliwia weryfikację skuteczności technicznych środków demontażu, a tam jest prawie kompletna pustynia. Czy powinniśmy, czy będziemy musieli produkować trumny jak w Czarnobylu, a wkrótce w Fukushimie, której skuteczność jest wątpliwa, ponieważ nie była testowana w dłuższej perspektywie.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 201