Zasilanie Gazpar (i konsumpcji?)

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Zasilanie Gaspara (i zużycie?)




przez chatelot16 » 11/03/16, 10:05

w kraju, który ma za dużo pieniędzy i za mało dostępnych pracowników, wszystko musi być zautomatyzowane, łącznie z odczytami liczników!

to absurd, żyjemy w kraju, w którym jest za duże bezrobocie i za mało pieniędzy! dlatego wydaje mi się, że prościej jest pozostawić stare liczniki i nadal zmuszać ludzi do ich odczytywania

ale wciąż tkwimy w tym samym absurdzie: w rachunkach grdf robocizna kosztuje więcej niż materiał...

gdy państwo zdecyduje się przenieść opłaty socjalne z pracy na sprzęt, możemy przestać marnować sprzęt! czy zautomatyzujemy tylko to, co na to zasługuje

kolejna uwaga: licznik komunikacyjny wydaje mi się przydatny, gdy pozwala na ustalanie cen zgodnie z sytuacją sieci w czasie rzeczywistym ... linky i gaspar nie działają w czasie rzeczywistym, ponieważ są przesyłane raz lub dwa razy dziennie: więc nie wystarczy stworzyć prawdziwą inteligentną sieć

prawdziwa inteligentna sieć będzie jednak bardzo przydatna do zmniejszenia zapotrzebowania na magazynowanie energii elektrycznej, informując konsumentów o obfitości energii elektrycznej po niższych cenach, aby automatycznie włączały urządzenia ... lub wyłączały je, gdy jest to zbyt drogie ... Linky i Gaspar nie są w stanie tego zrobić, ponieważ komunikują się tylko z dostawcą, a nie z klientem

rozwiązanie wydaje mi się prostsze: zachować proste liczniki dla wszystkich i dodać wydajniejsze liczniki komunikujące się ze skrzynką adsl klienta dla tych, którzy chcą skorzystać ze zmiennych taryf smart grid... początkowo tylko dużym odbiorcom energii ten system będzie opłacalny

Linky i gaspart to dranie: zbyt drogie dla zwykłego klienta i niewystarczające, aby zrobić to, co jest potrzebne
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Zasilanie Gaspara (i zużycie?)




przez chatelot16 » 11/03/16, 10:11

generalnie przy każdym gazomierzu jest regulator: w tym regulatorze mogłaby być turbina zdolna zasilić gazomierz lub gazomierze obok... bateria na 20 lat wydaje mi się droga: da się ale będzie musiała być duża... przy mikroturbince w regulatorze wystarczy na naładowanie baterii
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Zasilanie Gaspara (i zużycie?)




przez izentrop » 11/03/16, 10:19

chatelot16 napisał:Linky i gaspart to dranie: zbyt drogie dla zwykłego klienta i niewystarczające, aby zrobić to, co jest potrzebne
+1
Dodatkowo, przez swoją komunikacyjną stronę, sprytni ludzie szybko ich ominą, a dostawcy prądu sporo stracą w „wyścigu do szalotki” o aktualizacje czy nieprzewidziane modyfikacje.

Wydaje się, że stało się to już za granicą http://forums.futura-sciences.com/habit ... ost5525191
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Zasilanie Gaspara (i zużycie?)




przez moinsdewatt » 12/03/16, 14:02

GRDF wdraża Gazpar i potwierdza wzrost biometanu

Przez PP, 10

..................

Wdrożenie inteligentnego licznika Gazpar


Ale także na czterech obszarach pilotażowych* rozmieszczenie inteligentnych liczników Gazpar, z których 11 milionów będzie musiało zostać zainstalowanych na całym terytorium w latach 2017-2022. Po pierwszych sporach dotyczących jego odpowiednika Linky do energii elektrycznej zastępca dyrektora GRDF chciał uspokoić co do niskiej emisji fal przez Gazpar: „emisja radiowa równoważna garażowemu sygnałowi dźwiękowemu wysyłającemu indeks dnia (…) i równowartość rozmieszczenia od 10 do 15.000 XNUMX telefonów laptopów i więcej zainstalowanych na dachu budynku” — powiedział Jean Lemaistre. I aby nalegać na „przejrzystość” i różnicę we wdrożeniu Linky: „Funkcjonalności nowego licznika zostały określone w porozumieniu ze społecznościami i stowarzyszeniami konsumenckimi (…) cztery operacje pilotażowe zostaną wykorzystane do kontynuowania tych konsultacji.


