Wyraź swój talent i swoje pomysły na stronie!

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Wyraź swój talent i pomysły na stronie!




przez Did67 » 30/05/16, 10:52

Christophe napisał:Dzięki, Phil :) Jego książka? Która książka? Któregoś dnia wspomniał mi o tym przez telefon… ale nie sądziłem, że to nadal aktualne!

Tak, aby zintegrować swoje filmy, podsumuj swoje podejście... wszystko to jest możliwe :)



Przeoczyłem ten wątek, więc nadrabiam zaległości:

a) tak jak mówiłem, piszę, bazując na swoim doświadczeniu, „książkę”, o której jeszcze nie wiem, czy znajdzie wydawcę, w jaki sposób będzie rozpowszechniana (książka czy ebook) itp.

Moją ambicją jest ta, o której wspomniałem powyżej - aby ta sprawa była zrozumiała dla wszystkich (obszerny program)

b) moim celem, którego nie byłbym w stanie osiągnąć ze względu na kilka obecnych powikłań sercowych, które zaprzątają moją głowę od 15 dni / trzech tygodni i ponownie od dobrych 15 dni, było wypuszczenie go dla BiObernai we wrześniu 2016 r.; biorąc pod uwagę moje trudności, myślę, że mądrze jest opóźnić o jeden sezon...

c) natomiast seria filmów powinna zostać opublikowana w serwisie YouTube; Technicznie zablokowały mnie dwie rzeczy: sekwencje, których nie mogłem edytować bez wiedzy dlaczego (blokował Movie Maker! Nigdy tak bardzo nie żałowałem, że nie mam Maca!!!) oraz to, że w związku z tym musiałem ponownie nagrać film i to wszystko – za pomocą mikrofonu HF który się rozpadł (historia minijacka, który ma słaby kontakt); Podobnie jak w przypadku katastrof lotniczych, kłopoty nigdy nie przychodzą same!

Któregoś dnia dotrze nowy mikrofon (przewodowy) i w nadchodzących dniach będę mógł edytować 4 lub 5 filmów, oprócz „Sillon'net” już dostępnego online

https://www.youtube.com/watch?v=_xSyGdz4gGk

d) W tej chwili nie ma sukcesu. Permakultura jest w modzie! To wszystko, co wystarczy, aby wywołać zamieszanie wśród zakłopotanych użytkowników Internetu Panurge...

Przez chwilę myślałem, żeby wrzucić to określenie do tytułu...

I nie, nie zgadzam się na prostytucję. Niech imbecyle giną w głupocie swoich głupich modów, głupiego szumu i głupich praktyk... Każdy ma prawo być głupi i nawet prawo takim pozostać!

Mam ten luksus, że mogę robić, co mi się podoba! Będę to kontynuować aż do śmierci i tyle.
1 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Wyraź swój talent i pomysły na stronie!




przez chatelot16 » 30/05/16, 14:21

Did67 napisał:Mam ten luksus, że mogę robić, co mi się podoba! Będę to kontynuować aż do śmierci i tyle.

masz absolutną rację!

To nie dlatego, że wielu się myli, mają rację!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Wyraź swój talent i pomysły na stronie!




przez Flytox » 30/05/16, 22:44

Did67 napisał:d) W tej chwili nie ma sukcesu. Permakultura jest w modzie! To wszystko, co wystarczy, aby wywołać zamieszanie wśród zakłopotanych użytkowników Internetu Panurge...

Przez chwilę myślałem, żeby wrzucić to określenie do tytułu...

I nie, nie zgadzam się na prostytucję. Niech imbecyle giną w głupocie swoich głupich modów, głupiego szumu i głupich praktyk... Każdy ma prawo być głupi i nawet prawo takim pozostać!

Mam ten luksus, że mogę robić, co mi się podoba! Będę to kontynuować aż do śmierci i tyle.


+100, Oby tak dalej, tak Cię kochamy!!! 8) : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Wyraź swój talent i pomysły na stronie!




przez Did67 » 31/05/16, 10:32

@Krzysztof

Czy możesz podać „polecenie”?

Artykuł na 2 lub 3 strony, który podsumowuje mój sposób działania, jak „gazeta ogólnopubliczna”???

Seria bardziej „technicznych” artykułów, jak niektóre z moich postów tematycznych???

Pracuję nad moimi filmami. Jest jedna, składająca się z 3 części po 6 lub 7 minut, która przedstawia tę metodę („Le Potager du Paresseux: késako?”). Mam też wirtualną wycieczkę z komentarzem po ogrodzie w budowie (to film, który jest w budowie!). Które będą musiały być powtarzane 2 lub 3 razy w roku, aby obserwować/komentować wyniki, rozwój, obserwacje itp.

