Dezinformacja: odnawialne źródła energii są bankructwa EDF?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Dezinformacja: odnawialne źródła energii są bankructwa EDF?




przez Christophe » 24/05/16, 12:24

Mój Boże ... przeczytaj trochę, co właśnie otrzymałem przez e-mail!

To, co powoduje bankructwo EDF, to przede wszystkim wybór całej energetyki jądrowej z potwornymi dodatkowymi kosztami dla nowych EPR i demontażu !!

A co tam robi demokracja?

Odważyć się powiedzieć, że to odwrotna psychologia !!

EDF od lat nakłada energię jądrową, która nie jest akceptowana przez dużą część populacji i która powoduje, że kapusta jest w mniejszości (1 reaktor jądrowy ma zysk w wysokości od 150 do 250 mln EUR rocznie) oraz odważą się powiedzieć, że rozwój energii odnawialnej jest antydemokratyczny? Wręcz przeciwnie!

Dajemy im trochę wspólnej odpowiedzi?
I kapitał jednocześnie!

NEWSLETTER: 24 maja 2016 r

Do członków FED

Halo

Wczoraj opublikowano artykuł w gazecie Capital.fr z dokumentów, które im przesłałem, ponieważ przyszło mi do głowy, że nie mogę dłużej milczeć na temat pewnej liczby rzeczywistości, które obecnie napędzają grupę EDF nieubłaganie do bankructwa, w szczególności z powodu obecnego programu tzw. energii odnawialnych

Ten scenariusz niewyobrażalny kilka lat temu jest obecnie w toku i prawdopodobnie nawet został zaakceptowany przez pewną liczbę wybranych przedstawicieli krajowych.

Z mojej strony nie chodzi o wspieranie jakiejkolwiek partii politycznej, ani o zajmowanie stanowiska wobec lub przeciw energii jądrowej, ale o zwykłą analizę faktów i obecnej rzeczywistości.

Żadne społeczeństwo przemysłowe nie jest w stanie wyobrazić sobie przetrwania i rozwoju bez poszanowania równowagi finansowej.

Fakt, że kierownicy i pracownicy EDF uważają, że są bezpieczni, a jednocześnie chronieni przez państwo, jest poważnym błędem.

Upadek przemysłu we Francji jest pełen ogłoszeń o ratunkach, które zakończyły się zamknięciem całych obszarów głównych sektorów przemysłu, które uważały się za nie do zdobycia.
Zniknęła większość flagowców naszej branży: tekstylia, stal, chemikalia itp. Energia i elektryczność poruszają się po tym samym zboczu.

Ten artykuł prawdopodobnie przyciągnie reakcje.
Dziękujemy, jeśli czujesz, że nie powinieneś się poddawać i milczeć, zamieść swoje komentarze zgodnie z tym artykułem.
http://www.capital.fr/a-la-une/tribune/ ... te-1128890
Bardzo niewiele mediów wciąż ośmiela się publikować teksty, które nie są zatwierdzone przez obecną myśl pojedynczą.

Walczmy o uratowanie demokracji.

JL Butré
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: dezinformacja: odnawialne źródła energii są bankructwa EDF?




przez Christophe » 24/05/16, 12:32

Oto moja pierwsza odpowiedź przez e-mail:

Christophe pocztą napisał:Witam panie Butré,

Interesująca opinia ... pozwól, że dam ci moje!

Myślę, że to, co powoduje (i spowoduje) bankructwo EDF, jest raczej wyborem całkowicie nuklearnego: fatalny dodatkowy koszt EPR kosztuje znacznie więcej niż EnR !! Nie mówię nawet o demontażu nuklearnym: czy znasz koszt eksperymentu Chooz A?

Twój artykuł klasyfikuję jako czystą dezinformację: energiami odnawialnymi / the-odnawialne energie-dezinformacja-are-the-bankructwo-of-EDF-t14745.html

Licz na nas, że przeanalizujemy i przekażemy tę dezinformację :)

Czy jesteś inżynierem EDF? Myślę, że tak ... dlatego wasz artykuł nie jest bezstronny, a Capital bierze udział w dezinformacji!

Przyszłością jest ENR, czy słyszałeś te ostatnie wiadomości: https://www.econologie.com/portugal-alim ... ouvelable/ ?

Przyszłość to fuzja, ale z pewnością rozszczepienie!

Patrzę w przyszłość, nie w przeszłość! A ty

C.Martz, inżynier ENSAIS


Suplement na temat demokracji:

Christophe pocztą napisał:Re Witam,

Słowo o demokracji, które wymawiasz jako argument, również ...

EDF od lat nakłada energię nuklearną, która nie jest akceptowana przez dużą część populacji (uwaga: nie jestem pierwotną siłą antyjądrową!) I która tworzy kapustę mniejszości (1 reaktor jądrowy to od 150 do 250 mln euro zysku rocznie) i czy odważysz się twierdzić, że rozwój energii odnawialnej jest antydemokratyczny? Dla kogo antydemokratyczny? Akcjonariusze EDF?

