Przetwarzaj folie aluminiowe w piecu solarnym

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Avatar de l'utilisateur
Chrisaiki
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 17/04/16, 10:44

Przetwarzaj folie aluminiowe w piecu solarnym




przez Chrisaiki » 17/04/16, 11:16

Witam,

Zakładam grupę zajmującą się recyklingiem folii aluminiowej do piekarnika solarnego:

mapa myśli tam jest.
http://tinyurl.com/z5lxmut

Społeczność tutaj.
http://rapisc.wikia.com/

Wszelkie sugestie lub udział są mile widziane.

Z poważaniem,

:)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Recykling folii aluminiowej w piekarniku solarnym




przez Obamot » 17/04/16, 17:32

Tak, nieważne...

OK, moje pierwsze „pomysły na uczestnictwo”:
— Nie kupuję folii aluminiowej, bo jest toksyczna w kontakcie z żywnością (jej ślady odkładają się na skutek osmozy, utleniania itp.) i w ten sposób ograniczam ładunek zanieczyszczeń mających kontakt z moim organizmem! Myślę, że to fajny pomysł, nie sądzisz?

— Nie kupuję blach aluminiowych, bo wiem, że ta branża jest bardzo energochłonna, więc to dobry gest dla środowiska!

— dodatkowo stosuję bezpieczne i znacznie skuteczniejsze metody konserwacji (np. zamrażanie)

— a jeśli nikt tego nie kupi, nie trzeba go poddawać recyklingowi!

„Ach, ale mój dobry panie, jeśli nie kupisz, bo pakowana żywność go zawiera, będziesz musiał…”

Otóż ​​nie, nie muszę kupować żywności paczkowanej, której zawartość przez kilka dni miała kontakt z aluminium, nie chcę się na dłuższą metę otruć… nie, dziękuję!

kredyt.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 59