Nie mam pojęcia, czy ktoś będzie oglądał. Kiedy piszesz, jest to duży wysiłek dla ludzi przyzwyczajonych do zappingu i szybkiego szumu (i upijania się?).


@inni

DZIĘKI. To miłe !
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Wyraź swój talent i pomysły na stronie!




przez chatelot16 » 31/05/16, 10:48

jaki jest sens szumu... czy naprawdę liczba wyświetleń w Internecie świadczy o sukcesie

Kiedy widzimy sukces filmów o wiecznym ruchu magnesu... udowadniamy, że możemy sprawić, że sukces będzie zupełnie bezużyteczny

i pośród tych wszystkich bzdur, które krążą wokół poważnego tematu, pozostaje niezauważony

lepiej mieć małą liczbę czytelników, którzy konstruktywnie uczestniczą, niż szum, który nic nie wnosi

Nie lubię filmów, w których większość czasu spędza się na oglądaniu przemówień autora: wolę podzielić się filmem w małych fragmentach, pokazując tylko przydatne działania i umieszczać wyjaśnienia w tekście pomiędzy filmami... możemy dlatego przeczytaj szybko, oglądając filmy tylko jako zdjęcia... i oglądając je tylko wtedy, gdy je klikniesz

z komentarzami tekstowymi pomiędzy krótkimi filmami, nie ma już potrzeby edycji wideo, nie ma już potrzeby nagrywania dźwięku w celu wyjaśnień: jedynym dźwiękiem jest dźwięk pokazywanej akcji

objaśnienia tekstowe pomiędzy filmami można łatwiej modyfikować, ulepszać i uzupełniać

daną akcję lepiej pokaże zdjęcie w dobrej rozdzielczości niż film w zbyt małej rozdzielczości

możemy zatem naprzemiennie dodawać tekst do zdjęć i filmów w zależności od potrzeb
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Wyraź swój talent i pomysły na stronie!




przez Did67 » 31/05/16, 11:07

chatelot16 napisał:
lepiej mieć małą liczbę czytelników, którzy konstruktywnie uczestniczą, niż szum, który nic nie wnosi

Nie lubię filmów, w których większość czasu spędza się na oglądaniu przemówień autora: wolę podzielić się filmem w małych fragmentach, pokazując tylko przydatne działania i umieszczać wyjaśnienia w tekście pomiędzy filmami... możemy dlatego przeczytaj szybko, oglądając filmy tylko jako zdjęcia... i oglądając je tylko wtedy, gdy je klikniesz



1) Tak. Publiczność też nie jest moim tematem. Pytanie tylko: czy nie pracuję na darmo (mówię o moich postach, filmach, które zajmują mi czas; w przypadku mojego ogrodu nie zadaję sobie pytania: jest to dla mnie i moich znajomych; w celach badawczych o biologii gleby, jest to bardzo korzystne dla mojej głowy!)

2) Ups: w takim razie mam kłopoty!

Na razie wybieram linię „filmowana konferencja”. Po prostu staram się mieć czysty obraz i dźwięk. Ale hej, koncepcja nie jest łatwa do „sfilmowania”…

W kwestiach „technicznych” staram się robić „czyste” zbliżenia: jak sadzić cebulę lub szalotkę, a dźwięk odtwarzany jest jako „lektor”
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Wyraź swój talent i pomysły na stronie!




przez Christophe » 31/05/16, 11:30

Szum czy nie (wartość intelektualna szumu jest na ogół odwrotnie proporcjonalna do jego sukcesu... są oczywiście wyjątki), ważne jest, aby dobre pomysły były rozpowszechniane...nawet jeśli publiczności nie ma na początku internauta, który będzie szukał, znajdzie (wiem, że szuka coraz rzadziej...)

Did67, w Twoim przypadku myślę, że zwięzły artykuł składający się z kilkudziesięciu zdań i kilku zdjęć wystarczyłby, aby przedstawić koncepcję Twojego pomysłu na ogródek leniwca i sillon'net

ps: twój pierwszy film był dobry, dobry kompromis pomiędzy słowami i obrazami „koncertowymi”…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Wyraź swój talent i pomysły na stronie!




przez Did67 » 31/05/16, 12:04

No, naprawdę rzucasz mi wyzwanie!!!

Na 50 stronach walczę. Za 100 mogę spróbować.

Ale potem w kilku linijkach!????!!!?

Ale spróbuję.