*Cztery strefy pilotażowe Gazpar: 18 gmin w Pays de Saint-Brieuc, Le Havre, Nanterre/Puteaux, Rueil-Malmaison, 4. i 9. dzielnica Lyonu oraz Caluire-et-Cuire.

http://www.batiactu.com/edito/grdf-depl ... -44043.php
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Zasilanie Gaspara (i zużycie?)




przez Christophe » 12/03/16, 14:17

chatelot16 napisał:Linky i gaspart to dranie: zbyt drogie dla zwykłego klienta i niewystarczające, aby zrobić to, co jest potrzebne


Dlaczego za drogie skoro w pełni wspierane przez dostawców?

Dostawcy sprawią, że instalacja będzie opłacalna w perspektywie średnioterminowej poprzez:

do jednego lepsze zarządzanie „inteligentną wiązką”… lub „inteligentną rurą” raczej na gaz!
Rzeczywiście: ponieważ ceny energii dla przemysłu są notowane w czasie rzeczywistym, lepsza znajomość potrzeb będzie zaletą w zarządzaniu dostawami!

b) rozliczenia będą więc rozliczane co miesiąc w bardziej precyzyjny sposób większy przepływ gotówki w okresach wysokiej konsumpcji.
Co może mieć wpływ na zużycie energii, ale także na ogólne zużycie najskromniejszych gospodarstw domowych… możemy mieć nadzieję, że ludzie będą zwracać większą uwagę na zużycie jak najmniejszego chłodu?

c) Wreszcie inna część rentowności będzie koniec oszukiwania na licznikach dysków lub mostkowania liczników (możesz być pewien, że niektórzy narzekający na inteligentne liczniki to właśnie tacy ludzie...)

I pewnie z innych powodów (nie jestem inżynierem w EDF ani ENGIE)... bo to nie przy rocznym wzroście rachunku klienta o 2 do 3 € sprawiamy, że opłacalny jest licznik, który kosztuje co najmniej 200 € i którego żywotność wynosi 20 lat...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Zasilanie Gaspara (i zużycie?)




przez izentrop » 12/03/16, 15:02

Christophe napisał:c) Wreszcie inna część rentowności będzie koniec oszukiwania na licznikach dysków lub mostkowania liczników (możesz być pewien, że niektórzy narzekający na inteligentne liczniki to właśnie tacy ludzie...)

Przypadkowe założenie, ponieważ nie ma statystyk (znanych ogółowi społeczeństwa) na ten temat i myślę, że mają środki, aby to zauważyć, porównując z licznikiem powyżej (na przykład w koncentratorze) :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Zasilanie Gaspara (i zużycie?)




przez Christophe » 12/03/16, 15:20

Myślę, że EDF ma bardzo dobre wewnętrzne statystyki dotyczące oszukiwania... ale mówienie o tym publicznie ujawniłoby wady ich systemu i dałoby pomysły „innym”. Więc wolą milczeć... logiczne!

Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że jest ich więcej niż myślisz...

A ci, którzy oszukują, mogę wam powiedzieć, że oszukują DUŻO… to tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy kWh rocznie wymazanych lub zmostkowanych, nieuchronnie po otwarciu licznika równie dobrze można „jechać tam”…

Jak przypuszczać oszusta: tego, który mocno grzeje prądem bez termostatu...
0 x
Avatar de l'utilisateur
f6gia_88
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 03/09/09, 14:20
Lokalizacja: Wogezy

Re: Zasilanie Gaspara (i zużycie?)




