Stary dom: Jaką radę energii remont?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Kamienny dom: jakie wskazówki dotyczące renowacji energii?




przez Christophe » 04/03/16, 14:00

fcfunky napisał:Co więcej, Christophe, w chwili dyskusji nie rozumiem, dlaczego nie opowiedziałeś się za zastąpieniem obecnego kotła 1993 kotłem z kondensacją? Jeśli policzę 8 000 euro za nowy olejowy kocioł kondensacyjny i że przyniesie mi to oszczędności w wysokości 20% rachunku za energię w porównaniu z obecnie stosowanym modelem, Liczę prawie 25 lat, aby było opłacalne. Czy możesz mi wyjaśnić?


2016 - 1993 = 23 lat... Kontynuuję rozwój czy to wystarczy? Myślę, że rozumiesz, dokąd zmierzam, prawda?

Ponadto, jeśli wykonujesz prace związane z izolacją termiczną i optymalizacją w tym samym czasie, co wymiana kotła: nie możesz uzasadnić przeszłego zużycia, aby dokonać obliczenia amortyzacji ... ponieważ potrzeby będą niższe, jest to takie szczegóły, które hydraulicy mówią bardzo rzadko huh!

Ekonologicznie, kocioł, który zmienia się, gdy zaczyna uciekać lub gdy jest naprawdę stary (40 - lata 50 ...) ...Wymiana palnika (1000 na 2000 €) i dobre czyszczenie wnętrza może nadać kotłowi nowe życie !!

Maloche przekształcił go w kocioł z niebieskim płomieniem!
Ogrzewanie izolacja / złagodzenie palnik oleju redukcji NOx i-CO-Blue Płomień t5172.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 366