Dziś lub jutro powinienem otrzymać mikrofon, dzięki czemu będę mógł ponownie sfilmować jedną lub dwie uszkodzone sekwencje. Co powinno pozwolić mi na redakcję mojej serii „Le Potage du Paresseux: késako?” i umieść go w Internecie.

Artykuł mógłby zacząć się tak...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Wyraź swój talent i pomysły na stronie!




przez Christophe » 31/05/16, 12:23

Tak, filmy ilustrujące to są jeszcze lepsze! Nie doceniasz siebie: po kilku minutach Twojego pierwszego filmu uznałem, że jest on bardzo zwięzły i wyjaśniający! Tekstowy odpowiednik byłby idealny...

Nie zapominajcie, że internauci są coraz bardziej leniwi (przepraszam, nie ma tu nic obraźliwego, ale taki jest fakt, społeczny (?) i to mnie zasmuca tak samo jak Was...) i że chcą ultra zwięzłego (dzięki Twitter) i wszystko pojawia się przed ich oczami bez żadnego wysiłku badawczego (dzięki Facebookowi)...

Krótko mówiąc, gdy tylko będzie miał trochę wysiłku (= na przykład zbyt wiele słów do przeczytania), mają tendencję do ucieczki… Smutne… ale realistyczne…
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Wyraź swój talent i pomysły na stronie!




przez chatelot16 » 31/05/16, 12:29

Did67 napisał:2) Ups: w takim razie mam kłopoty!

moje preferencje dotyczące tekstu i zdjęć lub krótkich filmów to tylko moja opinia, a nie krytyka rozwiązania obejmującego wyłącznie wideo

preferuję nie tylko czytanie, ale przede wszystkim tworzenie: łatwiej
1) Tak. Publiczność też nie jest moim tematem. Pytanie tylko: czy nie pracuję na darmo?


To jest problem ! tworzenie pięknych dokumentów to praca... szkoda robić to za darmo

w przypadku dużej wiki, takiej jak wikipedia, każdy czerpie korzyści z istniejących treści, a pisanie nowych treści jest jedynie sposobem na opłacenie tego, z czego już skorzystaliśmy wcześniej

problem w tym, że Wikipedia akceptuje tylko to, co jest szczerze encyklopedyczne: nie ma w niej miejsca na nowinki i oryginalne dzieła

była ekopedia, ale została zamknięta z braku środków

podnosi kwestię finansowania witryny, dzięki której czytelnicy… możemy dać, że witryna i tak może zniknąć

mój projekt wiki będzie opierał się na innej zasadzie, nie szukamy ludzi, ale partnerów, którzy będą udziałowcami prawdziwej firmy... treść będzie swobodnie dostępna w sieci, ale pod normalną kopią... jeśli redaktor tego chce aby napisać książkę, będzie musiał zapłacić... ci, którzy piszą na tej wiki, również zostaną związani, a liczba ich działań będzie rosła wraz z ilością i jakością tego, co wnosi... nie przyniesie to niczego finansowego początek, ale kiedy wiki będzie większa, będzie ona nie tylko własnością tych, którzy wpłacają pieniądze, ale także będzie własnością tych, którzy ją napisali

i jeśli zniknę, ta wiki nie zniknie: to społeczeństwo będzie zrównoważone!

moim pierwszym celem w tym projekcie jest rozwiązanie problemu pisania książek technicznych, które są zbyt trudne w obecnym systemie wydawniczym: zbyt duże koszty stałe dla tematów, które interesują zbyt małą liczbę czytelników... pisanie na takiej stronie nie będzie nic kosztować koszty stałe, więc przyniosą niewielki zysk, nawet jeśli liczba płacących czytelników jest niewielka

pisanie na wiki ma jeszcze jedną zaletę: autor może pisać treści techniczne, nie martwiąc się o prezentację, a inni współautorzy będą mogli ulepszyć prezentację: każdy zrobi to, co umie

będzie kilka poziomów i nie wszystkie będą widoczne publicznie... będzie poziom dostępny tylko dla współpracowników, aby nie upubliczniać tego, co musi pozostać poufne

ten sam temat mógłby zatem pojawić się na trzech poziomach... poziom publiczny, gdzie znajduje się poważna część tematu, na którym społeczeństwo nie może pisać... poziom eksperymentalny, na którym społeczeństwo może pisać, co wiąże się z ryzykiem, że zostanie zgniłe, ale mam nadzieję, że przyciągnie ciekawych uczestników... i poufny poziom czytelny tylko dla współpracowników, gdzie będzie można zbudować coś między nami

jest to funkcja dostępna dla języków, która umożliwia zarządzanie tymi poziomami na wiki mediów... różne poziomy będą po prostu uznawane za różne języki
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 158