Demokracja to decentralizacja produkcji energii, coś, na co pozwalają energie odnawialne, demokracja to dzielenie się bogactwem (a nie tylko podział strat, ponieważ demontaż nuklearny będzie koniecznie dotowany przez państwo), Demokracja jest zatem całkowitym przeciwieństwem francuskiej polityki nuklearnej!

Z poważaniem

C. Martz

ps: Oczywiście daję ci upoważnienie do przekazywania tych 2 e-maili swoim członkom ... nawet zaleca się ... dla demokracji, którą tak kochasz ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: dezinformacja: odnawialne źródła energii są bankructwa EDF?




przez Sen-no-sen » 24/05/16, 17:11

Christophe napisał:Mój Boże ... przeczytaj trochę, co właśnie otrzymałem przez e-mail!

To, co powoduje bankructwo EDF, to przede wszystkim wybór całej energetyki jądrowej z potwornymi dodatkowymi kosztami dla nowych EPR i demontażu !!

A co tam robi demokracja?

Odważyć się powiedzieć, że to odwrotna psychologia !!

EDF od lat nakłada energię jądrową, która nie jest akceptowana przez dużą część populacji i która powoduje, że kapusta jest w mniejszości (1 reaktor jądrowy ma zysk w wysokości od 150 do 250 mln EUR rocznie) oraz odważą się powiedzieć, że rozwój energii odnawialnej jest antydemokratyczny? Wręcz przeciwnie!

Dajemy im trochę wspólnej odpowiedzi?
I kapitał jednocześnie!


Dla kogo jedzie i po co ten dżentelmen? :)
Jeśli przyszłość produkcji nie jest odnawialna, daję kotowi język ...Roll:
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: dezinformacja: odnawialne źródła energii są bankructwa EDF?




przez Christophe » 24/05/16, 17:16

Otrzymałem od niego odpowiedź ... odpowiedziałem mu i zapytałem, czy mogę opublikować jego odpowiedź i moją, więc czekam na jego odpowiedź ...

Przeczytaj artykuł, który jest „zabawny”: samo wprowadzenie, które sugeruje (czytając tytuł), że trudności finansowe Arevy można przypisać energii odnawialnej, jest… „szczerze zabawne”…
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: dezinformacja: odnawialne źródła energii są bankructwa EDF?




przez moinsdewatt » 24/05/16, 21:22

Ten facet, Jean Louis Butré, był długoterminową turbiną przeciw wiatrową.

[Po przeszkoleniu naukowym Jean Louis Butré jest prezesem Federacji Zrównoważonego Środowiska oraz stowarzyszeń ochrony środowiska Vent du Bocage i Vent de la Vienne. Jest autorem książki „The imposture, why wind is a hazard for France” (Les éditions du Toucan, październik 2008)

http://energie.lexpansion.com/auteurs/J ... c8ccc.html

przeczytaj to z 2009 roku, gdzie już jest o tej osobie:

„Terroryzm intelektualny” turbin przeciwwiatrowych


http://www.lexpress.fr/actualite/societ ... 63308.html

Christophe, masz do czynienia z silną głową.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: dezinformacja: odnawialne źródła energii są bankructwa EDF?




przez Christophe » 24/05/16, 21:31

Ach, nie jesteśmy sami! Dzięki za szukanie ... Doskonały tytuł ekspresu! Terroryzm intelektualny! Cóż, to!

moinsdewatt napisał:Christophe, masz do czynienia z silną głową.


No dobrze no !! Kocham to ... : Chichot:

Z niecierpliwością czekam na autoryzację publikacji na nasze ostatnie 2 wymiany ... w przeciwnym razie i tak publikuję : Mrgreen: : Mrgreen:

ps: spośród wszystkiego, co jego artykuły na temat rozszerzenia ... znajduję ...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: dezinformacja: odnawialne źródła energii są bankructwa EDF?




przez Ahmed » 24/05/16, 22:38

Mimo to energia wiatru to dobry wiatr ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: dezinformacja: odnawialne źródła energii są bankructwa EDF?




przez chatelot16 » 24/05/16, 22:42

Ahmed napisał:Mimo to energia wiatru to dobry wiatr ...

kto sieje wiatr, zbiera burzę
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: dezinformacja: odnawialne źródła energii są bankructwa EDF?




przez Christophe » 24/05/16, 22:57

I dopóki jesteśmy w cudzysłowie z 2 punktami: „Kto bierze Becquerela, skończył w koszu”
Przepraszam za spóźnienie :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: dezinformacja: odnawialne źródła energii są bankructwa EDF?




przez chatelot16 » 24/05/16, 23:29

gdy jesteśmy w dziwnym cytacie, zanim nie będzie to tylko turbina wiatrowa, to także silnik wysokoprężny http://www.lavoixdunord.fr/region/demol ... 7b0n235433
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 198