przez f6gia_88 » 12/03/16, 19:16

No cóż, pewne jest to, że Linky jest zasilany z sieci 220 lub trójdrożnej EDF, więc bez obaw, dla gazpara tak, to rzeczywiście zintegrowana bateria, która go zasila i jak wielu mówi, pewności, że wytrzyma 15 lub 20 lat, nie ma jednej.
W przypadku poziomów transmisji Linky pierwszym poziomem jest PLC LUB VHF na 169 MHz lub innym w tym paśmie. Ten ostatni byłby montowany tylko zamiast modułu PLC, aby podłączyć liczniki zbyt daleko, aby mieć niezawodne łącze PLC, wydaje mi się, że odczytałem powyżej 400 m i jeśli inne mierniki PLC nie mogą zapewnić niezbędnego przekaźnika. Będzie to obejmować antenę VHF na stacjach transformatorowych EDF, jeśli liczniki będą musiały korzystać z VHF ze względu na ich odległość, a to oprócz anteny GSM ...

W przypadku Izentropa link jest bardzo trudny, nie dodaję systematycznie zakładek do moich stron do czytania...
OK, znalazłem jeden.
https://www.labenergie-gdfsuez.com/fr/e ... nicant-gaz
Pozdrowienia dla wszystkich
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Zasilanie Gaspara (i zużycie?)




przez chatelot16 » 12/03/16, 20:02

oszuści ze starymi licznikami kół widziałem: mały otwór nad blatem, przez który przewleczono drut, który dotyka koła i uniemożliwia jego obracanie się… ktokolwiek to zrobił, myślał, że tego nie widać, ponieważ licznik był wyższy od niego… ale dla mnie, który był wyższy, było to oczywiste jak kopniak w dupę

taki chaos może się zdarzyć, gdy licznik jest w domu: edf nie może wejść, zanim go nie otworzymy, więc możemy najpierw usunąć przewód… aby znaleźć oszustwo, muszą zauważyć dziurę

inny możliwy sposób oszustwa w określonym miejscu: odkręć mocowania panelu elektrycznego do ściany i przechyl go: powyżej pewnego kąta koło licznika wychyla się z normalnej pozycji i blokuje... dlatego darmowy prąd: jeśli edf dotrze, należy go umieścić z powrotem na miejscu przed wpuszczeniem ich

ci, którzy robią tego rodzaju shenanigans, nie robią tego w pełnym wymiarze czasu, aby zostawić rozsądną konsumpcję

nie ma potrzeby, aby linky unikały tych oszustw: wystarczą liczniki elektroniczne

z obecnym licznikiem elektronicznym lub łącznikiem jedyną możliwą szczerością jest pirackie połączenie przed licznikiem ... linky ujawni to, które łączy się czasami w górę, czasami w normie, aby dokonać rozsądnego zużycia ... ale nie zrobi nic przeciwko temu, który łączy tylko określone urządzenie w górę, a resztę w normie

jedynym realnym sposobem wykrywania oszustw związanych z pirackim połączeniem są liczniki na dystrykt, które należy porównać z sumą liczników klientów ... ale ponieważ oszustwo jest niskie, możliwe, że precyzja nie jest wystarczająca ... łącze niewiele zmieni

najlepszym sposobem na wykrycie oszustwa są kompetentni agenci, którzy przychodzą sczytać liczniki…celem linky jest automatyzacja odczytów i unikanie wizyt…więc pirackie połączenia pozostaną niewidoczne jeszcze dłużej, jeśli nikt nie przyjdzie ich zobaczyć
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Zasilanie Gaspara (i zużycie?)




przez Christophe » 12/03/16, 21:13

chatelot16 napisał:nie ma potrzeby, aby linky unikały tych oszustw: wystarczą liczniki elektroniczne


Elektroniczny licznik nie przeszkadza w omijaniu... a niektórzy się na to odważą!

Ale tak, uniemożliwiają nam podkręcanie indeksu ... ale nie pozwalają na inteligentny pas / rurę, co umożliwia uczynienie liczników elektronicznych ORAZ komunikujących się „darmowymi” dla konsumenta!

Innymi słowy: EDF nie mógłby „zaoferować” zmiany licznika elektronicznego, gdyby nie komunikowali się…
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 201